PDA

View Full Version : Кой знае?



misturX
11-11-2009, 13:49
Здравейте! Искам да попитам хората които са намерили помощ в козметичните салони по повод акнето ,моля ви кажете някои козметични салони в София от които сте останали доволни :) Благодаря предварително

titinkaa
11-11-2009, 13:55
Жалко че си от Сфия,ако беше от Пловдив щях хда ти препоръчам,още с третото ходене при тая козметичка,и се изчистих напълно,сега нямам никакви пъпки,че даже и вече не ми излизат :)

misturX
11-11-2009, 14:04
Е, то все пак няма да е лошо да споделиш в смисъл не само аз съм с този проблем предполагам, а и има хора от Пловдив в форума ;) които са с този проблем :)

Acquire
11-11-2009, 14:12
Здр.. значи аз съм на 17 год от София.Не съм ходил на козметик,защото нямам толкова много пъпки но и аз вярвам че не е лошо да се отиде 2,3 пъти.. Моят съвет е да избягваш сладкото,мазното и да си поддържаш хигиената.Това са основните неща,които трябва да спазваш и ако има ефект със тях мисля че няма да имаш нужда да ходиш.Успех :smt023

misturX
11-11-2009, 21:26
Мерси за съветите хигиената мии неизлизам мн често навън мия си лицето около 3-5 пъти на ден с вода ддз но сладко необичам и попринцип не ям сладко мазно най-много пф пилешко месо свинско не съм ял ехеее ;дд кола и т.н ограничени до минимум ходих на дерматолог ама ....предписа ми едно такова лекарство ефект нулев .... май мисля че ходих 4 пъти след това дерматолога и дерматоложката ги нямаше направлението ми вече естествено е изтекло... няям думи просто за това опирам до козметик....

misturX
11-13-2009, 19:11
Айде бе хора всички казват ходих на козметик оправих се а сега ..млъкнахте ......

maybelline
11-13-2009, 19:46
Преди козметика, ти препоръчвам да отидеш на гинеколог, да прецени дали нямаш някакъв хормонален проблем. Ако имаш високо ниво на тестостерон (ти си момиче, нали?), вероятността да ти предизвикат акне е голяма и ще се премахне много бързо с подходящи за теб противозачатъчни хапчета.
Друга идея е да си купиш сапун против акне. В аптеките продават един "Виталис", евтин и много добър за премахване на акне. Като си миеш лицето 3-5 пъти с вода, не правиш почти нищо, но със сапун ще измиеш лицето много по-добре.
Трето нещо, което съм пробвала и ми е помагало, дори малко повече от сапуна, е хума. Правиш си една маска с хума (продава се на прах в аптеката), седиш 15 минути, измиваш я и до края на деня акнето вече е избледняло.
Четвъртото, много помагащо също, е всяка вечер преди лягане да избърсваш лицето с памуче, напоено с ракия (или спирт). Разказва акнето сравнително бързо (2-3 дни, ако не си стискаш пъпките по лицето).
Успех!

П.С. Ветеран :-D

P.P.S. Видях, че си момче. Първия съвет го отпиши :-) Останалите стават за теб, естествено.

misturX
11-14-2009, 20:45
Първо ти благодаря за съветите,но искам само да попитам четох тема днес за салицилов спирт и хлорнитромицин всъщност аз го използвам но ефект не забелязвам ...... за това опрях до козметик,а ако го комбинирам сапуна и салицилов спирт и хлорнитромицин няма ли мн да си изсуша кожата включително и със крем примерно. Също така ще те помоля да ми препоръчаш марка хума защото хуми много.Благодаря ти отново!



И колко пъти на ден със сапунчето :-D сори за тъпите въпроси ама ....момче съм прости ми :)

tonie__
11-14-2009, 20:47
Жалко че си от Сфия,ако беше от Пловдив щях хда ти препоръчам,още с третото ходене при тая козметичка,и се изчистих напълно,сега нямам никакви пъпки,че даже и вече не ми излизат :)

от Пловдив съм и имам проблем с черните точки ;// къде ходиш на козметик и колко струва процедурата?

vellvet
11-14-2009, 20:50
аз мога да ти препоръчам крем здраве+ 2 таблетки хлонитромицин и също така една страхотна антибиотична паста с тетрациклин ИМЕКС струва около 5 лв и при мен лично има страхотен ефект :)

maybelline
11-15-2009, 12:08
Първо ти благодаря за съветите,но искам само да попитам четох тема днес за салицилов спирт и хлорнитромицин всъщност аз го използвам но ефект не забелязвам ...... за това опрях до козметик,а ако го комбинирам сапуна и салицилов спирт и хлорнитромицин няма ли мн да си изсуша кожата включително и със крем примерно. Също така ще те помоля да ми препоръчаш марка хума защото хуми много.Благодаря ти отново!



И колко пъти на ден със сапунчето :-D сори за тъпите въпроси ама ....момче съм прости ми :)

С хлорнитромицина не съм запозната, затова няма да го коментирам :) Иначе комбинацията сапун и спирт не ми е изсушавала кожата, въпреки че след сапуна се чувства някаква разлика - по-гладка и по-суха кожа, но не за дълго, т.е. акнето ще ти премахне, но кожата ще се омазнява както досега. Колкото до хумите, каквато и да си купиш, няма никакво значение. Сега имам вкъщи (не ползвам, защото акнето ми се изчисти отдавна, а за 2-3 пъпки няма смисъл) хума марка Jankar, преди използвах друга марка, а в началото беше някаква трета марка. С една дума каквато и да вземеш - става. Със сапуна трябва да се миеш поне веднъж дневно. Предполагам, че 2 пъти ще даде най-добър ефект (сутрин и вечер), но аз го ползвах само вечер. Забелязах, че ако се насапунисаш и веднага го измиеш, не дава почти никакъв ефект, но ако се насапунисаш и продължиш да търкаш по проблемните зони 20-30 секунди (може и повече), ефекта се забелязва още на следващия ден.
Няма тъпи въпроси, има само тъпи отговори ;)
Успех!

misturX
11-15-2009, 12:39
Ха-ха ако имаше тъпи отговори а не тъпи въпроси нямаше да създавам темата :D Благодаря ти адски много :mrgreen: бай дъ уей имаш ли скайп :oops: :grin:

maybelline
11-15-2009, 17:21
Ха-ха ако имаше тъпи отговори а не тъпи въпроси нямаше да създавам темата :D Благодаря ти адски много :mrgreen: бай дъ уей имаш ли скайп :oops: :grin:

Ще се изненадаш колко тъпи отговори можеш да получиш, направо имаш късмет в тази тема ;)

elisa_fenka
11-15-2009, 17:35
А хумата става ли за суха кожа и заличава ли петна и лунички? :)

maybelline
11-16-2009, 07:14
А хумата става ли за суха кожа и заличава ли петна и лунички? :)

Хумата леко изсушава кожата, затова предполагам, че няма да е подходяща за суха кожа. Но винаги можеш да пробваш. За да се заличат лунички трябва нещо много по-силно от хума, а за петната - зависи от какво са. Общо взето хумата почиства кожата.

Balooon
11-16-2009, 07:59
В София има една клиника "Beauty" , където се занимават точно с такива проблеми. Не съм ходила, но личната ми лекарка ми я каза, но не пречи да потърсиш и да провериш за какво става въпрос :)