PDA

View Full Version : упражнения за премахване на късогледство



firestorm17
11-15-2009, 19:28
ми вижте сега хора,аз пуснах тая тема понеже аз наскоро разбрах че съм късоглед и ся вече нося очила но се 4удя дали има начини като упражнения или методи на известни лекари за оправяне на зрението 6тот предполагам сред вас също има хора с очила и ви питам дали има такива упражнения и дали е имало ефект върху вас(ако сте ги практикували де) на мен такава ми е диагнозата -3.75 и астегматизъм 0.75 и на другото око 0.5.Ще съм много благодарен ако ми дадете някакви съвети,насоки ,упражнения и т.н. :) :) :) :) :) :) :)

bloodyF
11-16-2009, 18:29
гоогле повер ;)

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=1688
http://www.daobg.com/forum/index.php?showtopic=5136

Luscious_Heart
12-22-2009, 06:48
Съжалявам, че вадя тема отпреди един месец, но не е чак толкова стара. 8-)

Въпросите ми са:
1. При малка стойност на диоптъра и астигматизма (съответно -0.5 и -0.25) ефективна ли е очната гимнастика? Освен това ми предписаха витамини, сокове от моркови..
2. Коя гимнастика е най-добра за очите? На Бейтс, от йога или друга някаква? Не са ли сходни?
3. Вярно ли е (както ми каза съученичка с подобен на моя случай - лека миопия и астигматизъм), че в такъв случай, ако нося очила, диоптърът ми може да намалее?
4. Четох в интернет термина "златно късогледство", като зрението (при малки стойности като моите) след време се нормализирало и накрая ставало далекогледство дори?

Wrathchild
12-22-2009, 09:28
Luscious_Heart, колко ти е диоптъра и до колко е сериозен астигматизмът ти?
Какво ти е казал очният лекар за носенето на очила? Постоянно ли да ги носиш или когато четеш, пишеш и си на компютъра?
За астигматизма, с очила се лекува, но късогледството - не. Ако не искаш да качваш диоптър, по-добре отиди да ти изпишат лещи. Много малко форми на астигматизъм не се оправят с тях, но като гледам, не си от тези случаи, щом като казваш, че си с лека форма.
И последен въпрос имам, за да мога да ти отговоря адекватно - на каква възраст си? На колко години ти установиха очния проблем и кога сложи очила?

Luscious_Heart
12-22-2009, 15:26
Вчера ми го установиха. На 15 съм. -0.5 е диоптърът.
Преди да се реша да сложа, ще опитам с гимнастиката. Много хора са се излекували от късогледство. :?

OneGirl
12-22-2009, 17:38
И аз съм с малък диоптър -0.75 и -0.25 и 0.50 астигматизъм и е много гадно, направо вече съчувствам на хората с по-голям диоптър :( .
На мен ми го установиха септември и тогава бях започнала да правя едни упражнения от интернет, но ги правех някъде около седмица и след тва се отказах. Бях чела, че от упражненията на Норбеков имало резултат и че някой хора за 10 дена свалили 7 диоптъра :shock: , което ми изглежда невъзможно :? .
Luscious_Heart какви витамини ти изписа лекарката :) .

terawatt
12-22-2009, 20:32
Късогледството може да се корегира напълно, докато далекогледството може да се смъкне малко, но рядко изцяло. Преди бях с -2 и -1.75, в момента са -1. Основните неща, които правех са йога, британско знаме, кръгови движения, рязка смяна на фокуса (редуване близо-далеч през 10 сек.), пламък на свещ (черен фон), изгреви и залези. Проблемите ми започнаха след операция на едното око, а после се пренесе и на другото... Упражненията ги правех в продължение на 8 месеца. През този период телевизия не съм гледал. А пред компютъра седях не повече 1ч на ден.

firestorm17
12-24-2009, 14:07
здр хора аз съм този,който е пуснал темата и сега вижте аз ходих на един 7-дневен курс в център "Дар" и там ни обясниха да правим едни упражнения,които са комбинация от методите на вси4ки досега познати у4ени като Норбеков,Бейтс и др, и те се оказаха некви мн прости само гледане в краи6тата на погледа са основните максимално налчво и надчсно,нагоре и надолу,също и едно друго въртене на очите като циферблата на часовник и ето още едно което са ми казали има огромен ефект ама трябва да се внимава с него понеже яко натоварва представлява:
1.вкосяване на очните ябълки в междувеждието май че така се казваше това място и после сменяте фокуса към наи-отдалечената точка
2.вкосяване на очните ябълки този път в основата на носа и после смяна на фокуса пак към най-отдалечената точка
3.вкосяване на очните ябълки на върха на носа и после пак смяна фокуса към най-отдалечената точка
и това е последното упражнение прави голямо напрежение в очите то те очите са просто мускули като всички други и идеята е тези мускули да заякнат защото оттова,което съм разбрал късогледство и далекогледство са получени от простата причина че очните ни мускули са просто отслабнали и да знаете очилата са изключително вредни вярно казват че чрез слагането на очила ще спрем влошаването на зрението ни но става точно обратното диоптрте сами растат понейе самите очила представлчват заместители на очите те са като патерици за очите както хората,които са си счупили нчкои крак и са с патерици те няма да могат да ходят нормално ако не махнат патериците,същото е сус очите и очилата,разбрах,че очилата тъй като не сточт плутно в една поза на лицето те по този начин зкривяват ъгъла под който ретината фокусира и зрението се влошава още повече повярвайте ми аз от 1,2 седмици не нося очила само ги слагам само вув ситуации,при които се налага а съм с диоптер -3.75 също и със астигматизъм и повярваите ми аз ги правя тези упражнения от 2 седмици и вече като сложа очилата за некъде към половин един час чувствам раздразнение в очите счкаш очите ми казват че не ги искат тези проклети очила ,а както знаете щом се чувства болка като се носят очилата за известно време значи че диоптрите на очите са паднали поне такъв ефект има в/у мен и ще продължавам да ги правя тези упражнения докато напълно мъглявината изчезне от очите ми :) :) :) :) :) :)

KumchoValcho
12-28-2009, 15:39
firestorm17, каква цена е този курс? :-o :)

sunshine133
12-29-2009, 18:49
смяна на фокуса -близко и далече ;-)

firestorm17
12-30-2009, 15:12
курса струва 150 лв и е на 7 работни дни и е в София ето линк на център "Дар"http://www.dar-center.com/ :) :) :) :) :)

KumchoValcho
12-31-2009, 11:45
Добрее, тази тема ме вдъхнови и започнах отново да правя упражнения (правех преди няколко месеца, но на втория ден нямаше ефект, което е нормално, но аз естествено се отказах..каакто и да е). Някой иска ли даа си даде скайпа да си чатим, защото ми е по-лесно като не съм сам в нещо и да споделям с някой 8-)

vanilievisez
12-31-2009, 13:28
жоро, пиши ми, бе, аз нося цайс :Д

firestorm17
12-31-2009, 18:30
KumchoValcho ето ми скайпа vaskokr95 ако искаш ми пиши :) :) :) :)

0409
01-08-2010, 14:00
Късогледството може да се корегира напълно, докато далекогледството може да се смъкне малко

обратното е :)

terawatt
01-08-2010, 15:16
Късогледството може да се корегира напълно, докато далекогледството може да се смъкне малко

обратното е :)
Разясни в такъв случай.

crossflame
09-19-2010, 08:17
Здравейте.Аз съм на 21 години и от около 5-6 месеца имам диоптър на лявото око 0,25 на дясното 0,5.От глупавия комп се получиха диоптрите.

Има една програмка за упражнения на очите която е доста полезна вместо да правите упражнения в празното пространство ще ги правите пред компа.И аз от днес яко се заемам да ги правя упражненията.

От сайта не ми позволяват да слагам линкове.

Може да си я дръпнете от t.aleinorg м\у alien и org има точка.

Програмата се казва Eye Corrector
ето и малко информация за нея:

Упражнения на очите, за подобряване на кръвообращението, укрепване на очните мускулите и уникални упражнения за развитие на гъвкавоста на зрителния нерв, подобряване на зрителната острота.

Дозиране - 2-3 пъти на ден.

Резултат- допринася за възстановяване и подобряване на зрението, пречи на развитието на късогледство , астигматизъм и пресбиопия (загуба на способността да се фокусира). Програмата няма противопоказания и е особено полезена за студенти и тези, които прекарват много време пред компютъра, поради увеличеното натоварване на зрението.

ecstazy
09-19-2010, 08:48
Боже! Късогледството се премахва със лазерна операция, обаче е задължително да имате 18 години. Аз лично помня едно упражнение, което е полезно, но не премахва късогледството. Няма упражнение което да го премахва. Заставаш пред прозореца,закриваш с ръка примерно лявото око, съсредоточаваш се в една близка точка и гледаш без да мърдаш 1 минута. След това се съсредоточаваш в далечна точка и пак така 1 минута без да мърдаш. Повтаряш същите неща с лявото око. Ако искате пийте и морковен сок. Не знам до колко ще ви оправи зрението, но знам че е супер полезно за очите. За съжаление аз го ненавиждам.

monster_energy
01-15-2012, 10:43
Вчера ми го установиха. На 15 съм. -0.5 е диоптърът.
Преди да се реша да сложа, ще опитам с гимнастиката. Много хора са се излекували от късогледство. :?


много ще съм ти благодарен ако ми кажеш какфи упражнения си правил/ла

kalpazanka
01-15-2012, 10:52
Зарежи. Първо- темата е стара. Второ- ако попрочетете малко за късогледството, ще видите, че проблемът е в разтегливата очна ябълка и да се скъсате да правите упражнения, освен да си натоварите повече очния анализатор, друго няма да направите.
Плюс това с годините късогледството ще премине в далекогледство. На средна възраст ще се избавите от очилата, а наборите ви тогава ще започнат да носят очила заради старческото далекогледство. Последното вас ще ви настигне по-късно. ;)
Заключвам.