PDA

View Full Version : помощ по английски



vow
11-15-2009, 14:08
може ли да ми помогнете с едно нещо имам да пиша кратък текст по английски описание на някоя известна личност а се чудя как точно да го опиша и кого защото трябва и да не споменавам име май че да може да познаят съучениците /тва го измисли г-жата/

amk933
11-15-2009, 21:49
Ей ти за Риана едно:

She is young and fabulously successful, becoming well-known at the age of 16. Coming from Barbados, she is the singer of whom many celebrities are jealous nowadays. She is African-American and has dark black hair and brown eyes. Her concert in Sofia gathered more than 50 000 on the Alexander Batemberg square on a rainy November day 2 years ago. She is 21 and her upcoming album is one of the most anticipated in the R'n'B genre for this year. Her song "Russian Roulette" already made its breakthrough, turning into an absolute number-one hit shortly after its release. This is (Rihanna). Ама това в скобите ги накарай те да ти го кажат.

Не знам кой клас си... ако трябва да го усложня, че така е простичко. Ама, ако си в началото на осми ще да е добре, предполагам??? :-o

vow
11-17-2009, 12:48
мерси добро е :)