PDA

View Full Version : "скоростен трамвай" или метро все пак?



YouKnowImBetterThanYou
11-17-2009, 22:00
Има и специалисти, които са на мнение, че не е необходимо метро. .... И какво мислите за въвеждането на чип-картите вместо билетчета ?

FockidyFockFock
11-17-2009, 22:22
оня ден пътувах в някакво хипер-мега-ултра-гига-алфа-бета-гама бавно метро, което "преплава" Сливница - СУ за 35-40 минути, кажи-речи. по 5-7 минути от станция до станция.
НЕКЪВ УЖАС, НЕКЪВ АД! :(

balon4eeeee
11-17-2009, 22:24
то транспорта в Софя е толкова НЕ навързан че си е ебало майката . В другите държави например в Италия , кола по центъра карат само тия дето си плащат солидно за да си карат колата . Иначе всичко е градски транспор ама там им е уредено и направено ..

b0Nb0n
11-17-2009, 22:41
Има и специалисти, които са на мнение, че не е необходимо метро. .... И какво мислите за въвеждането на чип-картите вместо билетчета ?
ем то не знам дали са чип карти ама има некви карти електронни им викам аз май са си чип карти

YouKnowImBetterThanYou
11-17-2009, 22:41
Има и специалисти, които са на мнение, че не е необходимо метро. .... И какво мислите за въвеждането на чип-картите вместо билетчета ?
ем то не знам дали са чип карти ама има некви карти електронни им викам аз май са си чип карти
Бе каквито и да са, една допълнителна карта никога не е излишна. :)

11-17-2009, 22:42
селските каруци

Pliok0019
11-17-2009, 22:43
ТРЯБВА да си извадя карта най-накрая.

b0Nb0n
11-17-2009, 22:43
Има и специалисти, които са на мнение, че не е необходимо метро. .... И какво мислите за въвеждането на чип-картите вместо билетчета ?
ем то не знам дали са чип карти ама има некви карти електронни им викам аз май са си чип карти
Бе каквито и да са, една допълнителна карта никога не е излишна. :)
за кво ти е смисъл тая карта си е универсал удобна си е достатъчно смисъл по голямо одобство освен преди да си се качил в градския да си таксувал няма бате пък и то няма смисъл те ся лъжат камоли пак така

WooDo
11-18-2009, 15:30
Метрото е дело на Костов, трябва да му благодарите! Още от 98-ма година го замисляше за към Младост 8)

Boot
11-18-2009, 15:49
Аз честно казано не съм видяла особено облекчение на трафика, но пък е супер бърз начин за придвижване, ако не си шофьор.

Boot
11-18-2009, 16:11
Да, градския транспорт го облекчава от към пътници. Но честно казано не мисля, че са много хората, които са пътували с кола до сега и изведнъж да минат на метро. Като свикнат с колата и повечето ги домързява да се движат. Иначе не отричам, че поне до някаква степен облекчава и се надявам един ден да обхваща целия ни град :)

И ДА ЗАБРАНЯТ ШИБАНИТЕ КОЛИ ДА ВЛИЗАТ В ЦЕНТЪРА!
(което няма да се случи, де)

lDoLLl
11-18-2009, 19:04
Що за идиот трябва да си, за да ти хрумне, че метрото е безмислено? :lol:
Това е може би най-доброто и значимото, направено в последните години за развитието на града.
Не знам за тия електронни чипове, ама тук е мястото да изкажа възмущението си от новите електронни карти - простотия и половина.

lDoLLl
11-18-2009, 19:17
Направо прекрасно! :D За какво да слизаш в центъра, като може за 2 минути да пропътуваш дистанцията Младост-Обеля. :lol:
Смисълът на метрото е точно обратният - да свързва крайните квартали с ЦЕНТЪРА (и помежду им разбира се), но метрото улеснява главно трафика Младост 37563 - центъра.

lDoLLl
11-18-2009, 19:22
Е то метрото и сега си има достатъчно врътки (главно ооколо стадиона и СУ), за какво да усложняват положението още повече. :) То си е бързо и така (все пак трябва да има спирки в центъра, няма начин), я някои да се опита да се придвижи с икарус в час-пик примерно.

lDoLLl
11-18-2009, 19:25
Някаква нова звезда?? и що Мадона..?

lDoLLl
11-18-2009, 19:33
Е ЗАЩО!? То в цяла София има 2 линии, ти за допълнителни..
Ако метрото обхваща всяко блокче във всеки квартал, супер натоварено е и мрежите са нагъсно - има смисъл.
Но ние с наще 2 линии - за какво са нио други 2 такива със същия маршрут, ама без спирки?
Метрото е най-бързият начин за придвижване от целия градски транспорт, който желае да си пътува от едната крайна спирка до другата, ще си изчака търпеливо спирките в центъра или да тръгва пеша.

_donna_
11-18-2009, 21:06
оня ден пътувах в някакво хипер-мега-ултра-гига-алфа-бета-гама бавно метро, което "преплава" Сливница - СУ за 35-40 минути, кажи-речи. по 5-7 минути от станция до станция.
НЕКЪВ УЖАС, НЕКЪВ АД! :(

Мдааам.И аз съм попадала на такъв тип.Напоследък случаите на "бавно метро" зачестяват. :?

WooDo
11-18-2009, 21:20
кви глупости говорите 50 мин това е отиване и връщане от Младост до Сливница! Вие от Сливница до СУ стигате за 12 макс

11-18-2009, 21:22
селските каруци

в ШунЬенъ като пуснат метро,тука ше се телепортираме вече :razz:трафик за вас !
В софия като си стигаш на работата за 20 мин. пеш тук ще си стигаш за 1.

_donna_
11-18-2009, 21:22
кви глупости говорите 50 мин това е отиване и връщане от Младост до Сливница! Вие от Сливница до СУ стигате за 12 макс
Не си попаднал просто ... някои влакчета много се бавят.Не знам у кого е вината,но е доста досадно.Ти си си изчислил метрото да ти е 10 мин., а не 25 ...

WooDo
11-18-2009, 21:24
няма как да се бавят по толкова защото си имат график.. то ако се бави 40 минути на 6 станции ще минат 3-4 влака през него.. не знам как е възможно такова нещо.. пътувал съм по всяко време на деня и не е имало нищо подобно

_donna_
11-18-2009, 21:27
няма как да се бавят по толкова защото си имат график.. то ако се бави 40 минути на 6 станции ще минат 3-4 влака през него.. не знам как е възможно такова нещо.. пътувал съм по всяко време на деня и не е имало нищо подобно

И аз не знам как е възможно - просто се изумявам ...колкото и да го мисля все не ми се връзва поради горепосочените от теб причини.Обаче - това е.Фактите са си факти.

b0Nb0n
11-19-2009, 00:43
ама тук е мястото да изкажа възмущението си от новите електронни карти - простотия и половина.
я я кое им е кофтито че не съм ги ползвал тия карти още

b0Nb0n
11-19-2009, 01:06
ама тук е мястото да изкажа възмущението си от новите електронни карти - простотия и половина.
я я кое им е кофтито че не съм ги ползвал тия карти още

не си ли чертал още с тия карти бе :smt033
не нямам такава чертая с едни карти от казина много яки карти и една карта от гуилд варс като си къпиш играта дето ти пише кода на нея също много яка :Д

MZMA
01-02-2010, 02:10
Ако се измисли нещо за редовен градски транспорт,задръстванията ще намалеят защото все повече хора ще използват ГТ-то,а не личния си автомобил,както едно време качвахме се на ИКАРУСИТЕ че дори и 6-та им включвахме щото пътищата бяха пусти ама сега не е така.Реши ли се проблема с градския транспорт край на задръстванията и всякакви такива глупости като метро и скоростни трамвай са излишни,скъпи и в повечето случай НЕефективни проекти.

PsychologicalDisorder
01-02-2010, 02:27
Ако се измисли нещо за редовен градски транспорт,задръстванията ще намалеят защото все повече хора ще използват ГТ-то,а не личния си автомобил,както едно време качвахме се на ИКАРУСИТЕ че дори и 6-та им включвахме щото пътищата бяха пусти ама сега не е така.Реши ли се проблема с градския транспорт край на задръстванията и всякакви такива глупости като метро и скоростни трамвай са излишни,скъпи и в повечето случай НЕефективни проекти.

тихо, по- добре.

KoRnFlAkE
01-02-2010, 03:36
необходимо е, за кво го има в толкова много градове, ако е безполезно?

woshata
01-02-2010, 10:44
оня ден пътувах в някакво хипер-мега-ултра-гига-алфа-бета-гама бавно метро, което "преплава" Сливница - СУ за 35-40 минути, кажи-речи. по 5-7 минути от станция до станция.
НЕКЪВ УЖАС, НЕКЪВ АД! :(тва са новите метра и още не смеят да им дават мошно газ.. и мен ме дразнят

ама като имаш приятел дето работи в метрото, поне бавния превоз ти е безплатен и се возиш при машиниста 8-) да много съм мазна :razz: и смерт за електронните карти, никога няма да ползвам такава !!!!!!

machoka
01-02-2010, 17:47
Шофьорът плаща ЗАДЪЛЖИТЕЛНО - данък МПС към общината, гражданска отговорност, 5-10лв на ДЕН за да можеш да спреш и слезеш, както и гориво, от чиито акциз също държавата черпи ресурси. Отделно на това я обслужваш постоянно, както и правиш КАСКО заради такива социални инвалиди като ClockworkOrange, на които по всяко време може им хрумне ей така щото са във филма да ти повредят собствеността минавайки покрай нея . Всичко това на месец излиза повече от 700лв изчислено за годината.

Можете да ми ядете скоростния лост всички вие с 15лв месечно за карта дето се разхождате с мп3ката по трамваите и не вършите нищо съществено. Аз без кола НЕ мога да си върша ангажиментите. Поне докато не направят общественият транспорт така уреден и удобен, както е във всеки европейски град.

Tokarev
01-02-2010, 19:16
Зимайте си стари и евтини коли за да не ви бърка дали са чупени, ударени и одрани а и за да можете и вие с тях да чупите,удряте и охлузвате...
:D
Разходите са по малко, частите са евтини, а като спирате в центъра може да си демонтирате по две гуми за да не ви ги дигат паяците...
Срещу скобите решението е инвертор към 220V и най обикновен флекс - работи безотказно ! Докато не вземете нещата във ваши ръце ще ви дерат с глоби и измислени таксички както си искат.

lDoLLl
01-02-2010, 19:17
Абе то колата ако ти е потрошена ще я оправиш, ама нервите - малко трудно

Tokarev
01-02-2010, 19:46
Зависи от човека, на мен ми е през кура за колата....нямам го тва чувство дето другите шоферчета го имат - ауу леле одраскана е не знам си кво...
Това винаги ми е било безразлично...откакто спряха да правят колите от метал вече не си струва да им береш грижа...важни са парите.Или примерно ударя някой - ама никога няма да слеза да видя какви са щетите ако оня не си е в колата, направо продължавам бързо преди някой да види и някъде на спокойно си гледам какво е станало.

machoka
01-03-2010, 10:06
Никой не е казал, че се мисли за нещо повече.

Всеки се занимава с нещо - някои са ученици, други като тебе, а трети практикуваме динамична работа свързана с частен бизнес и тук време за почивка няма.. нито за колела или градски транспорт в настоящия му вид. За това ти позволявам да се самооблееш и самозакриеш. Освен това ти пожелавам да те видя как препикаваш моята кола или някоя от служебните ;)

balon4eeeee
01-03-2010, 10:07
Като ни нацакат чиповете на нас ще видите . ;]

Ааа мразя да се движа с какъвто и да е граски транспорт Особено имам алергия от трамваи и автобуси . Максимално рядко ги използвам .

machoka
01-03-2010, 11:26
Значи, за тебе какво е излишно въобще не ме интересува. Ти живееш в различен свят, където колите са излишни. При мен са задължение, а не екстра.

И си реагирах най-нормално на тъпите призиви 'шофьорите да си плащат' от хората (от които повече се движите на вересия) с мп3-ки по трамваите с 20лв разходи дневно. Плащаме си и то ПРЕДОСТАТЪЧНО за условията, които ни се предоставят, лошата инфраструктура, дупките и всичко останало.