PDA

View Full Version : Фен тема: Скитница



PurpleDream
11-09-2009, 11:39
Чудих се къде да пусна темата и реших да е тук.
Та... някой чел ли е книгата? Какво мислите?
На мен много ми хареса, страхотна е книгатаааа!!
Някой споделя ли мнението мии?
абееееее пишете ако сте я чели 8-)

Di
11-09-2009, 11:41
не съм я чел..

PurpleDream
11-09-2009, 11:42
^ е кво чакаш?

sladkish_14
11-09-2009, 11:43
Несъм я чела.. Напиши нещо повече за нея дее ... еее 8-)
Пък да си я купим и ние :)

PurpleDream
11-09-2009, 11:55
от авторката на Здрач сагата :D (предполагам, че вече се отказахте да я прочетете) :D

ето малко инфо:

Скитница е научнофантастичен роман, философски трилър, чието действие се развива в близкото бъдеще на планетата Земя, която е завладяна от чуждоземци паразити. Те се настаняват в телата на хората, като унищожават техните личности. Един човек обаче оказа съпротива – това е Мелани Страйдър, момичето, което продължава да живее като глас в главата, която вече е обща за нея и за чуждоземната душа, наречена Скитница. Мелани успява да убеди Скитницата да тръгне през пустинята, където любимият й Джаред и брат й Джейми се укриват в подземни пещери с други оцелели човеци. Когато тялото гостоприемник на Мелани и душата на извънземната Скитница се срещат с любимия на Мелани, Скитницата се влюбва в него и решава да остане при хората. Оформя се любовен триъгълник с две страни – две момичета в едно тяло. Скитница е разказ за любовта и избора, но също и за получовешки същества. (“Аз рядко пиша само за хора”, казва Ст. Майър. “Хора можеш да срещнеш навсякъде.”) Това е любовен романс за опитите на Скитница да намери мястото си сред човеците, макар и сама, различна и необичана. Формулата за успеха на Стефани Майър е, че тя пренаписва истории на ужасите като любовни истории и по този начин ги превръща отново в нещо съвсем ново. Тя пише научна фантастика за хора, които не обичат да четат научна фантастика. Тя намалява скоростта на действието, докато се натрупа емоционално напрежение, което винаги е съществувало, но никога не е било видимо, докато на литературната сцена не се появява Стефани Майър.

:-P

PurpleDream
11-09-2009, 16:15
ебаси никой ли не я чел бе.... :(

thelideto
11-09-2009, 16:28
Не съм я чела.
Изглежда яка по инфото. :-|

vampire_girl_
11-09-2009, 17:09
Има ли e-book ?

Ambrosia
11-09-2009, 17:23
г/д ми изглежда интересно ама ако не я прочета не моа кажа ама вече усещам как ще стане комерсче като "Здрач" :)

PurpleDream
11-09-2009, 17:52
г/д ми изглежда интересно ама ако не я прочета не моа кажа ама вече усещам как ще стане комерсче като "Здрач" :)

едва ли ще стане като Здрач, ама все пак тая е по- хубава 8-)

^^ в e-book не знам дали я има, потърси я ако искаш

TrustNobody
11-09-2009, 18:01
много е скъпа 8-)

PurpleDream
11-09-2009, 18:50
^ еее вземи я от някой :D

TrustNobody
11-09-2009, 19:53
"много е скъпа" 8-)

PurpleDream
11-15-2009, 20:31
ще правят фииииииииииииииииииииииии лмммммм
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

purpledawn
11-16-2009, 09:33
аз в нета я намерих до 32 глава на бг и като почнах да я чета нямаше спиране 8-)
страшно интересна е ^^
не се ли казва The Host (Гостоприемникът) :)

lubomirky
11-16-2009, 09:45
абе вземете си пуснете един филм ;д от четенето файда няма ;п

PurpleDream
11-16-2009, 17:19
аз в нета я намерих до 32 глава на бг и като почнах да я чета нямаше спиране 8-)
страшно интересна е ^^
не се ли казва The Host (Гостоприемникът) :)

може ли да ми кажеш сайта в който си я намерила?
ииии ами и аз мисля, че трябва да е Гостоприемникът, ама я превеждат Скитница...сигурно щото звучи по- яко :grin:

kalinapet
11-17-2009, 20:08
абе вземете си пуснете един филм ;д от четенето файда няма ;п

И какво трябваше да покажеш с този коментар?!? Само се излагаш...

Сайта, в който я има на български е официалния фен форум на Здрач. Книгата ми се вижда доста интересна. Не съм я изчела цялата, но това, което съм прочела досега ми харесва и мисля да я дочета в скоро време.

PurpleDream
11-18-2009, 20:09
Сайта, в който я има на български е официалния фен форум на Здрач. Книгата ми се вижда доста интересна. Не съм я изчела цялата, но това, което съм прочела досега ми харесва и мисля да я дочета в скоро време.

не можах да я намеря :(
може ли линк 8-)

slavito007
11-19-2009, 04:03
Получих си я за рождения ми ден. Много й се кефя на корицата - една такава матирана, а не гланцирана както са повечето нови. И една такава черна отзад, а отпред едно огромно око :D Таман вчера я дочетох. Много е интересна даже. Стоял съм до 2 часа през нощта да чета. Обаче можеше да свърши по-драматично :( Но е много интересна :)
През цялото време докато четях се чудех как ще натъпчат всичко това във филм - толкова важни моменти има, че и 10-часов филм да направят няма да ги побере. Но ще видим.

А и заглавието е Скитница, защото на български звучи по-добре от Гостоприемникът. А и който я е чел разбира защо се казва така :)

PurpleDream
11-19-2009, 08:44
е то тя книгата е дебела, ама повечето е описания само и ако аз трябваше да правя филма, щях да започна с 5 мин обяснение за всичко и направо после при хората :grin: :grin:

vampire_girl_
11-19-2009, 15:04
абе вземете си пуснете един филм ;д от четенето файда няма ;п

брей,брей!пич 8)

bonbon_
11-19-2009, 15:42
Аз я прочентох в интернет .. бях я намерила след 32 глава и беше много интересна .. моето мнение е, че е по-хубава от `Здрач` :)

purpledawn
11-19-2009, 16:22
аз ся искам на английски да си я купувам, ама ще се наложи да намеря финанси отнякъде 8-)

PurpleDream
11-19-2009, 20:28
Аз я прочентох в интернет .. бях я намерила след 32 глава и беше много интересна .. моето мнение е, че е по-хубава от `Здрач` :)
и аз така мисля, не че Здрач не ми харесва, харесва ми, но те са някак разбъркано, не подредено написани, но историята става
Скитница си е друго нещо <3

kindergarden
11-20-2009, 13:07
ОООО прочетох я за една седмица цялата книга...не можах да се спра...адски хубава и смислена :)

PurpleDream
11-20-2009, 22:08
ОООО прочетох я за една седмица цялата книга...не можах да се спра...адски хубава и смислена :)
и аз за толкова, тя лесно се чете и е много много много хубава <3

TrustNobody
11-21-2009, 10:42
аре някой да ми я даде,ще му я върна 8-)

unicorn_f
11-21-2009, 17:54
Скитницааааа :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007

vampire_girl_
11-24-2009, 12:11
аре някой да ми я даде,ще му я върна 8-)
можеш да я четеш онлайн

stelityy
11-24-2009, 12:46
в момента я чета 8-) 8-)

PurpleDream
11-24-2009, 18:17
в момента я чета 8-) 8-)
много е яка нали :grin: :grin:

SoStarstruck
11-24-2009, 19:04
Някъде едно момиче беше казало за тази книга,че ако беше прочела нея преди "Здрач" е щяла сиг да помисли "Здрач" за пълна боза..което при мен едваа ли някога би се случило :D ..но щом толкова я хвалите мисля да я прочета :) ..

PurpleDream
11-24-2009, 19:49
Някъде едно момиче беше казало за тази книга,че ако беше прочела нея преди "Здрач" е щяла сиг да помисли "Здрач" за пълна боза..което при мен едваа ли някога би се случило :D ..но щом толкова я хвалите мисля да я прочета :) ..
може мен да си видяла, споменавала съм го няколко пъти това 8-)
книгата е страхотна, идеята и много по -добра според мен и много по- добре е написана самата книга..според мен
знам само, че много много много ми хареса <3 спях с нея под възглавницата си, защото ми беше по- спокойно когато беше при мен 8-)

SoStarstruck
11-24-2009, 20:06
Някъде едно момиче беше казало за тази книга,че ако беше прочела нея преди "Здрач" е щяла сиг да помисли "Здрач" за пълна боза..което при мен едваа ли някога би се случило :D ..но щом толкова я хвалите мисля да я прочета :) ..
може мен да си видяла, споменавала съм го няколко пъти това 8-)
книгата е страхотна, идеята и много по -добра според мен и много по- добре е написана самата книга..според мен
знам само, че много много много ми хареса <3 спях с нея под възглавницата си, защото ми беше по- спокойно когато беше при мен 8-)аа не,четох в един др форум,явно мн хора сте на това мнение.. 8-)
иначе продава ли се някъде,че не съм я виждала,а мразя да чета книга от компа..губи се тръпката..

PurpleDream
11-24-2009, 20:08
Някъде едно момиче беше казало за тази книга,че ако беше прочела нея преди "Здрач" е щяла сиг да помисли "Здрач" за пълна боза..което при мен едваа ли някога би се случило :D ..но щом толкова я хвалите мисля да я прочета :) ..
може мен да си видяла, споменавала съм го няколко пъти това 8-)
книгата е страхотна, идеята и много по -добра според мен и много по- добре е написана самата книга..според мен
знам само, че много много много ми хареса <3 спях с нея под възглавницата си, защото ми беше по- спокойно когато беше при мен 8-)аа не,четох в един др форум,явно мн хора сте на това мнение.. 8-)
иначе продава ли се някъде,че не съм я виждала,а мразя да чета книга от компа..губи се тръпката..
аз и в друг форум съм го казвала 8-)
ами би трябвало да я има по книжарниците, виж Пингвините или някоя по- голяма нз
няколко познати я имат, аз от едната я взех книгата

SoStarstruck
11-24-2009, 20:19
Някъде едно момиче беше казало за тази книга,че ако беше прочела нея преди "Здрач" е щяла сиг да помисли "Здрач" за пълна боза..което при мен едваа ли някога би се случило :D ..но щом толкова я хвалите мисля да я прочета :) ..
може мен да си видяла, споменавала съм го няколко пъти това 8-)
книгата е страхотна, идеята и много по -добра според мен и много по- добре е написана самата книга..според мен
знам само, че много много много ми хареса <3 спях с нея под възглавницата си, защото ми беше по- спокойно когато беше при мен 8-)аа не,четох в един др форум,явно мн хора сте на това мнение.. 8-)
иначе продава ли се някъде,че не съм я виждала,а мразя да чета книга от компа..губи се тръпката..
аз и в друг форум съм го казвала 8-)
ами би трябвало да я има по книжарниците, виж Пингвините или някоя по- голяма нз
няколко познати я имат, аз от едната я взех книгата
окси,мс :wink: а иначе във форума на ggbit.com прочетох меннието,ако е на въпрос .. 8-)

PurpleDream
11-24-2009, 20:26
Някъде едно момиче беше казало за тази книга,че ако беше прочела нея преди "Здрач" е щяла сиг да помисли "Здрач" за пълна боза..което при мен едваа ли някога би се случило :D ..но щом толкова я хвалите мисля да я прочета :) ..
може мен да си видяла, споменавала съм го няколко пъти това 8-)
книгата е страхотна, идеята и много по -добра според мен и много по- добре е написана самата книга..според мен
знам само, че много много много ми хареса <3 спях с нея под възглавницата си, защото ми беше по- спокойно когато беше при мен 8-)аа не,четох в един др форум,явно мн хора сте на това мнение.. 8-)
иначе продава ли се някъде,че не съм я виждала,а мразя да чета книга от компа..губи се тръпката..
аз и в друг форум съм го казвала 8-)
ами би трябвало да я има по книжарниците, виж Пингвините или някоя по- голяма нз
няколко познати я имат, аз от едната я взех книгата
окси,мс :wink: а иначе във форума на ggbit.com прочетох меннието,ако е на въпрос .. 8-)

хммм там не съм го писала, значи наистина с някой мислим еднакво 8-)

kalinapet
11-25-2009, 20:10
Сайта, в който я има на български е официалния фен форум на Здрач. Книгата ми се вижда доста интересна. Не съм я изчела цялата, но това, което съм прочела досега ми харесва и мисля да я дочета в скоро време.

не можах да я намеря :(
може ли линк 8-)

Click (http://twilight.foromotion.net/)
Във Фен превод, ама изисква регистрация.

PurpleDream
11-25-2009, 21:14
Сайта, в който я има на български е официалния фен форум на Здрач. Книгата ми се вижда доста интересна. Не съм я изчела цялата, но това, което съм прочела досега ми харесва и мисля да я дочета в скоро време.

не можах да я намеря :(
може ли линк 8-)

Click (http://twilight.foromotion.net/)
Във Фен превод, ама изисква регистрация.
дадоха ми линк вече, мерси все пак :)

stelityy
11-26-2009, 15:34
в момента я чета 8-) 8-)
много е яка нали :grin: :grin:


ахааа :smt007 :smt007

purpledawn
12-27-2009, 16:40
прочетох я цялата, нямам думи <3

BrainlessROCKBABY
12-27-2009, 16:53
страхотна книга <3

PurpleDream
12-28-2009, 22:59
September 23, 2009

Hey guys, great news! The Host is on its way to the big screen:

Variety.com: "Twilight's Meyer..."

I'm so excited to be working with Nick Wechsler, and Steve and Paula Mae Schwartz to bring The Host to a visual format. They've all been a dream to work with, so lovely and collaborative, and I feel like we're in a really good place to make a great movie together. And then to have Andrew Niccol writing and directing? Truly awesome. If you've never seen Gattaca, go watch it now. One of my favorite movies of all time. It's such a great example of character driven science fiction, which is ideal for The Host, no? I'm having an absolute blast imagining different dream casts, which I would post if people didn't take my silly blogs so seriously these days. I'm looking forward to seeing the cast lists you come up with in the fansite forums, and if any of them match mine.

So, very exciting. Yay Host!

XO
Steph







нямам търпениеее :grin: :grin: :grin:

nymphadora
12-29-2009, 08:34
книгата ми изглежда много интересна,сега събирам парички 8-)

vikitolove
12-29-2009, 12:31
аре някой да ми я даде,ще му я върна 8-)
можеш да я четеш онлайн
може ли да ми дадеш линк

PurpleDream
12-30-2009, 20:48
ее? тия които са я чели... Иън или Джаред? :D

stelityy
01-02-2010, 09:15
Иън ... :D :D

PurpleDream
01-02-2010, 16:02
понеделник трябва да върна книгатааа :( :(

purpledawn
02-02-2010, 08:31
Иън, разбира се 8-)

brokeninside13
02-02-2010, 10:04
Ааа ужас щом е написана от тая/тоя който е написал "Здрач" значи няма и да я погледна :x

LadyDi
02-02-2010, 10:37
Хм, защо така не мога да се накарам да я прочета? Подариха ми я за Коледа, прочела съм двадесетина страници и така си стои. Не ме грабна някак си. Вероятно нататък става интересна.

KpucmuHa
02-02-2010, 11:53
Хм, защо така не мога да се накарам да я прочета? Подариха ми я за Коледа, прочела съм двадесетина страници и така си стои. Не ме грабна някак си. Вероятно нататък става интересна.
така е, в началото е доста скучна, някъде около 20та глава става интересно :) :P

brokeninside13, тази е МНОГО по - добра от Здрач :P

vikitolove
02-02-2010, 12:08
Хм, защо така не мога да се накарам да я прочета? Подариха ми я за Коледа, прочела съм двадесетина страници и така си стои. Не ме грабна някак си. Вероятно нататък става интересна.
така е, в началото е доста скучна, някъде около 20та глава става интересно :) :P

brokeninside13, тази е МНОГО по - добра от Здрач :P
към 20 става по-интересно :shock: че тя колко глави е ? :shock:

KpucmuHa
02-02-2010, 12:16
^ 60 са, но са кратки 8-)

Gretii95
02-02-2010, 12:22
ооооо почвам да събирам парии иии право в най-близката книжарница :grin: виждам,че много я хвалите явно е хубава ще си я купя като събера пари а някой би ли ми казал колко лева струва?Ще съм много благодарна :-)

KpucmuHa
02-02-2010, 12:31
23лв мисля, че беше

Gretii95
02-02-2010, 12:31
23лв мисля, че беше

благодаря :-)

unicorn_f
02-02-2010, 14:49
страхотна книга

BeezyJey
02-02-2010, 15:45
По описанието ми се струва малко скучна.. ноо пък може да си променя мнението 8-)

lipstik
02-02-2010, 16:08
Четох я лятото на английски и ми беше доста интересна.Харесва ми начина на писане на Майер,грабва ме.
Някъде бях чувала че щяло да има втора част,но може да е само слух.
Иначе че предпочитам Иън,Джаред изобщо не ми харесваше.

KpucmuHa
02-02-2010, 16:15
^ аз чух за още две части :x не искам да има повече, страх ме е, че ще развали всичко както при Здрач...
дано по - скоро да направят филма и дано да изберат добри актьори, защото намерих в един сайт няколко идеи...изобщо не ми харесаха, от 5-6 които бяха показани само 2 ми харесаха :-o
аз си представям Джаред като Kellan Lutz <3 8-)

vikitolove
02-02-2010, 18:52
KpucmuHa можеш ли да ми кажеш дали има фенпревод и ако да би ли ми дала линк? че точно в момента ида си я купя няма къде да я слагам :-D

KpucmuHa
02-02-2010, 20:04
KpucmuHa можеш ли да ми кажеш дали има фенпревод и ако да би ли ми дала линк? че точно в момента ида си я купя няма къде да я слагам :-D

http://twilight.foromotion.net/forum-f13/topic-t1436.htm
за тук знам, но е само до 32 глава

vikitolove
02-03-2010, 14:18
мерси

Gretii95
02-03-2010, 14:55
KpucmuHa можеш ли да ми кажеш дали има фенпревод и ако да би ли ми дала линк? че точно в момента ида си я купя няма къде да я слагам :-D

http://twilight.foromotion.net/forum-f13/topic-t1436.htm
за тук знам, но е само до 32 глава

а знаеш ли някой сайт където може да я четеш онлайн без да се регистрираш?Ако знаеш плс кажи много искам да я чета :) Благодаря предварително!

KpucmuHa
02-03-2010, 16:40
не знам, потърси я

Gretii95
02-03-2010, 16:48
не знам, потърси я

ок!Благодаря за вниманието :)

Gretii95
02-03-2010, 18:18
не знам, потърси я

Ако някой друг знае тъкъв сайт плс кажете :)

vikitolove
02-04-2010, 10:56
не знам, потърси я

Ако някой друг знае тъкъв сайт плс кажете :)
и аз я търсих,но не я намерих,но пък съм регистрирана в един сай за вампири(но не съм се ровила в него,трябваше ми за една др книга) потърси там ако искаш :) мисля че нямаше нужда от регистрация,за да го разгледаш
http://twilight-bulgaria.darkbb.com/index.htm
дано съм помогнала :)

Gretii95
02-04-2010, 12:33
не знам, потърси я

Ако някой друг знае тъкъв сайт плс кажете :)
и аз я търсих,но не я намерих,но пък съм регистрирана в един сай за вампири(но не съм се ровила в него,трябваше ми за една др книга) потърси там ако искаш :) мисля че нямаше нужда от регистрация,за да го разгледаш
http://twilight-bulgaria.darkbb.com/index.htm
дано съм помогнала :)

Не ти не ме разбра,аз не искам да разглеждам сайтове без да се регистрирам а тъкъв в който мога да чета книгата онлайн без регистрация :) Но все пак благодаря ти за винманието! :) Никой ли не знае тъкъв сайт :-k :cry: :cry: :cry:

vikitolove
02-04-2010, 17:00
разбрах какво искаш да ми кажеш,но явно ти не ме разбра :) както и да е :) ако искаш,знам няколко сайта за теглене или онлайн четене на книги , може да я потърся :)

Gretii95
02-04-2010, 17:35
разбрах какво искаш да ми кажеш,но явно ти не ме разбра :) както и да е :) ако искаш,знам няколко сайта за теглене или онлайн четене на книги , може да я потърся :)

ооо потърси моля тее много ще съм ти благодарна :-) благодаря предварително!

vikitolove
02-04-2010, 19:44
потърсих в сайтовете които зная и нямаше,но има един два,които не ми се отварят и ще видя утре,та и на мен надеждата ми е в тях :D