PDA

View Full Version : Защо се включва сам?



Co0kieGirl
11-20-2009, 14:26
Здравейте,интересно ми е защо компютърът ми се включва сам.Изклювам го за да уча и когато бутна мишката или бюрото той се включва.Днес дори се прибирам оставям си чатата и той пак си се включва.Знам,че може да се изключва и отзад,но ми е интересно защо става така. :)

LittleDude
11-20-2009, 15:02
да не го слагаш в Stand By ?

Co0kieGirl
11-20-2009, 15:22
Не,натискам си изключи.Не ми пречи много,но ми е интересно защо става така :-o

doomkillerr
11-20-2009, 17:08
Не,натискам си изключи.Не ми пречи много,но ми е интересно защо става така :-o

Само ако е на "Stand By" режим - компютъра тръгва от щракване на бутон на клавиатурата или местене на мишката... Ако е изключен от "Shut Down" бутона няма да тръгне до като не се натисне "Power" бутона или в някой случай при моментно спиране на тока се случва (на някой машини) да тръгнат сами след това... По-принцип има настройки на Windows-а, какво да стане когато натиснеш "Power" бутона или ако има такъв бърз бутон на клавиатурата и може да се настрой - вместо да се изключи РС-то да преминава в режим "Stand By". В твоя случай ми се струва, че точно това е станало... 8)

Co0kieGirl
11-20-2009, 17:25
Такъв бутон нямам на клавиатурата и тока днес не е спирал...нищо благодаря ви все пак за отговорите :)

DarkAngelOfHope
11-20-2009, 19:28
Ама като мръднеш мишката почва да зарежда BIOS и Win или направо ти се показва десктопа ? Щото ако е второто ... това означава че ти не изключваш компютъра а само минаваш в Stend By както казаха по горе ... като го изключиш вентилаторите спират ли да работят ? ако не спират значи не изключва и компа ...

Co0kieGirl
11-20-2009, 20:04
като се включи си зарежда там windows и ми иска паролата нали.Иначе като го изключа вентилатора си спира

amk933
11-20-2009, 20:22
като се включи си зарежда там windows и ми иска паролата нали.Иначе като го изключа вентилатора си спира.

То и на Стенд Бай вентилатора пак се спира. ;)

Co0kieGirl
11-20-2009, 21:04
Сигурна съм,че не е на стенд бай :) е все пак мерси за мненията :]

amk933
11-20-2009, 21:17
Сигурна съм,че не е на стенд бай :) е все пак мерси за мненията :]

Няма как да се вклюва ако е Turn off или Shut down. Единственият вариянт е това. :)

LittleDude
11-20-2009, 21:39
за най сигурно го цъкаш доло от копчето....

blgt
11-21-2009, 08:10
Сигурна съм,че не е на стенд бай :) е все пак мерси за мненията :]

Няма как да се вклюва ако е Turn off или Shut down. Единственият вариянт е това. :)
братле, явно не си си ритал достатъчно компа 8-) 8-) 8-)

това се получава след дълги и изморителни часове игра и/или програмиране. ядосваш се, че забива -> вкарваш му 1-2 шута, той тръгва... ама после почва да праи тва за дето говорите в тая тема ;)

ако ти е в гаранция го занеси в сервиза, за секунди ще ти сменят захранването и вече няма да ти прави такива мръсотии
ако не е - за едно ново захранване ще ти вземат 15-20 лв. вярвам.. поне преди няколко години беше толкова :)

разбира се, ако си го пердашила достатъчно де.. иначе проблема може и друг да е.. но най-вероятно е захранването де

LittleDude
11-21-2009, 11:18
кат го изключиш, го цъкни от захранването, за да си сиг. че се е изключил...

Co0kieGirl
11-21-2009, 19:13
кат го изключиш, го цъкни от захранването, за да си сиг. че се е изключил...
да..явно това е е решението.Пак благодаря на всички :)