PDA

View Full Version : помощ за момичета ?



totti77
11-09-2009, 18:55
Здравейте,имам нужда от малко помощ.Исках да попитам дали може да ти закъснява ако 3-4 дена си пил парацетамол и после една седмица си бил на антибиотици.
Благодаря :)

turboPantofka
11-09-2009, 19:27
антибиотиците доста влияят на процесите в тялото така че е възможно да ти закъснее,което не дава признаци за паника :) така че всички които наскоро са пили дълго време лекарства дишайте спокойно не сте бременни или там каквото си мислите

stoney
11-09-2009, 19:31
По принцип може да ти закъснява 3-4 и без да си пила какво и да е, така че е нормално, не се притеснявай.

clever
11-09-2009, 19:37
да :)

IcySilence
11-09-2009, 20:58
Аз по същия въпрос по минарата седмица бях болна и пиех антибиотик и вече ми закъснява с около 2 седмици,а антибиотика ми не е бил от силните и друг път съм го пила,но не ми е закъснявало,има ли някакъв вариант да е от антибиотика.И ако отида на гинеколог,няма да е нужно да му се гъзя нали? ходила съм и предо ама само на профилактични с видеозон? Какво прави точно гинеколога като отедеш за по сериозен приглед?Страшно ли е?

P.S Имам редовен цикъл от 4 години и не ми е закъснявало никога и никога не ми и създавало проблем освен сега :S

P.P.S моля ви споделете опит и без надсмешки,щтот сърцето ми ше се пръсне от притеснения.Мерси предварително на всеки,който изрази адекватно мнение :mrgreen: :wink:

cooool
11-09-2009, 21:23
Всеки знае тялото си. На някои момичета цикълът им закаснява, ако са настинали, ако са пили антибьотик и т.н. , на организма влияе и стреса, както и климатичните промени. На мен най-редовно цикалът ми си го няма, ако не пия някакви хапчета да го предизвикам, но това е защото имам проблеми с яйчниците. Ако не си бременна (т.е. правила си си тест и не си), ако не си болна (настилана и т.н.), та да пиеш някакви хапчета (антибьотик и т.н.), няма за какво да се притесняваш, че ти закъснява, е разбира се ако се знае че нямаш проблеми и с яйчниците. От друга гледна точка, това веднаж да не си като по часовник е нормално, но ако се случва системно е проблем. Възможно е мензиса на едно момиче да пропусне месец, или да има кръвотечение 2 пъти за месеца, но това е от свръх производството на яйцеклетки от яйчниците за дадения период, или от липсата на отделена яйцеклетка този месец. Така че момичета, никога не е лошо и трябва редовно да се ходи на гинеколог, особено ако се води полов живот, но едно закъснение на цикъла не е болка за умиране, т.е. може и нищо да не означава. Ако не ви мързи и имате смелост и не сте ходили близките месеци на лекър - аз ви съветвам да не се бавите повече, та да си премахнете нервите, от мисли а това "защо ми закъснява".

Успех момичета :)

OneGirl
11-09-2009, 21:52
Здравейте,имам нужда от малко помощ.Исках да попитам дали може да ти закъснява ако 3-4 дена си пил парацетамол и после една седмица си бил на антибиотици.
Благодаря :)
Напълно възможно е!

aloveyou
11-10-2009, 08:16
Да,напълно нормално си е

cherrypezz
11-10-2009, 09:55
ДА.