PDA

View Full Version : Интернет към лаптоп



Eddie
11-18-2009, 20:23
Здравейте!

Преди време пуснах тема да ми предпоръчате марка лаптоп. Мерси за отзивите в другата тема. Купих си едно asus-че.

Сега имам малък, или пък може би голям проблем. Не знам как да си насторя да си пусна нета на лаптопа. На интернет с оптичен кабел съм. Пробвах просто да го ръгна в лаптопа и настройваки тук там да го наглася, но уви без успех.

Ако някой има идея, как да си наглася настройките, да пише, ще съм безкрайно благодарен :)

LittleDude
11-18-2009, 20:27
тоя кабел ако си г0 мушкал в компа, трябва да клонираш MAC адреса от ланкартата на компа, на лаптопа...

ПП купи си рутер...

doomkillerr
11-18-2009, 20:53
Здравейте!

Преди време пуснах тема да ми предпоръчате марка лаптоп. Мерси за отзивите в другата тема. Купих си едно asus-че.

Сега имам малък, или пък може би голям проблем. Не знам как да си насторя да си пусна нета на лаптопа. На интернет с оптичен кабел съм. Пробвах просто да го ръгна в лаптопа и настройваки тук там да го наглася, но уви без успех.

Ако някой има идея, как да си наглася настройките, да пише, ще съм безкрайно благодарен :)

Здравей Eddie.
Ето какво трябва да направиш: http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=5831280#5831280 - Имай в предвид, че трябва да направиш настройките на IP и Subnet Mask (ако за необходими за интернет връзката ти!!!)

П.С. - Както каза "LittleDude" най-добер си купи рутер, ако смяташ да ползваш интернета на настолния компютър и на лаптопа... В настройките на рутера има опция за клониране на MAC-адреса и IP-то!!! 8)