PDA

View Full Version : Приравнителни изпити



LiRRRa
11-23-2009, 18:22
Наскоро чух за такива и ми стана интересно да науча повече по темата и смятам, че вие можете най-много да ми помогнете.

Ако поискам да се преместя в дадена езикова гимназия с даден профил, като вземем в предвид, че уча дадения език и в моето училище изучавам същия профил, само че то не е езикова гимназия, а по-обикновено, то мога ли да държа приравнителни изпити за гимназията ?? И кога са те горе-долу??
Кой трябва да попитам лично за повече информация и как да се запиша за тях??
Какво се гледа и има ли някакви задължителни изиствания??

Въобще всичко, което кажете по темата, ще ми е от полза!! Мерси предварително!! :)

mrtn
11-24-2009, 14:46
Еми отиди в училището, което искаш там ще ти дадът информация.

teenems
11-24-2009, 15:26
Ама и да кажеш кво е станало .
И бтв кой клас си ?

lenito_sf
11-24-2009, 15:47
Ами това ,което знам аз е за момент когато примерно от езикова след 8 клас искаш да се преместиш в професионална гимназия.Тъй като в езиковата не се учат предмети като физика ,химия ,геогфария и т.н. ,а в професионалните се учат ти си длъжен да държиш такъв приравнителен изпит по тези предмети .
Само това знам аз. :)

Unendlich
11-24-2009, 16:40
Тя питаше за езикова, не за професионална ;]

Доколкото знам - повечето не приемат, само ако се освободи някое място и то не се знае по кой език може да се освободи, ако пък имаш връзки някакви, могат и да станат нещата. Също и ако не е с пълния брой места някоя паралелка, но по принцип езиковите се напълват. :) - Ако ти е толкова мерак, отиди до училището, което си решила и попитай, там ще ти кажат най-добре. ;)

LiRRRa
11-24-2009, 16:42
8 клас съм.
Мии нищо не е станало, просто искам да пробвам едно стъпало по-нагоре. Искам да ида в 1ИЕГ . . . Просто понеже в момента уча испански подготве и догодина съм с втори чужд английски и искам да кандидатствам в испанската за същия профил, да държа приравнителни в края на годината и надявам се, да вляза.
Главно заради родителите ми го правя, защото вече ми надуха главата за тези изпити, а аз така и така уча абсолютно едно и също и нямам много против.
Ще трябва да свиквам отново с нова обстановка и нови хора, това е гадното, но иначе.. няма проблеми. Седнах да уча вече сериозно и дава резултати, до края на годината ще се стегна и дори и да не успея на изпитите, нищо няма за загубя.

lenito_sf
11-24-2009, 16:55
Тя питаше за езикова, не за професионална ;]

Доколкото знам - повечето не приемат, само ако се освободи някое място и то не се знае по кой език може да се освободи, ако пък имаш връзки някакви, могат и да станат нещата. Също и ако не е с пълния брой места някоя паралелка, но по принцип езиковите се напълват. :) - Ако ти е толкова мерак, отиди до училището, което си решила и попитай, там ще ти кажат най-добре. ;)

също така тя каза да пишем каквото знаем ... :wink:

LiRRRa
11-24-2009, 17:00
Мерси мерси на всички за инфото.
Само че, наистина ли няма всяка година приравнителни ??
Смисъл, само когато има свободно място ли ти дават въобше шанса да държиш приравнителен!?.. И не си ли избираш ти езика и паралелката и всичките тия неща!?.. ;[

lenito_sf
11-24-2009, 17:04
мога да питам някога ако искаш..и утре да ти кажа подробности :)

LiRRRa
11-24-2009, 17:11
Амии то и аз ще ходя да питам някои хора някога в билзкото бъдеще, но не отказвам съдействие... ;д