PDA

View Full Version : Моля ви эа малко помощ по философия.



Jesssy
11-11-2009, 10:42
Предстоят ми изпити и един от тях е по философия.Имам конскпект с темите,които могат да се паднат на изпита.Постарах се да си разбработя някои от тях,иэползвайки препоръчания учебник,както и интернет.Но останаха някои,които незнайно эащо няма в учебника.Нищичко няма за тях.. :? Търсих в интернет,но нищо не намерих и там.Наистина търсих,затова недейте да ми повтаряте как не съм си мръднала пръста,защото не е така.Ще изброя въпросните теми и ще съм ви много благодарна,ако ми окажете съдействие.Благодаря предварително!! :)
Ето ги и тях:
1) Мит и логос. Философската интепретация на съществуващото. Същност и съществуване.

2)Какво лежи в основата на всичко съществуващо. Първите философски учения: Милетска школа (Талес,Анаксимандър,Анакси ент; питагорейска школа; елеати (Парменид),Хераклит,атомист и (Демокрит).Макрокосмос.Поня тията "битие","космос","първоначално".

3)Средновековната представа за битие и съществуване. Богът като абсолютно битие. Светът като "сътвореното". Човекът и свободата на волята. Аврелий,Августин,Тома Аквински.

4)Философски идеи за човека.Тялото и душата.Представи за душата и тялото в историята на философските учения.

5)Човешката воля и свобода.Свобода и щастие в елинистичните учения (стоициэъм,епикурейство). Какво наричаме "детерминизъм" и "индетерминизъм" ?

Това са темите :( Написах ги точно както са в конспекта.Много са объркани...ужасно е.А това са около една четвърт.. :(

MeChaNiCaL_PoeT
11-13-2009, 17:01
Имаш лично съобщение :Рр

lubomirky
11-13-2009, 19:20
Имаш лично съобщение :Рр

лъжеш!