PDA

View Full Version : Гадна кожааа



Converse333
11-08-2009, 19:14
По принцип нямам пъпки,излизат ми по 1-2 в месеца,имам черни точки...Кожата ми е доста чуствителна и полагам много специални грижи за нея.Но от скоро 2-3 дена ми се появи много гаден проблем.Сутрин и вечер,когато си мия лицето със измивен гел,кожата ми се изсушава доста,слагам хидратиращ крем,пооправя се,но се омазнява доста по-бързо от преди.И то в Т-зоната. :( Ако може да ми кажете някакъв крем,който да е хем за суха и мазна кожа или някакъв друг гел или крем,много се ядосвам така.. :x

btw Този крем на Гарниер във синята опаковка дали би ми помогнал ?

taNcheto93
11-08-2009, 19:36
Не мисля, че има крем за суха и мазна кожа. Аз имам суха и чувствителна кожа и използвам само тоалетно мляко, тоник и вода за почистване на лицето и много рядко след почистване крем. Почистващите гелове и пяни допълнително изсушават кожата, затова ти препоръчвам да не ползваш. За черните точки или ходи на козметик, или си ги махай с лентички, продуктите на Гарниер наистина почистват много добре кожата, но мисля че те са главно за мазна кожа и не е хубаво да ги ползваш както сама си забелязала кожата много се изсушава, че и понякога се бели. Но най-добър варянт според мен е да отитеш на дерматолог, за да ти каже какви грижи да полагаш за лицето :)

Converse333
11-08-2009, 19:39
Аз съм ходила на дерматолог,с измивен гел се мия от близо 4-5 години и чак сега преди няколко дена мисе появи този проблем.. :(
А каква е тази вода за почистване на лицето?

taNcheto93
11-08-2009, 19:59
Ами може би от времето ти се изсушава кожата :?
А иначе си почиствам лицето с тоалетно мляко изплаквам остатъка с топла вода и след това тоник

Converse333
11-08-2009, 20:18
Ахам мерси много :-)
Между другото наистина може да е от времето,не се бях сетила.

petiam
11-09-2009, 09:19
За черните точки или ходи на козметик, или си ги махай с лентички

а какви са тези лентички? как действат, къде мога да ги намера и колко струват?

taNcheto93
11-09-2009, 17:58
Ами от около 70ст до 2лв е бройката при някои има ефект при някои не. На мен лично ми ги изчистват черните точки. Намокряш си носа и лепваш лентичката и стоиш така 10-15мин.
http://www.edenbeautys.com/images/ev/10961.jpg
:)

vagarious
11-09-2009, 18:34
Аз съм ходила на дерматолог,с измивен гел се мия от близо 4-5 години и чак сега преди няколко дена мисе появи този проблем.. :(
А каква е тази вода за почистване на лицето?

А именно заради тези измивни гелове може да става така.Особено ако не сменяш често марките ии може кожата ти вече да не ги понася.Смисъл да не търпи промяна от тях.И наистина може да е и от времето. :)

petiam
11-10-2009, 07:10
Ами от около 70ст до 2лв е бройката при някои има ефект при някои не. На мен лично ми ги изчистват черните точки. Намокряш си носа и лепваш лентичката и стоиш така 10-15мин.
http://www.edenbeautys.com/images/ev/10961.jpg
:)

мерси много. ще ги потърса в аптеката :)