PDA

View Full Version : Кръстоносният поход срещу шовинизма (но що е то?)



Vesk0u
11-12-2009, 20:41
(Аз не съм авторът)

http://store.picbg.net/pubpic/69/C1/63bf0c52aee969c1.jpg
Ей богу, добре че сме република, че и демократична при това, та да знаем кое е добро и кое зло. Добре че и ние като развитите евр(оп)еиски кочини си имаме Конституция, че и тайни служби си имаме да съблюдават дали се спазва. И медии си имаме, да ни казват кое е правилно, и хора си имаме които да им вярват. Не стига, ами си имаме даже и опозиция на тея медии и лъжи, ама и тя нещо куца, щом отрича онова, което отричат и от ЗОГ. Какво животно е шовинизма и има ли то почва у нас? Да погледнем речника:

„Шовинизмът е крайно и сляпо поддържане на собствената група, съчетано със злонамереност и омраза към съперничеща група. На български обикновено се използва за краен национализъм. Самият термин произлиза от името на Никола Шовен, войник на Наполеон Бонапарт, станал известен с фанатичната си привързаност към него.“

И ще кажете, ами то шовинизъм е същото като национализъм, и то безкомпромисен. Уви, как може така да сте се залъгали братя. Шовинизма е зъл, той пречи за обединението на белите народи, пречи да бъдем приятели с сърби и гърци, пречи да имаме една аморфна маса наречена Евр(оп)еиски Съюз. Че защо така бе братя? Ние сме модерни европеиски националисти. За какво ни е тогава шовинизма? Особено когато и Конситуцията ни го забранява… А и лошия чичко шовинизъм ни пречи активно да лижеме сръбски задници за една тениска на „звезда“… Направо ужас. Волжките Българи са казали:

„Който продаде страната си – два дни да не живее“… поговорка очевидно постепенно изгубила се в днешна България… И как ще е иначе, щом вече няма критерии за предателство, и дупедавството и ибрикчииството е на почит. Е нищо де… някой казват че предателството е част от народопсихологията ни, редом до християнството. Май са били прави.

Да шовинизма е лош, защото шовинизма не ни позволява да забравим за балканската воина. Същият не ни дава да се ожениме за някоя пропаднала рускиня само защото българките не ни пускат. Не позволява с чиста съвест да емигрираме и да се борим за чужда кауза, пък било то и на друг „бял“ народ. Шовинизма е онова малко кътче в съвестта ни, което ни спира да издигнем, някой кух лозунг като „Обединена Европа“, и прочие. И затова той е лош. Мразен е от комунистите, мразен от държавата, мразен и от „националистите“. Даже бил „деградивен“, че и „остарял“…

Другари комсомолци, вие си знаете кои сте, и защо отричате толкова яростно правото ни да се борим само и единствено за доброто на нацията ни. Вие си знаете и защо извъртате елементарния расизъм в интернационализъм. Това аз не мога да разбера – вие кажете. И не другарчета, не ви рекламирам шовинизъм, понеже е незаконен. А нали знаете колко е лош чичко закон, и как лоши идеологии като тази на Хитлер и шовинизма не трябва да се проповядват. Да другарчета – пиша това не за да ви карам да прогледнете – вие вероятно вече сте загубени и вярвате че мелез може да е добър националист. Това за мен е без значение. Пиша за да предупредя останалите непредубедени. Пък дано те да не последват същата грешка. Дано за тях 14/88 да не значи че трябва да се оженят за германка, а да осъзнаят величието на идеята и на собствения си народ. Редом с германския разбира се…

Но ние не трябва да сме сателити на никого. Не трябва да правим митингчета в подкрепа на некакви полухора като руснаците. Знам че няма да ме разберете, нали сте „активисти“ В заключение, ще цитирам Георги Раковски, а вие сами решете дали и той е бил лош чичко шовинист:

„Аз съм бил всякога българин и ще бъда не само до гроб такъв, но още и после смъртта ще оставя завещание и прахът ми да не се смеси с друга народност.“

Източник: http://luba4ko.wordpress.com/ "Борба за Силна България"
Автор: Любомир Болгар (създателят на блога)

bulgarian1878
11-20-2009, 09:19
Авторът има доста добри статии и добри попадения, има няколко статии, които разкриват части от лъжите, но блогът му прелива от германофилия.

Къде останаха чисто родолюбовите Българи, които не спавняват с Германия, а дават пример с нас? Които не говорят как Хитлер направил това и това, а ние какво сме направили тогава, когато не са ни пречили?

mitternacht
11-20-2009, 09:27
Националистите винаги даваме пример със силата на България и как тя отново трябва да бъде възродена...
Ако някога се споменава Хитлер, то е заради "подаръците" които ни е направил под формата на доста територии енд соу он, както и заради смелостта му да се опълчи на целия свят, стига да направи Германия велика.
Това, че уж националистите или национал-социалистите искат да са германци или се мислят за такива са си пълни глупости.Пълен респект към Германия, войните и и тази част от миналото и, но всеки знае, че е българин.
Може и да обичам шоколад, но не казвам, че съм швейцарец 8)

bulgarian1878
11-20-2009, 10:09
Националистите винаги даваме пример със силата на България и как тя отново трябва да бъде възродена...
Ако някога се споменава Хитлер, то е заради "подаръците" които ни е направил под формата на доста територии енд соу он, както и заради смелостта му да се опълчи на целия свят, стига да направи Германия велика.
Това, че уж националистите или национал-социалистите искат да са германци или се мислят за такива са си пълни глупости.Пълен респект към Германия, войните и и тази част от миналото и, но всеки знае, че е българин.
Може и да обичам шоколад, но не казвам, че съм швейцарец 8)

Приятел, не си мисли, че плую по Германия и Хитлер. Този човек го уважавам адски много, уважавам и страната им, защото имат също така велика история, те също са доказан народ и също, когато съм опитвал да обяснявам на някого защо съм националист съм давал пример с Хитлер, но искам друго да кажа - когато той е убеждавал своите сънародници с кого е давал примери? С неговия народ. Ние също трябва да правим така. Аз също съм обяснявал много пъти историята от раждането до убийството му /не се е самоубил, моля ви се спрете с глупостите си/, но е грешка. Ние имаме какво да показваме и с какво да надъхваме, да не ползваме чуждото.

Иначе слава на хора, като него! Той не се е опълчил на целия свят, той се е опълчил на всички онези, които със зъби и нокти са драли неговата Родина. Нима ние не го правим? Просто времената са други. Но не си мисли, че говоря нещо лошо за него. :)

mitternacht
11-20-2009, 10:41
:) Не мисля, че плюеш по него :)
Мисълта ми е, много от противниците на национализма (или Н-С)го изкарват едва ли не поклонничество на чужди нации, а това е възможно най-глупавото като довод срещу него :)
Тоест, всички националисти сме горди с нашата държава, но не пречи и да се радваме на определени мигове от историята на другите :)))
Както и да е :)
Поздрави.

bulgarian1878
11-20-2009, 13:16
Абе, те тия доводи са смешни.

Комунистите ни викат "чуждопоклонници", иначе сърп и чук, знамена на Русия...

Демократите ни викат "чуждопоклонници", иначе звезди и американски знамена навсякъде.

Рапърите ни викат "чуждопоклонници", иначе носят анораци с ЕМИНЕМ и тъпаците от рода му.

И прочее други примери.

kristo
11-20-2009, 13:26
Перфектна и много точна е статията, само не разбирам и не приемам моментните крайни изблици на русофобия в едно-две изречения. Да, закон е да защитаваме нашето, българското, но също така това не означава да отричаме чуждото, да отричаме цели други народи заради политиката на държавниците им. Визирам конкретно руснаците, обикновените от тях, от които от повечето съм видял положително отношение към България, разбира се има си и изключения и те не са малко. Както и да е, темата е друга.

Не трябва да чуждопоклоничим на никого, но това не означава, че не трябва да се учим от народи като германския, който е пример как се защитават достойно собствените национални интереси и как в същото време се запазва достойнство. В това отношение не могат да ни бъдат пример Сърбия и Гърция, който винаги са гледали да заграбват чуждото, винаги са били егоисти и не ги е интересувало колко българи ще бъдат избити, при положение, че се осъществи идеята за "велика" Сърбия или Гърция, които включват доволно количество заграбени български етнически територии. Германия никога не е била така, България разбира се също. Точно затова трябва да си сътрудничим с тази държава, която може да служи само като пример и е велика сила в истинския смисъл на думата, а не "велика сила" по изкуствен, нечестен начин като Англия и Франция например.