PDA

View Full Version : Печене на моделин



FuckingFreak
11-19-2009, 09:04
Значи днес си купих моделин от книжарницата (не пише,че е за печене).Немога да намеря точно такъв за печене,защото няма в нашия град.Всъщност има едно магазинче Слънчоглед и там е последната ми надежда.Но на кутията пише "plasticine" което в превод мисля, че означава "пластелин".Мисля да направя няколко фигурки и да ги изпека,но искам да попитам някой по-опитен от мен на каква температура се пече,колко време,първо трябва ли да е загрята фурната и ако се огаже пластелин какво става .. Ще се радвам някой опитен да ми каже,защото предпочитам първо да попитам някой който разбира отколкото да направя някой гаф. : )

П.С.: Съжалявам ако съм сбъркала раздела :-o

Sham
11-19-2009, 16:07
ако е пластелин, ще се разлее в локвичка;
полимерна глина има в 'Слънчоглед', да
на него си пише на колко и колко

FuckingFreak
11-19-2009, 16:14
не в смисъл мисля,че не е полимерна
а незнам на колко градуса и колко време да пека :C

Sham
11-19-2009, 16:19
моделин за печене = полимерна глина
моделин за дечица = пластелин с различна мазност/твърдост/пр.
//виждала съм "моделин", в големите търговски вериги(не беше Метро, някаква хранителна верига май, той също се пече и става като гумен/гъбен, но се рони

FuckingFreak
11-19-2009, 16:46
.. и това значи, че фурната ще експлодира?
.. нали не :D
.. е все пак ще пробвам :-D

lemonademouth123
07-23-2011, 18:18
ако е пластелин, ще се разлее в локвичк



Да, един път се прецаках с един пластилин, който мислех да моделин, и хубавата ми фигурка си отиде :(

RainbowGirl
07-23-2011, 19:10
Има два вида моделин в "Слънчоглед" - печулин и Фимо. Фимо-то е по-хубав и те съветвам да си вземеш от него.. 3,45лв. на парче. :)

Cucko0
07-23-2011, 20:21
темата е стара