PDA

View Full Version : Я кажете някой магазин за ефтини стоки...



INSIDER
11-16-2009, 20:03
Я кажете някой магазин за ефтини стоки в смисъл на Адидас, Найк, Пума и др извесни марки на голями промоций знам че преди имаше но вече не помня кво е що е..

cherrypezz
11-16-2009, 20:25
голями промоций

браво,"патриоте". много си грамотен...
Т'ва най- много го мразя, да пишат такa думите с 2 "И"... масова неграмотност

Като си го изговоря ми звучи като някой древноримски учен

И АЗ!!!!!!! И АЗ !!!!!!! ТОВА ГО МРАЗЯ НАЙ- МНОГО ОТ ВСИЧКО! НА РЪБА НА НЕРВНА КРИЗА СЪМ ! :smt106 :smt106 :smt106 :smt106

Joc
11-16-2009, 20:28
уаааааааааахахаххахахахах аха


пазар-shop ПУТКО!

MissInd3p3nd3nt
11-16-2009, 20:29
еВтин :wink:

INSIDER
11-16-2009, 20:30
Епа древноримски учен съм ти кво мислиЙш ?? :o :D

ПП Аре малко по темата кво ше кажете?

tuzaro
11-16-2009, 20:33
Епа древноримски учен съм ти кво мислиЙш ?? :o :D

ПП Аре малко по темата кво ше кажете?ше кажеме вади вената

BlueAvalanche
11-16-2009, 20:34
Къде живееш да ти кажа удобно място?

kypo
11-16-2009, 20:38
е тва е селянията, ем евтино ем гъзар с адидас бъди. аз нося адидас за първи и последен път в живота си маратонки, купих си 2 чифта и бях приятно изненадан като прочетох на кутията вече в къщи че са шити във виетнам, сигурно там струват 20$ а тука ги купих за 130 и 170 лв
е тия виетконг кога ни задминаха!
като се скъсат си минавам на ранърс пак, по 30 кинат и ми дреме на уя

JohnnyQuid
11-16-2009, 20:39
^ някой да му обясни. аз нямам нерви...

Joc
11-16-2009, 20:42
според теб адидас къде трябва да се шие? И ако ти управляваш фирмата къде би направил заводите в америка където 1 чифт ще ти излиза около 40$ (грубо казано) или Виетнам, където работната ръка е ефтина и ще излизат 2$ (пак грубо казано).

КО?! 8)

INSIDER
11-16-2009, 20:43
От София съм, начи няма значение марката, просто да са по качествени от илиенци. .. Преди имаше промоционални цени... А вие се комплексирате на макс :)

ЗАКЛЮЧЕТЕ ТЕМАТА ;)

EarthShaker
11-16-2009, 20:50
А вие се комплексирате на макс :)


млъкни, че получавам характерни перисталтични движения, които напомнят за физиологичната нужда за дефекция.

BlueAvalanche
11-16-2009, 20:55
От София съм, начи няма значение марката, просто да са по качествени от илиенци. .. Преди имаше промоционални цени... А вие се комплексирате на макс :)

ЗАКЛЮЧЕТЕ ТЕМАТА ;)

Ми пичага пиши Аутлет в гуугъл и гледай.

desyty
11-16-2009, 20:58
еФтини или еВтини? :-o

term0t0
11-16-2009, 20:59
е тва е селянията, ем евтино ем гъзар с адидас бъди. аз нося адидас за първи и последен път в живота си маратонки, купих си 2 чифта и бях приятно изненадан като прочетох на кутията вече в къщи че са шити във виетнам, сигурно там струват 20$ а тука ги купих за 130 и 170 лв
е тия виетконг кога ни задминаха!
като се скъсат си минавам на ранърс пак, по 30 кинат и ми дреме на уяТи си голЕм идиот!

Canis_Dirus
11-16-2009, 21:01
Произведени в Европа обувки ще ви струват от 300 лева нагоре.

А то материалите и машините са едни и същи. Освен това в Европа просто няма кой вече да шие маратонки.

Canis_Dirus
11-16-2009, 21:06
е тва е селянията, ем евтино ем гъзар с адидас бъди. аз нося адидас за първи и последен път в живота си маратонки, купих си 2 чифта и бях приятно изненадан като прочетох на кутията вече в къщи че са шити във виетнам, сигурно там струват 20$ а тука ги купих за 130 и 170 лв
е тия виетконг кога ни задминаха!
като се скъсат си минавам на ранърс пак, по 30 кинат и ми дреме на уя

И това го каза човек-икономист. :razz: :razz:
А разходите по r&d, маркетинг и тн.? Кой живее от производство днес? Купувай си Рънърс. Те колко работни места са създали в Европа? А адидас? А рънърс колко подпомага спорта? А адидас?

INSIDER
11-16-2009, 21:09
еФтини или еВтини? :-o

Болите дедовия, нали се подразбива за к'во става въпрос? :-o

BlueAvalanche
11-16-2009, 21:10
Произведени в Европа обувки ще ви струват от 300 лева нагоре.

А то материалите и машините са едни и същи. Освен това в Европа просто няма кой вече да шие маратонки.

Mи много ясно, заплатата на китаеца ако е 200 долара на германеца ще е 4000 евро 8) Каква далавера имат да произвеждат в Европа?

Canis_Dirus
11-16-2009, 21:16
друг е въпроса,че и каниса примерно се смееше на ФП,че ги шият в Тайланд и Китай :wink:


По-скоро на качеството и позиционирането на пазара, ама айде няма нужда.

BlueAvalanche
11-16-2009, 21:18
Ми и аз нямам скъсана дреха адидас, а това нося основно :D

Canis_Dirus
11-16-2009, 21:22
То аз имам едни български тениски на по 6-7 години и не са се скъсали. Както и 30 годишни китайски кецове, които не са скъсани, но не бих казал, че са качествени. Качеството за мен не е само здравина.

BlueAvalanche
11-16-2009, 21:24
Моята гъба за баня е направена от царевица и фибри 8) :D

INSIDER
11-16-2009, 21:26
Просто търся някъв светен суичер с яка и цял цип .. д;

Canis_Dirus
11-16-2009, 21:28
кажи за четката за бръснене с косми от язовец :lol:

6000 марки

BlueAvalanche
11-16-2009, 21:31
Audi A6

Canis_Dirus
11-16-2009, 21:32
стар, ама верен

kypo
11-16-2009, 22:32
и кво като съм икономист почти? от икономическа гледна точка са лоша инвестиция. така устройва ли те? за 200 лева ще си купя почти 7 чифта ранърс и ще ритам камъни всеки ден, и ще нося нов чифт на месец и половина. а адидас - 2 чифта в годината (че си купих едни летни с подметка некви милиметри и един по-зимен), вече се есмачкал летния отвсякъде 8-)
пълни лайна, но и аз исках да видя що е то аджеба "марково", щото бившето ми гадже само марково носеше, та и аз да видим от любопитство. нема да повторя докато парите не ми се стоварят на главата и няма да ме ебе колко струват, ама тогава адидас ще е неква клошарска марка... щото предпочитам обувки, но са пък нежъзможно скъпи.
само да ви кажа че в германия тия адидаски и пуми струват по 30 евро и се носят от турците и негрите. тия червените пуми на ферари особено когато бях във франкфурт бяха популярни сред Хасан, Ахмед и Мюмюн, но тук са признак за хай-лайф :lol: ама така е, телефона последен модел, ама на прима. колата предпоследен модел, на газ и долче и габана по 20 кинта с брокат от илиенци

айде живи и здрави 8-)

DebelaManekenka
11-16-2009, 22:39
да :-o прав си

kypo
11-16-2009, 22:50
Ти нормален ли си, бе

И междО другото, в Англия тия марковите обувки са от порядъка на 30- 40 паунда и са чист оригинал, не са шити в на майка си гъза
ти от първа ръка ли го знаеш? аз не съм бил в англия, но в голяма част от европа съм бил и ти казвам че точно тия маратонки са пълни боклуци, не са адаидас-а от преди 15 години. а немец с червени маратонки не можеш да видиш. хората там се обличат в сиво, кафяво и някакви супер убити цветове, много невзрачно. само негрите и турците ходят шарени, така и ще познаеш кой не е тамошен.
марково - тва само в българия може да звучи като нещо открояващо статуса на човек! бачкач спестяващ 3 месеца за заветните адидаски, да се изтупа с една армани тениска за 15 кинта от "разпродажба" на индийска или китайска стока (ники пилето откъде направи милиони - от бунаци купуващи маркови стоки) и да хвърли 100 кинта в плаза, а после да яде лук и хляб 15 дена докато дадат заплатата 8-) така сте 80% от дупетата, псевдо-гъзари!
ако си гъзар не търсиш разпродажба, а отиваш праскаш пачката и купуваш. като абрамович вадиш 52000$ за обяд и си играч, а не мишка
достатъчно ясен ли бех 8-)

Canis_Dirus
11-16-2009, 22:58
и кво като съм икономист почти? от икономическа гледна точка са лоша инвестиция. така устройва ли те? за 200 лева ще си купя почти 7 чифта ранърс и ще ритам камъни всеки ден, и ще нося нов чифт на месец и половина. а адидас - 2 чифта в годината (че си купих едни летни с подметка некви милиметри и един по-зимен), вече се есмачкал летния отвсякъде 8-)
пълни лайна, но и аз исках да видя що е то аджеба "марково", щото бившето ми гадже само марково носеше, та и аз да видим от любопитство. нема да повторя докато парите не ми се стоварят на главата и няма да ме е** колко струват, ама тогава адидас ще е неква клошарска марка... щото предпочитам обувки, но са пък нежъзможно скъпи.
само да ви кажа че в германия тия адидаски и пуми струват по 30 евро и се носят от турците и негрите. тия червените пуми на ферари особено когато бях във франкфурт бяха популярни сред Хасан, Ахмед и Мюмюн, но тук са признак за хай-лайф :lol: ама така е, телефона последен модел, ама на прима. колата предпоследен модел, на газ и долче и габана по 20 кинта с брокат от илиенци

айде живи и здрави 8-)

Ако повечето от европейците мислеха като теб, безработицата тук щеше да е 40% сигурно. Просто погледни, каква част от европейците са в сферата на услугите, където спадат и в голяма степен разработката на нови продукти.
И се радвай, че бъдещите ти клиенти няма да мислят така. Защо да плащат за интелектуален труд и интелектуална собственост, а не да взимат без пари готови стари концепции.

Вече за моделите - въпрос на вкус. Сега сред мангасарите са супер популярни кожени якета с ластични работи по края на ръкавите и долу.
А иначе хората тук се обличат доста по-цветно отколкото в България. Но пак де - всеки с вкуса си. Някой и в черно ще изберат супер гадните дрехи.

Lorenzo
11-16-2009, 22:58
Магазин за 1 лев

kypo
11-16-2009, 23:12
canis_dirus, радвам се че има няколко нормални хора във този форум от които явно си и ти, които подкрепят мненията си с факти, а не само да лаят едно и също "луд ли си" "тъп ли си"

съгласен съм с теб. в българия сферата на услугите е адски неразвита и затова сме на това дередже. тук всеки може всичко и парите не се въртят, в другите държави крушката да ти изгори ще викнат майстор, ще му платят (образно казано), на майстора нещо друго ще му се наложи и ще викне друг майстор и така парите се въртят...
а тука изгори жица, аз я сменям, плочки в банята? кви майстори -аз ще ги залепя. тръби да сменя, аз ще изкъртя. колата кви сервизи бе пич, я си човъркам :lol: ама какво да се прави, ниски заплати, пък и народопсихология. в българия всеки разбира от футбол, политика, жени и майсторлък!

а за концепциите - може и да ползва стари, стига да са минали 20 години, тогава срока на защита изтича 8-)

не знам къде си точно, но аз съм бил само на север, там хората са сигурно подтиснати от климата и всичко е сиво. във финландия също съм бил, там са още по-зле от към цветове.. .тоя метъл :lol: затова има и самоубийства.
както и да е, но там хората не считат марковите дрехи като нещо разграничаващо ги от простолюдието, тука е нещо с което да се фукаш и да парадираш. всичко е една поза, което дразни! не всеки може да си позволи скъпи дрехи, който не може защо се опитва да копира тези които могат като спестява за да купи нещо от намаление или разпродажба, някакво менте от китай вероятно (нямам в предвид автора, а по принцип говоря). и аз съм го изпитвал, и аз съм искал скъпи неща, ядосвах се като по-малък че баща ми не можеше да ми ги купи, а другите имаха. но след като започнах да изкарвам парите си сам преосмислих нещата, ето сега след много време си купих тва онова, ама разлика не виждам между дънки за 100 кинта и между такива за 20, разликата е само в парадирането "ей гледай кви са скъпи!". нал иса дрехи, след година пак отиват в кофата дори да са черути 8-)
тва е, май се отплеснах

SunSmile
11-17-2009, 04:54
В Kenvelo има промоция, пазаруваш за 200лева, плащаш 100

Pliok0019
11-17-2009, 08:13
според мен твърде много внимание обръщате на некви глупости,некви незначителни неща,предмети,храни и т.н... писах и в неква друга тема оня ден,че ме е гнус от нашето поколение (щото дали на 23,дали на 15,общо взето сме си 1 поколение),което е толкова вглъбено в себе си и в личния си интерес,и цялото му съществуване опира дотам да си купи шоколад "линт" и да си обръсне нещо... затова и такива теми събират такъв голям "тираж" във форОма,а разни действително важни въпроси и проблеми са тотално игнорирани. не ме карайте да давам примери,щото ше ви закопая просто.

особено хора като канис,които въпреки интелекта си (щото той е действително интелигентен) са доказани жертви на световния империализъм/модернистичното общество и както искате още го наречете (за мен си е все БЕЗУМИЕ) и най-висшата им ценност в живота е да си купят/да притежават нещо - било то неква дреха,четка с косми от язовец,нотбуук и т.н.

но ще дойде един ден,в който ще се събуди и ше се чуди за какво са му всички тия неща и кАде майна му е избягал живота без да го изживее реално...


което е... тъжно.
Така е...хората непрекъснато харчат парите си за платове, тухли и ламарини. Докато да си "купиш" спомени е много по-ценно и полезно.

BlueAvalanche
11-17-2009, 08:24
тия требва да ми плащат на мене за да им нося от грЯзните дрехи :smt033
Всъщност ако те кефят изчистените неща има добри попадения, аз имам дрехи от там и съм доволен.

kypo
11-17-2009, 11:04
Ебахти икономиста, майна, ебахти и чудото...

Щял да си купи 7 чифта рънърс и му било изгодно, ама някой май е забравил, че стоките се делят на няколко вида и правим разграничение от стоки от първа необходимост (да не ходиш бос) и луксозни стоки. Иначе логиката ти е завладяваща - за какво да си купиш мерцедес като можеш да си вземеш 20 ладички...


По темата - писна ми от "еФтини" гъзари. Нали му видях снимките на малолетния плехар, поредното славянско изчадие...
така е, обаче щом автора търси намалени адидас маратонки, значи не е изобщо финансово дорасъл за маркови стоки. луксозните са по-висок клас от адидас, да кажем обувки "маноло бланик" с цена 10-20 000$
а мерцедес да си купи човек трябва да има пари за поне още един такъв, само в българия всеки дава всичките си пари за кола и после се чуди как да я поддържа - нали ги гледам, накупили си бмв-та и мерцедеси разни "гъзари" и ги карат 2 пъти в седмицата, щото много харчат или им бодват една газ :lol: е що за селяния?
аз имах голф тройка, можех да си взема ауди примерно А3, ама за къв чеп ми беше с тая скъпа поддръжка. голфа го счупих от каране всеки ден по 100 километра, нека не съм гъзар веднъж в седмицата на баварецо 8-) а между другото на една лада накладките са 13лв с труда, на голф са 60 , сега карам алфа и накладките са около 150 лева (за всики говоря от най евтините 4 броя). познaй колко са на мерцедес? мерцедес се кара от хора със стабилни доходи, а не от псевдо гъзари, така че сравнението с мерцедеса и ладичките не върви. всеки да си знае гьола дето е казал народа

едит: нямам за цел да се конфронтирам с никой, просто си дискутирам, ако съм подразнил някой нека ме извини. просто пиша от гледна точка на човек минал през това състояние - желанието да съм гъзар в очите на другите, знаейки вътрешно че съм само жалко подобие 8-) ама след това започнах да бачкам и разбрах как се вади хляба и че може да се живее и без лъскав шушляк и нокиа последен модел :lol: . а и да живееш за хорското мнение много тъпо ми се струва вече, на никой не му дреме за другия 8-)

HexGirl
11-17-2009, 11:10
Димитровградския пазар 8-) те и без тва повечето магазини с уж марковите дрехи от там зареждат 8-) под сергиите има всичко

Joc
11-17-2009, 11:38
парите са за харчене!

Като ше е гарга, да е рошава!


КО?! 8)

kypo
11-17-2009, 12:30
Момче, не ми говори общи приказки, че вече ми става тъжно...

Искам да те питам тези накладки на Мерцедес след колко каране ще ги смениш и не, не визирам случаи, когато си си взел Мерцедес на 15 години, така както и не взимаш Адидас втора ръка. Не коментирам и исканията на хлапето да намери "ефтини" каквото и да е.

Коментирам твоята икономическа проникновеност как вместо един чифт маратонки адидас за 120 лева, е по-изгодно да си купиш 3 чифта рънърс за по 40. Този вариант е ефективен единствено, ако нямаш достатъчен доход, за да си позволиш наведнъж да дадеш парите за обувки, а предпочиташ да разбиваш. Второ, всички говорим за качество и колко е здрава една обувка, но нека си говорим и за това колко са удобни, и какви проблеми могат да ти докарат некачествените обувки. Третият фактор е и социалното признание и демонстриране на положение, което също си е фактор при покупката на подобни стоки.

Затова и хора със стабилен доход биха си купили Мерцедес, който да карат 10 години, вместо да си купят 3 опела, които да карат по три (условно хъ-хъ).
всеки сам си преценява, аз лично няма да си купя такива маратонки пак. естествено че 3 чифта са много по-добре, отколкото 1, в края на периода скъпите ще приличат на баница, а ранърса (примерно, аз имах каппа за 45 лева, ето ти компромисен вариант) ще е на всеки 3 месеца нов! не си струват парите адидас, 170 лева са адски много пари в процентно отношение при заплата 600-800 лева! около тая граница се движат нормалните, аз няма да кажа колко изкарвам защото моето не е твърд доход. въпреки че имам пари за такива маратонки предпочитам евтини, никой не го ебе какви дрехи носиш, а ако го - значи е много ограничен. дрехите са важни само на бизнес преговори и липсата на игла или часовник е лош признак, обаче в ежедневния живот дали ще нося адидас за "социално признание и положение" както ти казваш е пълна комплексарщина. на гол гъз чифте пищови отвсякъде! ти колко пари получаваш, ако даваш 20% от заплатата си за маратонки си доста неориентиран в планирането на разходите си. ако мама и тати още ти ги дават, изобщо няма смисъл да говоря с теб. за мерцедеса кво да ти говоря - колко години ще караш с едни накладки -10 ли :D, за една година, максимум 2 си ги изтъркал, а и много ясно че нова дачия е по-добре от бмв на старо на което частите са редки и скъпи (не за е36). на мен не ми стигнаха пари за нова дачия, затова карам 6 годишна кола и всеки ремонт е за моя сметка...
с тва просто мислене не сте, не си, европеец. да си купим за да се изгъзарим... :razz:

INSIDER
11-17-2009, 12:52
От толко много мнения, само един човек помогна малко :lol:

kypo
11-17-2009, 12:54
кви гъбички бе? ти си мий краката пък не се притеснявай за гъбичките 8-) и кво за удобството - все същата работа, адидас ли е, каппа ли е или някаква куча марка... за футбол не знам, играя веднъж на месец с каквото ми дойде. за това не оспорвам тия там ф50 ли какви са, сигурно са удобни защото съм виждал да играят с такива доста хора. ама за ежедневна обувка никаква разлика, разлика само в ума ти, че щом си с адидас си голем "играч". марково разбираш ли :lol:
за алфата, скъпа е поддръжката и то доста, но алфа се купува със сърце, не с разум (различно е от обувка, дреха или телефон, който се хвърля след 1 година). 147 е колата. но бих предпочел нова кола дори да е клио или дачия. който е карал нова кола, знае за какво говорим, който е карал само втора ръка не знае колко е готино да ти мирише на новичко (имах късмета да карам за кратко време чисто нов C4 ситроен преди 3 години, на който аз лично му скъсах пръв найлона на седалките)

спора много се измести, аз за да не е пълен офтопик ще кажа че има един аутлет в младост след хит и един на братя бъкстон с околовръстното (ама не съм влизал и не знам какво има)

Joc
11-17-2009, 12:55
е добре бе тъпак, какви цени очакваш адидас за 20 лева? ок! отивай на пазара.

по аутлетите се разходи там е по ЙЕФТИНУ!

от ebay си поръчай, ако уцелиш номерацията си перфе.

Canis_Dirus
11-17-2009, 13:29
Ние не си купуваме продукти, а изживявания. Затова и едно кафе в някое заведение ти е 5 лева, а в друго 1 лев. Атмосфера, обслужане и тн.

Така и аз си купувам маратонки за 200 лева и с тях не купувам 200 грама гума, 150 грама кова и 40 грама конци и лепило. Купувам и дизайн, купувам и лайфстайл.

Дали ще си купя Рембранд, или 200 000 плаката ще ми струва една и съща сума примерно. И основната цел - декорация ще е изпълнена.

Все едно дали ще си сваля музиката от нета, или ще отида на концерт и ще платя едно 80 лева примерно. Получавам един и същ продукт, но поднесен по различен начин.

И може би някои хора не си купуват адидас, найк, пума и тн, за да са играчи. Носил съм достатъчно и рънърс навремето и адидас сега и разликата се усеща и то много брутално.

Примерно преди 2-3 дена пих една бира в къщи с приятели, после пихме по още няколко в едно заведение. Разлика в цената грубо 5 пъти. Ама тая в клубчето си залужаваше.

psychopath
11-17-2009, 14:17
Видях, че споменахте обувки за футбол.
При тях качеството е от още по-голямо значение.
Като човек, който е патил от некачествени обувки (мазоли и подобни са най-малкото нещо) съм предубеден по отношение на обувки.

Спомням си как на едни приятели им трябваше човек за неделно футболче, а аз не бях било до нас (нито пък ми се разкарваше за обувки), а пък кецовете, които си бях купил предния ден, не бяха подходящи за футбол много много.
(Имах едни кецове умбро, които бяха супер удобни за ритане xD)
И затова ми се наложи да си купя някакви боклуци за 8-10 кинта...
Еми на всяка крачка да правиш необичайни физиономии...
да не говорим, че не може да се играе с такива 8-)

С бутонките е същото, преди доста време за един мач си бях забравил моите и като някакво чудо едно момче от отбора си носеше 2ри чифт (щото преди мача си беше купил нови, хубави xD и старите си му бяха в сака) и то моя номер xD та ми ги даде...е след края на мача завърших с вкарана дузпа, изкълчен глезен и доволно мазоли и рани :D:D

Мисля, че трябва да се отбележи и факта, че 2 години не можех да играя (всъщност избягвах всякакви разходки и т.н защото си беше мъка честно казано)...
операциите...по-дълготрайния престой по болници от колкото в училище, според лекарите дължащ се на неудобни обувки, в крайна сметка уби доброто начало на футболната ми кариера :D:D (а сега кво да става от мен? :D при положение, че съм пълен провал и вместо на Герена, можете да ме срещнете по "нивите из В група или по-лошо училищни игрища xD)

Абе тежко си беше...доста при това, така че надявам се да съм вразумил спортистите (а и не само) 8-)
Ако има нещо, за което настоявам да е висококачествено, това са обувките! 8-)

Canis_Dirus
11-17-2009, 14:27
Закривам икономическата диплома на киро... :lol:
а този, който му е дал дипломата?
А университета, който му е дал дипломата?

Canis_Dirus
11-17-2009, 14:35
Защо трябва да заменяме убитите с труд животни, за да ни построят селище, като пещерите са без пари?

Защо ни е електричество, като дървесината е по-евтина?

Защо питам?

psychopath
11-17-2009, 14:38
Викторе,ти си като Валери Божинов и като Роналдо (бразилския)... по-често си контузен,отколкото на терена 8-) 8-)
ако наблягах на витамини, вместо на "забранени вещества" немаше да е така 8-)
важното е, че намерих истинския футбол..
там където на полувремето в съблекалнята се изпиват и изяждат промишлени количества червено домашно вино и сланина...
там където съдийския сигнал идва тогава, когато домакините вкарат победен гол...
там където се продават по-често мачове и наркотици от колкото в магазините хляб xD...
там където се молят да не получават наряди футболни съдии... 8-)

kypo
11-17-2009, 15:55
За какво да се стремиш за нещо повече?

С какво Мерцедес се различават от Вартбург - нали те возят? НАЛИ?
ми да!
за дипломата ти от каква трибуна ми говориш изобщо? имаш ли завършен 12 клас 8-) плюс това завършвам тази година, така че диплома още не съм взел, ама тя не ми и трябва. аз мога да се оправя и без нея.
а за теориите, аз съм привърженик на маркс, макар и не социалист. когато прочетеш капитала от кора до кора, ела да спорим.
ти явно си капиталист по душа, но не знаеш какво е основното в капитализма - егоизъм и алчност са водещите, а те никак не се свързват с прахосването на пари за глупави маратонки като може да се мине с по-евтино.
друго нещо?

Canis_Dirus
11-17-2009, 16:22
УНСС ли завършваш? Там някои професори имат нездрав афинитет към социализЪма и братска Русия. Даже катедрата са си кръстили "Економикс" и горко оплакват липсата на Э в българския алфавит.
Проблема на държавата е, че такива като тебе се оправят.
Проблема на икономиката е да задоволи безкрайните нужди с ограничените ресурси. И докато ти се чудиш, как да се ограничиш в нуждите, за да съвпаднат на ресурсите ти, някои хора се занимават с това, как да увеличат приходите и ресурсите си. Тоест ние се стремим към самоусъвършенстване и няма да се задоволим с това, което имаме. СМЪРТ НА ПОСРЕДСТВЕНОСТТА!

spenZo
11-17-2009, 17:39
Незнам магазини за еФтини стоки.... Бива неграмотност и идиотизъм, бива... Ама т'ва ваш'то на нищо не бива! >.>

Canis_Dirus
11-17-2009, 17:48
Незнам магазини за еФтини стоки.... Бива неграмотност и идиотизъм, бива... Ама т'ва ваш'то на нищо не бива! >.>

"Не" и "знам" са две отделни думи. ;)

Joc
11-17-2009, 17:56
:D sperMo много ти харесва думичката "бива"

kypo
11-17-2009, 20:07
хаха, деца, мислите се за забавни,
в отговор ще кажа - ще завърша сигурно третата по престиж специалност в унсс софия (не филиал някъде си) след финанси и мио. предполагам е някъде там, ако не е трета е в челните 5. а вие можете само да мечтаете някога да влезнете да я учите, защото бала е висок и недостижим за осакатените ви мозъци.
между другото не само професорите от този университет имат афинитет към русия, аз също. плюс това не съм и роден в клоаката наречена българия, ако сте много горди с нея - ваш проблем 8-) точно че не съм от тук ми е докарвало много позитиви в следването, не веднъж се е отразявало и в книжката 8)
едва ли имаш компетенцията да говориш за книги, така че няма и да коментирам.

канис усъвършенствал се, и как го правиш това усъвършенстване? като си купуваш маратонки ли :lol: за мен самоусъвършенстване има друг смисъл, но щом казваш. ограничавал съм се в нуждите - естествено че се опитвам да мина колкото по-тънко може, в това е ключа към парите. не случайно карам и хубава кола, щото не си купувам мерцедес на старо и после да се разоря. но за ограничени хора като вас на първо място е показността "виж карам мерцедес" или "скивай адидас", на никой обаче това не му прави впечатление... ама чалгата и простотията ви промива мозъците и си мислите че имането на нещо, което някой си имал ви прави и вас много интересни и важни. еимайте си, дреме ми 8-) изобщо не знам къде е проблема?
аз съм привърженик на марксистките идеи, защото в днешното общество са много актуални. ако някой е ходил в уредени държави като финландия и швейцария ще види че там цари победилия социализъм, нищо че му викат капитализъм. но той няма нищо общо с дивия капитализъм в българия. тук е просто една помийна яма в която някакви крадливи политици гледат да гепят колкото може повече и разни мутри парадират с краденото си богатсво. и след това дечица като вас се стремят да подражават и да си мислят че карайки изтърбушен мерцедес Ц класа на 10 години и адидас маратонки ги причисляват към онази класа на героите на деня. а по дискотеките са най-гоелми... а даже не знаете как да изкарате 2 лв с ума или ръцете си, бас държа че 5 от 6 писали тук не работят още и искат пари от родителите си, но зад компютъра ръсят заучени големи фрази и залъгват смачканото си его. ама така е в българия - страната на форумните ебачи, биячи и тарикати :razz:
ай сиктир :lol:

BlueAvalanche
11-17-2009, 20:11
В обобщение на всичко ти предлагам да ми го ядеш 8-)

Joc
11-17-2009, 20:12
пише се България



а това "ай сиктир"... у ваше село!

kypo
11-17-2009, 20:13
пише се България



а това ай сиктир... у ваше село!
пише се бълХария, щото е пълна дупка и скоро се махам, пък ти седи тука и философствай по форумите 8-)

Canis_Dirus
11-17-2009, 20:14
закривай УНСС!

Тоя университет просто не може да падне толкова ниско, че да му даде на това недоразумение диплома.

Да те светна, че ДжимиГестапо го е завършил твоя университет. Аз уча промишлен мениджъмънт в един забутан университет, дето ако не можеш да правиш разлика между социална и социалистическа държава те късат директно.

Canis_Dirus
11-17-2009, 20:16
пише се бълХария, щото е пълна дупка и скоро се махам, пък ти седи тука и философствай по форумите 8-)
В Северна Корея ли ще ходиш? Щото другаде с твоята философия няма да те приемат на добре. Нито ще те приемат на сериозно, когато им кандидатстваш за работа с евтин костюм и обувки от пазара.

kypo
11-17-2009, 20:16
социализмът не е социално насочен така ли?

BlueAvalanche
11-17-2009, 20:17
пише се България



а това ай сиктир... у ваше село!
пише се бълХария, щото е пълна дупка и скоро се махам, пък ти седи тука и философствай по форумите 8-)

Ами хайде махай се бе, палячо. Кой знае и ти какъв си убитак ама се правиш на интересен тук.
Аз имам диплома за ядрена физика, баща ми кара Бентли и имам вила в Боливия, ела го ми го барай.

kypo
11-17-2009, 20:18
пише се бълХария, щото е пълна дупка и скоро се махам, пък ти седи тука и философствай по форумите 8-)
В Северна Корея ли ще ходиш? Щото другаде с твоята философия няма да те приемат на добре. Нито ще те приемат на сериозно, когато им кандидатстваш за работа с евтин костюм и обувки от пазара.
хаха, има нещо северно но е финландия
а т иси седи тук с марковите адидаси от филипините или виетнам 8-)
едит: пък и няма да ми се налага да ходя на интервю за работа, щото си имаме бизнесче с баща ми. ти за мене не се тревожи, ще си ходя ако ща и гол за да спестя

Canis_Dirus
11-17-2009, 20:23
социализмът не е социално насочен така ли? :lol:

Ето това причиняват 5 години УНСС!

Ти тъп ли си бе? Прочети, какво ти написах! Аз му казвам, че има разлика между социална и социалстическа, тоя кво пита.

Бизнесчето на баща ти - да се национализира.

BlueAvalanche
11-17-2009, 20:25
Човека е почитател на идеите на Карл Маркс => е шизофреник, идиот, наркоман или просто сектант 8)

teenems
11-17-2009, 20:26
мЕгазин за един леФ да си чувал чАдо?

Canis_Dirus
11-17-2009, 20:28
Кажете специалност с евтини изпити в УНСС.

Отговор - Каквото учи kypo.

deFakto
11-17-2009, 20:38
Има една верига магазини Ла фиеста ,тука поне съм ги мяркал ..
Вътре дрехите се продавали на килограм в буквалния смисъл .
За 20 лева ше се облечеш като Ал Капоне,и ше ти останат за още малко сиромашки шопинг по горните етажи,щото тва нещо е на 4 етажа доколкото скибах .. :D :D
И винаги е пълно с хора ,даже някакви се караха отпред за някъв прояден от молци пуловер .. :lol:
Няма такъв цирк ..

kypo
11-17-2009, 20:39
Става още по-забавно, ще се окаже, че този младеж, който е фрапиращо неграмотен е в някоя доста забутана специалност, затова и не иска да я спомене, все пак едно е да кажеш, че специалността ти е в топ 5 на УНСС, друго е да кажеш, че си в платената форма за чужденци и учиш икономика на транспорта.

Вторият забавен момент е откровеното неразбиране на основни понятия в икономиката, които дори и най-западналите и тъпи специалности учат, но за жалост нашият светъл бъдещ бакалавър е пропуснал да разбере, докато е бил зает да бъде неграмотен пришълец. Всичко това ни забавлява особено много, особено когато видим как някой бъра понятията "социална държава" и "социалистическа държава".

Цялата тази некомпетентност е подкрепена от явна неграмотност, както и от самия факт, че момчето е избрало лъскав автомобил като Алфа Ромео 147, който между другото освен, че харчи доста и има скъпа поддръжка, има вид точно на кола за нереализирани дупенца. Вместо този радетел за социална справедливост и разумно преразпределение на благата да си купи една нормална, народна кола той се е спрял на нещо, което все пак ще покаже всичко, което той привидно оплюва и се получава една много лицемерна ситуация.

Естествено е нормално за толкова ограничен индивид да започне да се прави на много вещ в този форум, като се опитва да блесне с нулевите си познания, като се прави на велик пред предполагаемите тийнедйжъри и ученици, защото в академичните среди и сред неговите връстници жъне само присмех и подигравки. За жалост аз обаче съм магистър по специалност, която е в реалния Топ 3 на УНСС, както и имам CV, което говори само по себе си за моите познания. Разбирам, че е гадно да видиш някой, който е учил в по-престижна от теб специалност, а и по-важното все пак е учил, а не си е плащал изпитите, затова и те разкри тук, че нямаш идея от основни икономически понятия.

Съжалявам, моето момче, но твоята некомпетентност и измислено самочувствие будят единствено смях в нас... Радвам се, че си си намерил прозвище, където да се развиваш и щом не ти трябва дипломата, предполагам че не е свързано с нещата, които очевидно не разбираш..
първо никъде не съм казал, че съм платена форма за чужденци. имам български паспорт временно, защото другия е на път.
второ българия социална ли е сега, не е. социална е била преди 20 години. живял съм във финландия и германия и ти казвам, че там е все едно соца преди 20 години тук!

друго, магистър си бил в топ 3 на специалностите, че тва нищо не е, знаеш ли колко хора завършват финанси без да знаят нищо. ако си толкова кадърен защо работиш за CV? аз в него мога да впиша само едно единствено място на което съм работил за 6 месеца! работих, видях че няма да го бъде и реших че няма да работя за никого. направих си фирма и си работя сам за себе си с баща ми. когато ти направиш нещо сам, тогава ще можеш да ми даваш високопарни квалификации какъв съм. а сега благодарение на това и се махам от кочината тук, една мечта на много хора, но не отивам да мия кенефи както повечето. ама "специалисти" като теб освен да пишат по форумите, не могат да родят една идея, която да реализират. това е твой проблем, колега.
диплома не ми трябва, защото работих в тази фирма за която писах и това беше всичко което трябва да знам - как не трябва да работи моята фирма. разни неща и пълнежи от годините в университета не ми трябват. университета не е за да интерпретирам разни теории (откоито на мен ми допадат идеите на маркс, всеки си има предпочитания), а да получи нов мироглед. твоя е доста ограничен

плюс това какво ме карате да ви споря? до един етап спора си вървеше нормално и изведнъж някакви обиди. да се води спор е изкуство, което май вие не умеете. лошо за вас, защото не навсякъде е като форумите да обиждаш ида се правиш на велик. ако знаеш как да водиш спор в рамките на добрия тон, ще оставиш добро впечатление у другия, ама в подобен детски форум какво да очакваш?

оп, забравих да спомена за алфата: защо да си купувам народна кола? аз имах такава - голф! продадох я и си търсих голф 4, но се влюбих в алфата. такава кола се купува със сърцето, за мен беше любов от пръв поглед. колите нямат нищо общо с възгледите на човек!

едит: за другите двама включили се дружно: глупавия си служи с обиди, вместо с аргументи. ама глупаците са си глупаци, какво да пиша повече...

Tokarev
11-17-2009, 20:49
Добре бе бате, само с офшорки, корпорации и концерни менкате стотинки, другите не ги забелязваш.

:D

Wildchildd
11-17-2009, 20:50
пише се бълХария, щото е пълна дупка и скоро се махам, пък ти седи тука и философствай по форумите 8-)
В Северна Корея ли ще ходиш? Щото другаде с твоята философия няма да те приемат на добре. Нито ще те приемат на сериозно, когато им кандидатстваш за работа с евтин костюм и обувки от пазара.
хаха, има нещо северно но е финландия
а т иси седи тук с марковите адидаси от филипините или виетнам 8-)
едит: пък и няма да ми се налага да ходя на интервю за работа, щото си имаме бизнесче с баща ми. ти за мене не се тревожи, ще си ходя ако ща и гол за да спестя

майна, тва северното нещо я проучи дали си обиждат държавата като теб и нямат никакво уважение към историята.С Финландия поне съм запознат...

kypo
11-17-2009, 20:51
Еххх, ето заради такива недоразумения моята диплома, труд и знания се обезценяват. Успех в частното бизнесче, аз работя за CV, защото не съм имал мама и тати да ми плащат обучението и изпитите, затова и се доказвам сам. Ти си карай количките, върти си там измислената фирмичка и говори глупости, аз лично ако ми се наложи да имам бизнес контакт с теб - ще ти се изсмея. Но и се съмнявам да ми се наложи - не се занимаваме с някакв дребни семейни фирми. ;)
хубаво, пожелавам ти късмет.
всеки си избира пътя в живота, щом искаш да си работник на някого няма лошо, и такива трябват.
и wal-mart е семейна фирма :lol:
аз спирам до тук, няма продуктивност в спора. аудиторията е неподходяща и малолетна явно, а ако е пълнолетна не е дорасла

Canis_Dirus
11-17-2009, 20:53
kypo, какъв спор бе? Ти нямаш елементарни познания спор искаш да водиш.
Алфата си купил със сърцето. Изпитите си ги взел с дупето и от там в устата. Айде.

Не знаеш, какво е социална и социалистическа и ми говорию за "диверсификация на портфейла" :razz:

Tokarev
11-17-2009, 20:59
Дори САЩ са семейна фирма....по скоро социален експеримент на група семейства.
:D

Tokarev
11-17-2009, 21:01
Тва е малко като аз не съм проститутка, само се чукам за пари...
:D

Tokarev
11-17-2009, 21:06
Хахаха и все пак работата си е чиста експлоатация...дори и да е платена.

Canis_Dirus
11-17-2009, 21:11
Хахаха и все пак работата си е чиста експлоатация...дори и да е платена.

Правилно. Природата е така създадена, че животните е нужно само да лежат по цял ден, за да оцеляват.

Canis_Dirus
11-17-2009, 21:13
А дребната фамилна инцеста е доста ангажираща, а с познанията на младежа бих прогнозирал, че е и обречена...
Той затова мечтае за социализъм. Надява се да стане монополист по някакъв начин, иначе с неговата нагласа няма никакъв шанс при пазарна икономика.

Pwnmaster
11-17-2009, 21:14
Аз лично пазарувам от китайско-пловдиският завод ""Чайна-Майна"". 8-)

Tokarev
11-17-2009, 21:24
Хахаха и все пак работата си е чиста експлоатация...дори и да е платена.

Правилно. Природата е така създадена, че животните е нужно само да лежат по цял ден, за да оцеляват.
Хората експлоатират животните.

Tokarev
11-18-2009, 07:03
Просто е разлика в начина на мислене и възприемане на нещата. Когато не работя съм най-щастливия човек на света, когато работя дори и с пари се чувствам ужасно и времето не ми стига за нищо нито се чувствам пълноценен.
:D

hottie
11-18-2009, 07:06
спам и негамотност