PDA

View Full Version : Въпрос за кандидатстване :?



sindromnaDOWN
11-21-2009, 18:51
ЗДР , та значи работата е там , че уча в езикова и съм 11 клас сега ...имам намерение да кандидатствам с химия и биология в медецинския . Работата е там ,че съм на ЗИП по география и нямаше как да ме преместят по биология , защото минаха сроковете ... та значи работата е там ,че се вземат оценките от 10,11,12 клас , а тая даскалката каза нещо от сорта , че оценките от 12ти клас се зимат само за тия дет са в ЗИП по биология ...Та въпроса ми е дали пак ше ми земат оценката от 12ти клас независимо ,че не съм на ЗИП по Био ...... все пак съм си зел учебници профилирана подготовка и смятам да се подготвя до колкото мога .... друго е за уроците някои да ме светне от кога е добре да почна и по биология дали трябва да ходя или да си уча от учебниците само . Тоест разбрах ,че материала ще е само от 10,11,12 ако не се лъжа ? ако е така не виждам голям смисал там да ходя на уроци ? Вие как мислите :oops:

sindromnaDOWN
11-21-2009, 18:53
работата е там ,че ние в езиковите 8ми клас нямаме биология както и мн други предмети...тоест сега съм в 11ти клас и учебника ми по биология е за 10ти ...

Abigoria
11-21-2009, 19:53
Материалът е от 8, 9 и 10 клас, 11 и 12 не се учи химия и биология, само хората в езиковите ги учим и 11 включително. Уроците ги почвай сега, защото ако не друго, трябва да се научиш да развиваш теми, пък и учителите дават много допълнителна информация, която носи бонуси на изпита.. Сам няма да можеш да се подготвиш, отсега ти казвам :) Гърчът е голям, конкуренцията- още по, а критериите на изпитите са... Нечовешки.
И аз съм 11 клас, и ходя на уроци и по химия, и по биология. Зорът е голям, особено ако си паралелка със засилено изучаване на език. Имам приятели, които по няколко пъти са се мъчили да влизат с медицина без да ходят на уроци, но не им се е получило, просто защото искат неща, които не пшат в учебниците. Колкото и идеално да си научил, няма как да изкараш над 5 :)

OneGirl
11-21-2009, 20:01
просто защото искат неща, които не пшат в учебниците. Колкото и идеално да си научил, няма как да изкараш над 5 :)
Ъъъъ тва не е вярно, че искат неща които ги няма в учебниците. Научи си идеално дума по дума от учебника и тогава няма как да ти пишат оценка различна от 6 :) .

Abigoria
11-21-2009, 20:13
просто защото искат неща, които не пшат в учебниците. Колкото и идеално да си научил, няма как да изкараш над 5 :)
Ъъъъ тва не е вярно, че искат неща които ги няма в учебниците. Научи си идеално дума по дума от учебника и тогава няма как да ти пишат оценка различна от 6 :) .

Не ти говоря за разни важни неща. Казвам, че просто са изпуснати неща като това, че двете тазови кости са свързани полуподвижно чрез влакнесто- хрущялна точка, или пък че диафрагмата затваря отвора в долната част на гръдния кош. Такива неща се изискват, ане се пишат в учебниците, просто щото се подразбират или са маловажни. Но ако изядеш учебника, и дори да го възпроизведеш 1 към 1 (малко вероятно), просто ще си изпуснал разни малки работи, които ти изяждат по 25 стотни от оценката :)

sindromnaDOWN
11-21-2009, 20:48
a ti ot sega si gi pochnal/a urocite ?

mrtn
11-22-2009, 05:35
Аз по биология се чудя дали да ходя.. :-o
Abigoria, ти при кои учители ходиш ? :)

Abigoria
11-22-2009, 06:42
^Аз съм от Добрич, ако не си от там, и да кажа, и да не кажа, полза... 0. Пък ако има съграждани- ЛС :) Иначе да, вече 2 месеца ходя на уроци по химия , и 1 по биология, доволна съм, обаче е много материал и много учене, даже не ми остава време за други неща. Казаха ми, че 2 години трябва да се подготвяш, за да минеш през целия материал. Колко е вярно не зная, но реших да не рискувам :)

LovelyGirl
11-22-2009, 07:00
Една моя съученичка ще кандидатства с химия и биология(стоматология) и ходи от миналата година на химия, а от тази на химия и биология.Наистина и аз виждам, че матариала е много и трябват 2 години :)

EarthShaker
11-22-2009, 17:16
И аз ще кандидатствам медицина, ама съм момче и не съм ЧАК толкова набутан 8-)

11ти клас съм и тая година почнах да уча по биология на ЗИП. Уроци по биология почвам лятото, а уроци по химия- другата седмица :)

ебах аз таз медицина