PDA

View Full Version : Мотори vs Коли



hohu
11-11-2009, 20:29
Интересно как моторите не бяха добили популярност преди вървежните филмчета с млади момичета и куул момчета, единия от тях мисля беше Torque.
След тези филми манията за мотори беше в пълна сила и се превърна в грешния вид мания, дори и за тези, за които това не е влечение а средство да бъде малко по-готин...

Ще си карам стария дарак (автомобил), успех на всички с мотори, пазете се, че доста обелени съм виждал :)

dominating
11-12-2009, 18:52
Нали се сещаш, че Biker Boyz и Troque са два от най-смешните филми с мотори ? Те са толкова измислени, че всеки уважаващ себе си моторджия ще ги пуска на децата си вместо картуун нетуърк. Ако мнението ми ти се стори смешно - пиши в moto-zone.bg и ще видиш как ще те оплюят за тези 2 филма. Аналогията с колите са Бързи и Яростни - супер измислените каскади могат да надъхат само малолетни...

doomkillerr
11-14-2009, 15:21
Нали се сещаш, че Biker Boyz и Troque са два от най-смешните филми с мотори ? Те са толкова измислени, че всеки уважаващ себе си моторджия ще ги пуска на децата си вместо картуун нетуърк. Ако мнението ми ти се стори смешно - пиши в moto-zone.bg и ще видиш как ще те оплюят за тези 2 филма. Аналогията с колите са Бързи и Яростни - супер измислените каскади могат да надъхат само малолетни...

Абсолютно съм съгласен с теб "dominating". Филми като, "Troque", "Biker Boyz" и т.н. изобщо не представят истинската реалност по отношение интереса и манията по моторите. За мен те са нещо, като пародия на оригиналните филми с много измислени (невъзможни) каскади и т.н. По скоро мога да спомена един истински филм за мотори, който се казва "Следата на сянката" (на английски "Fixing The Shadow") с Чарли Шийн в главната роля! И аз съм фен на двуколесните машини и страстта към тях, но не за да "забия" някое хубаво момиченце, а заради чуството което се изпитва на мотоциклета и свободата, която ти осигурява! :)

ivanovvarna
11-30-2009, 17:39
Автомобил естествено, моторите някакси са за самоубийци, но всеки си има вкус ;)

Disrespect
11-30-2009, 18:03
има такава тема вече...

-> кола за работа, мотор за кеф

FreakPk
01-14-2010, 22:05
кола за работа, мотор за кеф

просто,кратко,ясно....

Linns
01-17-2010, 13:41
Автомобил естествено, моторите някакси са за самоубийци, но всеки си има вкус ;)

Diam0nD
01-17-2010, 17:32
Автомобил естествено, моторите някакси са за самоубийци, но всеки си има вкус ;)

Belair
01-19-2010, 13:01
Ще си карам сстария автомобил,моторите ми изглеждат много дебилно

ogun
01-31-2010, 21:00
това, което не е с поне 4 колела и боклук! :grin:

dominating
02-05-2010, 22:22
самият факт, че се кефиш на аватар покаязва колко си заблуден ;)

Diam0nD
02-05-2010, 22:28
самият факт, че се кефиш на аватар покаязва колко си заблуден ;)
samiqt fakt ,che se kefish na motori pokazva kolko si zabluden . Vseki moje da go kaje tova . Spored men posta ti pokazva kolko si ogranichen ti ;)

dominating
02-07-2010, 20:19
Аз може и да съм ограничен - никога не съм твърдял обратното. Факта, че пишаш на шльокавица обаче показва ти колко си неграмотен и колко добре знаеш да пишеш на родния си български език ;)

П.П. - горната нападка я написах щото пича отсече така нещата все едно не се е качвал на мотор а ги е гледал само отстрани и не са му харесали щото не се е повозил/покарал ;)
П.П.2 за Аватара съм прав - освен невижданите спец ефекти във филма няма нищо друго ;)

Нищо лично ;)

KO3
02-07-2010, 21:09
Преди 2г един фр. ме вози на Yamaha yzf r1 с 291 км/ч, чувството което изпитах беше неповторимо 10000 оргазама х10 нещо такова :-D от тогава се зарибих,взех си кошница и бръмча до колкото мога, но едно мога да кажа МОТОР=СВОБОДА

doomkillerr
02-07-2010, 21:49
Преди 2г един фр. ме вози на Yamaha yzf r1 с 291 км/ч, чувството което изпитах беше неповторимо 10000 оргазама х10 нещо такова :-D от тогава се зарибих,взех си кошница и бръмча до колкото мога, но едно мога да кажа МОТОР=СВОБОДА

Явно голямо доверие си имал на този твой приятел, защото при скорост от 291 км/ч - дори най-малката грешка е = на почти сигурна смърт, независимо от това дали си с 4-5 каски на главата и си облечен в 2-3 екипа... :oops:

Високата скорост доста вдига адреналина и чувството след това е доста приятно (поне за мен), но все пак трябва много да се внимава с високите скорости - особенно при мотоциклетите!

П.С. - Иначе съм съгласен за "МОТОРА = СВОБОДА" 8)

KO3
02-07-2010, 22:00
ти да не мислиш че ми каза с колко ще кара,просто ме пита искаш ли да се возиш :D

prodava4a
02-08-2010, 19:16
..но едно мога да кажа МОТОР=СВОБОДА

Напълно съм съгласен с тебе! Само чакам да се позатопли, и тръгвам на курсове за А категория... нямам намерение да правя каквито и да било "стънтове", искам просто да си карам :grin:

Diam0nD
02-08-2010, 20:16
Аз може и да съм ограничен - никога не съм твърдял обратното. Факта, че пишаш на шльокавица обаче показва ти колко си неграмотен и колко добре знаеш да пишеш на родния си български език ;)

П.П. - горната нападка я написах щото пича отсече така нещата все едно не се е качвал на мотор а ги е гледал само отстрани и не са му харесали щото не се е повозил/покарал ;)
П.П.2 за Аватара съм прав - освен невижданите спец ефекти във филма няма нищо друго ;)

Нищо лично ;)
аз щом съм писал така ,значи е имало защо . Спокойно можеш да ми видиш постовете ... от общия брой да имам 10-15 такива и то защото съм нямал фонетик ,а не искам да търся с куче буквите . Аз мога да ти кажа ,че пиша на родния си език доста по-грамотно от 80% от посетителите на сайта . Взех си матурката с 5 и 43 ,което означава ,че от 90 година хората съм по-грамотен от пак долу горе толкова . 8-)

WhiteOneBG
02-09-2010, 01:52
Естествено че кола - 100 пъти по добре е да имаш четири допирни точки вместо две. С колата можеш да правиш доста неща и то интересни :D - е да мотора ти дава един вид личностна свобода , но за да правиш каквото и да е било с него трябва да задобрееш МНОГО МНОГО бързо.

Kmet4e
02-12-2010, 22:40
Аз лично предпочитам колите пред моторите ! Предполагам че това се дължи на сигорноста и комфорта . Предпочитам с 240 km/h с кола от колкото с 300 с железен кон при който най-малкта грешка може да е фатална . Бих си купил една R6-ца при условие че всичко е наред и имам тази финансова възможност без да се притеснявам че това е била излишна покупка . За лятото и да му се израдвам като децата :D :D 8) 8) 8) 8) 8)

dominating
02-16-2010, 09:12
Естествено че кола - 100 пъти по добре е да имаш четири допирни точки вместо две.
Ще си позволя лек коментар - като средни стойности сцеплението на мотора с пътя е около 3 пъти по-голямо спрямо сцеплението на колата с пътя. Разбира се всичко това зависи от марката кола, марката мотор от вида на гумите които се използват от качеството на пътищата (което в България не е от най-високите) от избор на траектория по пътя...

golf_5_r32
02-17-2010, 13:38
Старо Американско кабрио... това е :)

doomkillerr
02-17-2010, 14:11
...С колата можеш да правиш доста неща и то интересни :D - е да мотора ти дава един вид личностна свобода , но за да правиш каквото и да е било с него трябва да задобрееш МНОГО МНОГО бързо.

Значи за да правиш с мотор чудеса "трябва да задобрееш МНОГО МНОГО бързо..." - а с колата не... - така ли да разбирам?!?! :-o

Я виж какво учих на първия си урок по "кормуване", преди да взема книжка: :grin:

http://vbox7.com/play:2e465b42

dif4u1912
02-17-2010, 16:31
Мотора е некролог ! Предпочитам покрив над главата !

wallmart
02-18-2010, 19:57
Много хора не харесват моторите, но който се сдобие с мотор, трудно се отказва от него. Въпреки, че имам книжка, нямам кола. Не бих отказал и на мотор, и на кола, въпреки, че моторите са доста опасни. Колата също е опасна.

dominating
02-19-2010, 09:22
Знам, че мотор не може да се кара в зимни условия...
... за това пожелавам на всеки фен да си купи този ВИСОКОПРОХОДИМ джип ;)

http://www.vbox7.com/play:e459a307

KpucTuaH4o
03-31-2010, 14:43
Кола рабира се :)

stelit0
04-17-2010, 21:31
мотор :grin: :grin: :grin: можеш да почувстваш такъв адреналин че... от 9 годишна съм по моторите и саборите.Не ми се мисли за след няколко години.Още нямам право да карам но съм се возила много пъти и е ...(no coment) :grin:

p.s Вече открихме сезона :grin: :grin: :grin:

porshe9118
05-05-2010, 23:31
Моторите са 1000000000000000 пъти по-яки от колите(е, може би го казвам щото и аз имам мотор). В колата си като в някакъв пъшкул, изолиран си от околния свят, докато в/у мотора осещаш всичко около себе си. На мотор могат и да се правят безброй много номера(наистина са безброй-от челна стойка, до кантарене обърнат на обратно, до каране по сграда и т.н и т.н), докато в колата кво-поничкии,дрифт и бързо каране.Просто моторите пъхат в малкия си джоб колите.Признайте си, че като сте били на по 5-6 годинки повече ви е кефела няква пистарка или кроска, отколкото някво си там БМВ или ГОЛФЧЕ.

johnnybravo
05-16-2010, 07:34
Мен пък моторите винаги са ми били по яки от колите, незнам защо .....

doomkillerr
05-17-2010, 21:33
Мен пък моторите винаги са ми били по яки от колите, незнам защо .....

Може би защото като гледаш нещо подобно се чувстваш страхотно: :grin:

http://www.youtube.com/watch?v=lRfhIjqiIMA

Brook
06-06-2010, 11:46
Аз лично предпочитам колата,защото с мотора рискът е двойно по-голям отколкото с кола.Вярно е че с колата си увит като пашкул,но предпочитам да си остана здрава и читава отколкото да се позабавлявам и получа невороятен адреналин като карам или се возя на мотор и в най-добрия случай да съм в болница с сумати счупвания. Моторите са за хора които са падат по адреналина и харесват бързите скорости и които нямат задръжки,а аз не спадам към този тип хора.

radostinbg
06-16-2010, 20:29
ако можех и ас така да си кантара моя мотор направо щях да сум на седмото небe :grin: :grin: 8-) :-P :-P :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

ErRoR19
10-06-2010, 20:06
Вярно е че колата вози тялото, а мотора душата, но аз съм за колите. Всяка кола си има свои характер. Не е само до риска. Ако караш с 300 км/ч и с каруца да си е пак еднакво рисковано, но за мене колата си е истината иначе евала на пичвете по нагоре в един клип бива си ги.

dimitar_ak
10-07-2010, 10:31
И колата и мотора си носят не малко адреналин. Ако ме питате за тези 2-те кое, ще кажа и двете.

Ferrari F430 Scuderia - 520к.с. под капака
http://www.youtube.com/watch?v=K7U9ZlDpolM

MV Agusta F4 1000 R - 186к.с. и 305км/ч макс. скорост
http://www.youtube.com/watch?v=s4kJqTiL38k

Destroyer89
10-10-2010, 18:05
Много повече ми харесват моторите, поради ред причини, които ме мързи да изброявам, но определено е много по-удобно да се кара кола.На дълги растояния(над 300км)моторът е много неудобен-целия се схващаш и чувсташ задните си части, като че ли си бил изнасилен от слон на виагра.Но на кратки растояния(под 200км)моторът е много по-приятен, ако търсиш адреналин .
Аз си карам колело.

batko19
01-31-2011, 21:49
@създателя на темата. На мотори се кефя, светлинни години преди да наравят тези филми, а и скоростта никога не ме е привличала.
На човека, возил с 291км/час му пожелавам да мисли преди да се "вози". Този, който беше направил сравнението на мотори с некролози.. нзм на колко години си, а и честно не ме интересува, но развитието на човешкия мозък продължава до края на 40-те години, т.е. имаш още време.
Добри заглавия с мотори ще намерите най-вече в мото форумите. Съкратих го, защото са твърде много, за да ги пиша 'сите.
Не позволявайте на адреналина и гордостта ви да управляват мотора, защото всичко става много бързо

Tennnnn
02-14-2011, 11:11
Колкото по добра кола толкова повече адреналин , не сам сагласен че кола за работа мотор за кеф , и двете могат да служат за распускане. :)

r19
02-14-2011, 20:52
Честно казано и двете ме карат да умирам от кеф :grin: :grin: :grin:

vaniooy
02-20-2011, 19:42
Офф как може да сравнявате кола с мотор.Ми то има мотори и коли за дълъг път така наречените touring има и по-спорти като пистацитие и ферарита,slr-и и т.н.Просто всеки си избира какво го влече повече.И не ми казвайте,че с мотор е много по-готино отколкото с кола.Качете се на Ферари,Ламборджини или нещо подобно и тогава пак говорете.Щото аз само като чух как пее blow-off-а на едно 3000GT в Калояново на тунинг феста...такъв звук,че чак ме прерязваше в корема а представете си нещо за 1 милион как ще е,щото така вървят италианките :)

r19
02-20-2011, 21:07
Мислиш ,че Ферарито за 700-800 хил лв. е по-бързо от Хаябуса 1300 или Р1?За около 14хил лв??И че на звук по го докарва ли?
Пак помисли :)
Та като заговорихме за звук...
един Втек или един Турбо редови 6 напомпани какъв звук могат да изкарат.. Италянките ряпа да ядат,е да всеки си има вкус . . .
http://www.youtube.com/watch?v=86_cxUbsqGI
http://www.youtube.com/watch?v=lch_exQJPzc

dimitar_ak
02-21-2011, 08:25
Мислиш ,че Ферарито за 700-800 хил лв. е по-бързо от Хаябуса 1300 или Р1?За около 14хил лв??И че на звук по го докарва ли?
Пак помисли :)
Та като заговорихме за звук...
един Втек или един Турбо редови 6 напомпани какъв звук могат да изкарат.. Италянките ряпа да ядат,е да всеки си има вкус . . .
http://www.youtube.com/watch?v=86_cxUbsqGI
http://www.youtube.com/watch?v=lch_exQJPzc

Чакай къде отиде? Едно ферари не струва толкова. Също така така моторетката ако струва толкова това е цена на старо. Моят любим мотoр MV Agusta F4 MY е над 20 000 долара нов. Ако избереш лимитираната серия с 200 коня вече отиваш на 120 000 долара.

Kurdokolenko
02-21-2011, 08:34
Мощен мотор + тийнейджър зад волана = донор за органи(в повечето случаи и за това не става...)

Колата си е кола.

Nakadah
02-21-2011, 18:51
Мощен мотор + тийнейджър зад волана = донор за органи(в повечето случаи и за това не става...)

Колата си е кола.

:lol: :lol: като бях на 16 карах от тея "мощните" и още не съм донор :shock:

:lol: :lol: :lol:

r19
02-21-2011, 19:13
Мислиш ,че Ферарито за 700-800 хил лв. е по-бързо от Хаябуса 1300 или Р1?За около 14хил лв??И че на звук по го докарва ли?
Пак помисли :)
Та като заговорихме за звук...
един Втек или един Турбо редови 6 напомпани какъв звук могат да изкарат.. Италянките ряпа да ядат,е да всеки си има вкус . . .
http://www.youtube.com/watch?v=86_cxUbsqGI
http://www.youtube.com/watch?v=lch_exQJPzc

Чакай къде отиде? Едно ферари не струва толкова. Също така така моторетката ако струва толкова това е цена на старо. Моят любим мотoр MV Agusta F4 MY е над 20 000 долара нов. Ако избереш лимитираната серия с 200 коня вече отиваш на 120 000 долара.

Добре прекалих признавам :D .Ферари 300 хил лв. да кажем има.. , но за мнооого по-малко пари каква кола мога да си направя..
Иначе тая мв агуста това са страшно много пари за мотор... иначе на Гоуст райдър мотора 509 коня турбо .. и не мисля че е вложил повече от 20 хил по тунинга на двигателя :D.

dimitar_ak
02-22-2011, 08:32
Аз например не си падам по "помпането". За мен един турбо двигател не е същото като една високооборотна атмосферка с голям обем. Ferrari почти нямат турбо двигатели. Единствено F40 и още един за модела, на който не мога да се сетя веднага. Тогава просто е било модерно да се слага турбо (турбо ерата във F1). Турбото има лаг и не е особено приложимо при нуждата от бързо ускорение при честа смяна в режима на работа на мотора. Мога да приема принудителното пълнене както е при Lancia Delta S4. Съчетани компресор за ниските обороти и турбо за високите.

r19
02-22-2011, 09:18
Аз пък съм фен на Турбо моторите :grin: .Просто няма такъв кеф като влезе бууста и като изсъска Блоу Оф клапана.Да турбо моторите имат лаг, но си има лаг системи,които почти напълно го премахват(на WRC колите като върнат газта затова пукат и хвърлят пламъци,точно от тази система)
А за ускорението не съм съгласен.. и за него си има лънч контрол, който държи двигателя в оборотите, при които има най-голям въртящ момент и максимален бууст, и като тръгне отлита просто
http://www.youtube.com/watch?v=aGg1mGfs9uY&feature=related :grin: .
Иначе е вярно, че Ферари и Ламбо почти нямат турбо мотори.
Но "помпането" на атмоферен двигател е далеч по-трудно от на такъв с принудително пълнене, и значително по-скъпо.
Точно затова слагат огромни V10 или 12 мотори с голям обем, иначе ако са по-малки, много по-трудно ще изкарват подобни коне.
Иначе ето видео със Супра Турбо и Ламбо ЛП..
http://www.youtube.com/watch?v=GI0EO1kFBgk от Супрата
http://www.youtube.com/watch?v=-piEjJMOEDs от Ламбото
просто си прави гаврата Супрата, и е доста по-ефтина :D .
М/у другото и 2те коли са на човека, които кара ламбото и просто си ги пробва... :D

Kurdokolenko
02-22-2011, 09:55
Тук лага се усеща в началото, но като се поразвъртят турбините, става страшно за ламбото - добри клипове!

Nakadah
02-22-2011, 20:42
Некъв пич дори не знае колко струва 1 Ферари ама си спори нашия..

Това точно е разликата между Turbo and Supercharger. Турбото има това забавяне, докато Supercharger го няма. Turboto се задвижва от изгорелите газова, а Supercharger е елетрически...

ПС: Тоя дето кара ламбото много му треперят ръцете бе. За кво така ги мести постоянно? Май не може да кара а? И като натисне газта се здухва?
Няма шанс той да притежава това ламбо!

r19
02-22-2011, 21:37
Мен ли визираш??
Ако да, доста грешиш :)

Je7
02-24-2011, 19:46
съскъща, пръскъща, турбо, суберчарджър

все яки работи, само че какво става като излезе тая супра на някой завой?
примерно да речем как се управляват тия 1000+ коня?
в завой? Поддръжка? Имаше един Опел Рекорд май беше, дето един англичанин го беше напомпил за драгстер и имаше 2200 к.с.
Трябвало всеки път преди колата да се запали, да се прави цялостна проверка на всичко... и всичко това за да може да върви тая кола по-права линия, вярно като самолет... ама само напред
Кефя се и аз на пипнатите автомобили, но с мярка.
Примерно ако си купиш Порше 911 Турбо, поддръжката ти е в порше, колата си върви и на пътя и на писта, респективно и на завои... има огромен кеф от шофирането, но го има и това, че тая кола може да я караш всеки ден(е не тук в БГ с "хубавите" магистрали и пътища).

А за моторите и колите... съотношението кеф - цена е в ползва на моторите...

Но ако се сравняват директно цялостно Мотор срещу Кола... Моторите нямат шанс... и на ускорение, и на писта.

dimitar_ak
02-26-2011, 08:56
Аз да вметна още нещо в спора коли срещу мотори. Да вземем едно пътуване от София до Стара Загора по Тракия. С едно Ferrari ще можеш да подържаш скорости към 200км/ч, а на места и повече. За час си там без изобщо да спираш или да почувстваш умора. Колко време можеш да яздиш пистарка с такива скорости и колко пъти ще се наложи да спреш за почивка?

Kurdokolenko
02-26-2011, 10:30
Суперчарджъра е механичен, тия работи с електрическите са от Ибей за по 50-60$ :razz: И ок, чарджъра няма лаг, ама му е по-ниско КПД-то, заради използваната от двигателя механична енергия, за задвижването му.

Относно Ферарито - гаранция, че пътуването с него ще е по-некомфортно от това с добра лимузина. За мотора няма да се изказвам, там не се търси комфортно пътуване.

Nakadah
02-27-2011, 07:59
Суперчарджъра е механичен, тия работи с електрическите са от Ибей за по 50-60$ :razz: И ок, чарджъра няма лаг, ама му е по-ниско КПД-то, заради използваната от двигателя механична енергия, за задвижването му.

Относно Ферарито - гаранция, че пътуването с него ще е по-некомфортно от това с добра лимузина. За мотора няма да се изказвам, там не се търси комфортно пътуване.

Се тая, зацепи мисълта...

Тоя спор с кола/мотор малко...

Нека дадеме друг пример? Може с кола да е по-удобно по тракия, ама ако трябва се паркираш в центъра на София? Няма ли да е по лесно да зарежеш мотора на някой тротоар?(Не че съм наясно с законите в България :lol: ) Или пък в някое задръстване с колата си седиш и чакаш, а с мотора мое се промушил между колите :lol:

sice
02-27-2011, 15:04
Моето мнение е, че още нямаме културата да пазим мотористите. Нито пътищата. Страшен кеф е да караш мотор, но рискът е голям. Дори да си добър моторист и да не се силиш, ако друг сбърка в много случаи може да бъде фатално. Ако си с кола каквото и да стане шансът да оцелееш е в пъти по-голям от колкото с мотор. Съвсем не твърдя, че мотори не трябва да се карат - напротив - чувството е неповторимо, но най-добре е да се карат по писти, по планините или по места с по-малко трафик. Така мисля аз.