PDA

View Full Version : Килограми



drebosuchetoo
11-12-2009, 20:21
Преди месец напълнях доста, хапвах си повечко нездравословна храна и се стигна до това положение.Качих 6 килограма, а сега съм се отчаяла, не знам как да ги сваля.Натрупах мазнинки по коремчето,ханша и дупето, попринцип съм много слаба, дали това ще ми е от полза?
От 2 седмици полагам доста големия усилия, за да отслабна - забравих за пърженото, хляба, тестени издения, газирано, сладко хапвам изключително рядко.Общо взето се храня здравословно - кисело мляко, млечни продукти, яйца, месо, мюсли, плодове, зеленчуци, варива и мъничко пълнозърнест хляб.Скачам на въже 15 минути на ден, правя упражнения, движа се общо взето, а резултат не съм видяла.Взимам едни билкови таблетки за разграждане на мазнините и имам лосион Aura Slim, който е със същото действие.
Вече обмислям да тръгна на фитнес и да ходя на антицелулитни масажи, въпреки че целулит имам много малко.Може би съм се вманиачила, според вас имам ли шанс да си възвърна нормалното тегло в близкия 1 месец и какво повече може да се направи ?

darka1
11-12-2009, 20:37
Щом за един месец си качила 6кг. значи за този период можеш и да ги свалиш :) ... не се отчайвай ... виж това http://zamunda.net/details.php?id=143105&hit=1
аз ги правя от днес .. би трябвало да има ефект .. хубави са упражненията ... мисля, че ако ги съчетаеш със здравословно хранене и скачане на въже ще има голям ефект ... можеш и да правиш малко коремни преси ... по 50 -100 на ден :) ... дори може да не се наложи да ходиш на фитнес ... надявам се да съм ти помогнала :) :-)

lubomirky
11-12-2009, 20:48
ходи някъде да бягаш. най-лесният начин

drebosuchetoo
11-12-2009, 20:56
Нядавам се да ги сваля по-бързо, въпреки че ми се струва непосилно чак.Преди ми беше много трудно да кача и 1 килограм, но форнетите и Мак Доналдс не ми се отразиха много добре.
Тичането е малко неподходящо в студеното време, затова си мислех за фитнес - пътека.

darka1
11-12-2009, 21:02
ако можеш качи твои снимки от преди и сега ... да видим разликата .. не мисля, че си толкова зле :) ... май просто малко си се шашнала излишно ... на колко си години ? колко висока ? колко тежиш сега? ... изчисли и ще видиш колк отрябва да свалиш :) ... има си определени норми http://www.tialoto.bg/organizer.php?cat=69

anisummer
11-12-2009, 21:03
Лошото е , че вие не правите разлика между здравословно хранене и диетично хранене. Те и лешниците са полезни, но как здраво се лепят....Така... ясно е , че ти искаш да свалиш някое друго килограмче. Значи в твоя случай ти трябва по голямо изгаряне на калории. Яж 4 пъти на ден , но по малко. Спортувай много - аз виждам , че доста добре се поддържаш по отношение на спорта. И най-важното пий ИЗВЪНРЕДНО МНОГО ВОДА. Това е тайната на хубавите крака без стрии и целулит. ПОжелавам ти да си възвърнеш оъвоначалното тегло , а най-вайното е ти да си харесваш фигурата а, а не да гониш разни килограми.

lubomirky
11-12-2009, 21:24
Нядавам се да ги сваля по-бързо, въпреки че ми се струва непосилно чак.Преди ми беше много трудно да кача и 1 килограм, но форнетите и Мак Доналдс не ми се отразиха много добре.
Тичането е малко неподходящо в студеното време, затова си мислех за фитнес - пътека.

и пътеката е вариант. на мен не ми пречи студа и си ходя сутрин :)

sladur4etyYy
11-12-2009, 23:26
кардио! би било доста добре да тръгнеш на фитнес, по- ефикасно е от упражненията в домашни условия.

ivana0895
11-12-2009, 23:57
познато.. но аз станах така след като спрях балета, препоръчвам ти диетата на Пиер Дюкан, аз мога да кажа, че за 5 дена свалих 4 килограма без абсолютно никакви лишения и тренировки ! Сега продължавам да си я спазвам (често я нарушавам :-D ), но си поддържам старите килограми от балета :) НЕ ходи на фитнес ! От там може само да качиш килогроми (мускулна маса), но НЕ и да отслабнеш, колкото и да се бъхтиш на кардиото 8-) изкарай 2 седмици на Дюкан и ти гарантирам, че ще свалиш тези 6 кг, че и повече :-)

DarkKisss
11-13-2009, 10:25
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=265983 тук има неща от които може да се нуждаеш (:

DarkKisss
11-13-2009, 10:25
познато.. но аз станах така след като спрях балета, препоръчвам ти диетата на Пиер Дюкан, аз мога да кажа, че за 5 дена свалих 4 килограма без абсолютно никакви лишения и тренировки ! Сега продължавам да си я спазвам (често я нарушавам :-D ), но си поддържам старите килограми от балета :) НЕ ходи на фитнес ! От там може само да качиш килогроми (мускулна маса), но НЕ и да отслабнеш, колкото и да се бъхтиш на кардиото 8-) изкарай 2 седмици на Дюкан и ти гарантирам, че ще свалиш тези 6 кг, че и повече :-)

каква е тази диета? :-o

drebosuchetoo
11-13-2009, 10:43
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=265983 тук има неща от които може да се нуждаеш (:

Прегледала съм цялата тема, но въпреки това, което правя не знам дали ще постигна някакъв резултат :)

foreverr
11-13-2009, 10:51
познато.. но аз станах така след като спрях балета, препоръчвам ти диетата на Пиер Дюкан, аз мога да кажа, че за 5 дена свалих 4 килограма без абсолютно никакви лишения и тренировки ! Сега продължавам да си я спазвам (често я нарушавам :-D ), но си поддържам старите килограми от балета :) НЕ ходи на фитнес ! От там може само да качиш килогроми (мускулна маса), но НЕ и да отслабнеш, колкото и да се бъхтиш на кардиото 8-) изкарай 2 седмици на Дюкан и ти гарантирам, че ще свалиш тези 6 кг, че и повече :-)

каква е тази диета? :-o
За тази диета има книга на Пиер Дюкан и преобладаващите храни които се ядат(доколкото помня) са пилешко месо без кожа, майче и телешко месо и нетлъста риба.И обезмаслено сирене и извара и кисело и прясно мляко 0.1 % и зеленчуци.Но всичките тези храни имат няккаъв режим и комбинация.

iiirish
11-13-2009, 10:52
Може би всяко тяло реагира различно на упражненията и диетите, но лично аз успях да отслабна (макар че не беше предвидено като диета) със мюсли. Хапвам през деня по 2 пъти мюсли с кисело мляко, а вечер си ям нормално със хляб, сладичко и т.н., честно да ти кажа нямам особено много движение, особено сега като е кофти времето. За месец свалих 4 килограма и това при положение, че вечер не съм спирала сладкото и тестяното, нито газираното или пърженото. Опитай по моя начин като ограничиш горе изброените неща. Не гарантирам ефект, просто при мен го имаше ;) Колкото до антицелулитните масажи не смятам, че имаш нужда. На колко си?! 14-15-16?! На тази възраст е много относително какво разбираш под целулит! Не се подлагай на това.

chocolatee
11-13-2009, 10:55
За две седмци НЕ може да се забележи резултат Продължавай с диетата, не се лишавай от всичко, защото организма има своите нужди. Яж по няколко пъти на ден, но по малко и продължавай с упражненията. :)

drebosuchetoo
11-13-2009, 11:12
На 19 съм :)
Може би ми се е превърнало във фикс идея :-D Мюсли и аз си хапвам доста, но гледам да ограничавам сладкото.

ivana0895
11-13-2009, 13:53
познато.. но аз станах така след като спрях балета, препоръчвам ти диетата на Пиер Дюкан, аз мога да кажа, че за 5 дена свалих 4 килограма без абсолютно никакви лишения и тренировки ! Сега продължавам да си я спазвам (често я нарушавам :-D ), но си поддържам старите килограми от балета :) НЕ ходи на фитнес ! От там може само да качиш килогроми (мускулна маса), но НЕ и да отслабнеш, колкото и да се бъхтиш на кардиото 8-) изкарай 2 седмици на Дюкан и ти гарантирам, че ще свалиш тези 6 кг, че и повече :-)

каква е тази диета? :-o Това е най-страхотната диета ! Храниш се колкото и когато пжелаеш и слабееш, тайната е в това, че за да освои белтъчините организмат израсходва много калорий, а поема малко, така че колкото повече ядеш толкова повече слабееш !
Първата седмица на диетата може да ядеш пилешко, пуешко,говеждо, яйца, кисело мляко 0.1 процента масленост, "плодово" мляко ( в кофичка кисело мляко сипваш малко разтворимо прахче СТЕП, не ТАНГ, защото в Танг има захар), ТРИЦИ, задължително яж овесени трици с кисело или прясно мляко, те са безвкусни, но са много полезни !

Втората седмица ядеш същото + салата (краставици,домати,зеле,лук ... каквото ти дойде на ум без цвекло и моркови) салатата може да се прави с зехтин, но по съдържание на калорий е същото като олио така че според мен е по-добре салатата да е само с сол.

Така редуваш първата и втората седмица докато свалиш желаните килограми ( ако са само 6 може просто да изкараш първата, втората и да продължиш с периода на задъвжане на килограмите ) .

Този сайт ми помогна много http://pier-diukan.hit.bg/ .
Да добавя само, че можеш да пиеш кола лайт в промишлени количества, също има десерти за диабетици "синеморец", които са с изкуствен подсладител и са позволени ( вкусни са ) :D

Обичам тази диета :grin:
Имам приятелка, която имаше проблем като моя но качи много килограми беше 72 свали цели 13 килограма ( от нея научих за диетата ), тя обаче беше накарала цялото си семейство да са на тази диета ( тя, мака й, баща й и сестра й ) отслабнаха наистиа много !

Препоръчвам я на всеки, който иска да отслабне ! :-)

chocolatee
11-13-2009, 13:58
^но е много вредна..

ivana0895
11-13-2009, 19:51
^но е много вредна.. ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ !!! Диетата е вредна ако се приамат под 80 грама белтъчини на ден ! Също и ако имаш проблеми с черният дроб.... но не вярвам на млад човек като момичето тук да му има нещо :)

bloodymirror
11-13-2009, 20:18
Какво повече може да се направи?!
Че ти изброи хиляди процедури и диети..
просто СПОРТУВАЙ ПОВЕЧЕ,и НЕ СЕ ТЪПЧИ с тестени изделия.. и много сладко!
Не е нужно да се лишаваш от нищо.. :)