PDA

View Full Version : Помощ по химия и английски



pitbulll
11-18-2009, 20:44
Здравейте. 6ти клас съм.

PurpleDream
11-18-2009, 20:59
По химия може ли да ми кажете как се изчислява молекулната маса примерно на CO2.


прочети си урока по дяволите...

swipss
11-18-2009, 21:05
Здравейте. 7ми клас съм.
По химия може ли да ми кажете как се изчислява молекулната маса примерно на CO2.

А по английски това упражнение с еach и every трябва да се попълни.

1. every school hat its own uniform.
2. You mobile was busy each time I tried to call you.
3. I spoke to each of them with no success.
4. I go to this park ____ every day.
5. Read each of the instructions carefully.
6. My mother works every day except Sunday.
7. I looked for my keys in every pocket.
8. My granny was carrying a bag in each hand when I met her at the corner of the shop.
9. I wrote a personal invitation to ( тфа нз ) of my friends.

Мерси предварително..





Молекулната маса може да се изчисли от молекулната формула на веществото

CO2 е въглероден диоксид


CO2 е молекулната маса на CO 2 = 44010 g/mol

bishop
11-18-2009, 21:08
Абе приятелю, химията как да е, ще ти го кажем, ще го научиш (надявам се), ама по англ кво ще постигнеш ся като ти направя аз упражнението? Уотевър, то си е за теб, ама ако искаш мнението ми, си сядай на гъза и си учи езика щото без поне 1 (за предпочитане 2 или повече) западни езика не можеш да минеш.

Молекулна маса логично ти е равна на сбора от атомните маси. в случая с СО2 имаш 2 атома кислород и 1 въглерод, значи имаш масата на С + 2 пъти масата на О. Ако не ме лъже паметта кислородът беше 16, въглеродът 12, обаче ще е хубаво да си погледнеш периодичната система (там ти е написано всичко).


Здравейте. 7ми клас съм.
По химия може ли да ми кажете как се изчислява молекулната маса примерно на CO2.

А по английски това упражнение с еach и every трябва да се попълни.

1. Every/His/Her/нещо друго според контекста school hat its own uniform. <-тоя Hat, който си ми го написал тука значи шапка. Допускам че е Had или Has.
2. Your mobile was busy аt the/every time I tried to call you. <-пак неграмотно написано, това което син написал значи "ти телефон беше..." допускам че си изял 1 r.
3. I spoke to all/нещо друго of them with no success. <- никакъв контекст ли нямаш за тези изречения?
4. I go to this park every day. <- ако изречението действително изглежда както си го написал там не трябва да има нищо.
5. Read all of the instructions carefully.
6. My mother works еvery day except Sunday.
7. I looked for my keys in my pocket.
8. My granny was carrying a bag in her hand when I met her at the corner of the shop.
9. I wrote a personal invitation to all of my friends.

Мерси предварително..

И да, мацката, която се е отчела в темата докато аз гадаех какво си имал предвид с тия изречения, е абсолютно права, по всяка вероятност в учебника ти по химия пише всичко което има да се знае за относителна атомна и относителна молекулна маса. Добра идея е да го прочетеш, защото иначе след 1 месец ще ти разясняваме и какво са молове и купчина др сложни неща.

bishop
11-18-2009, 21:12
Здравейте. 7ми клас съм.
По химия може ли да ми кажете как се изчислява молекулната маса примерно на CO2.

А по английски това упражнение с еach и every трябва да се попълни.

1. every school hat its own uniform.
2. You mobile was busy each time I tried to call you.
3. I spoke to each of them with no success.
4. I go to this park ____ every day.
5. Read each of the instructions carefully.
6. My mother works every day except Sunday.
7. I looked for my keys in every pocket.
8. My granny was carrying a bag in each hand when I met her at the corner of the shop.
9. I wrote a personal invitation to ( тфа нз ) of my friends.

Мерси предварително..





Молекулната маса може да се изчисли от молекулната формула на веществото

CO2 е въглероден диоксид


CO2 е молекулната маса на CO 2 = 44010 g/mol

О.о мн съм добър. C - 12, O - 16

pitbulll
11-18-2009, 21:13
ляляяя

swipss
11-18-2009, 21:16
Абе приятелю, химията как да е, ще ти го кажем, ще го научиш (надявам се), ама по англ кво ще постигнеш ся като ти направя аз упражнението? Уотевър, то си е за теб, ама ако искаш мнението ми, си сядай на гъза и си учи езика щото без поне 1 (за предпочитане 2 или повече) западни езика не можеш да минеш.

Молекулна маса логично ти е равна на сбора от атомните маси. в случая с СО2 имаш 2 атома кислород и 1 въглерод, значи имаш масата на С + 2 пъти масата на О. Ако не ме лъже паметта кислородът беше 16, въглеродът 12, обаче ще е хубаво да си погледнеш периодичната система (там ти е написано всичко).


Здравейте. 7ми клас съм.
По химия може ли да ми кажете как се изчислява молекулната маса примерно на CO2.

А по английски това упражнение с еach и every трябва да се попълни.

1. Every/His/Her/нещо друго според контекста school hat its own uniform. <-тоя Hat, който си ми го написал тука значи шапка. Допускам че е Had или Has.
2. Your mobile was busy аt the/every time I tried to call you. <-пак неграмотно написано, това което син написал значи "ти телефон беше..." допускам че си изял 1 r.
3. I spoke to all/нещо друго of them with no success. <- никакъв контекст ли нямаш за тези изречения?
4. I go to this park every day. <- ако изречението действително изглежда както си го написал там не трябва да има нищо.
5. Read all of the instructions carefully.
6. My mother works еvery day except Sunday.
7. I looked for my keys in my pocket.
8. My granny was carrying a bag in her hand when I met her at the corner of the shop.
9. I wrote a personal invitation to all of my friends.

Мерси предварително..

И да, мацката, която се е отчела в темата докато аз гадаех какво си имал предвид с тия изречения, е абсолютно права, по всяка вероятност в учебника ти по химия пише всичко което има да се знае за относителна атомна и относителна молекулна маса. Добра идея е да го прочетеш, защото иначе след 1 месец ще ти разясняваме и какво са молове и купчина др сложни неща.

Но, в момента почва на всякаде да се говори РУСКИ... И без тези 2 основни езика .. ти не можеш да излезеш от България.. И да кажем, ти не трябва да се счупиш от учене, просто ти трябва да можеш да се оправяш, когато срещу теб застане "Руснак, англичанин" или някой друг, който не разбира български.. Сигорен съм, че това което ти каза човека ти дори няма да си направиш труда да го "научиш", е да, да го назубриш може.. и до 2 дена няма да го помниш.. ти не преписваш правилно от учебника, камоли да почнеш да говориш даден език.