PDA

View Full Version : Физическо състояние



spprt
11-14-2009, 05:00
на 15 години съм .. тренирам волейбол от 5 години .. искам да подобря физическото си състояните (вертикален отскок и бързина)
някой има ли идея с какви упражнения и за колко време мога да вдигна тези показатели ?

Terorist
11-14-2009, 06:47
За вертикален отскок можеш да направиш някоя от програмите, които правят баскетболистите, например Въздушна атака 3 (http://www.basketball-bg.com/jump/airalert3.php). Комбинирай с къси спринтове.
Програмата е 15 седмици, ако не се бъркам, резултати може да има и по-рано, но за да са най-добри трябва постоянство.

WrongLife
11-14-2009, 08:01
на 15 години съм .. тренирам волейбол от 5 години .. искам да подобря физическото си състояните (вертикален отскок и бързина)
някой има ли идея с какви упражнения и за колко време мога да вдигна тези показатели ?
а защо за отскокливост не пробваш и въже. Също така и кардио ще ти е полезно.. За скорост тичане и както каза колегата къси спринтове

lubomirky
11-14-2009, 10:07
важето е главно за бързина, заради това го използват в бокса. за отскока заставаш примерно някъде в залата и правиш 50-100 отскока(колкото издържиш). отскачаш възможно най-високо всеки път. успех ;)

spprt
11-15-2009, 04:22
тая програма я пробвах..до 7-8 седмица някъде .. не е много резултатна..
а късите спринтове горе долу колко време трябва да ги правя ? отскоците на пейка дали ще помогнат за отскока? ако може някой да ми каже точно по колко време и какво да правя .. ще съм му много благодарен

torino
11-15-2009, 11:32
тая програма я пробвах..до 7-8 седмица някъде .. не е много резултатна..
а късите спринтове горе долу колко време трябва да ги правя ? отскоците на пейка дали ще помогнат за отскока? ако може някой да ми каже точно по колко време и какво да правя .. ще съм му много благодарен
еми те принципно вси4ки отскоци могат да ти помогнат.Може да прави6 нещто от сорта на 3х40 отскока или повече тва не е трудно да си го прецени6,а за спринтовете примерно 3,4х5 спринта,но си ги разнообразявай да не е едно и също...