PDA

View Full Version : First Certificate in English



Scr3amerka
11-09-2009, 19:52
Здравейте!
Искам да попитам някой от тук ако знае дали този сертификат ( B1 ) помага при кандидатстване в университет/колеж в чужбина ( в случая Лондон) ? Чувам различни версии и ако може някой,който знае,подочувал е или има познати,учещи в чужбина да сподели.

Благодаря предварително. :)
Целувки :-)

ShOkOlAddd
11-11-2009, 07:32
Здравей :-) Значи по повод тези сетрификати аз уча в частно английско у-ще от 4 год. и вс год. получавам даден сертификат .Тази год. ще ми дадат сертификат за България,че официално мога да говоря англ.език.И след като сам учила тези 4 год. има още 2,3,4 не сам мн информирана :D :D :D и след като ги минеш тези нива ти дават тест от Кембридж и ако го издържиш получаваш сертификат от там,че можеш да говориш англ. пред цял свят и с този сертификат може да се кандидатства в чужбина .Аз знам така :-D :-D :-D
Успехи!!!!

Scr3amerka
11-11-2009, 15:17
Аз другата година декември ще държа изпит за този сертификат B1 (FCE) и въпроса ми беше дали ако го взема той ще ми е от полза при кандидатстването ми извън страната ( Лондон) ? :-)

ShOkOlAddd
11-11-2009, 20:03
Мисля че ще ти бъде.но защо не питаш най-добре преподавателите ти в тази школа???Те би трябвало да знаят :-)

Scr3amerka
11-11-2009, 21:32
Вече съм говорила с тях,но исках да видя и вие как мислите. :-)
Мерси за отговорите :-)

LittleEnchantress
11-19-2009, 19:49
Ми аз имам първи сертификат тази година лчтото го взех -доколкото знам важи единствено и само за технически университети първи сертификат -от мен късмет защото оценяването е мн субективно лично според мен !

blgt
11-21-2009, 07:58
Искам да попитам някой от тук ако знае дали този сертификат ( B1 ) помага при кандидатстване в университет/колеж в чужбина ( в случая Лондон) ?

100% ти е бонус, ама зависи в кой уни искаш да си.

ако имаш време вземи едно САЕ, с А на него ще те вземат навсякъде в англия (това ми беше мойто условие поне). а не е адски много по-труден от FCE. също така всички признават ИЕЛТС, като на него вече има по-големи вариации в оценката. 7.0 - и си навсякъде.

иначе всички почти приемат ТОЕФЛ (е, не абсолютно).

това ти е иначе само езиковото условие. вероятно ще искат още нещо

влизай по сайтовете на уни-тата да ги разглеждаш, там си пише всичко.

Nikolaybg
11-28-2009, 19:06
За следване където и да е и на който и да е език ти трябва най-малко ниво Б 2.