PDA

View Full Version : Фотоапарат



JaCkSpAr0y
11-11-2009, 07:45
Някой може ли да ми помогне - Как да сваля снимки от компютъра към Цифровия Фотоапарат ? От фотоапарата към компютъра може ,а как става обратното действие ? Ако някой ми отговори не знае колко ми е помогнал ;-)

anonymous546178
11-11-2009, 11:19
Не е верно това. Можеш ако си с карта памет ... отваряш я като отделно устройство и може... ама защо не ми е ясно.

doomkillerr
11-11-2009, 12:00
Не е верно това. Можеш ако си с карта памет ... отваряш я като отделно устройство и може... ама защо не ми е ясно.

Разбира се, че може да се качват снимки и на картата на фотоапарата (чрез четец за карти памет или с кабела на самия фотоапарат), но има едно задължително усливие!!! За да прочете фотоапарата качените на него снимки - те трябва да се преименуват със служебните имена, които фотоапарата дава на снимките правени с него. Може би не стана много ясно, както го обясних, но ще дам пример...

Фотоапарата кръщава снимките правени с него с пореден номер! Примерно:
"P1000441.JPG",
"P1000442.JPG",
"P1000443.JPG",
"P1000444.JPG" и т.н.

Ако искаш качените снимки от компютъра на фотоапарата да се отварят, трябва да ги преименуваш по същия начин!
Примерно:
"P1000445.JPG"
"P1000446.JPG"
"P1000447.JPG"
"P1000448.JPG" и т.н.

П.С. - Успех!!! :)

JaCkSpAr0y
11-11-2009, 13:16
The disk is write protected . Remove the write protection or use another disk . Аз отварям папката чрез юсб където са снимки взимам тези от Работния пплот които искам да сваля на фотоапарата и като слагам ми пише това .

doomkillerr
11-11-2009, 14:07
The disk is write protected . Remove the write protection or use another disk . Аз отварям папката чрез юсб където са снимки взимам тези от Работния пплот които искам да сваля на фотоапарата и като слагам ми пише това .

Да не си случайно преместил копченцето на картата памет в положение "Lock"...
http://www.olympusamerica.com/files/oima_cckb/faq_images/_SD_Lock.jpg

:-o

П.С. - Другия вариант, е ако свързваш фотоапарата и компютъра, чрез кабел да си провериш настройките на фотоапарата. Там има опция за заключване и отключване или поне би трябвало да има...

ivanstef
11-12-2009, 05:40
Или просто има някаква тъпа защита... 8)

JaCkSpAr0y
11-12-2009, 07:37
Или просто има някаква тъпа защита... 8)

Вероятно :o :-o

BMEClick
11-12-2009, 22:32
Не знам но при мен положението е следното....

Както си свалям снимките когато го свържа с USB-то към компа така си ги качвам в същата папка С ИМЕНА КАКВИТО СИ ИСКАМ !!! Апарата ми е с 2ГБ карта памет и дори си качвам игри,музика,филми и тн...с една дума го ползвам и за Flash памет :-P

Така че ако при опита да си качиш нещо на апарата ти изпише че има защита "ТОГАВА ПЛЮЯ НА ФИРМАТА ДЕТО ГО Е НАПРАВИЛА" :lol: :razz: :P :-D :D