PDA

View Full Version : Събориха чешмата, построена в памет на турските терористи



whiteboy
11-21-2009, 16:33
Събориха чешмата в руенското село Трънак, построена в памет на турските атентатори от 1984 - 1986 г.

http://www.skat.bg/private/images/news/6314.jpg

Чешмата в руенското село Трънак е съборена. Това повърди за радио „Фокус” – Бургас кметът на Руен, Исмаил Осман. Той допълни, че това е станало с решение на Върховния административен съд и със заповед от Регионалната дирекция за национален строителен контрол - Бургас. Според решението на съда тя е незаконна и трябва да бъде съборена. По неговите думи съдът е постановил 14-дневен срок, в които разрушаването на чешмата е трябвало да стане. „Иначе имаше административно наказание в размер на 5000 лева за мен като юридическо лице и за собственика на чешмата”, каза Осман. „Следващият момент те наемат фирма и събарят чешмата. Нямахме друг избор”, коментира кметът.Чешмата в село Трънак представлява паметник на Абдула Чакър, Саафет Реджеб и Емин Мехмедали, разстреляни като извършители на серия атентати през 1984-1986 г. , сред които и атентата на влак, пътуващ от Бургас за София на гара Буново, където загиват и деца. Чешмата бе посторена в тяхна памет след 10 ноември 1989 г. от брата на Емин – Сабри и бе открита от Ахмед Доган. Самата чешма е предизвиквала периодично вълни от недоволства сруд различни партии и българската общественост.

Темата я има в още един раздел, но предвид голямата и важност я публикувам и тук.

mitternacht
11-21-2009, 16:39
:shock: Нещо умно, кадърно и правилно направено в днешни дни, в България?! :shock:

Даа... (пуснаха колайдера и) редът във Вселената се прецака.

amk933
11-21-2009, 17:16
Хахахахахах. Сега къде е кристо да ми говори за про-ДПС политиката на ГЕРБ. :lol: Сега ще каже, че е популистки ход за да замаже очите на хората. 8-) :lol:

mitternacht
11-21-2009, 18:15
Дори и да е популистки ход, не променя факта е по-добре от абсолютно нищо и дори е добро дело. :)

kristo
11-21-2009, 21:33
По нареждане на началника на РДНСК Бургас Милен Ненчев бе разрушен паметника на протурския тероризъм в село Трънак известен като "Кървавата чешма". Телевизия СКАТ изказва възхищението си от този съвестен служител приложил закона без да чака одобрение от силните на деня.

http://www.skat.bg/news.php?action=0&newsID=6314&sort=0&page=0

Не знам къде ти се привидя, че чешмата е бутната от правителството на ГЕРБ само. Чешмата е бутната по нареждане на Върховния административен съд(който е независима политически институция) и началника на РДНСК Бургас Милен Ненчев, като той е в основата на тази инициатива! Аз нареждане от правителството да се събори тази чешма, пък и какъвто и да е коментар за нея, не съм чул, така че нямам основание да свързвам това събитие с дейността на правителството.

Иначе честито на всички българи за него, това си е малък национален празник и показва, че честни и почтени български патриоти, макари малко, все пак се намират. И че надежда винаги има.

amk933
11-21-2009, 23:04
По нареждане на началника на РДНСК Бургас Милен Ненчев бе разрушен паметника на протурския тероризъм в село Трънак известен като "Кървавата чешма". Телевизия СКАТ изказва възхищението си от този съвестен служител приложил закона без да чака одобрение от силните на деня.

http://www.skat.bg/news.php?action=0&newsID=6314&sort=0&page=0

Не знам къде ти се привидя, че чешмата е бутната от правителството на ГЕРБ само. Чешмата е бутната по нареждане на Върховния административен съд(който е независима политически институция) и началника на РДНСК Бургас Милен Ненчев, като той е в основата на тази инициатива! Аз нареждане от правителството да се събори тази чешма, пък и какъвто и да е коментар за нея, не съм чул, така че нямам основание да свързвам това събитие с дейността на правителството.

Иначе честито на всички българи за него, това си е малък национален празник и показва, че честни и почтени български патриоти, макари малко, все пак се намират. И че надежда винаги има.

Изпълнителната власт е основната думичка, която ти убягва. ;)

bulgarian1878
11-22-2009, 09:58
Събарянето на тази чешма има дълга история и много други опити, които са били възпирани от какви ли не личности... Уви, в днешно време я събориха, за което мога да честитя на Българите.

Историята, която има чешмата ще си остане само за тези, които я знаят... :)

DieselBlood
11-29-2009, 21:10
В Бургас сме бахти лошите,а???? :D :D :D

Vesk0u
12-01-2009, 19:38
Аз се чудя как местното население не е бутнало тази чешма преди доста време.. Но все пак, евала! Най-накрая нещо за похвала!

bulgarian1878
12-05-2009, 13:55
Ще продължиш да се чудиш, докато не започнеш да се занимаваш с някои неща сериозно и не разбереш, че нещата не са толкова прости, колкото ти се струват. Или колкото ни ги представят...

Diam0nD
12-05-2009, 21:10
Добре е ,че я няма вече . :)