PDA

View Full Version : БНТ: Няма да свалим турските новини заради подписка



Vesk0u
11-15-2009, 19:31
(Аз не съм авторът!)

12.11.2009
http://store.picbg.net/pubpic/BB/2C/eb0506febb43bb2c.jpg“Нито една телевизия не си променя програмната лицензия заради подписка или под натиск. ” Това каза на пресконференция за новините на турски език генералният директор на БНТ Уляна Пръмова. Изказването е във връзка и с опита на варненеца Росен Марков отпреди няколко дни да се замозапали пред сградата на националната телевизия в знак на протест срещу редовната турска емисия от 16.10 ч. по канала. По думите на Пръмова в програмната лицензия на БНТ от 2001 г. е било записано излъчването на новини на турски език в национален ефир. Промяната на програмната лицензия трябва да стане с много сериозни аргументи, категорична бе тя. Според генералния директор на БНТ, колкото и да е нисък рейтингът на новините на турски в момента, те се гледат от 50-60 хил. души. С това тя си противоречи сама. Пръмова съобщи, че медията е поръчала мащабно национално социологическо изследване, в което зрителите трябва да отговорят какво искат да гледат в бъдещите програми на БНТ във връзка с цифровизацията. Резултатите от изследването се очаква да бъдат готови до месец. В акцията си преди два дни Росен Марков представи тетрадки с 20 хил. подписа, които били събрани през август в центъра на морската столица против новинарските емисии на турски език.“Аз нямам нищо против нито турци, нито цигани, нито арменци. Живели сме и ще живеем заедно, но по единствената национална телевизия трябва да има новини само на български език. Аз съм против новини и на руски, и на английски, говорим само за български”, обясни той. Наистина не е редно по националната телевизия да има новини на турски, но те вече са факт от много време насам. Интересното е, че периодично се намира по някой, който наново да подхване тази предъвкана вече тема, докато редица други сходни, но по-страшни проблеми биват подминавани. Един от тях например е точно във Варна, където в университетите отдавна може да чуеш повече турски от български. Това е само един от примерите, как докато различни “борци” за национална правда се борят срещу новините на турски, турският отдавна вече измества българският на много по-важни места. Събирането на подписки пък отдавна трябва да е станало ясно на всеки, че не носи нищо и без значение за властимащите, които игнорират винаги волята на народа си. С други думи – много шум за нищо!

Източник: bg.altermedia.info

raduna
11-15-2009, 19:36
голям проблем

Cryptica
11-16-2009, 16:17
Тоя пък е луд да се самозапали в знак на протест. Е какво толкова, отдавна има новини на турски и то ги дават само веднъж на ден. Те пък вече за всяка дреболия се захващат.

sladkish_14
11-17-2009, 16:51
Абе, НЕ Е така.. В Турция да не би да дават новините и на български език?! С каква цел ги дават на турски в знак на благодарност за това, че толкова време бяхме под тяхно иго.. Не съм съгласна !! И аз НЕ искам да дават новините на турски в България по Националната теливизия, която в прочетом е ПЪЛЕН боклук !!

GossipGirl89
11-18-2009, 00:51
С каква цел ги дават на турски в знак на благодарност за това, че толкова време бяхме под тяхно иго..

Не. В знак на благодарност за това, че ни заляха с 37567356 сериала за Шехерезада, Онур, Мехмед и не знам си още кви резняци...

teenems
11-18-2009, 03:51
А в Турция има ли новини на български ? :?

DjBaloon
11-18-2009, 15:46
тя и затва тая телевизия ще си остане с 10-тимата зрители
на преклонна възраст...

bloodyF
11-18-2009, 16:16
да им ебa майката :)

someonerandom
11-18-2009, 16:26
И аз съм против новини на турски по Българска НАЦИОНАЛНА телевизия,обаче спрете да използвате аргумента за робството-невероятно глупаво е.Ако се сетите някой турчин на няколкостотин години,който да има връзка с онези събития,обадете ми се,ако не,спрете да повдигате темата

Linns
11-18-2009, 17:22
:razz:

Вие гледате ли БНТ ?
Лично аз не съм гледала БНТ откакто бяха 2-3 програми (ефир 2, БНТ и там няква си) .. Коя е програмата която гледате най-много? БНТ? Едва ли.. Може да е БЪЛГАРСКАТА Национална Телевизия, но е гледана най вече от турци, не само в България, а и в самата Турция.. Няма да махнат новините, даже напротив.. Чудя се как и БНТ не са започнали да излъчват турски сериали.. Според вас защо Бтв и Нова пуснаха турски сериали??..
Новините няма да бъдат махнати и само и единствено ние сме си виновни! В Америка най-голямото малцинство е от испанци, но няма и няма и да има новини на испански! Странно, но факт е, че това се случва само в нашата страна, както винаги..
Ако бяхме крайни в действията си и изпълнявахме думите си съединявайки се отдавна да сме постигнали нещо. Като в Югославия, малко приказки - повече клане. Само че в България винаги минаваме с много думи и абсолютно никакви действия.. Не се учудвам, просто обичаме да се оплакваме и да търсим виновни, но не и да си помагаме..

britzy
11-19-2009, 09:02
Абе, НЕ Е така.. В Турция да не би да дават новините и на български език?! С каква цел ги дават на турски в знак на благодарност за това, че толкова време бяхме под тяхно иго.. Не съм съгласна !! И аз НЕ искам да дават новините на турски в България по Националната теливизия, която в прочетом е ПЪЛЕН боклук !!
АБСОЛЮТНО,нема кфо повече да добавя,ае стиа то вече и сериалите им преливат-в Турция по-малко турски сериали сиг. дават мани мани :D :D :D