PDA

View Full Version : Отново за ескапел!



Sunny_stz
11-14-2009, 20:58
Здравейте!Има теми за ескапел,но искам да споделя моя личен проблем,на който така и никой не можа да ми тоговори адекватно на въпросите!Та така....наложи се да пия ескапел,макар и да не исках,но нямаше начин!Трябваше да давам пари за изследвания при гинеколог да ми предпише противозачатъчни и не става!Така де,взех го,изпих го и прочетох рецептата му.Пишеше за странични ефекти ,че може след 2,3 дни да прокървиш!Е на мене ми дойде след около седмица,2 малко по-рано отколкото трябваше да ми дойде ,с леки болки с корема ,но ми течеше много малко отколкото обикновено и продължи само 2 дни!!!След това минаха около 3,4 дена и пак ми дойде!!!Този път течеше нормално,но пък на следващия ден (днес) нямах нищо и до сега спря да тече!!Не мога да разбера какво е това идване и спиране след 1,2 дни!Със сигурност са ефекти от хапчето,но има ли вероятност да не ми е подействало??Хапчето има 85% защита някъде или по-малко и за това няма гаранция че може да предпази със сигурност от бременност?Възможно ли е да съм бременна и ако сега си направя тест ще бъде ли верен,понеже се води че съм в цикъл?Щом ми е прокървяло не би трябвало да съм бременна ,но все пак???Или е най-добре да се посъветвам с гинеколог и ако трябва да ми предпише съответните лекарства.Само че ,понеже уча в София не знам къде има там и по колко е заплащането за преглед.Надявам се на темата да отговори и Доктор Тийн!Благодаря!

lipstick
11-15-2009, 07:05
Haправи си тест,но по-добре отиди на генеколог!!!

bloodymirror
11-15-2009, 11:01
E според мен..
след като ти е дошло..
значи НЕ СИ бременна!
НО все пак отиди пак на гинеколог!

kamikachy
11-15-2009, 20:43
ами чела съм много въпроси отправени към Др.Тийн .. на всички въпроси относно ескапел Др.Тийн отговаря:
Щом си пила хапче няма как да си бременна; От хапчето има всякакви странични ефекти.. и подобни...

мисълта ми е , че според Др.Тийн .. щом си пила хапче няма начин (мисля, че никакув) да си бременна :) дано е прав и успех :-)

BladeOfMySoul
11-15-2009, 21:57
Предполагам е от хапчето,тея лайна ти е***** майката на хормоните.
Те ти казаха вече,отивай на гинеколог.

amnessia
08-14-2010, 11:29
Защо преди да пиеш ескапела не си направи тест за бременност.Две седмици след половия акт се прави и ако е положителен аборт.Ти не си знаела дали си бременна и си пила ескапел???И сега питаш дали си бременна??? :-o Трябвало е веднага да отидеш на гинеколог и да ти каже какво да правиш,понеже ти действаш бързо в момент на паника разбира се.Отивай на гинеколог..И разбира се че има нежелани реакций :)

LipSy
08-14-2010, 14:26
Аз мисля, че не си бременна. Това може би наистина са странични ефекти от хапчето. Ако пиеш такова хапче за 1-ви път мисля че е нормално да ти се получи нещо такова, защото все пак до сега в организма ти не е постъпвало такова нещо. Обаче според мен посети гинеколог за по-голяма сигрност! :)

kalpazanka
08-16-2010, 04:56
Сетихте се кога да й отговорите.