PDA

View Full Version : Стрии



TheFirstline
11-10-2009, 15:18
Здравейте,момче съм и съм на 17 години,имам стрии и е много гадно и гнусно,знам ,че има някакви лекарства и глупости ,но някакво име ако може да ми кажете и цена г/д :/

stoney
11-10-2009, 16:39
Амии аз имах преди години белези от шарка и използвах Контрактубекс, спомням си в листовката пишеше,че може да се използва и за стрии. Някъде към 11-12 лева струваше, не помня вече.

Пък отделен въпрос са разни гелове, ала-бала.. Аз много много им нямам вяра.

Annihilati0N
11-10-2009, 17:44
А аз попринцип мисля, че тези така наречени стрий не изчезват нацяло и няма толкова ефективен лек... И аз имам малко по бицепсите и доста пъти съм питал, но не са ми казали нещо, което помага със сигурност.... И все пак уточни къде са твоите стрий :)

TheFirstline
11-10-2009, 17:54
Еми аз съм си пълен и си ги имам от отдавна,но отслабнах с 10тина кила и сега продължавам с отслабването ,но се стъмниха и си личат много значи на корема,бицепсите и мишниците ,не знам как и защто се получават ,но е гадно :/

Kocha
11-10-2009, 19:30
ако отидеш на кожен лекар ще ти предпише 2 витамина който помагат на кожата да расте или нещо такова и предотвратяват по нататъчна поява на стрий иначе за тея дето си ги имаш нищо не можеш да направиш аз имам по гръбначния стълб и ми седят се едно някой ме е рязъл...

Abigoria
11-10-2009, 20:31
Еми аз съм си пълен и си ги имам от отдавна,но отслабнах с 10тина кила и сега продължавам с отслабването ,но се стъмниха и си личат много значи на корема,бицепсите и мишниците ,не знам как и защто се получават ,но е гадно :/


Получават се при рязко напълняване/ отслабване. Горният слой на епитела се разкъсва и се получават стрии. Ако са червени, иди на дерматолог да ти изпише крем или нещо такова, за да ги намали. Ако са белички, единственият начин да ги махнеш е операция :) Надявам се да нямаш комплекси относно тея стрии...

TheFirstline
11-10-2009, 21:02
принципно,не не мисля ,но са прекалено голями до 10 сантиметра мисля...по дължина нали :D ,а горе долу при дерматолог колко пари се дават :?

Abigoria
11-10-2009, 21:20
^ Ако имаш направление от личния и нямаш 18- николко :)

TheFirstline
11-10-2009, 22:16
а ако съм на 17 както съм в момента :D и нямам направление..не ми се ходи до личния :P