PDA

View Full Version : Лондон..



emo_girl953
11-13-2009, 08:30
Здравейте :)

Ами темата ми е супер тъпа...ама какво да се прави..
Исках да ви попитам,понеже в училище се организира екскурзия до Лондон и Париж за 1200лв. (на промоция един вид истинската цена е 3000лв) Ииии аз искам да ходя,но баща ми не е в БГ и няма от къде да взема толкова парии...Та реших да му се обадя и да говоря с него дали може да прати пари...Искам да ви питам вие (ако бяхте на мое място) какво бихте му казали,за да го накарате да прати малко пари...

TheOnee
11-13-2009, 08:34
дай 5 леуа
братт.

bloodymirror
11-13-2009, 08:39
Еми не е нужно да бъркаш някви истории..
просто казваш,че много ти харесва Лондон,интересно ти е да го посетиш..но няма кой да ти даде пари..и така! .. Айде успех ^^

slynchoo
11-13-2009, 09:13
казваш,че се организира екскурзия,че е много изгодно,че мн искаш да отидеш ии го питай дали може..ии да :D

ivcheto0o
11-13-2009, 09:59
ми казва6 му 4е е много изгодно 4е иска6 да отиде6.Вс4ките ти приятели 6те ходят и т.н. и ако трябва се разпла4и....

Infinity
11-13-2009, 10:09
Обади се една такава развалнувана,ентусиазиран и направо му кажи,че се организира яка екскурзийка и си е на далавера да прати някой друг лев. 8-)
Ии,екскурзията наистина си е далавера :shock:

elito6754
11-13-2009, 11:00
Париж е един уникален град, наистина. В лондон не съм била, но предполагам, че е така. Офертата наистина е много изгодна. не прави никакви циркове на баща си, просто му се обади, кажи му за екскурзията и затова, че е изгодна и маршрута. Кажи, че искаш да посетиш тези градове. После от него зависи дали ще ти даде...Пожелавам ти успех обаче! :)

Unendlich
11-13-2009, 11:09
Казваш му ясно и точно - Тате, така и така, организира се екскурзия до Лондон и Париж, понеже сме голяма група, екскурзията е на половин цена, всичко си струва, разясняваш му условията, които са ви казали там, казваш му също, че и всичките ти дружки ще ходят, а на теб също не ти се иска да изпуснеш, имаш желание за пътуване и да видиш и ти свят, и в последното изречение учтиво завършваш ' Благодаря, че ме изслуша, сега чакам да ми пратиш финанси до еди-коя си дата и приятно затваряш телефона със сърдечни поздрави от слънчева България' :razz: :oops:

iiordanova
11-13-2009, 11:34
Защо трябва да измисляш истории ..
Обади му се , кажи му за екскурзията , помоли го да ти финансира , обясни му , че е изгодно , покажи му , че наистина искаш да отидеш.
Кажи му , че не е нужно да ти отговаря на момента. Когато вземе решение да ти се обади.
И не забравяй .. да му благодариш предварително.
Не се притеснявай от отговора му.
Ако ти откаже , не се цупи и не прави драма.
Приеми спокойно нещата , туко виж може и да се съгласи да ти помогне.
Но това е само , ако ти откаже.. :wink:
Успех и вярвай във възможностите си.. :mrgreen:

Lifash
11-14-2009, 18:01
...мен ми хрумна нещо,нямащо нищо общо с темата xD През кои страни е маршрута?Защото миналата година ходихме и ние на екскурзия до Испания,минахме през Франция,само Ривиерата де,и минахме през Сърбия..И като нямащи 18 години ни искаха..нещо като удостоверения от двамата родители,че те пускат с дадения учител от тая до тая дата..Ии малко шибаничко се получава с теб ако нямаш 18 и през Сърбия ще излизате..

SunnyTime
11-14-2009, 18:55
...мен ми хрумна нещо,нямащо нищо общо с темата xD През кои страни е маршрута?Защото миналата година ходихме и ние на екскурзия до Испания,минахме през Франция,само Ривиерата де,и минахме през Сърбия..И като нямащи 18 години ни искаха..нещо като удостоверения от двамата родители,че те пускат с дадения учител от тая до тая дата..Ии малко шибаничко се получава с теб ако нямаш 18 и през Сърбия ще излизате..


Ами маршрута ми е

Страсбург-Шариж-Лондон (с ферибот през ламанша) Страртфрод на Ейвън-Брюксел-Амстердам.И да и на нас ще ни искат деклараций,че родителите дават съгласието си.

elito6754
11-15-2009, 11:29
Декларацията винаги се иска - тази година ходих в Париж със самолет с баща ми и се иска. Освен това може да се извади такова вечно пълномощно, което да седи и при майката и при бащата, ако са разведени де. Но дори и да не са, пак се иска декларацията. :)

teenems
11-15-2009, 11:40
Просто ще го помолиш. Казваш : Може ли да ми дадеш пари,защото ще имаме една екскурзия и много бих искала да отида ..

dana_
11-16-2009, 18:23
Предполагам си от Пазарджик от Ег. Ако не си значи екскурзиите съвпадат :D Значи и ние миналта година ходихме до Лондон с джобните ми излезна около 1200 лева. На мен много, много, много ми хареса. На вас ви е плюс, че ще ходите не само до Лондон ами и в околносите. Да кажа само, че е адски уморяващо и ако ще ходиш си вземи маратонки. Едни момичета от моя клас почнаха да се гъзарят и тръгнаха с токчета - накрая на деня буквално реваха от болка :D
За Париж не мога да ти кажа. Трябва да пиаш някой от 9 клас, който е ходил миналата година. Определно в Лондон може да се види много. Пълно е с българи :D То да искаш да идеш в магазина да говориш на английски и продавача да се окаже българин 8-) Хотела не знам как се съгласява да взима още такива като нас. Ние кво правихме...
Парите не са малко, но пък екскурзията си струва. За джобните много не се притеснявай. Аз си взех най-малко от всички и накрая ми останаха. Те като невидели пазаруваха там :D