PDA

View Full Version : Хрема..



INSIDER
11-11-2009, 19:59
Според вас как най бързо се оправя хремата? Капки или нещо друго защото имам хрема от 2-3 дена смисал да не ми тече носа :-D :-D

kaspichanec
11-11-2009, 20:05
:lol: :lol: :lol:

По темата:Капки олинт (аз тях използвам) и се оправяш за 1 ден ;)

INSIDER
11-11-2009, 20:08
:lol: :lol: :lol:

По темата:Капки олинт (аз тях използвам) и се оправяш за 1 ден ;)

Мерси :D то си е трагично баш кога не трябва ше почне да ми тече тоя нос :lol: :lol:

amk933
11-11-2009, 20:09
:lol: :lol: :lol:

По темата:Капки олинт (аз тях използвам) и се оправяш за 1 ден ;)

:razz: :razz: :razz:

Да, да капките Олинт са Ксилометазолин в шише с пръскало, а няма метазолин, който да лекува хрема. Не се излагайте.

По темата: Само хрема, синузитна хрема или чист синузит? :-o

INSIDER
11-11-2009, 20:10
АА начи една част от деня ми е запушен носа другата част ми е отпушен и ми течат течни сополи :lol: целта ми е да избегна теченето на носа па нека ми седи запушен нема значение важното е да не тече :D :D

amk933
11-11-2009, 20:14
АА начи една част от деня ми е запушен носа другата част ми е отпушен и ми течат течни сополи :lol: целта ми е да избегна теченето на носа па нека ми седи запушен нема значение важното е да не тече :D :D

](*,) ](*,) ](*,)

Ако имаш синузит и не ти тече, можеш да стигнеш до пункция. Ясно ли ти е какво е това? Мислете малко, преди да изръсите някаква глупост. Сополите са гной. Е може ли да си държиш гной в главата. За да се оправи тази хрема тя трябва да се изтече. А не да си седи в синусите. Боли ли те глава? :-o

kaspichanec
11-11-2009, 20:14
АА начи една част от деня ми е запушен носа другата част ми е отпушен и ми течат течни сополи :lol: целта ми е да избегна теченето на носа па нека ми седи запушен нема значение важното е да не тече :D :D
оптимист 8-)
за другия коментар:е кво значи капките не помагат изобщо ли :?

amk933
11-11-2009, 20:20
АА начи една част от деня ми е запушен носа другата част ми е отпушен и ми течат течни сополи :lol: целта ми е да избегна теченето на носа па нека ми седи запушен нема значение важното е да не тече :D :D
оптимист 8-)
за другия коментар:е кво значи капките не помагат изобщо ли :?

Не не значи. Има капки и капки. Функцията на всякаквите метазолини от сорта на Ксилометазолин (Олинт е същото) и Оксиметазолин (Африн) просто отбъбват лигавицата на носа и отпушват. Те НЕ лекуват хремата. Те СА опасни при продължителна употреба, повече от 3-4 дни. Има капки за лекуване на първопричинителя - в случая инфекцията. Такива са наприме Бивацин. В тях има антибиотик. Те не отпушват, но лекуват. И може да се ползват повече от 4 дена без да вредят. Има много видове капки и мехлеми. Просто хората са адски заблудени, като си мислят, че с един Ксилометазлоин са си излекували хремата... :)

INSIDER
11-11-2009, 20:26
Явно не се изразих правилно .. Както и да е с кое се лекува хремата да ти е отпушен носа и да немаш течашти цифки :lol: аз са си пъхам некво в носа и дишам от него силно е и се казва "VITCKO inhaler" като тампон ама се мушка в носа пласмасово с дупка отпред там където смърди на силна люта билка :lol: :lol: дали ще помогне?

amk933
11-11-2009, 20:31
Явно не се изразих правилно .. Както и да е с кое се лекува хремата да ти е отпушен носа и да немаш течашти цифки :lol: аз са си пъхам некво в носа и дишам от него силно е и се казва "VITCKO inhaler" като тампон ама се мушка в носа пласмасово с дупка отпред там където смърди на силна люта билка :lol: :lol: дали ще помогне?

Не знам. Боли ли те глава отпред? Челото? Под очите? Натисни и виж. :-o

INSIDER
11-11-2009, 20:41
Не нямам никакво главоболие :)

amk933
11-11-2009, 20:44
Не нямам никакво главоболие :)

Търпение ти остава тогава. До 5-7 дена ще си отшуми сама. Ако толкова ти пречи ползвай физиологичен разтвор или някакъе метазолин да го отпушваш от време на време. :)

INSIDER
11-11-2009, 20:54
Зарежи тая работа ще си се оправи само :-o

clever
11-11-2009, 21:01
течашти цифки тц.. лелее колко хубаво изказване ! :lol: :lol: :razz:
иначе ксилометозолин :D :D бе за една хрема.. ще ти мине :lol:

liim0nka
11-11-2009, 21:25
Не нямам никакво главоболие :)

Търпение ти остава тогава. До 5-7 дена ще си отшуми сама. Ако толкова ти пречи ползвай физиологичен разтвор или някакъе метазолин да го отпушваш от време на време. :)

лееле амк933..чета ти коментарите..и имам чувството, че знаеш решението на всеки проблем, бе човек 8-)

ameli
11-12-2009, 09:09
аз не ползвам каквото и да е за хрема-сама си минава за 1-2 седмици и нямам проблеми 8-) или чакаш да си мине сама, или отиваш на аптеката за солена вода (физиологичен разтвор, както казва amk933) :)