PDA

View Full Version : Кръвно налягане



Shadowsogirl
11-15-2009, 18:38
Такам . От няколко дни.... Седмици, месеца?! Все не ми е наред нещо... Като стана от стола или от леглото ми причернява и се олюлявам, вие ми се свят често, както си вървя и залитам. Не, не е от много пиене. xD Така... Казаха ми вкъщи, че може да е от ниско кръвно и да ме водел баща ми на лекар. Честно казано не ми се ходи на лекар, понеже ми омръзна да вися в поликлиниката и даже и нищо да ми няма на следващия ден да съм се разболяа от сички кихащи покрай мене. Измериха ми кръвното осемедесе на четиресе. Казаха ми, че е ниско, ама не били сигурни. Пих една чаша вино вечерта и като го премерихме пак беше деведесет на петдесет, казаха ми че е по-добре. И все пак да попитам какви са долу-горе нормалната горна и долна граница, на четиринайсет години съм.
Моля за отговор, понеже вече се притеснявам, не е работа просто да вървя и от нищото да залитам и да не мога да си седя на краката. Нашите ми казаха, че може и да е на нервна почва всичкото това и виенето на свят, и кръвното, понеже имам бая слаби нерви, не съм много спокойна в последните месеци, че и години.

stelit0
11-15-2009, 18:54
и аз съм така ама аз имам хипертония(високо кръвно налягане)постоянно залита,като стана ми пречернява и ми се завива свят абе като на теб,обаче така ме боли главата че направо място не мога да си намерякакто и да е.Кръвното ти е много ама много ниско нормалното е 110/80примерно трябва да отидеш на кардиолог ще ти направят иследвания,кардиограма,едн о като видео зон ама на сърцети и така нататък не се притеснявай.моято е между 140/90 120/80ама като си пия лекарствата съм по-добре.
едит:яж повече шоколади пий кола те дигат кръвното
едит2:надявам се да съм помогнала въпреки че съм на 12 години имам опит в тея неща :oops: за жалост :-o :-)

Shadowsogirl
11-15-2009, 18:58
Ох, мерси... Ами, явно ще се ходи. Нашите дето ме плашиха, че ще дигам кръвно от тия безалкохолни дето ги пия, сега ще пия двойно явно... Тъй де, вяно на лекар ще се ходи. :( Ако някой знаеш нещо друго да казва, ако може.

stelit0
11-15-2009, 19:17
не говоря за всички безалкохолни :D говоря за тези в който се садържа кофейн а това е именно само колата!!!Може и кафе и шоколад абе всичко в което има кофейн