PDA

View Full Version : За презервативите..



DIVINE_TIME
11-14-2009, 21:00
Смятате ли ги за достатъчно ефикасен метод за предпазване от нежелана бременност и ако не, какъв е вашият начин... :)

Само да уточня.. Абсолютно съм наясно с разнообразните контрацептивни методи, просто искам да направя нещо като статистическо проучване, с цел да разбера кой точно метод е най-широко разпространен и ефективен :)

moon_flower
11-14-2009, 21:15
Аз засега съм много доволна от този начин на предпазване,така че смятам,че е достатъчно ефикасен.

qn1to0o1
11-15-2009, 09:36
аз също съм доволна от този начин на предпазване и досега не съм имала никакви проблеми :)

revolver
11-15-2009, 10:52
Колкото по скъпи ,толкова по ефективни !

Macallan
11-15-2009, 12:32
какво проучване правиш, бе брат...то е ясно, че кондомите са най-разпространени, защото предпазват на 99% пък ако се скъса си има хапчета ... какво толкова се чудиш? :-o

artemida87
11-15-2009, 16:11
Аз презерватив не ползвам, причината е, че ми е по хубаво без. Ползвам противозачатачни и като гледам за сега нищо ми няма... пък и аз не сменям партньорите си, да се притеснявам от болести.
Но иначе по скъпите са по ефективни, това ми е мнението за презервативите.

Macallan
11-15-2009, 17:47
Аз презерватив не ползвам, причината е, че ми е по хубаво без. Ползвам противозачатачни и като гледам за сега нищо ми няма... пък и аз не сменям партньорите си, да се притеснявам от болести.
Но иначе по скъпите са по ефективни, това ми е мнението за презервативите.
те тез хапчета нали знаеш, че не са бонбони ... наясно ли си с рисковете?

Cazzaniga1
11-15-2009, 17:51
:D ВИЖ ПОДПИСА ! :D

t0d1t0
11-15-2009, 18:02
Аз презерватив не ползвам, причината е, че ми е по хубаво без. Ползвам противозачатачни и като гледам за сега нищо ми няма... пък и аз не сменям партньорите си, да се притеснявам от болести.
Но иначе по скъпите са по ефективни, това ми е мнението за презервативите.
те тез хапчета нали знаеш, че не са бонбони ... наясно ли си с рисковете?
щом като е избрала този метод на предпазване,то е ясно,че е разбрала за рисковете и т.н. Даже и аз предпочитам противозачатъчните пред презервативите. Рядко редовните хапчета правят проблеми. А и има разлика м/у Ескапел и другите като Ясмин ;)

martini
11-15-2009, 18:28
Аз също ползвам презервативи основно,но съм на мнение,че противозачатъчните са по-добрия вариант за момичета.Говорила съм с гинеколог и скоро ще започна и аз да пия.Но това при положение,че имам един сексуален партньор и че и двамата сме сигурни,че нямаме болести предавани по полов път.

artemida87
11-15-2009, 18:32
Аз презерватив не ползвам, причината е, че ми е по хубаво без. Ползвам противозачатачни и като гледам за сега нищо ми няма... пък и аз не сменям партньорите си, да се притеснявам от болести.
Но иначе по скъпите са по ефективни, това ми е мнението за презервативите.
те тез хапчета нали знаеш, че не са бонбони ... наясно ли си с рисковете?

Да ти кажа, чувала съм хора, който са се оплаквали, но аз от 2 години пия противзачатъчни и нямам странични ефекти. Случи ми се случката презарватива да ми се скъса и не смятам всеки път да се тъпча с разни хапове, който са за спешни случай.

kalpazanka
11-16-2009, 05:32
Чакайте, де! Отвратителните ефекти на хапчетата не се проявяват веднага. ;)
дано някой ден не си биете главата с какъв акъл сте ги пили

INSIDER
11-16-2009, 08:01
Презервативите не са безопасни!!!
Защото един приятел го блъсна автобус докато беше с презерватив..

Sladurcho
11-16-2009, 08:07
Според мен презервативите си остават най-разпространените.Не мисля че ако някое момиче през седмица спи с някви непознати така да се каже и тези противозачатъчни ще я спасят... от бременност може би да но от болестите които може да лепне ...слабо. Ако обаче си има сериозен приятел и са сиг че нямат нещо и противозачатъчните са мн добър вариант поне няма да се притеснявят "ами ако са е скъсал презерватива" "ама ти навреме ли го изкара" "леле да не съм бременна" и всякакви др такива въпросчета които най-вече притесняват тийнчетата които изобщо не са наясно с нещата :)

hahavteen
11-16-2009, 08:16
Пиех Ясмин няколко месеца обаче забелязах че желанието ми за секс намаля и започнах да свършвам сууупер бавно и трудно (даже и самичка) и като ги спрях всичко се оправи...
В началото изобщо не си давах сметка че може да е от това но после прочетох че е напълно вероятно и че повечето жени които пият противозачатъчни имат намален сексуален апетит... :?
Освен това извънматочна бременност може да стане въпреки хапчетата (четох за няколко такива случаи). Абе като цяло вече не съм чак толкова ЗА колкото бях преди...
В момента се предпазвам с презервативи и съм доволна.

RAYNE666
11-16-2009, 12:47
Преди да мина на противозачатъчни използвах презервативи и ги смятам за достатъчно ефикасни, проблеми с тях никога не съм имала. Пък и не само предпазват от бременност, а и от болести така че и в това отношение са най-сигурни.

DIVINE_TIME
11-16-2009, 19:26
Благодаря ви много за отговорите. :)

bilqnavod
11-16-2009, 19:42
Предпазва от абсолютно всички полово предавни болести, нежелана бременност, а и са абсолютно безвредни...
Само банални въпроси и естествено банални отговори...