PDA

View Full Version : Помощ да се ориентирам какво да уча



ivan4o91
11-09-2009, 17:11
Здравейте!

12-ти клас съм и ще бъда кандидат-студент тази година, но ми трябва малко помощ за да се ориентирам какво да уча. Колебая се между технически университет и медицина.

Влекат ме компютрите и изобщо технологиите. Занимавал съм се доста с компютри - хардуер/софтуер, може да се каже, че имам напреднали знания за човек, който не е учил това. Учил съм се от интернет и от опит. :)

Но също така медицината... Винаги са ми вървяли биологията и химията. Било ми е интересно в часовете по анатомия най-вече. Освен това в семейството имаме двама доктори и те искат да ме правят доктор. :D

Знам, че в интернет има информация за всичко, но на мен не ми трябва само такъв вид информация. Трябват ми съвети, обяснения от хора, които примерно учат нещо от тези неща, а разбира се бих приел съвети и от други хора. :D Какви са ползите от медицината, какви специалности има. Същото и за техническия университет. Абе изобщо всичко, което ви дойде на ума! Всякаква информация би ми била полезна!

Благодаря! :)

monkata95s
11-10-2009, 09:01
На теб какво ти допада повече след това като професия ? Смятам , че по-добре ще бъде да се замислиш какво искаш ти самия .

Аз лично мисля , че щом ти върви биология и химия и най-вече , че ти е интересно е добре да се насочиш на там . Ако имаш силна воля и амбиция би било удачно да запишеш медицина , но реално като премислиш колко трудно би ти било и колко безсънни нощи ще имаш :)

Успех :) И все пак не слушай желанието на другите , а себе си ;)

mrtn
11-10-2009, 10:29
Това не се мисли 12 клас, ето ти сега си в голяма дилема и се чудиш какво да правиш. Ти знаеш най-добре, какво те влече, дали след време ще бъдеш удолетворен от работата си ? Дали ще имаш високи доходи ? и други..
Задай си ги, и ти сам ще избереш, какво искаш да правиш от тук нататък. :)

linaXX
11-10-2009, 15:19
естествено,че техническия :shock:
и аз съм супер по биология ама не бих си губила времето за един лекар,за мен е тъпо
но ако кандидастваш в техническия трябва да си учил математика/информатика,защото ще имаш входен изпит по програмиране

Ge7OverHere
11-10-2009, 15:30
Софийски > Технически

ivan4o91
11-10-2009, 22:15
...Успех :) И все пак не слушай желанието на другите , а себе си ;)

Е да, разбира се, че сам ще реша. Просто искам да разбера какви са плюсовете и минусите на двете.

ivan4o91
11-10-2009, 22:18
Но ако е в техническия искам да е във факултета компютърни системи и технологии, а знам, че там ще е най-трудно да вляза. Добре, че поне направиха да можеш да кандидатстваш с оценката от матурата (whew)