PDA

View Full Version : Пилинг на лицето!



silviq8888
11-20-2009, 10:55
Я ми кажете някой правил ли си е пилинг на лицето? Колко пари струва? И хубави ли резултати постигнахте абе изобщо всичко което знаете !Мерси! :)

lizzy
11-20-2009, 13:42
И аз одавна замислям да си направя химически пилинг на лицето :)

Ако някой си е правил да сподели ...

Та.. ето какво намерих в нета :

Химичен пилинг в цени Химичния пилинг представлява излющване на кожата, т.е. премахват се външните слоеве, като по този начин се изглаждат дребни бръчици, помага при пигментация, акне, зачервявания за уеднаквяване и изглаждане на тена. За пилинга се използват алфахидокси киселини, а за по-дълбок пилинг и трихлороцетната киселина. Пилинга бива повърхностен, среден и дълбок. Какъв ще бъде пилинга преценява дерматолога. Имайте предвид че повечето пъти са необходими няколко процедури.

Цена - 100 - 200 лв.

При химичния пилинг се постига изглаждане и подобряване вида на кожата чрез излющтване на повърхностния й слой с помощта на различни химични препарати. Тази процедура е особено полезна при хора със ситни бръчици на лицето и пигментации на кожата. Химичният пилинг може да премахне от повърхността на кожата някои преканцерозни (предракови) образувания, както и да подпомогне лечението на акне и състояния след него. В основата на различните препарати за химичен пилинг са киселините.

Алфахидрокси киселините (гликолова, млечна и плодови) се използуват за лек химичен пилинг и нерядко се прилагат от козметички в козметичните салони. Поради мекото действие на тези киселини, възстановяването е много бързо, но за постигане на видим ефект обикновено се налага няколкократно прилагане на интервали от по една седмица до месец. Интервалите, както и концентрацията на разтворите се определят индивидуално. След третиране с тях кожата на лицето става по-гладка и по-светла. В малка концентрация алфахидрокси киселините могат да се смесят с ежедневно използуваните вода за лице или крем за лице и да са част от ежедневната поддръжка на кожата.

Трихлороцетната киселина се използува в различни концентрации за различна дълбочина на излющтването. Най-често се използува за средно дълбок пилинг, с който много добре се повлияват повърхностните бръчици около очите и устата, както и повърхностните дефекти и пигментации на кожата.

Химичният пилинг с Трихлороцетна киселина:

•Изглажда фините бръчки (около очите, около устата)
•Изчиства повърхностните дефекти на кожата
•Премахва повърхностните пигментации
•Може да се използува не само на лицето, но и на други области от тялото
•Процедурата отнема 10 - 15 мин
•Може да се използува и при пациенти с по-тъмна кожа
•Дълбочината на пилинга може да варира, но обикновено достига до средно дълбоко третиране на кожата
•Най-често се налага провеждането на 2-3 пилинга за постигане на оптимален ефект
•Възстановяването на третираната кожа отнема 3-5 дни

След химичен пилинг с Трихлороцетна киселина се налага предпазване на кожата от ултравиолет за около 30 дни след процедурата. През цялото време кожата се протектира и със защитни кремове с висок фактор на защита.
Най-подходящо време за химичен пилинг е есенно-зимния период поради по-слабата слънчева радиация.
Химичният пилинг с Трихлороцетна киселина трябва да се извършва само от лекар. Много е важно да изберете лекар, който е достатъчно опитен в процедурата за т.н. "skin resurfacing" (подновяване на кожата) чрез химичен пилинг.Специалистът ще прецени типа на Вашата кожа и най-подходящият метод за нейното третиране за постигане на оптимален резултат. Ще получите пълна информация за процедурата, за периода на възстановяване и възможните рискове.

Miss_Beauty_16
11-20-2009, 15:44
:?

BoRe
11-20-2009, 22:48
Пилигът е много ефективен начин за подмладяване на лицето. Още след първата процедура, ефектът е видим. Според различните методи и цените контрастират. Химичният пилинг и микродермаабразиото струват около $30 /лице/. Лазерният пилинг, който е и най-ефективен ще ти струва доста повече $300 /лице/.

emin3mchet0
11-21-2009, 11:57
Аз съм си правила химически пилинг за 50 лева. Резулатата е уникален и не боли кой знае колко :) 1 седмица трябва да се пазиш от слънце и да се мажеш със специални кремове 8-) Но повтарям резултата е НЕВЕРОЯТЕН :grin:

sanq9
11-21-2009, 13:11
Аз съм си правила химически пилинг за 50 лева. Резулатата е уникален и не боли кой знае колко :) 1 седмица трябва да се пазиш от слънце и да се мажеш със специални кремове 8-) Но повтарям резултата е НЕВЕРОЯТЕН :grin:

Колко процедури направи! :P :P

heiress
11-25-2009, 01:35
Един от моя клас си направи и честно да ти кажа ми изглежда малко изкуствен.. кожата му е като гумена.. въпреки, че и аз обмислям да си направя съм малко скептично настроена след това, което видях... но все пак още съм навита, така че който се е подлагал да споделя впечатления..
:)

Sigrina
11-25-2009, 06:32
Момиченца, химическият пилинг се прилага предимно и най-вече на застаряваща кожа (след 35годишна възраст). Нали се сещате, че ако си направите още сега като станете на 35, друго освен скалпела няма да ви накара да изглеждате по-добре. Защо си причинявате такива работи... :? :? :?
Можете да си правите пилинг с кафе или козметични трици примерно, защо ви трябва да се заливате с киселина....

vampire_girl_
11-25-2009, 07:19
Момиченца, химическият пилинг се прилага предимно и най-вече на застаряваща кожа (след 35годишна възраст). Нали се сещате, че ако си направите още сега като станете на 35, друго освен скалпела няма да ви накара да изглеждате по-добре. Защо си причинявате такива работи... :? :? :?
Можете да си правите пилинг с кафе или козметични трици примерно, защо ви трябва да се заливате с киселина....

и аз това си мисля.
Колко от момичетата тук,имат нужда да прикрият някакви бръчици или ... не знам,но мисля,че е по-добре,ако кожата не е чак толкова проблемна с нещо по-безвредно..

Sigrina
11-25-2009, 12:24
igrina, химическия пилинг НЕ Е ВРЕДЕН, дори полезен бих казъл..
Маха се най-най-най-горния слой кожа и така след време си се образува нов слой, който е по-чист, гладък и т.н.
Първо не съм igrina :) И второ - никога не съм казвала, че е вреден. Той просто е неподходящ за млада кожа.

Sigrina
11-25-2009, 12:56
Регенеративните процеси при млада кожа (до 25 годишна възраст) стават абсолютно от самосебе си. За да бъде кожата красива и еластична, тя има нужда от колаген, който я овлажнява, защото събира молекулите на водата около себе си. При по-напреднала възраст водата в тялото намалява, следователно и колагенът и първите бръчки са на лице.
Тогава вече жените имаме нужда от "освежаване".
Преди това е просто пълна загуба на пари и кожа при неналичие на някакви петна, които не се отстраняват чрез други методи или разни такива проблеми.
На такава крепка възраст не можеш да имаш някакви по-сериозни проблеми от пъпки, комедони и прекалено омазняване (себум), за които химическият пилинг изобщо не помага.
Ако приемаш достатъчно витамини и минерали от естествените им източници (пресни плодове, зеленчуци и сурови ядки) и вода, няма да имаш проблеми с кожата си.
Най-добре се посъветвай с лекар дерматолог (не с козметик) и той ще ти изясни тези въпроси, ако не ми вярваш. Успех :)

simov
06-06-2015, 13:47
Трихлороцетна киселина 99 % лабораторна.

Цена: 10 гр. - 10 лв.; 25 гр. - 20 лв.; 50 гр. - 35 лв.; 100 гр. - 80 лв.; 500 гр. - 140 лв.

Ледена оцетна киселина 99 % лабораторна - 20 лв./л.

Медицински восък за кола маска и парафинови нагревки - 6 лв./кг.

/ Цетил-стеарилов алкохол, бели восъкообразни гранули с точка на топене 40 градуса/

Стеарин извлечен от животински мазнини /на люспи и плочки / - 6 лв./кг.

Куриерска доставка.

За контакт 0876265091