PDA

View Full Version : Проблем в гърлото



pristan1
11-15-2009, 16:32
Здравейте , от известно време ( 2,3 седмици ) в гърлото си усещам нещо , незнам и аз как да го опиша , но има чувството , че всякаш нещо ми е заседнало и немога да го изкарам.Опитвам се да определя каде точно се намира и не успявам.По някога го усещам точно на свивката от устата към гърлото (не се изразих правилно , но на завойчето дето отива на доло към стомаха) , а друг път ниско доло при гръкляна дето има нещо като дупка , под адамовата ябълка (не се оточних но съм момче на 21 години).Опитвам се да го преглътна и не успявам имате ли някакви предположения от какво може да бъде ? Като се замисля от месец и половина почнах да пуша повече от преди , не съм минавал по над кутия за деня (макар и по някога да се е случвало) , иначе от 2 годни някаде пуша , не постоянно ,а когато имам повечко свободно време и по няколко цигари за час, два.(Знам , че е глупаво , но ...). Причината ми да се притеснявам е ,че дядо ми го бяха оперирали от някакъв рак на гръкляна(незнам точно за какво става дума ) и имаше една дупка под ябълката и неможеше да говори , от там дишаше.Дали има възможност да имам нещо подобно ? Забелязах също , че когато си раздвижа тялото повече (направих следното: Горната част (от кръста на горе) остава неподвижна , а долната си я мърдам на ляво и на дясно (непитайте защо съм го правил )) ) и от тялото ми се чува някакъв странен звук всякаш се дишам така все едно съм тичал много и съм спрял (хххх -хххххххх ).Това не ми се беше случвало до сега :? при това не се чува от остата ми както когато съм изморен , а някаде от доло от корема ми.Незнам как да го опиша
Сигурно ще попитате защо подяволите не отидеш на доктор , а занимаваш форума с глупавата си тема : Е в момента нямам възможност да отида.Ако някой може да ми помогне с инфо по въпроса ще съм му страшно задължен , защото това ме притеснява . Благодаря

пс: Както сигурно се досетихте не съм на "ТИ" с анатомията на човека.

clever
11-15-2009, 19:06
едва ли от форум;където повечето които пишат са под 18;някой би ти помогнал с компетентно мнение
като за начало спри или поне се опитай да спреш и намали цигарите..................... и да-възможно е да имаш подобен проблем като на дядо ти
намери време и отиди на лекар.........
успех

zoreto
11-15-2009, 19:15
това със странното хръптене се получава и при мен въпреки че не пуша,не съм се замисляла до сега дали ми има нещо ,но самия звук е мн труден,почти невъзможен да се опише,издавам този свък при движение на горната част на тялото и не знам от какво е :-o :-o :-o

DrSmurph
11-15-2009, 22:32
A Да си забелязал проблеми със стомаха, киселини, усещане за тежест и други стомашно зависими неразположения, повишени газове??

pristan1
11-16-2009, 04:33
A Да си забелязал проблеми със стомаха, киселини, усещане за тежест и други стомашно зависими неразположения, повишени газове??

Да преди 5,6 дена ме болеше страшно много стомаха и повишени газове.
От доста време имам и киселини в гърлото всякаш нещо ме изгаря от вътре , но не винаги и постоянно.Само от време на време ми се появяват за кратко и изчезват , аз си го обяснявах с това , че ям предимно суха храна (поне така са ми казвали , че от такова хранене се появявали)

zoreto
11-16-2009, 07:28
И аз имам проблеми със стомаха (начална форма на язва),но не знаех ,че хриптенията може да са от това :-o

pristan1
11-16-2009, 12:38
Притеснението за гърлото отпадна :) оказа се Фарангитис или нещо подобно. Остана само това със страният звук хрептенето

zoreto
11-16-2009, 12:41
Притеснението за гърлото отпадна :) оказа се Фарангитис или нещо подобно. Остана само това със страният звук хрептенето

от него няма да се отървеш, аз имам от 5 години(тогава го забелязах)