PDA

View Full Version : Следване в Канада



graphy
11-23-2009, 04:59
Искам да следвам в Канада, Торонто ме впечатлява най-много засега, желаната специалност е журналистика или нещо наподобяващо нея.. обаче имам около 1000 въпроса и не мога да си намеря отговор чрез Google. Би ли могъл някой запознат да ми отговори на: Какви изпити ми трябват и кога се държат (сега съм 11 кл)? Успехът от дипломата ми гледа ли се? Препоръчителен университет :D( не високи такси) ? Само с мой труд на територията на Канада, ще мога ли да си плащам образованието? Ако не, отпускат ли студентски заеми или стипендии на чужденци?
Мисля, че е това и много се надявам някой да отговори=) Мерси.

warmche
11-23-2009, 16:36
Здравей! Ще се опитам да ти отговоря, малко съм по-запозната, сестра ми учи там. Изпитът е само един и той е тойфел. А за него трябва да си знаеш английския като българския. Мисля, че информативно се гледа дипломата, ама не съм много сигурна. Колкото за таксите, те са доооста високи. Но все пак си зависи от специалността, а журналистиката е доста желана, така, че...представи си. И другото важно е, че на тези суденти, които не са от Канада, е по-скъпо от тези, които са тамошни. :( Стипендии има и се дават, но пак няма да ти покрие и половината такса от обучението. Ако имаш други въпроси пиши на ЛС.
Надявам се, че съм ти помогнала поне малко :-D

SorrowEyes
11-23-2009, 19:46
Аз, до колкот знам, стипендии могат да се дават и на чуждестранни ученци в зависимост от дипломата ти (т.н. GPA), което значително смекчава таксата.
Второто нещо е, че в Канада можеш както да учиш, така и да работиш (не съм сиг. за ограничение в часовете работа на седмица за имигранти, но съм почти убедена, че са повече от 20), но и тези пари ще ти помогнат доста.
Третото нещо е, че както знаеш за Канада ти трябва виза, можеш да вземеш студентска, след което ако искаш да продължиш да работиш там е много по-лесно да вземеш гражданство от колкото САЩ да речем... сещам се и други работи, но ако искаш пиши ЛС :)

Nakadah
11-23-2009, 21:33
има 6-7 испита (ти си избираш 1 за език)
гледат ди дипломата
и в Торонто не знам за някой кампус искаш да ходиш ма ако е St. George се приготви под 40к ( долара) да не слезеш...

Nakadah
11-23-2009, 21:43
Аз, до колкот знам, стипендии могат да се дават и на чуждестранни ученци в зависимост от дипломата ти (т.н. GPA), което значително смекчава таксата.
Второто нещо е, че в Канада можеш както да учиш, така и да работиш (не съм сиг. за ограничение в часовете работа на седмица за имигранти, но съм почти убедена, че са повече от 20), но и тези пари ще ти помогнат доста.
Третото нещо е, че както знаеш за Канада ти трябва виза, можеш да вземеш студентска, след което ако искаш да продължиш да работиш там е много по-лесно да вземеш гражданство от колкото САЩ да речем... сещам се и други работи, но ако искаш пиши ЛС :)

нека да ви поправя дами и господа защото по няква случайност аз уча там...

1. не е само TOEFL теста
може да те карат да държиш приравнителни испити (80% съм сигучен че ще държиш)

2. има 3 камписа UofT като само 1 от тях е в Торонто St. George.

3. за всички Social Science се избира college (което не е колеж но така се казва(думата има и др значения)) те варират от 5к до 15к на година за канадци(аз) за такива като вас може и да са по 30к на година... после таксата за мене е между 11к и 20к на година за такива като вас ще е поне 40к

4. с студентска виза не можеш да работиш освен в университета (за да те взмеат в университетати трябват връзки цяла мафия си е там)

5. като си завършила тука не можеш да станеш канадец (вече не можеш след като сме в ЕУ и такива глупости тука няма)

6. UofT е на 26-то място в световната класация и е доста труден ( и професорите са малко гаднички(строги))

7. дори не си мисли че ще имаш време да работиш ако ще учиш там

8. St.George Campus е на пъпа на Торонто така че там е доста шумно и ако не можеш се концентрираш просто не ходи

и тн и тн

добри университети в Канада са : U of Calgary, U of Toronto, U of Ottawa, U of British Columbia, U of Alberta и оня в монреал (но той е главно за медицина)

[B]a[N]D[i]T[k]a
11-24-2009, 04:24
UofT - ТРЪНКИ НА ГЛОГИНКИ... всъщност не... МНОГО зависи какво искаш да учиш след гимназия ... Към какво си се запътил? Според мен най добрите университети в Торонто са Yorк и UofТ но не можеш да кажеш кой е по добър.. и 2та си имат +-вете и --те.. Мисля че може да теглиш заем от банката или OSAP и от там да си плащаш обучението.. също мисля че може да се пробваш да вземеш някоя стипендия (те предлагат толкова глупости в Торонто че стипендия за ученици които идват от други страни не би ме изненадала..) btw аз нямам хубаво мнение за UofT защото имам познати там и те много се оплакват, казват че не само е трудно ами и на професорите не им пука особено.. в об6ти линии само ти взимат парите и не се грижат за учениците си... и гледах едни статистики и пише че процента на учениците които влизат и изкарват до последна година с това което са си наумили в университета е към 20-30% .. но казвам ти всичко си зависи до това какво искаш да правиш след гимназия, към какво си се насочиЛ? (p.с и аз съм 11 клас в момента но вече почнах да се инт от тези неща ако искаш ми пиши на ЛС ако имаш др въпроси и мислиш че мога да ти помогна..) :)

BePoHuKa
11-24-2009, 04:59
a[N]D[i]T[k]a]UofT - ТРЪНКИ НА ГЛОГИНКИ... всъщност не... МНОГО зависи какво искаш да учиш след гимназия ... Към какво си се запътил? Според мен най добрите университети в Торонто са Yorк и UofТ но не можеш да кажеш кой е по добър.. и 2та си имат +-вете и --те.. Мисля че може да теглиш заем от банката или OSAP и от там да си плащаш обучението.. също мисля че може да се пробваш да вземеш някоя стипендия (те предлагат толкова глупости в Торонто че стипендия за ученици които идват от други страни не би ме изненадала..) btw аз нямам хубаво мнение за UofT защото имам познати там и те много се оплакват, казват че не само е трудно ами и на професорите не им пука особено.. в об6ти линии само ти взимат парите и не се грижат за учениците си... и гледах едни статистики и пише че процента на учениците които влизат и изкарват до последна година с това което са си наумили в университета е към 20-30% .. но казвам ти всичко си зависи до това какво искаш да правиш след гимназия, към какво си се насочиЛ? (p.с и аз съм 11 клас в момента но вече почнах да се инт от тези неща ако искаш ми пиши на ЛС ако имаш др въпроси и мислиш че мога да ти помогна..) :)Точно тая работа с университетите е адски нашумяла покрай мен в момента и имам безумно много флайъри.. според мен UofT e по-добър от Йорк, ( имам доста приятели там и не се оплакват.. ) но на това момиче ще и е адски трудно. Вие вече и обяснихте за какво става въпрос :) Авторке, искам само да ти кажа, че наистина ще ти е много трудно и трябва да си много, много амбицирана. Не искам да те плаша, но имай на предвид, че ще си далеч от семейството си, университета е доста скъп (предполагам с журналистика хич няма да е малка цената) и аанглийския ти трябва да е .. много добър. Никой няма да се смили над теб, защото си нова. Това само в гимназията да стане като че ли.. абе с една дума - дупе да ти е яко! Късмет!