PDA

View Full Version : Гризене на нокти...



danibebi
11-15-2009, 18:13
Здравейте..имам един малък...да не кажа проблем.Значи ям си ноктите от много време,дори вече ми е навик а незнам как да спра :shock:
Според някои това е НЕхигиенично,но аз съм хигиенична.. (все пак се къпя всеки ден) :lol: Та въпроса ми е-как да спра да си ги ям..искам някакви съвети :)

Di
11-15-2009, 18:15
И аз съм така.. :-o

zoreto
11-15-2009, 18:24
горчиви лакове? много горчат наистина веднъж съм се лакирама,въпреки,че не си гризя ноктите.Друго ,което съм чувала е бабешко ,но на повечето ми познати като малки са го правили е натриване с люта чушка ама от по-лютите (звучи гадно,но има ефект)
Дано съм помогнала :)

PurpleDream
11-15-2009, 18:29
ами усещай се и спирай
една позната и тя много си гризе ноктите, единият и нокът нещо забра и се наложи да и махнат целия нокът...

zoreto
11-15-2009, 18:31
ами усещай се и спирай
една позната и тя много си гризе ноктите, единият и нокът нещо забра и се наложи да и махнат целия нокът...

Да не говорим,че при много хора се случва да им се цепи пръста ,защото събира гной :(

danibebi
11-15-2009, 18:43
:shock: :-# :-#

Jo_Ni_To
11-15-2009, 21:51
И аз бях така.. направо... и един ден ей така докато гледах маникюра на съученичките ми и на сестрата на гаджето ми ми стана неудобно щото мойте нокти винаги бяха угризани и гадни... И са заинатих и от година някаде не съм ги гризала..Лакирвам си ги и си ги поддържам..
Иначе баба мии казвала че могат да се мажат с нещо лютиво...ама.. :D

ef4etyYy
11-15-2009, 21:53
по аптеките се продават от тия горчивите лакове, try it :-)


и аз ги гризах кат малка, ма после спрях :lol: :booooomb:

roshlichka
11-15-2009, 22:02
аз от както се помня ги гризя.. :D постоянно ми се караха.. купих си горчив лак обаче в началото ми горчеше обаче свикнах и продължавах и след две години т.е. това ллято вуйна постоянно стига спри.. и престанах някакси и аз нз как.. обаче са страшно меки и ако не съм лакирана се чупят адски много.[/list]

Force_bladeR
11-16-2009, 00:35
ами трябва да се залъжеш с нещо.. например вземи клечка за зъби и си готова.. :)

meche95
11-16-2009, 07:19
Раздел:Козметика и диети :smt010

m0nItyY
11-16-2009, 07:39
Офф много е гадноо.Аз ги гриза от 5 години,опитвала съм сякакви начини,включително горчив лак и лютива чушка,но просто свиквам с вкуса им :x Много искам да имам хубави нокти,нооо не се получава.Нз май ще пробвам да седя с ръкавици 8-)

zoreto
11-16-2009, 07:47
Офф много е гадноо.Аз ги гриза от 5 години,опитвала съм сякакви начини,включително горчив лак и лютива чушка,но просто свиквам с вкуса им :x Много искам да имам хубави нокти,нооо не се получава.Нз май ще пробвам да седя с ръкавици 8-)


може и да помогне,но ако опиташ и си наложиш,че просто няма да ги гризеш мисля ,че ще е по-добре от мазила и ръкавици :)


имам един въпрос като си гризете ноктите не ви ли боли? зашото имам гаден случай в училище сами 3 милиметра нокти мерих ги с линия е не болили ??

sanq9
11-16-2009, 08:39
Ходете на маникюр да ви ги оправят или ноктопластика , и когато ги погледнете колко са хубави ще се откажете да си ги ядете , пък и е гадно за хората около вас като ви гледат как ги гризете! :P :P :P Моята приятелка си ги гризеше и аз я плясках през ръцете като я видя и сега вече от много вереме не ги гризе! :D :D :D :razz: :razz: :razz:

cveteto64
11-16-2009, 09:09
Ходете на маникюр да ви ги оправят или ноктопластика
НЕ ходете на ноктопластика ноктите ви ще станат по-зле отколокото като си ги ядете, ноктите стават чупливи и тънки...

cherrygloss
11-16-2009, 09:45
Аз си ги лакирвах с нормален лак и така спрях ..

mrtn
11-16-2009, 10:40
аз също ги гриза, много методи пробвах, но при мен просто не действат..

zoreto
11-16-2009, 11:48
аз също ги гриза, много методи пробвах, но при мен просто не действат..


а не те ли боли? вижвала съм толкова изгризани нокти(3мм) ,че чак ...

mrtn
11-16-2009, 12:49
аз също ги гриза, много методи пробвах, но при мен просто не действат..


а не те ли боли? вижвала съм толкова изгризани нокти(3мм) ,че чак ...
аз не ги гриза толкова навътре, само началото на самия нокът, но понякога ме боли..

Blackfish
11-16-2009, 19:45
Само с воля ще спрете да си гризете ноктите.

smiLexaga1n
11-16-2009, 20:55
Само с воля ще спрете да си гризете ноктите.

Прав/а си. Е някои и с горчивите лакове спират, но за все пак трябва и много голяма воля. Аз никога не съм си гризала ноктите и за това не мога да дам какъвто и да е съвет.. но все пак не го разбирам това с гризането, че чак и да не се усеща човек, че си гризе ноктите, а и все си мисля, че боли и то доста. :-D

be7inka11
11-17-2009, 18:53
и аз си ги гризях преди...просто се замислих колко е грозно докато го правя и колко са отвратителни ноктите ми...гризях сламки и бъркалки известно време и отвикнах :)

anisummer
11-17-2009, 19:31
с люта чушка :lol: :lol:

someonerandom
11-17-2009, 19:33
И аз имах същия проблем...честно казано не знам как точно успях да спра.Осъзнах,че това ме кара да изглеждам много зле и че е неприятен навик и спрях...а ако не можеш само със сила на воляа,пробвай лакове или да си натриеш с нещо пръстите-мехлем,може и спирт(веднъж да го близнеш и 2 часа няма да усещаш никакъв вкус от нищо-бързо ще се откажеш :D ) обаче внимавай какво използваш,няма да се тровиш все пак

someonerandom
11-17-2009, 19:35
Само с воля ще спрете да си гризете ноктите.

Прав/а си. Е някои и с горчивите лакове спират, но за все пак трябва и много голяма воля. Аз никога не съм си гризала ноктите и за това не мога да дам какъвто и да е съвет.. но все пак не го разбирам това с гризането, че чак и да не се усеща човек, че си гризе ноктите, а и все си мисля, че боли и то доста. :-D
Изобщо не боли,а ако го правиш с години ти става като навик,както напоследък съм започнал да си пукам пръстите,започваш да го правип напълно автоматично

flowerlina
11-17-2009, 19:43
И аз съм така, все се опитвам да спра, ама нямам достатъчно воля

des7royer
11-17-2009, 19:55
От както се помня си гриза ноктите :lol:

smiLexaga1n
11-17-2009, 20:38
Само с воля ще спрете да си гризете ноктите.

Прав/а си. Е някои и с горчивите лакове спират, но за все пак трябва и много голяма воля. Аз никога не съм си гризала ноктите и за това не мога да дам какъвто и да е съвет.. но все пак не го разбирам това с гризането, че чак и да не се усеща човек, че си гризе ноктите, а и все си мисля, че боли и то доста. :-D
Изобщо не боли,а ако го правиш с години ти става като навик,както напоследък съм започнал да си пукам пръстите,започваш да го правип напълно автоматично

И аз пръстите ги започнах, вече не се пукат.. 8-) е пак се пукат, но преди беше по-силно :D

LiGiDY
11-18-2009, 11:19
И аз го имах този проблем в 2 клас и от когато започнах редовно да се режа ноктите и вече го нямам

edelweiss96
11-18-2009, 11:28
И аз като бях по-малка си ги ядях. Майка ми ми казваше, че после ще ме боли корема и после ще се налага да ме оперират ( :lol: ) И аз тогава понеже се уплаших и спрях да си ги ям. :D

nooba
11-18-2009, 18:28
аз понякога когато съм нервен :-o иначе почвай кокалчетата :? един приятел тях гризе 8-) апък там няма опасност :О поне при мене няма освен ако не си некав ДЗВЕР :О

CryToDie
01-09-2010, 09:47
Същата съм... Уж си направих маникюр, обаче като ми стана скучно почнах несъзнателно да ги гриза и ми замина маникюра :cry: А горчив лак съм опитвала и като ям семки ми лютеше и го махмах :D

Unicornitoo
07-24-2015, 17:15
Здравей ;д аз също имах проблем и то огромен с гризането на нокти..Гризах си ноктите най-вече докато гледах филми с приятели,скучаех или си пишех някакво есе или нещо и изобщо не се усещах,правех го просто..автоматично,беше ми станало като навик ;дд Сега ще съм 8-ми клас и съм прието в ново училище и искам да бъда с красив маникюр,а не с олющени и изгризани нокти.Казваха ми,че е от нерви,но аз не вярвах,защото аз съм си спокоина :ДД Иначе съм си хигиенична и това,че съм си яла ноктите не ми вредеше,не ме е боляло и всичко си ми е било нормално,доколкото може при положение,че ги гризях.И така исках да се откажа от този навик,но само воля не ми достигаше,а имах(и все още имам) малко време до започването на новата учебна година,и се мотивирах,че в новото училище не трябва да търпя унижения по повод ноктите си и затова преди време се разрових в интернет и видях твоята статия и съветите,които ти бяха дадени-всичките са много добри.Намерих и други в друг сайт-горчивият лак,лука,да гризеш или дъвчеш нещо,да занимаваш ръцете си с нещо,да си направиш скъп и красив маникюр,за да не искаш да го..унищожиш,да носиш ръкавици и т.н.От тогава пробвах да дъвча сламки и клечки за зъби.Правех го два дена,докато гледах филми,но не помагаше,чупех клечките,а сламките навивах и унищожавах.От тогава направих нещо,което ще ти се стори изключително странно.Преди да започна да гледам филм си приготвях пуканки,коли,такива неща,НО заедно с тях вземах по 4-5 клечки за уши(тук бройката е индивидуална),махах тампончетата(памука или нз,сещаш се)от двете страни и отстранявах внимателно всички остатъци от памучетата и оставаше само клечката,която беше като малка сламка.И така си я гризях :ДДД когато вече я надъвквах цялата,взимах нова и така около 10 дена.Растяха и вече се оформяха,като най-бързо растяха тези на безименните пръсти.Отбелязвам с хиксче датите на календара,през които не съм яла ноктите си и днес е 20-ят ден от както съм спряла да си ям ноктите,а още на десетият не дъвча клечки за уши,защото вече ми отмина желанието да си ям ноктите,а преди 4-5 дена спрях да ям и кожичките около ноктите си.Нямам тъпрение да пораснат още,да си ги пиля,лакирам и да се грижа за тях ;д И така,това е моят странен съвет хдд Успех <3