PDA

View Full Version : Подкрепа?



stefanov
11-17-2009, 13:00
Здрасти, в момента работя по есе на тема : Състоянието на българските хъшове в Румъния (отнася се за поемата Немили Недраги) и ви моля да ми дадете идеи какво да вмъквам в есето за да стане по-обемно. Айде аз в момента пиша и очаквам мнения! :-)

aloveyou
11-17-2009, 13:26
Първа глава на повестта създава представа за атмосферата, в която живеят хъшовете в чуждата земя. Тези достойни българи са отказали да се примирят с робската си участ и са воювали за свободата на родината си, поради което са принудени да водят тежкия живот на изгнаници. Всекидневието им е изпълнено със страдания и мъки. Румънците са враждебно настроени към тях, защото идеалите на българските юнаци са им чужди и неразбрани. Наоколо си хъшовете усещат само студенина. Бедността е друго изпитание за тях. Съществуването им в Румъния е мизерно. Всеки нов ден е начало на нова борба за оцеляване в чуждата земя, но сили им дава споменът за миналото, изпълнено със битки за свободата на отечеството, и мечтата за бъдещето, надеждата, че отново ще воюват с поробителя.

stefanov
11-17-2009, 13:31
Това от учебник ли е вадено, за да знам до каква степен да го преработвам? А иначе мерси много! :-) :oops: