PDA

View Full Version : Л-каринтин



POLLINA
11-14-2009, 09:44
ще ми кажете ли кой е най-добър ?
защото виждам най-различни видове под формата на прах , на хапчета на какво ли не :)

mobstagirl
11-14-2009, 13:06
liquid l carnitine - explode

kriSko94
11-14-2009, 18:44
и аз по едно време се бях зачела за този Л-карнитин, след това говорих с приятели,които тренират и казаха,че това за момиче е противпоказателно :o става хормонален дисбаланс и имало куп други странични ефекти, които не се споменават.. помисли си :)

mobstagirl
11-14-2009, 18:57
глупости, няма странични ефекти, а получаваш много енергия, затуй нетрябва да го пиеш преди лягане. трябва да знаеш как да го използваш правилно

kriSko94
11-14-2009, 19:21
може... не знам...
простоо казах какво ми казаха,когато обсъждах темата... :? :? :?

bloodymirror
11-14-2009, 19:23
глупости, няма странични ефекти, а получаваш много енергия, затуй нетрябва да го пиеш преди лягане. трябва да знаеш как да го използваш правилно

И според мен е така..

tonie__
11-14-2009, 19:30
Поли,фитнес ли ще почваш 8-)

POLLINA
11-14-2009, 19:31
аа аз ходя бе :D
даже ония ден претърпях лека злополука ( щях да остана без ръка :D )

Anf3tamin4o
11-14-2009, 20:55
Ох Ох .....
Защо пишете като не сте информирани по темата за страничните ефекти.Може би това се дължи на асоциация Добавка - Химия - Страничен ефект но между трите не знаете каква разлика има
По темата: Купи си течния L Carnitine но да те светна че не прави чудеса както искат повечето.Искам да отслабна с 10 кг и си мислят че като си го купят и седят цял ден пред компютъра и след един месец ще са, с 10 кг по - слаби как да стане като не се разделят с хляб,чипсове и тн. боклуци.Трябва и да спортуваш като го пиеш и някакъв хранителен режим да водиш иначе ще си дадеш парите само
И да не забравяме Храни се Здравославно

POLLINA
11-15-2009, 09:03
нека и аз да те светна, че аз дори нямам да свалям килограми.
наясно сум , че не прави чудеса :)
храня се здравословно от доста време насам ( естествено с малки изключения понакога) и си тренирам :)
благодаря за информацията.

kalpazanka
11-15-2009, 09:19
глупости, няма странични ефекти, а получаваш много енергия, затуй нетрябва да го пиеш преди лягане. трябва да знаеш как да го използваш правилно
Самият карнитин не ти дава много енергия /респективно няма как да я получиш!/, а просто играе роля при преноса на мастни киселини през мембраните на митохондриите, където от тях се освобождава енергия под формата на АТФ. Както те посъветваха и по-горе, със стоене пред РС ефектът няма да е WOW.

POLLINA
11-15-2009, 09:21
а аз както казах
нито съм ДЕБЕЛА нито кисна само пред компютъра

kalpazanka
11-15-2009, 09:23
Не е задължително да си ДЕБЕЛА, за да искаш да трупаш мускулна маса.

БТВ пие се не повече от 6 седмици, защото подтискаш твоята собствена синтеза на Л-карнитин.

MakeMeLaugh
11-15-2009, 09:33
глупости, няма странични ефекти, а получаваш много енергия, затуй нетрябва да го пиеш преди лягане. трябва да знаеш как да го използваш правилно

Глупости, глупостии.

Течния има най-бързо действие и най-ефективен.
След това на прах. (колкото по-ситно смлян толкова по-добре се усвоява)
И накрая най-бавноразграждащия е на хап.

Има странични ефекти. Виж справка из интернет най-добре.

Пие се 2 часа преди тренировка, между 2-рия и 4-тия час има най-голямо действие.
НЕ е препоръчително да се пие БЕЗ да тренираш - бягане, фитнес, каране на колело и т.н.
Помага за изгарянето на мазнините, потиш се и пикаеш от него (последните 2 така съм чувал само*).

Само с пиене на л-карнитин не става никакъв ефект! Трябва добра тренировка всеки път + диета, ако искаш наистина ефект.
Културистите го пият като качват кила да не се омазняват, а да качват бавно и чисто, или се пие за орелефяване и сваляне на килограми.

Общо взето потърси справка в интернет за Л-Карнитина.
И прио добавките колкото по-скъпи са - толкова са по-чисти, наситени и имат по-голям ефект.
Не си купувай евтини или български имитации.

Аз лично съм доволен от добавките на Universal, American Muscle, Nutrim.
Виж ей тук примерен сайт: bigboyshop.hit.bg за марки и т.н.
А този форум е професионален: http://www.gohard.org/forum/