PDA

View Full Version : Мнението ви за осиновяване на дете



Sisito941
11-09-2009, 21:06
Аз съм "за",даже след време бих си осиновила едно детенце. :)

Гласувайте "за" или "против" и се обосновете. :)

"За",защото просто така съм решила. На 15 съм.
Ако искате казвайте и на колко години сте.. :P

Sisito941
11-09-2009, 21:07
Оф анкетата не ми се получава нещо..Както и да е.. :(

Rofl4e
11-09-2009, 21:52
за .. и те имат право на по добър живот.. ;) защото както знаем всички в Б-я условията в домовеете за деца не са цветущи!

krem4et0
11-10-2009, 08:41
Ако нямам възможност да имам свои деца, бих осиновила. В противен случай-едва ли. На 24 съм.

aloveyou
11-10-2009, 08:57
Аз съм "За" осиновяване на дете

iiirish
11-10-2009, 10:08
Ако не мога да имам свое дете (не дай си боже) първо бих опитала с ин витро, и ако чак тогава не стане - бих се замислила за осиновяване (макар че процедурата е изключително тромава и не създава условия за развиването й. пък и да си го кажем направо - по-голяма част от децата в домовете са от ромски произход).
На 22 съм.

Rofl4e
11-10-2009, 10:24
Ако не мога да имам свое дете (не дай си боже) първо бих опитала с ин витро, и ако чак тогава не стане - бих се замислила за осиновяване (макар че процедурата е изключително тромава и не създава условия за развиването й. пък и да си го кажем направо - по-голяма част от децата в домовете са от ромски произход).
На 22 съм.
по-голямата част но не всички.. ;)

п.с. аз също бих осиновила мАкар и да имам мой

iiirish
11-10-2009, 13:17
Ако не мога да имам свое дете (не дай си боже) първо бих опитала с ин витро, и ако чак тогава не стане - бих се замислила за осиновяване (макар че процедурата е изключително тромава и не създава условия за развиването й. пък и да си го кажем направо - по-голяма част от децата в домовете са от ромски произход).
На 22 съм.
по-голямата част но не всички.. ;)

п.с. аз също бих осиновила мАкар и да имам мой

не, не всички, разбира се, но бих прибягнала до това решение в доста крайна ситуация, не дай си боже

Wrathchild
11-10-2009, 14:31
Бих си осиновила дете, стига да имам възможност. Независимо дали имам или нямам мои собствени. То пак ще си е мое дете - аз ще го гледам, аз ще го възпитавам, аз ще се притеснявам вечер за него къде е. Аз ще му проверявам и помагам с домашните, аз ще му се карам, когато постъпва безотговорно, аз ще бъда щастлива заедно с него и ще му бърша сълзите, когато му е мъчно. Само няма да съм го родила. Но то ще е мое.

Biskfitka
11-10-2009, 18:47
Може да звучи гадно,но не бих :? Знам,че и тези деца имат право на по-добър живот,но...не бих могла да го приема...
Е,ако не мога да имам свои,тогава да...

Aicha
11-13-2009, 13:25
Много бих искала да си осиновя.... Хубаво е да отгледаш и да дадеш шанс за развитие на дете, което е изоставено и не усеща майчина и бащина обич. В България има много такива деца, прекалено много... и това е много тъжно.

krem4et0
11-16-2009, 10:42
Бих си осиновила дете, стига да имам възможност. Независимо дали имам или нямам мои собствени. То пак ще си е мое дете - аз ще го гледам, аз ще го възпитавам, аз ще се притеснявам вечер за него къде е. Аз ще му проверявам и помагам с домашните, аз ще му се карам, когато постъпва безотговорно, аз ще бъда щастлива заедно с него и ще му бърша сълзите, когато му е мъчно. Само няма да съм го родила. Но то ще е мое.

Не знам как бих успяла да не го деля от това, което е моя плът и кръв. Дори и да се привържа достатъчно много, едва ли ще е същото ако детето е заченото от мен и мъжа ми, носила съм го, родила съм го, познавам се в чертите му...За това не бих осиновила, ако имам свои деца.

nicolepcd
12-29-2009, 20:42
Едва ли, мисля, че не бих го приемала като мое дете, то ще забелязва това и ще страда. И квото и да се говори - не мисля, че отношението към собствени и основени деца може да е еднакво.

amk933
12-29-2009, 22:11
Бих да.
Смятам, че едно дете заслужава шанса за по-добър живот.
Смятам, че бих го обичал като свое.
Обмислям вариянта и много се надявам жена ми да мисли като мен. :)

Ако не да осиновя, то, ако имам достатъчно пари, ще си избера няколко по-бедни деца и талантливи деца и ще им финансирам образованието и ученическия/студентския им живот. :)

sexita
12-30-2009, 11:39
И аз бих осиновила детенце, ако си нямам свое. До колкото знам от приятели които са подали молба избираш пол, възраст и етнос.
В болницата, в родилното отделение преди няколко месеца една жена остави 2 невероятни бебенца - близначки, защото нямаше възможности да ги отгледжа. Не беше от ромски произход... просто така се е случило, че е трябвало да се откаже от родителските си права. От там социалните ги взеха и ще ги отглеждат те 6 месеца, докато не станат годни за осиновяване. Много искам близнаци :Р
По принцип предпочитам аз да си родя децата, но никога не знаеш как ще ти се подреди животът.
Тази тема ме подсети, че вчера щях да накарам гаджето ми да отидем до някой дом да видим дечицата и да им дадем дрешки и играчки. Мисля че във и около София има няколко :)

BlackWings
01-01-2010, 17:27
Изобщо не мисля че има какво да има против човек , по въпроса за осиновяването на деца , това е невероятен шанс за изоставено дете да се развива и живее нормално , и за едни родители да създадат истинско и пълноценно семейство. Банално-небанално , така е.

Ако нямам собствени деца , аз също бих осиновила , и съм абсолютно непоклатимо сигурна , че факта че не съм го родила не би променил нищо в отношението , любовта и грижите ми към него.
Единствено съм на мнение , също непоклатимо , че на децата трябва да бъде казано от родителите че са осиновени , в една сравнително ранна възраст.

darkflower
03-01-2010, 20:46
Естествено, че бих си осиновила дете. Не съм 100% сигурна, че мога да имам деца, понеже си имам проблемо, но без значение дали мога или не бих си осиновила. Бих се радвала да си родя момченце и да си осиновя момиченце. :) приятелят ми е много навит за идеята, но има още време според мен.

hopekiller
04-23-2010, 15:13
Според мен трябва да си доста сърцат, за да го направиш. И то не толкова, да го осиновиш, колкото да го приемеш като твое. Иначе да, твърдо "За" съм по темата. Защо? Защото мога само да предполагам, как би се чувствало захвърлено дете без родителска подкрепа и закрила, с потенциал - без възможност за развитие...само в големия свят.

Hayashi
04-24-2010, 18:46
По принцип винаги ми е било страшнно непонятно, защо повечето жени така се вкопчват в идеята детето да е тяхно собствено. И всичките тея ин-витро, секс по график и т.н. дето съм ги изчела в Бг Мамма ми се виждат много странни, дори откачени. Ако нямам възможност да имам собствено дете бих си осиновила. Не би ми пукало особено много, че не съм го родила аз. Както каза някой ти си неговорият родител, защото ти си го възпитавал, а не онзи, който го е родил и оставил на произвола на съдбата.

FlowerPower
04-27-2010, 20:45
Бих, с удоволствие. Има толкова много нещастни мъничета :-# , просто не е честно. Освен осиновеното, искам и 1- 2 мои, да видя какво ще излезе от моята кръв 8-)

foaming
06-26-2010, 14:55
Една от мечтите ми е да си осиновя някой ден дете! Независимо дали ще родя искам и да си осиновя. Освен това изобщо не ме вълнува, че повечето деца в домовете са циганчета, нямам проблем с това и бих си взела дори такова дете.

Opium_Like_Me
06-27-2010, 21:24
Може да звучи гадно,но не бих :? Знам,че и тези деца имат право на по-добър живот,но...не бих могла да го приема...

Аз също.............не бих осиновила дете,защото като знам,че не съм го родила и ще се държа странно с него и може би подсъзнателно ще го обвинявам ,че не е мое собствено(ако не дай си боже не мога да имам деца)

roshlichka
06-28-2010, 22:11
аз съм "ЗА" нека и тези деца имат ъзможност за по-добър живот и нека им го предоставим..

PhotographyGirl07
07-07-2010, 14:16
Аз съм "ЗА"! Дори смятам да си осиновя, когато му дойде времето. : ) Искам да имам и свое разбира се!

pink94
07-23-2010, 13:53
за

Smrazqvashta
07-25-2010, 14:56
за

JustGirl1000
10-16-2010, 23:26
претпо4итам да си имам мои деца и попринцип няма да си осиновявам но иначе съм за

Serseri91
10-16-2010, 23:36
Мъжете може ли да се впишем в темата ?

Моето мнение съвпада с това на кремчето.Не знам дали ще мога да се държа поравно.Дали ще мога да преодолея инстинктите си ? За това отговарям с "Не", тъй като не съм сигурен в себе си.

MissHouse
12-12-2010, 20:43
въпреки че съм на 14 винаги съм съм си мислела за далеечното бъдеще и от 2год съм решила че когато дойде подходящия момент да си имам дете ще бъде осиновено защото има много българчета които заслужават семейства :smt085 :smt085 :smt085

Sisito941
12-14-2010, 19:40
Мъжете може ли да се впишем в темата ?

Моето мнение съвпада с това на кремчето.Не знам дали ще мога да се държа поравно.Дали ще мога да преодолея инстинктите си ? За това отговарям с "Не", тъй като не съм сигурен в себе си.

Разбира се..вписвайте се.. :) И вашето мнение искам да разбера..

CrAzYanDlaZy
01-08-2011, 17:03
Аз съм "за" и бих осиновила, защото е хубаво да дадеш на едно дете дом и семейство! За нещастие има много деца, които не ги осиновяват и отрасват в домовете докато станат на 18 години. А това е ужасно, ужасно е да не знаеш значението на думата "семейство", да нямаш на кого да се довериш, да нямаш кого да помолиш за помощ... защото понякога приятелите могат да те предадат, но семейството ти винаги ще е до теб!
На 15 съм и аз, като авторката. :)

Moderatorius
01-26-2011, 12:20
Преди бях напълно против, но сега доста се замислям. Ако имам достатъчно пари, защо не? На 18 съм.

Jeuelle
01-26-2011, 14:27
Ако имам финансовата възможност и подкрепата на човека до себе си - да, бих осиновила , дори и две . Ще го направя , когато детето е още съвсем мъничко, за да се избегнат проблеми с адаптацията, объркването и прочее. Когато порасне , или когато започне да съзнава света около себе си , ще му кажа - при никакви обстоятелства няма да скрия истината, защото то трябва да я знае.

rosencetooo
02-23-2011, 06:45
,,За'' осиновяването съм , в крайна сметка всяко дете има правото да получи своя дом , семейство , любов.Дали аз бих си осиновила ? - незнам не съм се замисляла никога.

Kamelliq
02-23-2011, 08:26
"за" - винаги можеш да спасиш човешки живот така :) пък и някой трябва да бие рекорда на А. Джоли...

Colouring
02-23-2011, 21:20
Аз съм 'за'!
Защо едно дете да няма семейство,което го обича,вместо да се мести от дом на дом,без никаво бъдеще?

BrokenInnocence
03-19-2011, 19:17
Бих си осиновила дете, стига да имам възможност. Независимо дали имам или нямам мои собствени. То пак ще си е мое дете - аз ще го гледам, аз ще го възпитавам, аз ще се притеснявам вечер за него къде е. Аз ще му проверявам и помагам с домашните, аз ще му се карам, когато постъпва безотговорно, аз ще бъда щастлива заедно с него и ще му бърша сълзите, когато му е мъчно. Само няма да съм го родила. Но то ще е мое.