PDA

View Full Version : Живота след смъртта. Мит или по - скоро истина...



SWASTIKA
11-12-2009, 12:04
Изкажете вашите мнения. :)

blgt
11-13-2009, 01:55
42

ShiZo
11-14-2009, 12:08
това не е края.
според товакак умреш зависи къде ще се озовеш след това.
доста разтегливо е обяснението, състои се в десетина старници на кратко, там, откъдето аз го прочетох.
Но.. стига да се каже само че..
Има смисъл да си добър човек приживе.
Защото "всичко се връща" може да не плаши достатъчно в този живот, но след това.. ще се върне и то лошо. А при наличието на безвремие, картинката придобива доста страшен вид.

m0n4yyy
11-14-2009, 12:35
Амии според мен животът е просто период от вечния живот на една душа ... ии вследствие има продължение :)

m0n4yyy
11-14-2009, 12:36
това не е края.
според товакак умреш зависи къде ще се озовеш след това.
доста разтегливо е обяснението, състои се в десетина старници на кратко, там, откъдето аз го прочетох.
Но.. стига да се каже само че..
Има смисъл да си добър човек приживе.
Защото "всичко се връща" може да не плаши достатъчно в този живот, но след това.. ще се върне и то лошо. А при наличието на безвремие, картинката придобива доста страшен вид.

clever
11-19-2009, 13:08
Според мен това е мит.

Li0nesS
01-18-2010, 03:24
След смъртта си или преминаваме на следващото ниво, или се прераждаме.... :)

DimovB
01-18-2010, 03:46
мит

van4o
02-05-2010, 20:20
това не е края.
според товакак умреш зависи къде ще се озовеш след това.
доста разтегливо е обяснението, състои се в десетина старници на кратко, там, откъдето аз го прочетох.
Но.. стига да се каже само че..
Има смисъл да си добър човек приживе.
Защото "всичко се връща" може да не плаши достатъчно в този живот, но след това.. ще се върне и то лошо. А при наличието на безвремие, картинката придобива доста страшен вид.

В Библията пък пише че Бог не ни е сапсил чрез дела, тоест от това как си живял на земята дали ще отидеш в рая или в ада, ако си бил добър в рая, ако си бил лош в ада.Това не е така,
Ефесяни 2:8-9 8 Защото по благодат сте спасени чрез вяра, и то не от сами вас; това е дар от Бога;
9 не чрез дела, за да се не похвали никой.

Как може да се отиде в рая - този който повярва и приеме Исус Христос в живота си,той отива в рая. А този който отхвърли жертвата на Исус Христос на кръста отива в ада.Ние хората имаме нужда от спасение заради грехът във нас.Този грях само Бог може да ни го прости и то става ако човек приеме Исус в живота си и се обърне към Бог. :)

ZipFail
02-06-2010, 00:56
Доста тъпо и нелогично наистина, един добър Бог(все пак би трябвало да е добър, нали това му е професията) би трябвало да направи доста по-хубаво работеща система ^

SolusChristus
02-06-2010, 06:56
Доста тъпо и нелогично наистина, един добър Бог(все пак би трябвало да е добър, нали това му е професията) би трябвало да направи доста по-хубаво работеща система ^

Е Той я беше направил докато ние не я съсипахме. 8)

van4o
02-06-2010, 07:35
Доста тъпо и нелогично наистина, един добър Бог(все пак би трябвало да е добър, нали това му е професията) би трябвало да направи доста по-хубаво работеща система ^

Какво му има системата?Системата Бог си я беше измислил много добре, докато човека не я прецака и не дойде грехът.После Бог реши да оправи нещата като изпрати Исус Христос на земята да умре заради греховете на хората,и така който повярва и приеме Исус в живота си ще може да бъде спасен. :)

ZipFail
02-06-2010, 11:08
Един перфектен Бог би трябвало да направи система без грешки в нея, а на него 2 пъти му се преебава системата, доста странно за някой всемогъщ и всезнаещ...

gandalfepi4
02-06-2010, 11:22
^ има доста логика в това нали? ама кой ти мисли, нали няма да отидеш в райа ако вземеш, че се замислиш :D

van4o
02-06-2010, 11:56
Бог е създал всичко точно, не виждам грешки в системата-виждам грешки в хората.Бог е дал на хората свободна воля,щом те избират да грешат вече си е тяхна работа.Бог не е виновен че хората избират да грешат.Той им е дал свободна воля, не ги е направил роботи. :)

ZipFail
02-06-2010, 12:35
Значи Бог е създал хората с ясното съзнание, че ще грешат и ще ги избива, ще им праща потопи, болести, скакалци и т.н. ?

ПП: Ако през живота си си изнасилвал деца, убивал хора и срал в църкви, но все пак вярваш в Исус отиваш в рая, така ли ? :-o

van4o
02-06-2010, 14:08
Значи Бог е създал хората с ясното съзнание, че ще грешат и ще ги избива, ще им праща потопи, болести, скакалци и т.н. ?

ПП: Ако през живота си си изнасилвал деца, убивал хора и срал в църкви, но все пак вярваш в Исус отиваш в рая, така ли ? :-o

Бог не е създал хората с нагласата че ще грешат.Бог създаде човека и му заповяда само от 1 дърво да не яде, от дървото за познаване на доброто и злото.Човека обаче реши да не се подчини и наруши Божията заповед и така дойде грехът.

Не съм казвал че ако човек е избивал деца,правил най-различни извращения и вярва в Исус отива в рая.То и дявола вярва в Исус ама какво от това ? Той няма да отиде в рая.Всеки човек докато е на тази земя , какъвто и да е,има шанс да се поправи.Ако човек въпреки че е бил гадняр и какво ли още не , приеме жертвата на Исус Христос и се покае от греховете си,то Бог ще го промени . :)

ZipFail
02-06-2010, 18:01
Значи Бог е всезнаещ, но все пак не е знал, че човекът, който сам е създал(и е знал какви инстинкти има и на какво ще се поддаде), ще се изкуши да изяде ябълката ?

Ако си изнасилвал деца и убивал хора едва ли ще се чувстваш доволен от себе си, дали няма да се разкаеш ?
А ако си езичник и цял живот си помагал на бедните, болните и онеправданите, направил си света едно по-хубаво място, но не вярваш в Исус отиваш в ада, така ли ?
Справедливо, а ?

van4o
02-06-2010, 18:18
Значи Бог е всезнаещ, но все пак не е знал, че човекът, който сам е създал(и е знал какви инстинкти има и на какво ще се поддаде), ще се изкуши да изяде ябълката ?

Ако си изнасилвал деца и убивал хора едва ли ще се чувстваш доволен от себе си, дали няма да се разкаеш ?
А ако си езичник и цял живот си помагал на бедните, болните и онеправданите, направил си света едно по-хубаво място, но не вярваш в Исус отиваш в ада, така ли ?
Справедливо, а ?

Бог наистина е всезнаещ.Пак казвам че Бог създаде човека със свободна воля.Бог има каза да не ядат от това дърво за да ги изпита дали ще му бъдат верни.Той е знаел че те ще нарушат заповедтта,също както е знаел че след незнам си колко години Исус Христос ще да дойде на земята ,както знае и сега какво ще стане след 10 години.

Наистина е хубаво да се вършат добри дела, но колкото и добри дела да върши човек , той си остава със грях,а този грях трябва да се изчисти някак си.Бог обича хората да вършат добри дела ,но какво ако върша добри дела а пък съм си останал с греха ? Трябва ми прошка за този грях,която само Бог може да даде.Ето и стих от Библията :

Тит 3:5
Той ни спаси не чрез праведни дела, които ние сме сторили, но по Своята милост чрез окъпването, сиреч, новорождението и обновяването на Светия Дух.

:)

reini334422
02-14-2010, 17:12
Значи Бог е всезнаещ, но все пак не е знал, че човекът, който сам е създал(и е знал какви инстинкти има и на какво ще се поддаде), ще се изкуши да изяде ябълката ?

Ако си изнасилвал деца и убивал хора едва ли ще се чувстваш доволен от себе си, дали няма да се разкаеш ?
А ако си езичник и цял живот си помагал на бедните, болните и онеправданите, направил си света едно по-хубаво място, но не вярваш в Исус отиваш в ада, така ли ?
Справедливо, а ?

Бог наистина е всезнаещ.Пак казвам че Бог създаде човека със свободна воля.Бог има каза да не ядат от това дърво за да ги изпита дали ще му бъдат верни.Той е знаел че те ще нарушат заповедтта,също както е знаел че след незнам си колко години Исус Христос ще да дойде на земята ,както знае и сега какво ще стане след 10 години.

Наистина е хубаво да се вършат добри дела, но колкото и добри дела да върши човек , той си остава със грях,а този грях трябва да се изчисти някак си.Бог обича хората да вършат добри дела ,но какво ако върша добри дела а пък съм си останал с греха ? Трябва ми прошка за този грях,която само Бог може да даде.Ето и стих от Библията :

Тит 3:5
Той ни спаси не чрез праведни дела, които ние сме сторили, но по Своята милост чрез окъпването, сиреч, новорождението и обновяването на Светия Дух.

:)

Браво van4o!! Да, така е Бог е добър Бог и е милостив!!!!!!!!!!!!

ZipFail
02-14-2010, 17:56
Бог е милостив ? И понеже милостив в момента в Ада горят(без право на разкаяние или 2ри шанс) няколко милиарда индианци, китайци, индийци, африканци, японци и т.н. понеже не им е била дадана дори възможност да повярват в него ? Доста милостиво, няма що...

filmimilmi
02-14-2010, 18:26
Бог е милостив ? И понеже милостив в момента в Ада горят(без право на разкаяние или 2ри шанс) няколко милиарда индианци, китайци, индийци, африканци, японци и т.н. понеже не им е била дадана дори възможност да повярват в него ? Доста милостиво, няма що...
В една тема SolusChristus обясняваше, че всички са съдени. Дори бебетата. А все пак той е един от най-жестоко индоктринираните религиозни фанатици в този форум. Душа имаш още докато си в период на зарадоиш, тъй че дори ембрионите, абортираните емрбриони и дори мъртвородените по една или друга причина са загубени и направо отиват в пъкала...

betterman
04-03-2010, 08:27
Бог е милостив ? И понеже милостив в момента в Ада горят(без право на разкаяние или 2ри шанс) няколко милиарда индианци, китайци, индийци, африканци, японци и т.н. понеже не им е била дадана дори възможност да повярват в него ? Доста милостиво, няма що...

Правилно Мислиш :) баси религиозните фанатици

nymphadora
04-05-2010, 08:04
Вярвам по мой собствен си начин.
Но религията,която ни е представена е много изкривена,да не говорим за папската пропаганда и как точно те управляват света.

WaterLilly
04-05-2010, 09:33
Какво му има системата?Системата Бог си я беше измислил много добре, докато човека не я прецака и не дойде грехът.После Бог реши да оправи нещата като изпрати Исус Христос на земята да умре заради греховете на хората,и така който повярва и приеме Исус в живота си ще може да бъде спасен. :)
Говориш глупости. Да започнем да мислим логично според всички ваши твърдения за Бог.
Бог е всезнаещ => Той знае, че направи ли тази "система", тя няма да проработи. Все пак ни създава, знаейки, че ще му убием детенцето, че ще прегрешим и т.н.
Бог е милостив => Не би трябвало да ни създаде със знанието, че ще страдаме. Не би трябвало да допуска такива неща да стават (т.е. умиращи бебета, един човек да убие друг, няма да обсъждам много човешката болка, физическа и психическа)
Бог е справедлив => Отново се стига до това негово нехаене за нещата, които споменах. От едни хипотетични грешници (Адам и Ева), той решава да накаже цяло човечество, невинно за грешките на предците си. И все пак въпреки че за него целият човешки род е род на грешници, той решава да ни съди и да очаква да постъпим правилно. Един справедлив Бог не би съдил хората според това дали вярват в него, а според постъпките им. Ако вярвам в Бог и си убивам хора, значи отивам в рая, така ли? А ако съм добър човек, който винаги е помагал на другите и е гледал да постъпи добре според своите принципи (а не принципи, написани в книжка за приказки, a.k.a. библията), но не вярвам в бог, ще бъда наказана?

HRaBr0TyYKeBaPcHe
04-05-2010, 14:23
Какво му има системата?Системата Бог си я беше измислил много добре, докато човека не я прецака и не дойде грехът.После Бог реши да оправи нещата като изпрати Исус Христос на земята да умре заради греховете на хората,и така който повярва и приеме Исус в живота си ще може да бъде спасен. :)
Говориш глупости. Да започнем да мислим логично според всички ваши твърдения за Бог.
Бог е всезнаещ => Той знае, че направи ли тази "система", тя няма да проработи. Все пак ни създава, знаейки, че ще му убием детенцето, че ще прегрешим и т.н.
Бог е милостив => Не би трябвало да ни създаде със знанието, че ще страдаме. Не би трябвало да допуска такива неща да стават (т.е. умиращи бебета, един човек да убие друг, няма да обсъждам много човешката болка, физическа и психическа)
Бог е справедлив => Отново се стига до това негово нехаене за нещата, които споменах. От едни хипотетични грешници (Адам и Ева), той решава да накаже цяло човечество, невинно за грешките на предците си. И все пак въпреки че за него целият човешки род е род на грешници, той решава да ни съди и да очаква да постъпим правилно. Един справедлив Бог не би съдил хората според това дали вярват в него, а според постъпките им. Ако вярвам в Бог и си убивам хора, значи отивам в рая, така ли? А ако съм добър човек, който винаги е помагал на другите и е гледал да постъпи добре според своите принципи (а не принципи, написани в книжка за приказки, a.k.a. библията), но не вярвам в бог, ще бъда наказана?

Извода е,че Бог няма

karincety94
04-30-2010, 23:58
Бог е създал всичко точно, не виждам грешки в системата-виждам грешки в хората.Бог е дал на хората свободна воля,щом те избират да грешат вече си е тяхна работа.Бог не е виновен че хората избират да грешат.Той им е дал свободна воля, не ги е направил роботи. :)

i`m one with ya :]

psdsquared
05-01-2010, 17:51
Въпроси без отговори, колкото и да се говори на тази тема винаги стигам до едно и също място:
"Защо? Защо всичко е създадено по този начин и ако ние сме създадени по негово подобие, то нямаме ли умът и силата да достигнем неговото величие?"

nana26
05-12-2010, 18:35
аз отговарям на въпроса, как стоят нещата според мен... следа като умре има един определен период (може да го наречем задгробен живот), след който душата на човека се праражда... това колко скоро ще се прероди зависи от предишния живот на човека... ако е бил гадина, това отнема повече време... идеята на това преражадане е достигане до по високо ниво на съзнанието, пречистване от предшна карма, усъвършенстване на духа; но примерно ако някой е достигнал до определената цел (богат, учен..), но след това се е самозабравил (така да го кажа) той се връща отначало, нещо като кръговрат (дано да ми разбрахте идеята :D )
от голямо значение е как живееш този живот, защото той е продължение на следващия ;)

пп. тоя въпрос е изключително дълъг и сложен за обяснение, това е просто основната идея
пп2. без нападки, това е моето мнение :smt016

Ewok
05-12-2010, 18:45
когато умрем умира само тялото ни
душата ни остава да живее някъде из космоса, не може да изчезне току-така




иииииииии разбира се 42 8)

Steff9423
05-12-2010, 21:37
Като отидем в рая завинаги ли оставаме там?А съшествува ли вечноста?И как ще живеем вечно?Нима няма да има край?Нима ще се прераждаме или играем със ангелчетата завинаги? :(

producenta
05-12-2010, 23:59
Ванга мит ли е?Добре е да знаете тя какво мисли по въпроса.

MochaOnMyLips
05-13-2010, 06:40
42
+

05-16-2010, 18:10
След смъртта, човешкото тяло умира и се разгражда.

Това което ние дефинираме като живот, са електрични импулси от мозъка по нервната система. След смъртта те също спират.

Когато сърцето ни спре, спират съответните, да ги наречем "импулси" и ние умираме, или с други думи - спираме да мислим!

Изобщо, във всеки момент от съществуването ни, ние събираме информация и я обработваме. Ние сме машини...

Спрем ли да колективираме информация, спрем ли да мислим - умираме. Просто е...

Сега да помислим заедно. Какво става след като умрем?

Истината е, че няма да се питаме това след като умрем защото няма да мислим... :) ... следователно - притеснението сега е обяснено, нормално и излишно, не сме свикнали с това да не осъществяваме непрекъснатия алгоритъм на живота ни - да събираме и обработваме информация...

Или още по синтезирано - след като умрем няма да ни пука че сме мъртви...

ZipFail
05-16-2010, 19:38
:lol: :lol: :lol:

Lancelot
05-17-2010, 16:34
Ако приемеш и отдадеш живота си на Иисус не може да си лош човек. Той въплъщама ценности.. Помислете малко драги ми присмехулнико.
Убиваш хора и вярваш в Иисус? Това, о вие мъдри и учен господине, приемате за вяра? Нима, когато човек обикне някого, той не се води от любовта си спрямо другия? Нима, когато човек истински обича не се уповава на тази любов, като висша ценност и ориентир? Това е просто пример. Няма да влизам в подробности.
Дали някой е разбрал мнението ми е без значение.
Просто е за разбиране, ако имаш желанието.

Знам какво ще последва. Няма нужда да си хабиш думите. Не съм дошъл тук за да споря с хора, които имат същото мнение за мен, каквото аз имам за тях. Нищо лично. Моите извинения ако съм засегнал някого с поста си. В частност ЗипФейл и тези на неговият акъл. Не ви познавам за да знам що за хора сте. Изграждам мнението си единствено и само върху впечатленията, които вашите постове правят.

"The presence of those seeking the truth is infinitely to be preferred to the presence of those who think they've found it."

filmimilmi
05-17-2010, 17:35
@Lancelot, ценностите и вярата на всеки са различни. Ти може би не се присмиваш, но игнорирането на чуждата гледна точка е също толкова плиткоумна реакция. Влез в подробности, за да може включването ти в темата да има някакво значение. В противен случай само натоварваш екрана с излишен текст, който можеш да си напишеш в дневника, а не да се оплакваш публично, че така и така ще останеш недорабран от някои. Също така любовта не е нещо, което не може да се изроди в коренната си противположност следвайки я като висша ценност и ориентир както ти казваш. Всяка религия учи на обич, но дори в 21 век има термини като "религозна война". Омраза и нетолерантност между хората, които изразяват любовта си към Бог по различни начини. Темата е много обширна, а Иисус няма да се разпише в нея, за да даде категоричен отговор по зададените въпроси. Остава ни задачата да нищим решенията заедно, но не и да се съдим или пък караме!
Приятна вечер! :)

Lancelot
05-17-2010, 18:22
Извинявай, но от доста време посешавам форума и игнорирането на чуждото мнение е доста често срещано явление. Не искам да се в пускам в подробности, просто защото съм на мнение, че нито моите аргументи, нито вашите, ще променят нещо в другия.

Не съм казал, че хората имат еднакви ценностни системи или вяра. Криворазбраната вяра е равна на липсата на такава. Не говоря за психически отклненения и т.н. Говоря за истинска и чиста любов. Любовта, заради която човек е готов на всичко, дори саможертва.
Не съм отрекъл другите възможности, просто дадох любовта за пример.
Въпреки наличието на универсална ценностна система, всеки избира своя път. Аз вярвам, че следването на предложената ни ценностна система, вяра в нея (а не фанатизъм), биха довели до нещо по-добро.
Проблемът не идва от вярата в Бог, а от хората, които си мислят, че са намерили абсолютната истина, отказали се от търсенето и самоусъвършенстването, като са убедени в правотата си. Аз не знам дали съм прав, но вярвам, че е така. Ако не.. здраве да е.

Съжалявам, ако съм обидил някой с поста си, но както казах, съм си изградил мнение за някои потребители, и сметнах, че дори да се впусна в подробности, няма да има значение. Най-малкото, в този тип форуми често се стига до лични обиди и тн.
Не се съмнявам в способностите на съфорумниците, нито в своите, в тази област, но предпочитам да го избегна. Излишните и безмислени нерви няма да помогнат на никого.

Надявам се да съм се изяснил, а колкото до "излишния текст", помислих че доста хора биха разбрали, какво се опитвах да кажа само от първият пост.
Ако някой от вас, не е от тези хора, не искам да го приеме като лична нападка. Всеки мисли различно и създава различни връзки и теории.
Поради ''плиткоумието си'' (не съм се обидил :) ) изразих своите представи в доста сбит вид. Не ми е хоби да споря по форумите, но понякога ми харесва.

Надявам се да запазим Добрия тон за в бъдеще.
С уважение.

едит: Съжалявам за грешките в поста си.. Недоспиването си казва думата.. с тия матури ;d..

Lancelot
05-17-2010, 18:30
Реших да пусна един доста интересен цитат. Става въпрос за хора, пример за това, че думите на даден човек не винаги са израз на това, което той представлява. Хората сме си такива.. недостойни за доверие.
Злоупотребата с чуждата вяра е факт и до днес..

Тя клати глава и посочва към параклиса.
-Онези там.Те го затвориха вътре.Той не може да излезе.Иска да излезе.Но те са го приковали на кръста.
-Кои?
-Свещениците.Те го държат пленен.
-Това са били други свещеници-преди две хиляди години.Не тези.
-Те са все същите,Рудолф.Не знаеш ли?Той иска да излезе,но те го държат затворен.Кръвта му тече ли,тече,той иска да слезе от кръста.Но те не му позволяват.Държат го пленен в своите затвори с високи кули,кадят му тамян и му се молят,но не го пускат навън.Знаеш ли защо не го пускат?
-Не.
-Защото е много богат-шепне Изабел.-Той е много,много богат.Но те искат да задържат богатството му.Ако той излезе,ще си го получи обратно,и тогава всички те изведнъж ще обеднеят...

MissDeadly
05-17-2010, 18:30
След смъртта, човешкото тяло умира и се разгражда.

Това което ние дефинираме като живот, са електрични импулси от мозъка по нервната система. След смъртта те също спират.

Когато сърцето ни спре, спират съответните, да ги наречем "импулси" и ние умираме, или с други думи - спираме да мислим!

Изобщо, във всеки момент от съществуването ни, ние събираме информация и я обработваме. Ние сме машини...

Спрем ли да колективираме информация, спрем ли да мислим - умираме. Просто е...

Сега да помислим заедно. Какво става след като умрем?

Истината е, че няма да се питаме това след като умрем защото няма да мислим... :) ... следователно - притеснението сега е обяснено, нормално и излишно, не сме свикнали с това да не осъществяваме непрекъснатия алгоритъм на живота ни - да събираме и обработваме информация...

Или още по синтезирано - след като умрем няма да ни пука че сме мъртви...

Точно това аз си мислех :-o

ZipFail
05-17-2010, 19:02
@Lancelot, абсолютно съм съгласен с теб..(освен частта за християнството 8-) )
Ако повечето вярващи бяха с твоето мислене със сигурност нямаше да има такива спорове и двете страни щяха да се разбират много по-добре...жалко :)