PDA

View Full Version : помощ-университети и пр след 12 кл



great_mari
11-16-2009, 11:25
Здравейте.Знам,че ми е рано още,защото съм 9. клас,но моля ви някой да ми разясни ако искам след 12. кл да уча в България,накъде мога да се насоча с физика евентуално и също така ако искам навън изпити по какво се държат и т.н.И имам ли някакъв шанс за Оксфорд или Кеймбридж евентуално при положение,че живот и здраве в най-добрия случай 12 клас ще съм с 2-ри сертификат на кеймбридж,или по-вероятното->1-ви.Уча и испански в езикова гимназия.И също така ако се ориентирам навън освен по език по какво още трябва дасе готвя и закъде(кой университет,коя държава)ако ми вървят физиката и математиката,и по-малко химията и географията.Трябва ли отсега да започна с нещо да се подготвям и прочие или имам време?Моля за повече разяснения най-вече за навън,защото наще изобщо не искат да си оставам в България,защото нямам реализация..въпреки че аз се колебая,но наистина предпочитам в чужбина
Съжалявам за дългия ферман и благодаря на отзовалите се :)

OneGirl
11-16-2009, 11:39
amk933 е спец по тия работи
като види темата със сигурност ще ти обясни :)

Infinity
11-16-2009, 12:26
Единственото,което знам със сигурност, е че в Кеймбридж не се влиза със TOEFL.. 8-) Поне така ми каза едно доверено лице.. :D

amk933
11-16-2009, 21:26
Единственото,което знам със сигурност, е че в Кеймбридж не се влиза със TOEFL.. 8-) Поне така ми каза едно доверено лице.. :D

Само там от всички английски университети ТОЙФЕЛ не важи. Но ти така и така не можеш да кандидатстваш и в Кембридж и в Оксфорд, така че, ако решиш Оксфорд, ТОЙФЕЛ пак върши работата. С ФСЕ в Кембридж, Оксфорд хич не става. То не се и брои това. Трябва ти поне 7.0 на ИЕЛТС или А на САЕ или В или А на СРЕ. Щом си с физика -> Кембридж. Импириъл Колидж е много добър в науките доколкото знам също. Подготовка както рабирам ще ти трябва по английски. И то здраво учене ще трябва да е. Освен това не по-малко от 5.80 диплома, да не кажем близо до 6.00 С МАТУРИТЕ общо. И въобще за какво ви е тази Англия? 8-)

BePoHuKa
11-17-2009, 01:43
Единственото,което знам със сигурност, е че в Кеймбридж не се влиза със TOEFL.. 8-) Поне така ми каза едно доверено лице.. :D

Само там от всички английски университети ТОЙФЕЛ не важи. Но ти така и така не можеш да кандидатстваш и в Кембридж и в Оксфорд, така че, ако решиш Оксфорд, ТОЙФЕЛ пак върши работата. С ФСЕ в Кембридж, Оксфорд хич не става. То не се и брои това. Трябва ти поне 7.0 на ИЕЛТС или А на САЕ или В или А на СРЕ. Щом си с физика -> Кембридж. Импириъл Колидж е много добър в науките доколкото знам също. Подготовка както рабирам ще ти трябва по английски. И то здраво учене ще трябва да е. Освен това не по-малко от 5.80 диплома, да не кажем близо до 6.00 С МАТУРИТЕ общо. И въобще за какво ви е тази Англия? 8-) По-добре е от България.. :) На теб защо са ти тези щати? :D

amk933
11-17-2009, 10:46
^Хората са по-симпатични от надутите англичани, акцента е много по-як от тая префърцулщина английска, това е истинското място да просперираш финансово. :)

BePoHuKa
11-18-2009, 02:06
^Хората са по-симпатични от надутите англичани, акцента е много по-як от тая префърцулщина английска, това е истинското място да просперираш финансово. :) Ох и аз как мразя акцента им :shock: :shock: :o :o :o :o :o Направо се изприщвам! Имам един познат, който от доста време живее там и като го чуя как говори на английски и настръхвам :D Американския определено повече ме кефи. Инъче аз като питам, не е защото си мисля, че щатите не са хубави, а просто питах да не си помислиш нещо. 8-) И аз съм привърженичка. :) Имам много близки приятели от там. (които са си американци) Единственото, което не ми харесва е, че имат много различен начин на мислене от нашия и трудно бих могла да живея с такъв човек под един покрив. Има големи кухи лейки, има и умни разбира се. Общо взето, няма перфектна страна :(

great_mari
11-18-2009, 16:55
Писах лично на amk933,но явно не го е видял или нещо друго,атова пиша и тук ако някой знае или то поне да ми отърне -> при положение,че както не съм на високо ниво в английския и няма сигурно да успея да вляза в кеймбридж ,къде бих могла ако съм с испански(който всъщност трябва да покрия DELE superiror) и английски първи/втори сертификат на кеймбридж.Америка доколкото разбрах от 1 познат таксите за университетите били много големи и се съмнявам,че ако наистина е така наще няма да успеят да ги платят.Накъде другаде мога да се ориентирам освен Америка,Англия,Испания,или евентуално да ми кажете в тези страни по-добри университети,в които бих могла да вляза и дали ще ми трябва още някакъв изпт като IELTS,TOEFL etc. :oops: