PDA

View Full Version : Обица на ципата на езика?



DessieQueen
11-17-2009, 13:18
Такаа..Намерих само 1 тема,но тя не ми помогна. :)

За това,има ли някой който има обица там? От доста време искам да се пробия,понеже на езика няма да мога /много причини/ реших да е на ципата. Чух че не трябвало да се ядат някакви неща еди колко си време и т.н. Та ако някой има,ще ми каже ли точно каква е процедурата и какво се прави след като те пробият? :-o

Пп - Коментари от сорта "Ама защо там,то не се вижда" моля да няма. :)

Благодаря предварително :)

DarkKisss
11-17-2009, 15:38
Аз съм ципа+ език+ смайли и не ме бърка въобще, ям каквото нали каквото ми е в дневния режим, не се съобразявам, мен много не ме болеше, промивах го с вода за уста и това беше :) Нищо особенно.

sladurchet0333
04-01-2011, 12:23
moje6 da si qde6 vsi4ko daje pri probivaneto ne se yse6ta za6toto tam e murtvo mqsto .. daje az se 4yda dali da si q probiq sama , no me e strax da ne zasegna nekvi setivnosti ... :) ;) :P

marin4itu
04-02-2011, 08:11
Напоследък разпространен стана и пиърсингът, намиращ се на юздичката под езика (френулум). При него, както и при всички пиърсинги, намиращи се в устната кухина, в периода на заздравяване е задължително промиването с противовъзпалителни медикаменти. Алкохол МОЖЕ да се пие. Болката е по-малка от тази на езика, бързо отминава. Обиците, които се използват, са барбели, подкови и халки - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО извити, за да се намали напрежението, което оказва щифтът на кожата.
Напълно заздравява за: от 4 до 6 седмици


Взето от http://piercing-bg.com/

Cucko0
04-02-2011, 09:14
когато се пробие тази ципа ..не се ли къса след време .На мен са ми я късали не е приятно :D

FuckingFreak
04-02-2011, 12:26
Една вечер нямаше какво да правя и хванах един абокат, промих го със спирт и реших да се пробивам. Самото пробиване не болеше, усеща се като леееекичко боцкане, и после си сложих една промита малка безопасна игла. След това ядох банан, по незнайно какви причини, но ми беше много странно, когато храната ми попадаше под езика. Мислех че изобщо не стига до там :lol: Легнах си. През нощта се събудих с адски болки, отидох до тоалетната и с 300 зора я махнах. Явно защото самата безопасна игла беше права. Не бих го повторила никога.. 8-) По принцип трябва да промиваш с нещо, не съм много навътре с нещата, но предполагам със Сандрин, както при обицата на езика..

nathanlove
04-13-2011, 20:22
Ами и аз се пробих сама. Значи трябва ти зелен абокат и една обица. Самото пробиване не боли, но докато успееш да си завинтиш винтчето на обицата е голяама мъка ( поне при мен беше) то не че боли ами многоо трудно се нацелва. За храната - мисля, че можеш да ядеш каквото искаш просто първите дни ще ти е малко по-странно. Купи си САНДРИН и го пормивай около 10 дни с него всеки ден по 3, 4 пъти, САНДРИН-а НЕ се гълта, само се жабуркаш ии това е е горе-долу. И като цяло не боли ии инфекция нямах поне аз нищо, че се пробих сама :-D

OfeBofe
04-14-2011, 13:45
аз имам вече от почти 1 година .... много си я харесвам една приятелка ме беше пробила изобщо не боли не съм имала проблеми .... само с обицата ми се развърташе топчето и е малко трудно да го завърташ иначе да има опасност да се скъса ,но ако се случи се оправя за няколко дни.... друго което мога да ти кажа е че ям си нормално не ми пречи изобщо :) ... и хубавото е че ако решиш да я махнеш за няколко седмици не се запушва :)

sunlight_star
04-25-2012, 13:00
glypostii..mojesh da qdesh kakvoto iskash bez nikvi iziskvaniq..samo sled kato te probiqt shte trqbva da q promivash [moje i da ne q ma she e po kofti] , kypyvash sii sandrin i si jabyrish ystata prez 2 4asa..probii se ne boli i e qko..mojesh sama ili da nakarash nqkoi fr az syshto moga da probivam =]]

Cucko0
04-26-2012, 08:08
темата е стара.