PDA

View Full Version : Всичко, което ни остана, е история...



mitternacht
11-14-2009, 19:11
Да.Остава ни историята, ако не друго.Такъв е живота, в погрешни времена сме родени.
България е била велика и силна империя.Били сме на три морета, стигали сме до Будапеща, били сме съседи с Великоморавия.Ключова роля в Европа, чуждите владетели са плащали огромни данъци, като са преминавали през нашите територии.Били сме силни войни, много по-силни от другите (че и по-грамаднички).Армията ни също е еталон за такава.Дори доскоро сме били сред най-добрите във военното дело, наред с германците.Никой не може да нарита толкова в-пъти-повече задници.
Крепостите ни... е... тях дори може да разгледате и сега.
Ако върнем изконните си територии, то и в момента цяла Европа ще се депресира и ще започне да се цупи.Образно казано-наскоро е станало точно така.
Като се замисля, с помощ (никак не малка, защото ние... не сме участвали тогава в бой) от Германия, сме окупирали части от Гърция, Турция, Сърбия, а сме освободили Македония.
Красотата на нашите жени не е никак безизвестна.Поне доскоро.Ах... примеса на славянките, доколкото е останал, в русите коси и сините очи.А красотата на българките!Естествена прелест!Може да погледнете "Време разделно", за него се сещам в момента, та там нашите девойки в народни носии са като вълшебници сред цялото мрачно настроение на мъки и гнет от робството.
А природата на България!Планини!Море!Гори! Ах, Тракия, Добруджа, Пирин, Родопи!Знаете ли как ни завиждат чужденците за Черно море?Ами да!Как им се ще на народите от средата на Европа и те да имат, но уви!
Ние, също така сме и страшно интелигентен народ.За жалост, напоследък остана само хитростта, тъй като целенасочено интелигентността и самата интелигенция бе прокудена.Помня, как преди години се смях на примерите за крайна дебилност и идиотизъм на западняците.Е... успяхме да ги догоним.Щом младежта е неграмотна, с отвратителен полов живот и нулева обща култура... до къде ли ще стигнем нататък?
Сещам се още нещо- земите ни, България, са много плодородни.Снабдявали сме континента с плодове и зеленчуци, както и българските производители са емблематични из цяла Европа.Не се шегувам, още има родове на земеделци в различните страни.Е, доживяхме да внасяме турски боклуци, да пием чуждия прах-мляко, да ядем (направо) синтетично сирене.И то- в държавата известна с най-доброто мляко, мамка му!!!

Гледам положението ни сега и си мисля- всичко, което ни остана е история.


http://mitternacht.blog.bg/drugi/2009/11/14/vsichko-koeto-imame-e-istoriia.436329






Тъжно ми е да го кажа, но... е факт.Мога да се обърна към миналото на България с възторг от това, какви сме били.Описанието на всичките ни качества може да бъде далеч по-обемно, а тук само съм скицирал набързо.Примери могат да бъдат дадени- безкрай.Наистина е тъжно и това, че някак си сме сведени и насила деградирани до това ниво.Може би 500 години робство, плюс още 50 са си казали думата.И все пак, дори след 500те не сме били такива гъ*олизци, както сега.Какво става с държавата ни?!?

bulgarian1878
11-20-2009, 08:25
Историята се повтаря. Че ние няма да я видим каквато е била - няма, ама можем да се постараем нашите деца да го направят.

amk933
11-20-2009, 21:50
Така е за съжаление. И основна вина за това има любимата ни "братска" Отоманска Империя, или като и се вика сега - Турция.

kristo
11-21-2009, 22:21
Ами какво да се каже, освен, че темата е прекрасна и в същото време толкова болезнено точна. Най-лошото е, че надеждата ни умира ден след ден, че сме тотално разединени, затворени в себе си и откъснати един от друг. Не си подаваме ръка, а сме негативно настроени към комшията, който обаче също ни гледа накриво, а и ние, и той сме от българи. Озлобяваме се един срещу друг и може би това беше сценария на прехода. Най-лошото е, че се уморихме да се надяваме и да вярваме, че имаме сили да променим нещо в тази държава, след като родителите ни след дълга битка не успяха, а сме млади хора в разцвета на силите си. И как иначе, след като едвам сме завършили висшето си образование заради непосилните такси, които родителите ни плащат с триста зора. А като завършим, дълго време, месеци наред си търсим работа по специалността и обикновено не я намираме. През това време ставаме егоисти, озлобяваме се, изпълваме се с агресия и яд, че се гаврят така с нас, а ние нищо не можем да направим, защото системата ни задушава и ни е вързала ръцете. В същото време се лутаме сами и не чувстваме отнийде подкрепа. Наистина положението е трагично и от тази трагедия, в която все пак се спасяваме, обаче лично за себе си, а не спасяваме страната си, изход сякаш не се вижда. Защото всеки се мисли за по-голям и велик от другия, защото когато дойде време за идеи и действие, просто зацикляме, понеже не сме научени да се борим и да отстояваме правата си, а сме свикнали да минаваме между капките- тоест да оцеляваме, обаче след като дълги години сме били мачкани и това ни е прекършило действения ентусиазъм още в детска възраст. Защото някоя учителка комунистка не е могла да преживее, че си от некомунистическо семейство, което не обича комунизма, а го мрази и затова се чуди как да ти счупи хатъра, като ти пише с по 2 единици по-ниска оценка, въпреки, че учиш здраво и си знаеш уроците добре. А понякога травмите, които се нанасят в годините, в които се изграждаме като личности оказват особено сериозно влияние върху по-нататъшната ни решителност и действеност през годините. Така в един момент все пак духа ни се издига и се надъхваме, но когато трябва да действаме реално, страха от нанесените травми в детска възраст се възражда под нова форма. И все пак дано доживеем промяната, защото сме синове и дъщери на един от най-великите народи в света с особено славна и драматична история. Дано намерим сили и начин да се обединим- само тогава страха може да бъде избит от сърцата ни и онова чувство на празнина и безсилие да се заменят с пламък, който ще ни зареди със сили за битка. Иначе сами сме обречени и се чупим по същия начин, както пръчките, който Кан Кубрат счупва, за да покаже как разединени и сами сме лесна плячка в ръцете на противниците ни. Не исках коментара ми за пореден път да е толкова дълъг, но просто плама, с който ме зареди статията на Митернахт ме накара и аз да споделя по-подробно от малко по-различна гледна точка причината затова, до което сме достигнали днес- и като отделни личности, и като народ, и като страна и държава.

Mi6inka
12-21-2009, 12:42
Много хубава тема...абсолютно точна... всички сме българи, един народ, една история, една религия...а се чудим как да се делим и самоизяждаме помежду си... тъжно е.. за това затъваме надолу... защото не сме заедно, не сме обединени..зад една цел, едно желание... И най-лошото е сякаш, че повечето Българи дори не си дават равносметка за това...

Vesk0u
12-21-2009, 15:13
Много хубава тема...абсолютно точна... всички сме българи, един народ, една история, една религия...а се чудим как да се делим и самоизяждаме помежду си... тъжно е.. за това затъваме надолу... защото не сме заедно, не сме обединени..зад една цел, едно желание... И най-лошото е сякаш, че повечето Българи дори не си дават равносметка за това...

С твоя аватар даваш пример за един от начините по, който се делим - на отбори.

Mi6inka
12-21-2009, 17:32
Много хубава тема...абсолютно точна... всички сме българи, един народ, една история, една религия...а се чудим как да се делим и самоизяждаме помежду си... тъжно е.. за това затъваме надолу... защото не сме заедно, не сме обединени..зад една цел, едно желание... И най-лошото е сякаш, че повечето Българи дори не си дават равносметка за това...

С твоя аватар даваш пример за един от начините по, който се делим - на отбори.


Виж какво, не си разговарял/а с мен, за да знаеш мнението ми по този въпрос, нали? Това, че харесвам и подкрепям даден отбор, не означава, че мразя и незачитам хората, които подкрепят друг отбор...даже напротив-уважавам всеки, който се интересува изобщо от тази игра... Ех... как пък разбра всичко от единия аватар, голям психолог..Познавам дори двама братя, които са за различни от отбори ама пак са си заедно и се подкрепят, нали. Не се деля, заради отбора..не мисля да ти давам повече обяснение по темата

Vesk0u
12-21-2009, 20:37
Много хубава тема...абсолютно точна... всички сме българи, един народ, една история, една религия...а се чудим как да се делим и самоизяждаме помежду си... тъжно е.. за това затъваме надолу... защото не сме заедно, не сме обединени..зад една цел, едно желание... И най-лошото е сякаш, че повечето Българи дори не си дават равносметка за това...

С твоя аватар даваш пример за един от начините по, който се делим - на отбори.


Виж какво, не си разговарял/а с мен, за да знаеш мнението ми по този въпрос, нали? Това, че харесвам и подкрепям даден отбор, не означава, че мразя и незачитам хората, които подкрепят друг отбор...даже напротив-уважавам всеки, който се интересува изобщо от тази игра... Ех... как пък разбра всичко от единия аватар, голям психолог..Познавам дори двама братя, които са за различни от отбори ама пак са си заедно и се подкрепят, нали. Не се деля, заради отбора..не мисля да ти давам повече обяснение по темата

Просто уточнявах. А иначе аз също смятам, че не пречи да подкрепяш местният/кварталният отбор, тъй като футболните фенове в България са една малка част от населението на даден град, а иначе цялата държава се дели на левскари и ЦСКА-ри (с малки изключения), но това никога не ни е пречело да бъдем единни.

Mi6inka
12-21-2009, 20:56
Много хубава тема...абсолютно точна... всички сме българи, един народ, една история, една религия...а се чудим как да се делим и самоизяждаме помежду си... тъжно е.. за това затъваме надолу... защото не сме заедно, не сме обединени..зад една цел, едно желание... И най-лошото е сякаш, че повечето Българи дори не си дават равносметка за това...

С твоя аватар даваш пример за един от начините по, който се делим - на отбори.


Виж какво, не си разговарял/а с мен, за да знаеш мнението ми по този въпрос, нали? Това, че харесвам и подкрепям даден отбор, не означава, че мразя и незачитам хората, които подкрепят друг отбор...даже напротив-уважавам всеки, който се интересува изобщо от тази игра... Ех... как пък разбра всичко от единия аватар, голям психолог..Познавам дори двама братя, които са за различни от отбори ама пак са си заедно и се подкрепят, нали. Не се деля, заради отбора..не мисля да ти давам повече обяснение по темата

Просто уточнявах. А иначе аз също смятам, че не пречи да подкрепяш местният/кварталният отбор, тъй като футболните фенове в България са една малка част от населението на даден град, а иначе цялата държава се дели на левскари и ЦСКА-ри (с малки изключения), но това никога не ни е пречело да бъдем единни.


ехехе 1во Черно Море не са квартален отбор ;) Но нека не отклоняваме темата... за друго е самата тема..И да... баща ми е заклет цска-р, но това не значи, че не се подкрепяме и мразим... това няма нищо общо....всичко е до съзнание... хората просто не се замислят...даже имам чувството, че понякога чак забравят къде живеят...Докато всички си мълчим и се примиряваме с това, което се случва околко нас, макар да не ни харесва, и само тихичко да рогаем на ум ..с надеждата поредния Еди-си-кой управник да се погрижи за всичко..нищо няма да стане..Сами трябва да се оправим

Whyniser
12-26-2009, 20:00
Какво да е станало?Попадна в ръцете на погрешни хора.Хора без никакъв потенциал за истинското значение на демократ,политик.Да съчувства на народа си, да го разбира и да му помага в кризисни моменти.А всъщност какво е днешното управление. Едни двуличници,измамници с цел в главата им как да станат по-богати и да не ги интересува как ще се отрази на народа.Както казва Алековия Бай Ганьо "Има келепир в тая работа". И тоя келепир ни съсипва както съсипа Бай Ганьо своя автор като уби автора си.Законите ни не са закони.А какви сме имали по времето на Крум?Подемът на Симеона Великий в културата,държавното ус-во,територии.Важната роля на духовенството,борбата за собствена църква.Страхували са се от нас.Природата ни безкрайна тъй неземна и удивителна.Виждаме гениалния апогей на Вазов за мнението му за природата.Той я обича с цялата си душа.Неговата любима Рила с красивите си върхове.Въобще няма да стигне времето даже на един човешки живот да опишеш България пълно.Винаги ще има какво да допълваш.Все качества,който нашите управници не притежават. Това поробено мислене на хората трябва да се махне от плещите им. По отношение на тъжната,сиво-мрачна действителност ще кажа - ! Дръжте се за своите ценности ! Бъдете Българи, припомнете си революционния,неповторим дух във възстанието априлско и си вдъхнете от духа необходим за това време.Гордейте се за това,което сте имали и имате в момента.Борете се за своите принципи тъй като живота ни е такъв.Една непрекъсната борба..