PDA

View Full Version : Bluetooth



slavito007
11-09-2009, 13:04
Днес си купих някакъв bluetooth USB Dongle и се чудя по какъв начин да го накарам да се свърже с телефона ми. При опит за добавяне в мои устройсва ми дава
can not connect to the device. please make sure it is powered on and connectable. или
http://i33.tinypic.com/149wkd3.jpg
Уж като го сложа в USB само си инсталирва драйверите и след няколко секунди ми казва, че устройството е готово за ползване или нещо такова. Опитвах и с Bluesoleil, но пак ми дава грешка. Моля за помощ, иначе тия 13 лева съм ги хвърлил на вятъра :-x

LittleDude
11-09-2009, 14:30
преинсталирай драйвърите първо...
инсталираш драйвърите, без да пъхаш блутута в УСБ-то
като ги инсталираш пъхаш блутута в някое УСБ, ще ти се изпише че е намерен нов хардуер, и ще го инсталира...
от грешката разбрах, че не може да се свърже с у-во-то, трябвало да се провери дали е включено, и дали може да се свърже...
пробвай с друг телефон, или пробвай от телефона да пратиш на компа :)

slavito007
11-09-2009, 15:40
Toва е проблемът. Диск с драйвъри няма. Инсталирва се директно от устройството (уж). Опитвам се да добавя в "устройства" телефона - не ще. Опитвам се да пратя нещо към телефона - не е намерен. Опитвам се да пратя от телефона на компютъра - не ще. Имам подозрения, че проблемът е в това, че съм с SP2. :o

LittleDude
11-09-2009, 15:45
Toва е проблемът. Диск с драйвъри няма. Инсталирва се директно от устройството (уж). Опитвам се да добавя в "устройства" телефона - не ще. Опитвам се да пратя нещо към телефона - не е намерен. Опитвам се да пратя от телефона на компютъра - не ще. Имам подозрения, че проблемът е в това, че съм с SP2. :o
според мен трябва да върви и на SP2 и SP3... ако искаш инсталирай SP3 и пробвай :-o

slavito007
11-09-2009, 18:31
Не, отново същото си е.
Хора, моля ви се помагайте :smt022

loveUpeps4o
11-09-2009, 22:48
http://zamunda.net/details.php?id=143745&hit=1 - Качваш го, слагаш crack-a, биеш рес и сичко е на 6 :grin:

slavito007
11-10-2009, 06:22
Опитвах и с Bluesoleil, но пак ми дава грешка.

vikatavili12
11-10-2009, 06:25
slavito007 аз имам същия блутот и същия проблем :D

slavito007
11-10-2009, 06:30
slavito007 аз имам същия блутот и същия проблем :D
Верно ли? :D Отивам да им правя рекламация.Пазя касовата бележка и само да са ми отказали нещо :o

LittleDude
11-10-2009, 07:33
купи си нов, дето е със ДИСК с драйвъри!!
такива ментета не работат

slavito007
11-10-2009, 10:36
Отидох до хенди-то, човека го мушна в USB порта и си качи една брошура на нокиата и яко ме затапиха :D Преди малко тествах блутута на телефона дали е наред, но успях да пратя 1 снимка на друг телефон, следователно не е проблема в телефона. Не е и в устройството. Остава само да е в компютъра. Ама къде? :lol:
loveUpeps4o, и тази версия пробвах и пак същото.
LittleDude, друг няма да си купя при положение, че този работи. Само не знам защо при мен не ще :oops:

LittleDude
11-10-2009, 10:39
Отидох до хенди-то, човека го мушна в USB порта и си качи една брошура на нокиата и яко ме затапиха :D Преди малко тествах блутута на телефона дали е наред, но успях да пратя 1 снимка на друг телефон, следователно не е проблема в телефона. Не е и в устройството. Остава само да е в компютъра. Ама къде? :lol:
loveUpeps4o, и тази версия пробвах и пак същото.
LittleDude, друг няма да си купя при положение, че този работи. Само не знам защо при мен не ще :oops:
пробвай да пратиш от компа на друго у-во :lol: :lol: :lol:

slavito007
11-10-2009, 10:57
Е не съм толкова богат, че всичката ми техника да е с блутуут :lol:

LittleDude
11-10-2009, 11:01
Е не съм толкова богат, че всичката ми техника да е с блутуут :lol:
друг телефон с блутут в радиус от 10 метра около теб не немираш ли? :lol: :lol: :lol:

ivanstef
11-10-2009, 11:52
Е не съм толкова богат, че всичката ми техника да е с блутуут :lol:
друг телефон с блутут в радиус от 10 метра около теб не немираш ли? :lol: :lol: :lol:

Да, те всички си ги държат включени.. :D

slavito007
11-10-2009, 20:34
Хора, честно казвайте какво да правя, че е адски тъпо така :D

LittleDude
11-10-2009, 20:40
носиш компа на оня бот, и му казваш ти опрай блутута :lol: :lol: :lol:

slavito007
11-11-2009, 18:30
Преинсталирах Windows-а обаче проблемът си остава http://neatsounds.com/forums/style_emoticons/default/waffe.gif

LittleDude
11-11-2009, 20:14
Преинсталирах Windows-а обаче проблемът си остава http://neatsounds.com/forums/style_emoticons/default/waffe.gif
бахти бластера :lol: :lol: :lol:
купи си ново тогава! не струва кой знай колко... :lol:

slavito007
11-11-2009, 20:51
Купил съм си това. 13 лева не са малко пари, нямам излишни такива. Моля за помощ за решаване на проблема :smt022 :smt022

LittleDude
11-11-2009, 20:55
дай компа на оня отдет си го зел блутута ти го опрай :lol: :lol: :lol:

DarkAngelOfHope
11-11-2009, 22:02
а какво ставало с bluesoleil ? Инсталира програмата и след това не иска да тръгне ли ? какво става че не схванах много ... :) обясни малко по подробно ако може ...

slavito007
11-12-2009, 07:39
Програмата тръгва. Уж намира някакъв GSМ, но като дам Pair ми изписва: "can not connect to the device. please make sure it is powered on and connectable". Като се опитам да пратя нещо с десен бутон на файла > send to>bluetooth> other devices намира същия телефон, за който споменах, но ми дава същата грешка. Когато искам да пратя от телефона на компютъра пак не става, защото компютъра никак не реагира.
С две думи телефонът и компютърът се намират един-друг, но не могат да установят връзка помежду си :o

doomkillerr
11-12-2009, 07:45
Програмата тръгва. Уж намира някакъв GSМ, но като дам Pair ми изписва: "can not connect to the device. please make sure it is powered on and connectable". Като се опитам да пратя нещо с десен бутон на файла > send to>bluetooth> other devices намира същия телефон, за който споменах, но ми дава същата грешка. Когато искам да пратя от телефона на компютъра пак не става, защото компютъра никак не реагира.
С две думи телефонът и компютърът се намират един-друг, но не могат да установят връзка помежду си :o

Едно приятелче имаше "почти" същия проблем с блутуута си. Знам, че тогава някак си го оправих проблема, но не помня точно как! Единствено се сещам, че при него имаше значение, как точно се инсталираха драйверите... Ако направо се инсталираше програмата за блутуута и драйверите - не работеше!!! Та аз помня, че доста се мъчих и накрая го "излъгах" някак си... :-o

LittleDude
11-12-2009, 07:45
той уж нямал драйвери :lol: :lol: :lol:

slavito007
11-16-2009, 12:32
doomkillerr, e не може да не си спомняш как. Аз моя как не го лъгах, какво ли не инсталирвах и не ще. Сякаш на инат го прави :D
Ама не е смешно :?

ivanstef
11-16-2009, 14:03
Отзад свети и лампичката на блутута... :?

doomkillerr
11-16-2009, 14:56
doomkillerr, e не може да не си спомняш как. Аз моя как не го лъгах, какво ли не инсталирвах и не ще. Сякаш на инат го прави :D
Ама не е смешно :?

Добре - ще казвам по памет, каквото си спомням!!! На моя приятел му бяха подарили блутуут, като към него имаше и малък диск с драйвери и програма за свързване на компютъра и телефона. При опит за инсталиране на програмата - всичко си протичаше нормално, но след това блутуута изобщо не можеше да намери друг телефон, камоли да осъществи трансфер на файлове между двете устройства. До колкото си спомням - премахнах програмата и всички файлове на драйверите от компютъра от папката на Windows-a, като ги търсих по имена всеки един и ги триех... След това свързах блутуута с USB-и порта на лаптопа, като той намери ново устройство и му дадох да си избере драйвери от диска към блутуута... След рестартиране на компютъра - проблема се беше решил и така дълго време си го ползваше... :)

П.С. - Според мен е много вероятно драйверите вградени в Win-a да правят проблем с блутуута (този проблем съм го наблюдавал и при един инфраред порт - пак такъв евтин). По хардуерния номер на блутуута можеш да си намериш драйвери в нета и да пробваш с тях. Аз така бих постъпил на твое място!!! 8)

LittleDude
11-16-2009, 14:57
Човека уж нямал драйвъри... :-o

slavito007
11-16-2009, 15:26
Да де то ясно, че моят компютър нещо прави проблеми понеже си работи без дискове и без други инсталации на друг. Добре, мерси тогава, ще пробвам да трия пък дано не затрия целия уиндоус 8-)
п.с. Наистина нямам диск с драйвери и това е най-големият проблем. В гугъл търсих, но за моя блутут няма :(

vikatavili12
11-19-2009, 15:58
моя блутот струваше 9,99лв :D ии миаше диск с него ако казвате на дова драйвър