PDA

View Full Version : Как да нанасям фон дьо тен?



krisito9212
11-23-2009, 20:47
Момичета,значи не си мислете че съм инвалид по отношение на гримирането,но просто допреди си слагах на лицето само коректор и пудра и в последствие осъзнах,че много по-лесно и бързо ще ми е ако си слагам фон дьо тен,да не говорил и по-полезно.Такам купих си един от най-страхотните фон дьо тени-Ревлон Колорстей,оцелих си цвета,покривността,консист енцията,абе идеален ми е,обаче понеже не си падах много много по фон дьо тените и немога да го слагам както трябва...:( много ми е болно,искам да ми кажете по-тренираните в тази област как си слагате фон дьо тена,за да стои страхотно и равномерно,кажете трикчета,може и видео нещо,аз бързо схващам.
Иначе не съм съвсем зле,знам че се нанася с потупващи движения,обаче не мога да ги осъвършенствам все още,имам и тампоче,но то сякаш попива доста от фдтена,абее вещите да споделят:)

krisito9212
11-23-2009, 20:52
А и междудругото за тези,които смятат да четат лекции колко е вреден фдтена и т.н,ще кажа само,че съвременните фон дьо тени са толкова осъвършенствани,че не само прикриват недостатъци,но и предпазват кожата от външни въздействия(този моят има spf15) и подхранват,на мен кожата ми става много мека и гладка.А и съм била на доста лекции и обучения,гримирали са ме професионални гримьори и от там знам,интересувам се и много(но за жалост тогава не ме интересуваше как се слага тоя пуст фон дьо тен)

Aniiiii
11-23-2009, 20:58
Еми аз мога само да ти кажа да си намажеш лицето преди това с хубав крем. Така няма да седи на пластове - ще се размаже равномерно и гладко.
Друго по специфично не се сещам, само не слагай по много защотоо ее някъкси грозно лицето да ти е три пъти ппо тъмно от останалата част от тялото.
:P

VinDiesel
11-23-2009, 21:03
Айде Айде кусор ,ако не се напудрите, да седи кат маска.Едно време баба ти все с фон дьо тени са е мазала...
Повечето момчета предпочитеме естествената красота.Вече грима не е на мода...

j_adore2
11-24-2009, 07:42
Айде Айде кусор ,ако не се напудрите, да седи кат маска.Едно време баба ти все с фон дьо тени са е мазала...
Повечето момчета предпочитеме естествената красота.Вече грима не е на мода...
^ Почти няма момиче,което не използва ФДТ.Просто някои знаят кой цвят да използват и не слагат по 3 пъти за да има 5 см слой.
Иначе по темата аз лично слагам крем (или основа за грим),за да се размаже по - добре.А за самото размазване използвам една гъбичка,така става доста по лесно.. Ии (това ми го каза един гримьор)гледай винаги да се гримираш на външна свтлина,не само за ФДТ,защото има невероятна разлика като излезеш навън :P

Neopitom3na
11-24-2009, 08:17
^ какъв крем използвате.. по мазен, матиращ.. или какво :P

krisito9212
11-24-2009, 11:40
Да аз си слагах крем днес и пробвах и фон дьо тена да си сложа,обаче аз знам че трябва с потупващи движения а така на места се наслагва и не става добре,а пук ако тръгна да го размазвам с пръсти като крем пък мисля че нема да покрие хубаво...Освен сега така да пробвам
А колкото до гримирането и пластовете,фон дьо тените вече са толкова осъвършенствани,че когао го сложиж на лицето си попива в кожата и нито лъщи,нито мазнее,нито се осеща на допир,нито пък се различава,другото,което е че е много по-добре з акожата да си сложиш фон дьо тен,защото предпзва от вредните външни влияния и от слънцето.А и от естетическа гледна тока е много по добре,защото изравнява тена,какъвто ефект искам да постигна и аз,нямам други недостатъци.
А междудругото сега като се замислих точно на трези места на които не ми се размазва добре имам малки люспички по кожата,правих си пилинг маска но пак не се махнаха напълно.Освен да кажа на козметичката ми да се опита да направи нещо...

sanq9
11-24-2009, 12:12
Значи аз го нанасям с гъбичка и нямам никакви проблеми! Запомни винаги от брадичката към челото се нанася, за да е равномерно и без напластявания , а потупването се прави когато искаш да прикриеш пъпчица или нещо подобно ! :) :) :)

krisito9212
11-24-2009, 17:30
благходаря на всички за отговорите,иначе и на мен ми е по удобно с гъбичката но много попива в нея :(

j_adore2
11-24-2009, 17:36
За гъбичката - първо се разнася с пръсти и после с нея за да стане съвсем равномерно и да попие ненужното :)

krisito9212
11-24-2009, 17:45
благодаря,утре ще пробвам :)

anisummer
11-24-2009, 18:47
А само да си изкажете мнението за прахообразните фон-дьо тени ? См. това какво предтавлява и дали замества пудрата и на кои марки ми препоръчвате. А по темата - значи аз си слагам фдт на maybelline pure в малки количества, а после с една минерална пудра на BOURJOUS. Много съм доволна от тази комбинация. Но това според вас запушва ли порите? Аз все си мисля , че като фон-дьо тена ми е малко по-скъп (см. не е от 5-6 лв) и порите не се запушват ама... а пък и пудрата ми е минерална. :( А наистина понякога след фдт-ена ми се образуват некви червени черти по лицето- УЖААСС!!! :( :(

krisito9212
11-24-2009, 18:51
не се запушват порите ;)
а минералната пудра на буржоа коя е и на каква цена е?а също-използваш ли перли или руж? :)

Goddess
11-24-2009, 22:11
Ми аз си го слагам с ръце като за начало.. ;д
Изсипвам си малко върху ръката (горната част на дланта), за да ми е по - удобно, слагам си няколко точки на бузите и размазвам с кръгови движения навън. След това на носа, като отново размазвам и от двете страни навън към скулите. След това на челото, на брадичката и каквото остане - отдолу на брадичката. Не знам, не е такава философия, не знам защо те затруднява...

daru6a1
11-27-2009, 17:38
Ти вече може и да си разбрала как става :) но и аз да си кажа мнението .. сайта е за това нали ;dd .. Ами аз за основа слагам крем ( Нивея ) като чакам 5 минути да попие.След това слагам няколко точици ФДТ [[ 1 на челото , 1 на дясната,1 на лявата буза ,, 1 на носа и 1 на брадичката :D ]] Размазвам с пръсти [ като прилагам кръгови движения ]] Нанасям ФДТ на гушата ( Когато съм с леко отворено деколте ) .. След това останалия грим - черен молив,спирала и гланц за усти .. :)