PDA

View Full Version : Безсъние и как да се справя.



Ballbreaker
11-23-2009, 14:10
Като си объркам малко режима със спането и проблемите идват...

Пътувах сега наскоро пак и полета ни беше в 3 през нощта, кацахме в 7 тукашно време. И от тогава - пак безсъние. Е не мога да го реша проблема. Лягам в полунощ, заспивам най-рано в 1-2, лягам в 10 часа, заспивам пак по същото време. Вече съм на училище пак, а ходя зомбясъл първите часове.

Ако може някой да помогне с трикове каквито знае, по възможност без лекарства и вълшебни отварки.

t0d1t0
11-23-2009, 15:40
А на колко си? Може да се дължи и на пътуването. А всеки който познавам седи до 12-1 часа. И аз не мога да заспя толкова рано. А и хората препоръчват да се напиеш,че да заспиш после,ама не знам дали искаш да го пробваш. :lol:

Ballbreaker
11-23-2009, 15:45
На 17 съм, човек, и не е много приятно да седиш до 1 ако ти се спи.

Алкохола не помага, човек, с него не се спи добре. х)

sanq9
11-23-2009, 15:48
На мен ми помагат хапчетата Xnax! Не ги пия редовно , но когато не мога да заспя вършат чудесна работа и на сутринта си отпочинал ! :) :) :)

princessju
11-23-2009, 16:14
пробвай да не спиш една нощ и на следващата ще заспиш много по лесно :P

EarthShaker
11-23-2009, 16:36
На 17 съм, човек, и не е много приятно да седиш до 1 ако ти се спи.

Алкохола не помага, човек, с него не се спи добре. х)

през деня хаби енергия.. спорт, фитнес или просто побягай 30-40 минути.

преди да легнеш 2 глътки ракия и си ти 8-)

princessju
11-23-2009, 16:42
На 17 съм, човек, и не е много приятно да седиш до 1 ако ти се спи.

Алкохола не помага, човек, с него не се спи добре. х)

през деня хаби енергия.. спорт, фитнес или просто побягай 30-40 минути.

преди да легнеш 2 глътки ракия и си ти 8-)

мдааа .. това също е много добър вариант :P

Ballbreaker
11-23-2009, 16:42
Човек, безсъние. Уморен съм, спи ми се, лягам си, и пак, на!

EarthShaker
11-23-2009, 16:51
пробвай с едно здраво бягане 30-40 минути..редуваш спринт и крос 1:3 примерно

да си изцедиш силиците.. после пий едно топло мляко и ако вече не стане не знам

ameli
11-23-2009, 18:38
иди на лекар да ти изпише нещо

iaponesa
11-24-2009, 11:55
при мене донякъде се оправя като си разбия режима като няколко дена поред си лягам в едно и също времем ако ставаш рано към 10 примерно ,вярно не заспивам веднага ама после се оправя след 2- 3 дена-

Ballbreaker
11-24-2009, 12:50
Бе не е само от режима. По принцип си го имам този проблем, просто се беше позагубил.

Хапчета не искам да пия. Нито на лекар да ходя. За сега единствено чай ми е помагал.

clever
11-24-2009, 13:08
както казва Шейкъра направи много неща-измори се психически и физически мега мошно и поне ако не тая най-късно следващата нощ си като умрял в леглото 8)

Hayashi
11-24-2009, 20:59
Тоя проблем и мен ме подхвана наскоро макар, че никога не съм имала проблеми със съня. Винаги когато съм легнала спя. Ама аз открих, че при мен цялата работа е, че цял ден нищо не правя и като си лягам не съм уморена. Пробвай преди да си легнеш да пиеш чаша чай.

Sigrina
11-24-2009, 21:51
Не ти препоръчвам да приемаш някакви медикаменти. Има няколко важни правила за лесно заспиване и пълноценен сън.
1. През деня трябва да изразходиш доста енергия. Най-малко 30 минути спорт, или поне бързо ходене пеша.
2. Не се къпи точно преди лягане, а около 1 час преди това, защото банята действа ободряващо.
3. Не пий алкохол и приемай достатъчно течности през деня.
4. 2 часа преди лягане не яж, защото тялото ти ще се тормози да обработва храната.
5. Не е хубаво 30 минути преди сън да пиеш течности, поради същата причина от горната точка.
6. Отваряй широко прозореца на стаята, в която спиш поне 15 минути преди да си легнеш.
7. Не си лягай като оставяш компютър/телевизор/лампа включен.
8. Недей да си полягваш през деня.
9. Не си лягай с мисълта как отново няма да можеш да заспиш. Просто легни и си почивай. Ако до 20 минути не успееш да заспиш, не се измъчвай, а стани и почети книга, гледай филм и пробвай пак по-късно :)
10. Температурата на спалнята ти трябва да е 18-22 С.

Това е май. Аз също имах проблем с безсънието, но спазвам тези прости "правила" и вече не мога да се оплача. Понякъга си пийвам алкохол, но пак нямам проблеми :)

П.С. Пиеш ли кафе или енергийни напитки? Ако да - спри :)

Ballbreaker
11-25-2009, 12:43
П.С. Пиеш ли кафе или енергийни напитки? Ако да - спри :)

To оставаше и кафе да пия. :grin:

DesireToFire
12-03-2009, 17:29
П.С. Пиеш ли кафе или енергийни напитки? Ако да - спри :)

To оставаше и кафе да пия. :grin:

Започни да пиеш, поне да знаеш от какво не ти се спи 8-) Може да пробраш с топло мляко или да броиш овце. Всъщност като се замисля и аз имам подобен прблем. Всмисъл че може и в 22.30 да си легна и ще заспа към 1. Ама това е сиг защото съм си надула музика в ушите (въпреки че и така съм заспивала, стига да не съм със слушалки). Обаче като я спреш и лично аз почвам мислено да си припявам дадена песен и заспивам 8-)

FL1rT
12-04-2009, 13:55
По-добре си пусни музика :)

Също така 1-2 чекии преди лягане ;)

Ballbreaker
12-04-2009, 14:12
По-добре си пусни музика :)

Също така 1-2 чекии преди лягане ;)

Хаха, доказан и изпитан метод, предполагам? :-D

Sigrina
12-04-2009, 22:17
Тва с овцете никога не ми е помагало. Някак си много трябва да мисля, за да броя и това ми пречи да заспя :D

DarityGirl
12-05-2009, 11:05
Като си объркам малко режима със спането и проблемите идват...

Пътувах сега наскоро пак и полета ни беше в 3 през нощта, кацахме в 7 тукашно време. И от тогава - пак безсъние. Е не мога да го реша проблема. Лягам в полунощ, заспивам най-рано в 1-2, лягам в 10 часа, заспивам пак по същото време. Вече съм на училище пак, а ходя зомбясъл първите часове.

Ако може някой да помогне с трикове каквито знае, по възможност без лекарства и вълшебни отварки.

е мен се случва абсолютно същото

DesireToFire
12-05-2009, 11:06
По-добре си пусни музика :)

Също така 1-2 чекии преди лягане ;)

Хаха, доказан и изпитан метод, предполагам? :-D Бтв чела съм го някъде, сигурно помага, пробвай :D