PDA

View Full Version : леви десни центристи



Red_Devil
11-11-2009, 14:48
Обръщам се към по-запознатите с политиката, с молба да ми обяснят на базата на какво точно става разграничаването на политическите партии и определянето им като леви, десни или централни. Бих се радвал да ми обясните това с конкретни примери...например ПП АТАКА или ДСБ, или някоя небългарска партия. Също така би било добре според мен да се направи Важна тема за различните политически идеологии ( не знам дали термина е подходящ.. имам предвид комунизма,демократизма,соц иализма,нацизма,фашизма,то алитаризма и др. завършващи на зъм :) ). От толкова много понятия почвам да се обърквам :P ... и ми се иска до мога да правя разлика ....
Не знам дали бях ясен :D но се надявам на отговори :)

shadow4
11-11-2009, 15:08
Не се нядявай много на отговор точно тук ,че и с примери . Все повече и повече се убеждавам че младите изобщо не се интересуват от политика нито знаят нещо ,нито се интересуват което е направо трагично . От два дни съм пуснал три теми и отговор получих само един (ако това което пишеше там може изобщо да се нарече отговор ).(що не вземат да го махнат тоя раздел и без това има пет човека които пишат тука няма смисъл направо)

ZipFail
11-11-2009, 18:02
Темите ти бяха идиотски, нормално да не получиш отговор ^^

По темата: Най-общо казано...Левите инвестират в далаверки на народа, десните в пари за народа 8-)
Левите партии инвестират в социални придобивки и контролирани от държавата пазари . Десните в бизнес, корпорации и т.н.
Примерно - Една лява партия би увеличила пенсиите, би подобрила здравеопазването, би подобрила инфраструктурата, помощи за социално слаби и болни. Една дясна партия би увеличила заплатите, би инвестирала в корпорации, би намалила данъците за бизнеса и т.н.
Центристките са по малко и от двете..
Тва е най-грубо казано, всяка партия има по части от лявото и части от дясното :)

shadow4
11-11-2009, 19:56
Ти си идиот, нормално е да мислиш така !

amk933
11-11-2009, 20:00
Ти си идиот, нормално е да мислиш така !

Не е идиот. Просто всичко се прави с мярка, а ти напраска 15 теми и чакаш отговори. Няма как да стане... :)

shadow4
11-11-2009, 20:12
Може и да не е идиот ,но ме ядоса и не мисля да му се извинявам за обидата,да си мери думите . Що се отнася до темите ,просто се събраха много събития, които биха могли да бъдат теми за обсъждане и не мисля че броят им е определящ за това колко отговори трябва да имат . :)

Vesk0u
11-11-2009, 22:55
Ти си идиот, нормално е да мислиш така !

Не е идиот. Просто всичко се прави с мярка, а ти напраска 15 теми и чакаш отговори. Няма как да стане... :)

Като те гледам, май си про-капиталист и американофил. Обясни му за капитализма.

bulgarian1878
11-20-2009, 08:09
Обръщам се към по-запознатите с политиката, с молба да ми обяснят на базата на какво точно става разграничаването на политическите партии и определянето им като леви, десни или централни. Бих се радвал да ми обясните това с конкретни примери...например ПП АТАКА или ДСБ, или някоя небългарска партия. Също така би било добре според мен да се направи Важна тема за различните политически идеологии ( не знам дали термина е подходящ.. имам предвид комунизма,демократизма,соц иализма,нацизма,фашизма,то алитаризма и др. завършващи на зъм :) ). От толкова много понятия почвам да се обърквам :P ... и ми се иска до мога да правя разлика ....
Не знам дали бях ясен :D но се надявам на отговори :)

Ще ти го кажа по най-правилния начин, който до ден днешен се осъществява.

Левите партии крадат с лява ръка.
Деснит партии крадат с дясна ръка.
Центристките партии пък ни крадат и с двете.

А ако трябва да бъдем наистина честни и изолираме фактите и гледаме чисто идеологията им, при лява политика е абсурдно да се живее и този режим не би изтрал повече от четири-пет поколения. При средна политика е поносимо, живее се, хората ще бъдат доволни, но се дават прекалено много права на хора, които като им подадеш пръстче ти лапат ръката, че и част от гушата. А при дясната политика се държи повече на икономиката, както вече ти написаха, влагат се в работната ръка, но по друг начин казано, не социалистическия "пролетар". За съжаление до ден днешен няма идеална политика, защото има много хора и подчовеци на тоя свят...

amk933
11-20-2009, 22:01
Ти си идиот, нормално е да мислиш така !

Не е идиот. Просто всичко се прави с мярка, а ти напраска 15 теми и чакаш отговори. Няма как да стане... :)

Като те гледам, май си про-капиталист и американофил. Обясни му за капитализма.

Веднага. Ей сега ще седна да обяснявам що е то laissez-fair икономика и основните принципи в теориита на Адам Смит и Томас Малтъс. 8-) По тази тема мога да си пиша до вдруги ден сутринта. Мързи ме. Да не говорим, че май малко сте пообъркали политическия компас. А и не знам дали имате предвид едноосов или двуосов такъв. :-o

kristo
11-21-2009, 21:57
Зип Файл, голяма част от българските революционери и част от тях, които доживяват Освобождението и стават държавници в Свободна България, са с леви политически убеждения. Това важи до голяма степен и за Левски, а за Ботев най-вече, които за съжаление не доживяват да видят свободна България и да участват в администрирането й. После Гоце Делчев, Даме Груев и доста други революционери от ВМРО са също освен националисти и социалисти. Така че не виждам защо трябва непременно да свързваш лявото и социалното със социалните демагози и популисти от БСП, които само на думи са леви и социално отговорни, а реално са по-десни и от десните. Всъщност, резервиран съм към либерално дясното, защото то в този си вид води само и единствено до обособяване на свръх богати и много бедни хора. Примери колкото искаш. Реалността е, че центристаката политика е най-добрата, но разбира се да не се бърка теоретичния центризъм с демагогския и крадливия на НДСВ. Реално и лявата, и дясната политика си имат и своите плюсове, и минуси. Затова трябва да се търси баланса и най-доброто и от двете, а не да се отрича едната за сметка на другата.

Иначе на автора на темата ще му отговоря без да се заяждам или да го засягам, че такива въпроси да задава млад човек, предполагам на над 16-17 години, е несериозно. Би трябвало поне в най-елементарен план да си наясно какво означава ляво и дясно в политиката. Никой не търси от теб експертни и научни знания по въпроса, защото такива аз също нямам, но в чисто опростен вид трябва да си наясно например защо БСП по принцип се води лява, а ДСБ например дясна партия. И каква е разликата в програмите им, която прави едната лява, другата дясна партия(пак казвам, поне на теория).

OldSchoolH8
11-25-2009, 15:07
Лявото е съсредоточенокъм социалните въпроси,дясното към капитала.Ако някой смята че греша да ме поправи!
И левите и десните са едни и същи боклуци,трябва ни национално движение!

Goebbels
11-25-2009, 16:48
В идеологически план няма ляво и дясно, това са икономически понятия.


По темата: Най-общо казано...Левите инвестират в далаверки на народа, десните в пари за народа Cool
Левите партии инвестират в социални придобивки и контролирани от държавата пазари . Десните в бизнес, корпорации и т.н.

Пълни глупости! Във всички "демократични" държави най-влиятелни са десните партии, защото парите са в десните. Ти милиардерите, собственици на медии и банки като Рокфелер и Мърдок за част от коя класа ги смяташ? Работническата класа? - Лявата.

Към десните партии слагаме и псевдолевите, които провеждат дясна политика, но са се самообявили за леви, пример за това е БСП.
Ако БСП беше лява партия, трябваше да национализира банките и големите предприятия, а не да ги разпродаде на безценица.

Както Кристо спомена лява е била политиката и на много български възрожденци, и на националсоциалистите и мн. др. течения представяни сега за „десни“ или „крайно десни“

Ако някой се мисли за националист, нека казва, че е такъв, а не да се пише за „десен“.
Аз се индетифицирам като националист.

amk933
11-25-2009, 21:10
Лявото е съсредоточенокъм социалните въпроси,дясното към капитала.Ако някой смята че греша да ме поправи!
И левите и десните са едни и същи боклуци,трябва ни национално движение!

Лявото и дясното в политическия компас нямат нищо общо с икономическиия такъв. Теоритично може да имаш 100% демокрация и напълно контролирана от държавата икономика, въпреки че не се е случвало. На политическия компас вляво са либералите, в дясно консерваторите. На икономическия компас най-често, но не винаги в ляво са контролираните икономики а в дясно капиталистичните такива. Има разлика. Има и двуосов политико-икономически компас, който се ползва най-често и е най-добрата репрезентация.

OldSchoolH8
11-25-2009, 21:33
Чиче,тука не говориме за компаси.Компасите си ги гледай у планината като ходиш.Разбрахме колко невероятно образован си.Признавам те ако дадеш пример с бременни пингвини,вместо с компаси.

amk933
11-25-2009, 21:37
Чиче,тука не говориме за компаси.Компасите си ги гледай у планината като ходиш.Разбрахме колко невероятно образован си.Признавам те ако дадеш пример с бременни пингвини,вместо с компаси.

Ти си брутално прост, тъп и необразован. Аз идиоте, уча политика и съм малко по-наясно от теб кое какво. След като не знаеш какво е политически компас ходи се гръмни. Точно от там идва ляво и дясно, ама какво ли знае дълбокоосмислената ти особа за политиката освен тъпи лозунги и наци-промивка. Смешник. Политиката не ти е фанатични текстчета и Волен Сидеров. Много знаеш ти какво е политика дори. То ми стана ясно само по този коментар. Пробвай с политически компас да гониш пингвини и северния полюс. Ще си, ама не ти си си, пълен олигофрен.

А оценката ти за моето образование крайно не ме вълнува. Тъпи дегенерати слабо ме късаят.

OldSchoolH8
11-25-2009, 21:41
Дишай! :grin: :D :D Спор няма,че ти си човекът.Ти си правителството в сянка.Моите лозунги ти си ги измислил.Пак повтарям-не си помяр.И имаш чувство за хумор.Като за маймун е добре. :D :D :D

amk933
11-25-2009, 21:47
Дишай! :grin: :D :D Спор няма,че ти си човекът.Ти си правителството в сянка.Моите лозунги ти си ги измислил.Пак повтарям-не си помяр.И имаш чувство за хумор.Като за маймун е добре. :D :D :D

Аз да дишам Че за какво? Аз се смея с глас в момента. На такъв идиот не бях попадал отдавна. :lol: :razz: Чернообил? :x

OldSchoolH8
11-25-2009, 21:55
Неуспешен аборт по арменски? :-o

amk933
11-25-2009, 22:35
Неуспешен аборт по арменски? :-o

Неуспешна мастурбация по български? :-o

OldSchoolH8
11-25-2009, 22:45
Понеже си много умен,искам да ми обясниш значението и уловката на последния ти пост! :-D

bulgarian1878
11-26-2009, 05:54
Айде спрете се бе. Много ли е забавно да ръсите глупости по форумите... По тва време можехте да идете на стриптийз клуб, поне да освободите малко лошата енергия.

amk933
11-26-2009, 09:15
Айде спрете се бе. Много ли е забавно да ръсите глупости по форумите... По тва време можехте да идете на стриптийз клуб, поне да освободите малко лошата енергия.

Е какво се обиждаме? Не го ли виждаш, че този е някакъв човешки зачатък, който пристигна вчера и започна да се заяжда? Какво трябваше да направя според теб? Аре да се изнася по-бързо. Погледни, че той не знае какво е политически компас, а коментира. Не само че не знае какво е политически компас, ами не знае какво е едноосов и двуосов такъв. Не прави разлика между икономически и политически режим и пак се прави на умен. Аз поне знам какво значат и как се ползват за статистични и изолирани политически изследвания. :)

OldSchoolH8
11-26-2009, 09:58
Няма човек на тази Вселена,който да се усъмни в твоят невероятен интелект.Чудо на природата!Аз ти предлагам да видиш в Гугъл още някое яко лафче,дето звучи по-сложно.Тогава ше ти скочи още по-вече рейтинга.Все пак успелите политици като теб са тръгнали от тийнейджърски форум.Форумните войни ще ти дадат много опит!

amk933
11-26-2009, 12:36
Няма човек на тази Вселена,който да се усъмни в твоят невероятен интелект.Чудо на природата!Аз ти предлагам да видиш в Гугъл още някое яко лафче,дето звучи по-сложно.Тогава ше ти скочи още по-вече рейтинга.Все пак успелите политици като теб са тръгнали от тийнейджърски форум.Форумните войни ще ти дадат много опит!
Аз не започвам формуни войни - ти си този, който си намери място за избиване на комплекси. Аз и останалите хора тук водим политически спорове, а не войни. Твой си е проблемът, че не можеш да се впишеш - не мой. Ти говориш за моя интелект, не аз за твоя. Явно завиждаш.

ПС: Не те бива в иронията. Твърде плосък си. ;)

OldSchoolH8
11-26-2009, 12:47
:? Неразбран човек си...аз те възхвалявам.Ти си невероятно умен и аз наистина мога само да ти завиждам.Знаеш толкова сложни думи,че най-вероятно и ти се объркваш понякога.Както казах,мястото на такива преуспели политолози като теб е форум за тийнейджъри.Велик си!

amk933
11-26-2009, 13:11
:? Неразбран човек си...аз те възхвалявам.Ти си невероятно умен и аз наистина мога само да ти завиждам.Знаеш толкова сложни думи,че най-вероятно и ти се объркваш понякога.Както казах,мястото на такива преуспели политолози като теб е форум за тийнейджъри.Велик си!

Неразбиращ човек си - иронията не ти се получава. :shock:

OldSchoolH8
11-26-2009, 13:18
Естествено.Ти най-вероятно си свикнал майка ти и баба ти да те хвалят колко си умен и какви невероятни неща си научил.Когато ти кажат,че не си особено изобретателен се паникьосваш и започваш с най-елементарни лафчета... :?

OldSchoolH8
11-26-2009, 13:27
Yo I'm MC Doesn't Know What Irony Is
Walked up to a girl and I gave her a kiss
She said “Let's go to your place, I'll suck your dick”
I said “Hell yeah bitch, that's so ironic”


:D