PDA

View Full Version : Култа(любовта) към модата



Prod1and1Pull
11-11-2009, 17:14
Темата е саркастична, отправена към позьорите или с други думи - тези готови на крайности, за да бъдат част от мода, стил или както искате го наречете.

Разхождах се наскоро по Витошка и виждам няколко момчета с панталони 3 пъти по-големи от моите и тениски 2 пъти моя размер, и се запитах.... КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ ? Нормално ли е хора, наричащи се смъкнати, метали , скейтъри , чалгари ,емота ,фешъни, да носят неудобни, клонящи към клошарски дрехи, само и само, за да се придържат към модата, към стила, който слушат и тн. Много от т.н. "метали" претендират, че всъщност тежките кубинки през лятото не им пречат въобще , че дългата коса при момчетата не е особен проблем , че с черните дрехи не се чувстват като на сафари в Африка , като навън е поне 30+ градуса. Емотата ходят с коса, пречеща им да виждат на повече от 10 метра , фешъните прекарват 1 час пред огледалото, опитвайки се да докарат педалския вид на Рики Мартин, "смъкнатите" сигурно не могат да се затичат , тъй като вече са усвоили търкалянето като по-бърз метод за придвижване от ходенето. И каква е идеята на всичко това - да бъдеш "модерен" ? да демонстрираш обичта, преклонението си пред стила музика , който слушаш ? Останах вцепенен наскоро , когато повреме на среща със стари съученици някои от момичетата надменно заявиха, че дори не биха разговаряли с момче, което не е "смъкнато", но понеже били във великодушно настроение , днес правели изключение . Сериозно се замислих дали аз не съм наред или те.
И какво е общото на всичко това с любовта може би се питате -любовта не е само да обичаш другите , но и да обичаш себе си. В случая изброените по-горе субекти жертват много , за да покажат и докажат на себе си и на другите, че са нещо, което всъщност е едно голямо нищо, заблуда от най-лошия вид.
Е, защо мислите, че това е така, трябва ли да се промени нещо и защо ?
P.S. това не е критика , нито упрек, нито опит за дескредитиране.
Примерите не са обобщение, има различни хора , различно мислене

mey_si
11-11-2009, 17:19
това изисква стила,който се слуша няма как да се промени така наречената "мода"...

NoShTnO_iZkUsHeNiE
11-11-2009, 17:25
Модата си е една и тя се води от колекциите на великите дизайнери!

За мен е адски глупаво да се обличаш според стила на музиката,която слушаш...чисто позьорство е...

Prod1and1Pull
11-11-2009, 17:29
Модата си е една и тя се води от колекциите на великите дизайнери!

За мен е адски глупаво да се обличаш според стила на музиката,която слушаш...чисто позьорство е...

...Мода в по-общ смисъл става дума, никой не говори за световната мода и т.н.

LadyDi
11-11-2009, 17:37
Скоро не бях чела по-голяма глупост.

fenastz
11-11-2009, 17:40
Важното е да си `фЭшАн

NoShTnO_iZkUsHeNiE
11-11-2009, 17:43
Модата си е една и тя се води от колекциите на великите дизайнери!

За мен е адски глупаво да се обличаш според стила на музиката,която слушаш...чисто позьорство е...

...Мода в по-общ смисъл става дума, никой не говори за световната мода и т.н.

Именно това за което говориш ти,това не е мода...това са си някави стилове,навлезнали от някъде...но добре да приемем че хората си го разбират като мода и с манията си да са "по-интересни" заприличват на чучало

Prod1and1Pull
11-11-2009, 17:50
Скоро не бях чела по-голяма глупост.

:) какво типично изказване за българина- дай да отречем всичко, 'щот така е по-лесно , нали? Продължавай с коментарите си , моля , все пак мненията на невежите са винаги забавни :) .

LadyDi
11-11-2009, 17:59
Много обичате да поставяте хората в разни графи и класификации, които не ви подхождат нито на възрастта, нито на образованието, което мама и татко отчаяно се надяват да получите.

Всеки човек има уникалното право да бъде уникален. Ако на мен ми харесва да нося "смъкнати" дрехи, мнението на един пикльо не бо изначавало нищо. Ако ми е кеф да си нося кубинките и черните дрехи през лятото, кой си ти, че да ме осъждаш? Нито си ми копал на лозето, нито ми даваш парите в живота. Завистта, че нямаш собствен стил, обикновено се изразява по този начин - като пуснеш едно компетентно "мненийце" в някой форум и успееш да накараш още 5-6 нещастника да се съгласят с теб. И ставаш велик, начетен... различен от масата.

Да бъде различен - не е ли това стремежа на всички роби на модата, които си описал? С какво си по-различен от тях в случая?

С нищо. Темата ти е толкова плач за внимание, колкото и начинът на обличане на лирическите ти герои.

Peshec
11-11-2009, 18:25
Напълно съм съгласен с LadyDi.Е кво аз като нося широки дрехи това какво означава,че съм слаб физически,че съм дебел ли,защото така излиза,който е по слаб физически почва да носи широки дрехи за да не му личи...ГЛУПОСТИ!Както му харесва на човек-така ще се облича.Пък и музиката,която слушаш не винаги определя начина ти на обличане...Според мен темата е адски тъпа!

Kukumqvka
11-11-2009, 18:35
А каква е товята идея да напишеш тази тема,питам аз?
Може би искаш да покажеш на другите повърхностното си мнение .. ?
Глупаво е да определяш някой по стила му на обличане,кой каквото иска това ще си носи (:

PurpleDream
11-11-2009, 18:39
що за глупост? който както иска така ще се облича...
пф...

Prod1and1Pull
11-11-2009, 18:40
Напълно съм съгласен с LadyDi.Е кво аз като нося широки дрехи това какво означава,че съм слаб физически,че съм дебел ли,защото така излиза,който е по слаб физически почва да носи широки дрехи за да не му личи...ГЛУПОСТИ!Както му харесва на човек-така ще се облича.Пък и музиката,която слушаш не винаги определя начина ти на обличане...Според мен темата е адски тъпа!

wow , колко смислен начин на разсъждение , гений направо, къде видя някой да говори за това какво някой прикрива, обличайки се по този начин? Отговаряш като обидено малко дете, на което са му казали , че играчка, която толкова силно желае е глупава. Не става дума за това, че някой си е слаб или пълен и не става дума за нормално широки дрехи. Става дума за облекло, което ти е по-скоро пречка, отколкото нещо друго - примеро дрехи, 5 пъти по-големи от теб. Не се правете на засегнати , темата ми е отправена към хора, които носят видимо неудобни и затормозяващи ги дрехи с цел да се придържат към някакъв стил.

LadyDi
11-11-2009, 18:44
И все пак, това си е ТЕХЕН избор. Не виждам изобщо теб какво те интересува, че някой носи неудобни дрехи...

Priceless
11-11-2009, 18:48
Мхм. И ко всички да сме еднакви ?

SoAfraid
11-11-2009, 18:48
И все пак, това си е ТЕХЕН избор. Не виждам изобщо теб какво те интересува, че някой носи неудобни дрехи...

+1

Prod1and1Pull
11-11-2009, 18:49
А каква е товята идея да напишеш тази тема,питам аз?
Може би искаш да покажеш на другите повърхностното си мнение .. ?
Глупаво е да определяш някой по стила му на обличане,кой каквото иска това ще си носи (:

не е лесно... това, че темата е написана критично, има за цел да представи съответните персонажи в по-негативна светлина. Така контрастът между нужното и ненужното, смисленото и безмисленото, или с други думи защо човек трябва да се облича ненужно неудобно само и само, за да демонстрира, че е метал, смъкнат, фешън и тн.
А що се отнася до повърхност на мнението ... еми, българите са така , мислят се за велики, те са прави..по-лесно е да привикнеш към нещо, както ти каза - да оставиш всеки да прави каквото си иска, отколкото да го промениш , нали? Разбира се , всеки има право да е какъвто иска.

LadyDi
11-11-2009, 18:51
Толкова си прост, че ако беше малко по-умен щеше да разбереш колко си прост...

Но давай, ходи, променяй света...

Prod1and1Pull
11-11-2009, 18:55
Много обичате да поставяте хората в разни графи и класификации, които не ви подхождат нито на възрастта, нито на образованието, което мама и татко отчаяно се надяват да получите.

Всеки човек има уникалното право да бъде уникален. Ако на мен ми харесва да нося "смъкнати" дрехи, мнението на един пикльо не бо изначавало нищо. Ако ми е кеф да си нося кубинките и черните дрехи през лятото, кой си ти, че да ме осъждаш? Нито си ми копал на лозето, нито ми даваш парите в живота. Завистта, че нямаш собствен стил, обикновено се изразява по този начин - като пуснеш едно компетентно "мненийце" в някой форум и успееш да накараш още 5-6 нещастника да се съгласят с теб. И ставаш велик, начетен... различен от масата.

Да бъде различен - не е ли това стремежа на всички роби на модата, които си описал? С какво си по-различен от тях в случая?

С нищо. Темата ти е толкова плач за внимание, колкото и начинът на обличане на лирическите ти герои.

Става дума , че хората са склонни на крайности, за да бъдат "различни", мислейки си ,че външния вид е единственият начин да докажат на всички, че това е така. И точно в това е проблемът. Хората забравят за обикновените, но вече почти напълно изкоренени ценности.

LadyDi
11-11-2009, 18:58
Стилът на обличане няма нищо общо с ценностната система. Бъркаш много сериозно двата щата.

Prod1and1Pull
11-11-2009, 19:03
Толкова си прост, че ако беше малко по-умен щеше да разбереш колко си прост...

Но давай, ходи, променяй света...

Разбирам те напълно, човек, който вече се е примирил, че света не може да бъде променен, или дори да може - няма смисъл. Част от сивата маса, която просто може да критикува, мислейки си , че другите са прости, тъпи. Какво ли се учудвам, кумунизмът се е зародил на подобна основа, просъществувал е години, хората са вярвали... и досега вярват.
Естествено аз просто убивам няколко часа от свободното си време, пък и да си призная ми е забавно да чета колко самоотвержено защиташ мнението си, предполагам си преминал/а "teen" годините и поради това си мислиш, че си прав/а в средата на тееновете. A nice chat :)

TeenSpirit
11-11-2009, 19:06
Ако ми е кеф през зимата ще ходя със сандалките, а през лятото с ботушките, ако искам ще ходя със зимното яке дори вън да е 50 градуса. Никой не би трябвало да го интересува как съм облечена аз или каква ми е прическата, каква музика слушам или какво ми харесва да правя. Ако аз се чувствам удобно със стила си няма да го променя само защото на другите не им харесва. Още по-малко ме интересува загрижеността на другите как са ми краката в жегата с тежките кубинки или кой начин на предвижване използвам. Ако всеки се чувства добре с това, което носи и наистина принадлежи на този стил, не намирам никакъв проблем да е такъв, какъвто е. А за позьорите не ми се пише, не ми мисли дори за тях.

Prod1and1Pull
11-11-2009, 19:07
Стилът на обличане няма нищо общо с ценностната система. Бъркаш много сериозно двата щата.

Разбира се , че има. Човек , който издига в култ външния вид, дрешки( фешъните например) , според теб какви ценности има той? Примерът, който дадох за момичетата, които не биха говорили с човек , който не се обича според техните разбирания ? Нима това не е промяна в ценностите? Да презираш хора заради външния им вид ?

Kukumqvka
11-11-2009, 19:08
Не мога да разбера,какво толкова много искаш да се промени..
искаш всеки да се облича по точно определен от някого начин ли ?
То тогава магията на разнообразието и уникалностто просто ще изчезнат.

LadyDi
11-11-2009, 19:08
Когато някой успее да ме обори аргументирано, без значение дали е тийн или не, тогава признавам, че греша. За съжаление, ти нито можеш, нито се опитваш да го направиш.

И да, в случая съм права, жалко, че отказваш да го проумееш.

Колкото до промяната на света - той няма да се промени, ако наплюя няколко метъла в един форум. Убивай си времето тук, но намери по-смислен начин да го направиш. Виждам, че се опитваш да изпъкнеш от останалите, но единственото, което постигна е да ни покажеш колко ограничен, тесногръд и антисоциален си.

А, да... и нeграмотен. Думата е кОмунизъм :)

Nice chat to you too... :)

Prod1and1Pull
11-11-2009, 19:10
Ако ми е кеф през зимата ще ходя със сандалките, а през лятото с ботушките, ако искам ще ходя със зимното яке дори вън да е 50 градуса. Никой не би трябвало да го интересува как съм облечена аз или каква ми е прическата, каква музика слушам или какво ми харесва да правя. Ако аз се чувствам удобно със стила си няма да го променя само защото на другите не им харесва. Още по-малко ме интересува загрижеността на другите как са ми краката в жегата с тежките кубинки или кой начин на предвижване използвам. Ако всеки се чувства добре с това, което носи и наистина принадлежи на този стил, не намирам никакъв проблем да е такъв, какъвто е. А за позьорите не ми се пише, не ми мисли дори за тях.

Така е, ако облеклото, което носиш, не ти пречи, чувстваш се удобно и не го прваиш с цел позьорство, разбира се, че човек има свободата да носи каквото иска. Темата е отправена към хората, които стигат (вече се повтарям) до крайности , просто за да демонстрират стил.

lubomirky
11-11-2009, 19:12
Абе има малко вярно в това, което го казваш. LadyDi, хората донякъде се ръководят от любимата си група, любимия спорт или там к'вото дойде.. Но по-голямата част от тези хора, които боготворят идолите си, са толкова тъпи, че ако този техен идол се самоубие, те ще го приемат за нещо велико и ще го направят и те. Все пак, наистина вярно е, че никой не може да ти се бърка в живота, но трябва ли да се допускат такива глупости? Особено тази мания 'емо', с която беше обсебена България и която включваше рязане на вени. Сега пак ще ми кажеш 'не си прав, не е така, никой няма да тръгне да се самоубива' - да де, ама емотата си рязаха вените, нали? Нищо, надявам се повечето да се усетят, че тези крайности, до които достигат са смешни и ще престанат.

TeenSpirit
11-11-2009, 19:14
Стилът на обличане няма нищо общо с ценностната система. Бъркаш много сериозно двата щата.

Разбира се , че има. Човек , който издига в култ външния вид, дрешки( фешъните например) , според теб какви ценности има той? Примерът, който дадох за момичетата, които не биха говорили с човек , който не се обича според техните разбирания ? Нима това не е промяна в ценностите? Да презираш хора заради външния им вид ?

А това, че съдиш за хората по начина им на обличане?
Не харесваш метъли, не харесваш смъкнати, кифли и баници... кажи според теб как е нормално да се облича някой тогава?


П.П: Не съм срещу теб, дори съм съгласна с някой от мненията ти, но наистина искам да разбера кое за теб е нормално.


Едит: Тоя пост е излишен... не бях прочела отговора ти на предишното ми мнение.

LadyDi
11-11-2009, 19:16
lubomirky, от тази гледна точка, да. Но един човек може да е вманиачен по нещо и без да го изразява с облеклото си. Не съм съгласна с гледната точка на автора в първия му пост. Не може да заклеймиш някого само поради факта, че се облича като "фешън" (каквото и да значи този термин).
Можеш да съдиш и класифицираш някого едва, когато го опознаеш, а не като му видиш дрешките на улицата. Това е дребнаво, смешно и елементарно злобно.

Prod1and1Pull
11-11-2009, 19:16
Когато някой успее да ме обори аргументирано, без значение дали е тийн или не, тогава признавам, че греша. За съжаление, ти нито можеш, нито се опитваш да го направиш.

И да, в случая съм права, жалко, че отказваш да го проумееш.

Колкото до промяната на света - той няма да се промени, ако наплюя няколко метъла в един форум. Убивай си времето тук, но намери по-смислен начин да го направиш. Виждам, че се опитваш да изпъкнеш от останалите, но единственото, което постигна е да ни покажеш колко ограничен, тесногръд и антисоциален си.

А, да... и нeграмотен. Думата е кОмунизъм :)

Nice chat to you too... :)


Как да промениш мнението на човек във форум , о боже, ако наистина си го беше променила, щях да помисля, че ти има нещо. А относно мнението ти за неграмотността ми ... то бива бива ама да се кажеш нещо просто м за да натриеш носа на някого ... Думичката -комунизъм- ми е твърде неприятно, явно затова не мога все да зпомня как се пише :-D

LadyDi
11-11-2009, 19:18
Думичката -комунизъм- ми е твърде неприятно, явно затова не мога все да зпомня как се пише :-D
Това не те оправдава, че не си внимавал в часовете по български.

Prod1and1Pull
11-11-2009, 19:20
lubomirky, от тази гледна точка, да. Но един човек може да е вманиачен по нещо и без да го изразява с облеклото си. Не съм съгласна с гледната точка на автора в първия му пост. Не може да заклеймиш някого само поради факта, че се облича като "фешън" (каквото и да значи този термин).
Можеш да съдиш и класифицираш някого едва, когато го опознаеш, а не като му видиш дрешките на улицата. Това е дребнаво, смешно и елементарно злобно.


ААА , това са просто примери, кой говори за заклеймяване на някого, и къде пък се показва, че слагам етиките на хора според вида им ?

Prod1and1Pull
11-11-2009, 19:22
Думичката -комунизъм- ми е твърде неприятно, явно затова не мога все да зпомня как се пише :-D
Това не те оправдава, че не си внимавал в часовете по български.

Е , комунизмът е свързан с простотата, така че е грехотата да бъде изписан правилно :)

elsy
11-11-2009, 19:24
А не си ли се замислил, че така се харесват, такива дрехи ги кефят и т.н., а не се обличат просто, за да демонстрират ква музика слушат?!

Prod1and1Pull
11-11-2009, 19:27
А не си ли се замислил, че така се харесват, такива дрехи ги кефят и т.н., а не се обличат просто, за да демонстрират ква музика слушат?!

Вече за 3 път поне, ДА, има хора имат право да се обличат както си искат, щом им харесва. Става дума за тези, които го правят, за да подражават, за да бъдат като другите, т.н. позьори- хора без мнение, готови на всичко, за да бъдат нещо.

StAniTu
11-11-2009, 19:28
ма**ата и модата(извинявам се за израза) ама всеки да си носи кой каквото си иска независимо от модата или защото така е модерно или от стила на музика който слуша той си избира на мен ми харесва да нося суитчъри

MaLkaTa_LaDy
11-11-2009, 19:31
LadyDi, аз съм тази, която не разбра, че Prod1and1Pull е тесногръд, антисоциален и ограничен. И напълно го подкрепям.

Мисля, че няма особено много какво да се дискутира повече. А ако на някой му се чете по темата ще пусна един линк за Пънк движението и на какво се основава.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%8A%D0%BD%D0%BA#.D0.9F.D1.8A.D0.BD.D0.BA_ .D0.B8.D0.B4.D0.B5.D0.BE.D0.BB.D0.BE.D0.B3.D0.B8.D 1.8F

Prod1and1Pull
11-11-2009, 19:32
ма**ата и модата(извинявам се за израза) ама всеки да си носи кой каквото си иска независимо от модата или защото така е модерно или от стила на музика който слуша той си избира на мен ми харесва да нося суитчъри

Точно за това става въпрос. Някои се чувстват принудени да са част от някой стил, мода или както искате го наречете.

elsy
11-11-2009, 19:38
А не си ли се замислил, че така се харесват, такива дрехи ги кефят и т.н., а не се обличат просто, за да демонстрират ква музика слушат?!

Вече за 3 път поне, ДА, има хора имат право да се обличат както си искат, щом им харесва. Става дума за тези, които го правят, за да подражават, за да бъдат като другите, т.н. позьори- хора без мнение, готови на всичко, за да бъдат нещо.
Еми, никъде в първия си пост не си споменал изрично, че става въпрос за хората, които се обличат по даден начин само и единствено, за да се приобщят към няква група от хора (примерно) или да не са "по-назад от другите" иии т.н., пък аз не съм длъжна да чета всички коментари 8-)

Prod1and1Pull
11-11-2009, 19:42
А не си ли се замислил, че така се харесват, такива дрехи ги кефят и т.н., а не се обличат просто, за да демонстрират ква музика слушат?!

Вече за 3 път поне, ДА, има хора имат право да се обличат както си искат, щом им харесва. Става дума за тези, които го правят, за да подражават, за да бъдат като другите, т.н. позьори- хора без мнение, готови на всичко, за да бъдат нещо.
Еми, никъде в първия си пост не си споменал изрично, че става въпрос за хората, които се обличат по даден начин само и единствено, за да се приобщят към няква група от хора (примерно) или да не са "по-назад от другите" иии т.н., пък аз не съм длъжна да чета всички коментари 8-)

Чети между редовете :D

elsy
11-11-2009, 19:43
А не си ли се замислил, че така се харесват, такива дрехи ги кефят и т.н., а не се обличат просто, за да демонстрират ква музика слушат?!

Вече за 3 път поне, ДА, има хора имат право да се обличат както си искат, щом им харесва. Става дума за тези, които го правят, за да подражават, за да бъдат като другите, т.н. позьори- хора без мнение, готови на всичко, за да бъдат нещо.
Еми, никъде в първия си пост не си споменал изрично, че става въпрос за хората, които се обличат по даден начин само и единствено, за да се приобщят към няква група от хора (примерно) или да не са "по-назад от другите" иии т.н., пък аз не съм длъжна да чета всички коментари 8-)

Чети между редовете :D
През колко реда по-точно да чета? :lol: :lol:

fenastz
11-11-2009, 19:45
Аз съм фешън/нудист/пънкар/кифла/метълист/гангстер/рап фен/наркоман :grin: и се обличам много яко. Тряя да ме видите :)

LadyDi
11-11-2009, 19:46
Аз съм фешън/нудист/пънкар/кифла/метълист/гангстер/рап фен/наркоман :grin: и се обличам много яко. Тряя да ме видите :)
Ти си пълен провал в живота. Режи вените :)

fenastz
11-11-2009, 19:48
Аз съм фешън/нудист/пънкар/кифла/метълист/гангстер/рап фен/наркоман :grin: и се обличам много яко. Тряя да ме видите :)
Ти си пълен провал в живота. Режи вените :)

Усещам негативните ти емоции, бабо, бива ли така да говориш на дете :(

LadyDi
11-11-2009, 19:49
Аз съм фешън/нудист/пънкар/кифла/метълист/гангстер/рап фен/наркоман :grin: и се обличам много яко. Тряя да ме видите :)
Ти си пълен провал в живота. Режи вените :)

Усещам негативните ти емоции, бабо, бива ли така да говориш на дете :(
Е, така разсъждават в тази тема.

Злобничкото "бабо" трябваше да ме обиди ли. Наистина съм засегната :(

fenastz
11-11-2009, 19:54
Извинявай :( просто помислих, че обиждаш моя уникален стил на обличане :-)

LadyDi
11-11-2009, 19:55
:D

TeenSpirit
11-11-2009, 20:26
LadyDi, не знам що, ама не те понасям. Знам, че не ти пука и все пак се радвам, че споделих. :)

Prod1and1Pull
11-11-2009, 20:49
LadyDi, не знам що, ама не те понасям. Знам, че не ти пука и все пак се радвам, че споделих. :)

owned :)

Zarity
11-11-2009, 20:51
това се нарича стил... :-o въпрос е на лично мнение...ако ти нямаш такъв,значи лошо... :-o и защо решихте,че те се чувстват принудени да са такива?Те искат да са такива.Независимо какво е модерно!
пп:усещам че имаш някви негативи срещо брат ми и приятелите му :D

LadyDi
11-11-2009, 20:55
LadyDi, не знам що, ама не те понасям. Знам, че не ти пука и все пак се радвам, че споделих. :)
Не си само ти.
И аз се радвам, че сподели :) Нали това е целта на форума.

GodLovesYou
11-11-2009, 21:12
модата е илюзия създадена са контрол и манипулиране на масите

TeenSpirit
11-11-2009, 21:14
това се нарича стил... :-o въпрос е на лично мнение...ако ти нямаш такъв,значи лошо... :-o и защо решихте,че те се чувстват принудени да са такива?Те искат да са такива.Независимо какво е модерно!
пп:усещам че имаш някви негативи срещо брат ми и приятелите му :D

Tи първо прочети за к'во става въпрос.

lubomirky
11-11-2009, 21:41
ма**ата и модата(извинявам се за израза) ама всеки да си носи кой каквото си иска независимо от модата или защото така е модерно или от стила на музика който слуша той си избира на мен ми харесва да нося суитчъри

Точно за това става въпрос. Някои се чувстват принудени да са част от някой стил, мода или както искате го наречете.

Ама ти още не се разбра, нали? Значи искам да те попитам нещо - толкова умопомрачително тъп ли си, за да не разбираш още, че не всеки се облича за да прилича на някой. Има хора, които се харесват в розово - това педали ли ги прави? Има хора, които се харесват в по-тъмни дрехи - това готове ли ги прави? Има и такива, които се обличат и като модели, но това не ги прави такива, нали? Просто разбери, че не всеки човек е толкова слаб и безхарактерен, за да се облича като другите за да им се издигне в очите.

ам, LadyDi, аз не разбрах успях ли поне малко да те 'оборя' ?

LadyDi
11-11-2009, 21:50
ам, LadyDi, аз не разбрах успях ли поне малко да те 'оборя' ?
Някакъв стремеж да ме обориш ли имаш? :)
Всъщност не, защото се съгласих с това, което каза, но то по същество не противоречи на моето мнение, което пък означава, че не е имало точно спор, в който да ме обориш :)

Нека обясня още веднъж. Аз не харесвам позьорите, не харесвам хората, които следват някакво течение, само защото го смятат за "модерно". Не харесвам тези, които следват някакъв стил без да разбират същността му, това което той носи. Не харесвам емотата, които си режат вените, защото ги е налегнала някаква депресия и слушат тази музика, щото, видиш ли, отразявала душевното им състояние. Не, не го разбирам.

Но не мога да се съглася, че можеш да определиш един човек като позьор, само защото е избрал този стил на обличане. Опознай го, говори с него, разбери го и тогава имаш някакво право да твърдиш, че е такъв или онакъв.
И на мен са ми смешни фанатичните почитатели, които виждам по улицата, но не е моя работа да ги определям като умствено изостанали, позьори или каквито и да било други "ретарди" (тая дума е много МОДЕРНА във форума :))
Колкото до това, дали можем или не да променим някого, както се опита да ме обвини автора - извинете, че не съм някаква наивна оптимистка, която тича да пуска теми за всяко нещо, което ми се стори нередно.

Класациите, в които вкарвате хората, само защото не ги разбирате, са глупави и смешни.
Това ми е мнението. Дано си ме разбрал.

lubomirky
11-11-2009, 21:55
ам, LadyDi, аз не разбрах успях ли поне малко да те 'оборя' ?
Някакъв стремеж да ме обориш ли имаш? :)
Всъщност не, защото се съгласих с това, което каза, но то по същество не противоречи на моето мнение, което пък означава, че не е имало точно спор, в който да ме обориш :)

Нека обясня още веднъж. Аз не харесвам позьорите, не харесвам хората, които следват някакво течение, само защото го смятат за "модерно". Не харесвам тези, които следват някакъв стил без да разбират същността му, това което той носи. Не харесвам емотата, които си режат вените, защото ги е налегнала някаква депресия и слушат тази музика, щото, видиш ли, отразявала душевното им състояние. Не, не го разбирам.

Но не мога да се съглася, че можеш да определиш един човек като позьор, само защото е избрал този стил на обличане. Опознай го, говори с него, разбери го и тогава имаш някакво право да твърдиш, че е такъв или онакъв.
И на мен са ми смешни фанатичните почитатели, които виждам по улицата, но не е моя работа да ги определям като умствено изостанали, позьори или каквито и да било други "ретарди" (тая дума е много МОДЕРНА във форума :))
Колкото до това, дали можем или не да променим някого, както се опита да ме обвини автора - извинете, че не съм някаква наивна оптимистка, която тича да пуска теми за всяко нещо, което ми се стори нередно.

Класациите, в които вкарвате хората, само защото не ги разбирате, са глупави и смешни.
Това ми е мнението. Дано си ме разбрал.

Разбрах те и моето мнение е същото като твоето. Надявам се и да е правилното, де :D Иначе нямам никакъв стремеж да те оборвам, дори в повечето теми се съгласявам с теб и вижданията ти. Просто исках да развия темата до такава степен, че да могат всички да разберат защо някой се облича по някакъв определен начин. А това можеше да се случи само като се опитам да ти се противопоставя някак си ;>

LadyDi
11-11-2009, 22:03
Аз пък реших, че и ти си член на анти-LadyDi клуба, който се оформя тук :)

lubomirky
11-11-2009, 22:09
Мне, аз съм в клуба 'дай да се подкрепяме умните, другите да му мислят' ^^

Prod1and1Pull
11-11-2009, 22:25
ма**ата и модата(извинявам се за израза) ама всеки да си носи кой каквото си иска независимо от модата или защото така е модерно или от стила на музика който слуша той си избира на мен ми харесва да нося суитчъри

Точно за това става въпрос. Някои се чувстват принудени да са част от някой стил, мода или както искате го наречете.

Ама ти още не се разбра, нали? Значи искам да те попитам нещо - толкова умопомрачително тъп ли си, за да не разбираш още, че не всеки се облича за да прилича на някой. Има хора, които се харесват в розово - това педали ли ги прави? Има хора, които се харесват в по-тъмни дрехи - това готове ли ги прави? Има и такива, които се обличат и като модели, но това не ги прави такива, нали? Просто разбери, че не всеки човек е толкова слаб и безхарактерен, за да се облича като другите за да им се издигне в очите.

ам, LadyDi, аз не разбрах успях ли поне малко да те 'оборя' ?


Тъжно е... никой не говори за "всички хора" , а за някои хора, които се влияят от подобни глупости като емо манията. Не разбрах какво общо имаше това, дали човек носи розово, или харесва черно и тн... Ставаше дума не за хора, които носят дрехи с различни цветове, а за хора вманячени в идеята да носят тип "емо" дрехи, да имат подобна прическа и тн. Такива хора намират идеите на емотата за оригинални, правилни ако щеш и какво? Стават депресирани ,мислят за самоубийство и тн. И да има доста безхарактерни хора всъщност, които се обличат като емото понеже мислят, че е модерно, готино, почват да вярват на "емо" глупостите за безсмислието, тъгата и тн.
Явно за теб някои хора и всички хора са синоними а? И на всичкото отгоре се мисли за велик , умен и тн. ("умните трябва да се подкрепят " или нещо такова изтърси). Ми какво да ти кажа, whatever you need to believe...

lubomirky
11-11-2009, 22:42
Значи ти искаш да използвам ВСИЧКИ ХОРА, когато имам предвид емота/пънкове/хипари/скинари/метали ? Искаш да кажеш, че съществуват само такива хора, другите ги отричаме? Моля те, намери някой около теб, който е малко умен. Дори не е нужно да е умен. Само да разбира това, което му се говори. И да ти обясни какво искам да ти кажа.

Prod1and1Pull
11-11-2009, 22:43
Темата няма цел да сложи всички под общ знаменател, защото е невъзможно просто. На няколко места коментирата по абсолютно неадекватен начин - никой не казва, че всички са позьори , нито пък, че може да се съди за характера на някой по облеклото. Въпреки това, хората са запазили дълги години тачената поговорка " по дрехите посрещат... " Явно има нещо вярно в това. Хората имат предразсъдъци спрямо хора облечени по даден начин. Примерно, ако се явиш на конкурс за работа, облечен в стил емо и с емо прическа, нима хората няма да имат преубеждение, че си неподходящ за работата ? нима няма да свързват характера ти с начина ти на обличане ? Естествено, че почти всички го правят. Разбира се, че не можеш да кажеш, че съответния човек е позьор, идиот, имбецил, кретен, луд, самоубиец , убиец и тн, но много хора са склонни да мислят, че това е така. Дали е правилно, или не, е друг въпрос.
И спрете с смешните примери от типа на, чичо ми, който носи черно и ходи с кубинки, въобще не е позьор/безхарактерен/идиот !!! Винаги е имало изключения, аман вече от неадекватни изцепки.

Prod1and1Pull
11-11-2009, 22:46
Значи ти искаш да използвам ВСИЧКИ ХОРА, когато имам предвид емота/пънкове/хипари/скинари/метали ? Искаш да кажеш, че съществуват само такива хора, другите ги отричаме? Моля те, намери някой около теб, който е малко умен. Дори не е нужно да е умен. Само да разбира това, което му се говори. И да ти обясни какво искам да ти кажа.


майко ,ама твоето е трагично ве, и го мислиш сериозно... казах, че някои хора са такива , идиот ли си кав си, НЯКОИ не ВСИЧКИ, ти говореше за ВСИЧКИ , аз говорех за НЯКОИ , НЯКОИ = някои от металите , емотата и тн....

lubomirky
11-11-2009, 22:51
ходи някъде където присаждат мозък.

Prod1and1Pull
11-11-2009, 22:53
ходи някъде където присаждат мозък.

Потресен съм просто, мекотелото, което се слага на Lady--- каквато е там,то бива бива, ама от самовлюбени кретенчета аман, айде модераторите да заключат темата моля , че от малоумни коментари явно няма да се получи нещо.

lubomirky
11-11-2009, 23:05
кое не се получава? Не видя ли как аз и тази на която се слагам ти направихме темата, а това което ти правеше е да я осираш яко с малоумните ти коментари?

Prod1and1Pull
11-11-2009, 23:08
кое не се получава? Не видя ли как аз и тази на която се слагам ти направихме темата, а това което ти правеше е да я осираш яко с малоумните ти коментари?

разбира се, вие сте спасителите на темата ми, без вас със сигурност нямаше да има спор , да :)
P.S. първият ти коментар беше адекватен, даже ми хареса, после изтърси обаче оная глупост за тези, които носят черно, розово и тн. Не е нужно да мислиш, че винаги си прав, сещаш се, твърде безсмислено е. Мир. Направихме умерено нормална тема, казаха се разни мнения , правилни , неправилни, накрая всичко е просто един форум с една напълно без значение за света тема. Лека :) .

lubomirky
11-11-2009, 23:15
обясни ми къде беше грешката в другия ми коментар.

Prod1and1Pull
11-11-2009, 23:22
ма**ата и модата(извинявам се за израза) ама всеки да си носи кой каквото си иска независимо от модата или защото така е модерно или от стила на музика който слуша той си избира на мен ми харесва да нося суитчъри

Точно за това става въпрос. Някои се чувстват принудени да са част от някой стил, мода или както искате го наречете.

Ама ти още не се разбра, нали? Значи искам да те попитам нещо - толкова умопомрачително тъп ли си, за да не разбираш още, че не всеки се облича за да прилича на някой. Има хора, които се харесват в розово - това педали ли ги прави? Има хора, които се харесват в по-тъмни дрехи - това готове ли ги прави? Има и такива, които се обличат и като модели, но това не ги прави такива, нали? Просто разбери, че не всеки човек е толкова слаб и безхарактерен, за да се облича като другите за да им се издигне в очите.

ам, LadyDi, аз не разбрах успях ли поне малко да те 'оборя' ?


Ех, тъкмо реших, че си се отказал, ти пак писа :D . Просто говориш за нещо, което е ясно от само себе си - разбира се, че има хора , които се обличат по определен начин, не за да приличат или подражават на някого. Винаги е имало изключения. Аз говорех за тези, които се обличат така с подобна цел, или защото го мислят за оригинално, модерно и тн. Айде лека .

lubomirky
11-11-2009, 23:29
Ами когато съм ти прочел коментарите, явно се е разбирало, че слагаш всички под един знаменател и ако някой се облича в розово е явен педераст. Виж това, което LadyDi написа - може и да не ти харесва, но е истина ;) Айде лека

LadyDi
11-12-2009, 06:06
ходи някъде където присаждат мозък.

Потресен съм просто, мекотелото, което се слага на Lady--- каквато е там,то бива бива, ама от самовлюбени кретенчета аман, айде модераторите да заключат темата моля , че от малоумни коментари явно няма да се получи нещо.
Значи, когато някой не е съгласен с твоето мнение и приема мнението на друг, това означава, че му се "слага"?
Колко задръстен трябва да си всъщност... Ако не беше такъв кон с капаци, много отдавна щеше да разбереш, че ние не отричаме напълно това, което мислиш, просто не сме съгласни с начина, по който си се опитал да го изразиш. Но ограничеността на мисленето не е нещо, от което можеш да се отървеш за минути.

TeenSpirit
11-12-2009, 07:12
А значи, който не е на вашето мнение е глупав и се нуждае от "присаждане на мозък"?
lubomirky, изобщо не следиш мисълта на автора, затова престани да казваш колко си умен и препрочети менията още 1-2 пъти /може и повече/ докато схванеш.
И ако всички бяхте толкова умни, отдавна щяхте да разберете, че сте на почти еднакво мнение...

lubomirky
11-12-2009, 07:18
На въпроса ти направо ще ти отговоря с 'да' и няма нужда от други коментари. А иначе можеш ли ти точно да ми изясниш каква е мисълта на автора?? Всеки път, когато се опитвах да му отговоря на неговото мнение/въпрос, той ми казваше, че изобщо няма нищо общо и че той е прав за нещо си.

LadyDi
11-12-2009, 07:18
А значи, който не е на вашето мнение е глупав и се нуждае от "присаждане на мозък"?
lubomirky, изобщо не следиш мисълта на автора, затова престани да казваш колко си умен и препрочети менията още 1-2 пъти /може и повече/ докато схванеш.
И ако всички бяхте толкова умни, отдавна щяхте да разберете, че сте на почти еднакво мнение...
Аз съм го осъзнала много отдавна. Но ме дразни, че авторът продължава да се опитва да ни изкара, че грешим. На практика съм сигурна, че сам осъзнава, че говорим за едно и също.
И ако не беше направил грешката да ме нарече "невежа" след като е прочел 4 думи, които съм написала, без изобщо да ме познава или да ме пита защо смятам, че мнението му е пълна глупост... сигурно изобщо нямаше да се стигне до тук.
Но наивността понякога е много забавна.

Luscious_Heart
11-12-2009, 07:25
Аз пък мразя виснали дрехи и момчета с такива. :D
Някакви псевдо-рапъри. :lol:
Метълите пък как се обличааат.. ужас и безумие. :razz: :-D
Аз като съм хаус фенка, какво да обличам? Триста цвята по себе си и едно CD за аксесоар ли? :) Не, мерси. Цялата тая "мода", да се обличаш според любимата си музика, не ми допада хич.
Хубавото готино момче трябва да е съпровождано от маратонки, тениска /и риза може/ и дънки. :D

TeenSpirit
11-12-2009, 07:29
Ок. Аз не съм казала, че той съзнава, че се противопоставя на собственото си мнение. Нямах намерение точно аз да ви разяснявам, на какво мнение сте вие, но ще се опитам... И тримата сте против крайностите/ самоубийства, заради идоли и т.н./ и позьорите, но нямате нищо против тези, които принадлежат към стила си и се харесват самите те със своя стил и не го правят, за да се харесат на околните. Както и, че тримате сте против предрасъдаците спрямо това, как се облича някой.

Ако някъде съм казала, нещо, което да нее така ме поправете.

LadyDi
11-12-2009, 07:37
Ок. Аз не съм казала, че той съзнава, че се противопоставя на собственото си мнение. Нямах намерение точно аз да ви разяснявам, на какво мнение сте вие, но ще се опитам... И тримата сте против крайностите/ самоубийства, заради идоли и т.н./ и позьорите, но нямате нищо против тези, които принадлежат към стила си и се харесват самите те със своя стил и не го правят, за да се харесат на околните. Както и, че тримате сте против предрасъдаците спрямо това, как се облича някой.

Ако някъде съм казала, нещо, което да нее така ме поправете.
Всичко е точно така :) И ако авторът спре да обижда, темата може да приключи :)

Jumbie483
11-12-2009, 07:56
Такива мнения прочетох тук, че се раздразних и забравих моето собствено. За това ще кажа, че подкрепям LadyDi. Тя единствена пишеше адекватни мнения..

antifashionshit
11-12-2009, 08:46
това за стила на обличане е доста обширна тема според мен. аз мисля, че всеки трябва да се облича както му харесва, а не според мнението на другите и според модата. обличай това което ти харесва на теб - комбинирай различни стилове ако искаш, просто важното е това да си ти. все пак хората, които имат собствен стил и проправят собствени 'пътеки' в тази област, са хората, които определят модата(по мое мнение). ако ти харесва да си смъкнат - обличай се като смъкнат. ако ти харесва да си метъл или фешън - обличай се така. това не е позьорство. Позьорство е да парадираш със стила си.

относно мнението на околните искам да вметна още едно мое разбиране - както не трябва да се влияем твърде много от мнението на околните, така и не трябва да го отсвирваме напълно. широко скроения човек приема критика, уважава чуждото мнение и извлича полза от тях. а всички искаме да сме широко скроени, нали?

LadyDi
11-12-2009, 08:55
това за стила на обличане е доста обширна тема според мен. аз мисля, че всеки трябва да се облича както му харесва, а не според мнението на другите и според модата. обличай това което ти харесва на теб
Това е доста двуяко, всъщност, и точно там се корени целия спор по темата.
От къде знаете, че "емото" и "метъла", които срещате на улицата са позьори? Може просто наистина да им ХАРЕСВА да се обличат по този начин..

m0n4yyy
11-12-2009, 08:55
Облеклото не е критерий за личността и характера на човека .. всеки се облича както му е най - вече УДОБНО и както най- вече му ХАРЕСВА !! Така, че не мисля, че тази тема трябва да се обсъжда .. и да ти кажа, ТЕМАТА ТИ НЕ Е ЗА ТОЗИ РАЗДЕЛ !! Колкото и да оплиташ и т.н .. да , темата ти не е за раздела любов .. :) :)

antifashionshit
11-12-2009, 09:49
това за стила на обличане е доста обширна тема според мен. аз мисля, че всеки трябва да се облича както му харесва, а не според мнението на другите и според модата. обличай това което ти харесва на теб
Това е доста двуяко, всъщност, и точно там се корени целия спор по темата.
От къде знаете, че "емото" и "метъла", които срещате на улицата са позьори? Може просто наистина да им ХАРЕСВА да се обличат по този начин..
преди да напиша каквото и да е по темата, искам да спомена, че не съм изчел ВСИЧКИ постове, а само 1-2 на авторката и тези на последната страница, тоест може и да бъркам като едното нищо:
според мен авторката отрича всички стилове като позьорски, което не е особено правилно, според мен. Никой стил не е позьорски сам по себе си. Може би позьорството може да бъде определено като стил(не на обличане де . :lol: ). Въпросните емота, метали, фешъни и смъкнати може и да се позьори(което няма общо със стила им), може и да не са.(както написа LadyDi). За да разбереш дали са позьори или не не стига само да кьориш, трябва и да ги опознаеш.
тове е лично мнение, no offense people :)

moon_flower
11-12-2009, 11:25
А да си се замислял,че на тези хора всъщност им ХАРЕСВА да се обличат така?Може би някои го правят точно заради модата,но не всички са така.И ти се чудиш как може да има момчета с три пъти по-широки панталони от твоите.Ами просто така им харесва и за тях това е удобно и стилно.И те може да ти се чудят как ходиш с три пъти по-тесни панталони от техните,но не ти го натякват,нали?

TeenSpirit
11-12-2009, 12:14
По-добре някой да заключи темата. Вече всички почаха да се повтарят и да повтарят.

izlishna
11-12-2009, 12:18
Не мисля че това е начина да се обличаме, според музиката която слушаме :? Не искам да подръжавам на никой ;)

Rhype
11-12-2009, 14:13
Напълно съм съгласен с LadyDi.Е кво аз като нося широки дрехи това какво означава,че съм слаб физически,че съм дебел ли,защото така излиза,който е по слаб физически почва да носи широки дрехи за да не му личи...ГЛУПОСТИ!Както му харесва на човек-така ще се облича.Пък и музиката,която слушаш не винаги определя начина ти на обличане...Според мен темата е адски тъпа!


И аз съм съгласен с теб.Автора - ти носил ли си широки дрехи?Аз съм носил и нося (много рядко) и са ми по-удобни.И камуфлажки имам (и тях нося рядко) предимно нося дънки и тениска.Косата ми е дълга.То аз по твоята логика трябва да съм бога на фешъните :D :D Защото имам от всичко по малко :D :D