PDA

View Full Version : За училищните стипендии..



vanesa0pld
11-24-2009, 13:45
Искам да ви попитам дали е задължително всяко у-ще да дава на учениците си стипендии ?И какви са изисванията за да вземеш стипендия?От кои клас започват да ги дават?На каква стойност са(за стойността предполагам че във всяко у-ще е различно).Аз сега съм 8клас и нищо не са казвали за стипендия.
Благодаря!

SkiCatA
11-24-2009, 13:48
И аз съм 8-ми клас и доколкото знам от 9-ти клас почват стипендиите ако успеха ти е над 5.50.Всеки месец я дават и в всяко училище е една и съща - 22лв :D :D :D не са малко се пак :D

mrtn
11-24-2009, 13:49
от 9 клас ги дават, за езиковите гимназии 10 клас. Стойността на стипендията във всяко училище е еднаква. За отличници - 21лв, а социалната стипедния - 18 лева, но в тази стипедния ти искат доходи, трябва да са под 240 лева на човек, за да взимаш, успех на 4,50 и други. И взима стипедния този, който е учел, или отговаря за критериите за социалната. :)

TheGirlNextDoor
11-24-2009, 14:09
а за езиковите успеха от целия 9 клас ли се взима или от 2ри срок

vanesa0pld
11-24-2009, 14:12
а за езиковите успеха от целия 9 клас ли се взима или от 2ри срок
предполагам,че от целия 9клас.

lenito_sf
11-24-2009, 15:33
от 9 клас ги дават, за езиковите гимназии 10 клас. Стойността на стипендията във всяко училище е еднаква. За отличници - 21лв, а социалната стипедния - 18 лева, но в тази стипедния ти искат доходи, трябва да са под 240 лева на човек, за да взимаш, успех на 4,50 и други. И взима стипедния този, който е учел, или отговаря за критериите за социалната. :)

Маро не баш.. социалната е за над 4,50 успех ,независимо от доходите ..и ако живееш с един родител ..а и тя е 21 лева поне в мойто училище.. а другата над 5,50 :)

lenito_sf
11-24-2009, 15:34
а за езиковите успеха от целия 9 клас ли се взима или от 2ри срок
предполагам,че от целия 9клас.

до колкото знам ..само първия срок е :)

Tallulah
11-24-2009, 16:24
взима се въз основа на годишните оценки от предходната година,но ако първия срок следващата година успехът ти падне под 5,50 втория няма да взимаш и обраното - тези,които изкарат над 5,50 първия срок ще взимат стипендия втория срок без значение с колко са завършили предишната година.

Unendlich
11-24-2009, 16:52
Ако НЕ си е Езикова - от 9-ти
Ако СИ - след 9-ти клас, т.е. от 10-ти клас започваш да взимаш и ЗАВИСИ ОТ ГОДИШНИЯ успех, а не от сроковете.. :? :lol:

Eddie
11-24-2009, 17:19
Стипендии бол, само да ти се занимава да се състезаваш за тях.

Хората вече казаха за отличен успех стипендията. Искам само да спомена за няколко други.

1000 стипендии - доста е известна и предполагам я знаеш, но все пак да я спомена. За нея пишеш есе пращаш го и след това те интервюират. Тя е 50 лева на месец.

Американска фондация за българия - Тази стипендия, като че ли е малко по-безизвестна. Ето линк към сайта ---> http://bg.afbulgaria.org/ Тя е въз основа на успехи от състезания и национални олимпиади. За нея не трябва да изготвяш нищо предварително, само изискваната документация (грамоти, препоръки, афтобиография и т.н.) Става въпрос за 75 лева на месец. Една приятелка от моето даскало я спечели въпреки, че не е била класирана на национална олимпиада. Струва си да се опиташ, само трябва да следиш сроковете.

И накрая моята любима - "Закрила на деца с изявени способности" (май така се казваше 8-) ). За да я вземеш трябва да си под 18 години и да си класирана на първо, второ или трето място в национално състезание или олимпида. Паричките са 120 лева на месец, ама си е бая бъхтене на хванеш призово място на някое състезание.

Biskfitka
11-24-2009, 17:43
И аз съм 8-ми клас и доколкото знам от 9-ти клас почват стипендиите ако успеха ти е над 5.50.Всеки месец я дават и в всяко училище е една и съща - 22лв :D :D :D не са малко се пак :D+1 Аз взимам за отличници (завърших 8ми клас с 6,00).Стипендията ми е 20,50 лв. 8-)

mrtn
11-24-2009, 18:36
от 9 клас ги дават, за езиковите гимназии 10 клас. Стойността на стипендията във всяко училище е еднаква. За отличници - 21лв, а социалната стипедния - 18 лева, но в тази стипедния ти искат доходи, трябва да са под 240 лева на човек, за да взимаш, успех на 4,50 и други. И взима стипедния този, който е учел, или отговаря за критериите за социалната. :)

Маро не баш.. социалната е за над 4,50 успех ,независимо от доходите ..и ако живееш с един родител ..а и тя е 21 лева поне в мойто училище.. а другата над 5,50 :)
пропуснал съм това над.. 8-)
а и зависи от доходите, нали за това е социална.. :)

meche95
11-25-2009, 05:44
оф аз пък са ви чета и явно тва дето са ми казвали не е вярно ем че ако в 8клас успеха ти за годината е над 5:50 и за 1вия срок вече от 9ти клас имаш стипендия и тя е на срокове не на месец :-o

Blo0dSuGaR
11-25-2009, 19:20
от 9 клас ги дават, за езиковите гимназии 10 клас. Стойността на стипендията във всяко училище е еднаква. За отличници - 21лв, а социалната стипедния - 18 лева, но в тази стипедния ти искат доходи, трябва да са под 240 лева на човек, за да взимаш, успех на 4,50 и други. И взима стипедния този, който е учел, или отговаря за критериите за социалната. :)

Маро не баш.. социалната е за над 4,50 успех ,независимо от доходите ..и ако живееш с един родител ..а и тя е 21 лева поне в мойто училище.. а другата над 5,50 :)
В моето училище за соицална ти взимат в предвид доходите ,както и оценката (над 4,50).
Ние ги взимаме накуп всеки срок.Сега покрай Коледа трябва да взема 60 лв

tonie__
11-25-2009, 19:27
в моето стипендия се дава след 9 клас,демек от 10 клас,когато се смята,че всички имат навършени 16 години,стипендията се дава всеки месец и е в размер от 21(22 някъде) лева.септември и декември са една стипендия,защото не са цели месеци.когато има ваканции,се правят подобни комбинации,за да стане един цял месец.първите стипендии(откомври и ноември) се дават обикновено на едно през октомври,защото през т'ва време се обработват молбите,ала-бала.ии т'ва е общо взето 8-)

Sladurcho
11-25-2009, 21:38
9ти клас се зема навпредвид оценката от 8ми клас. А вече после например 2рия срок на 9ти клас се взема предвид оценката ти от първия срок и така за напред :)

cskar4o0o
01-22-2010, 10:36
а зада зимаш степендия за успех над 5,50 колко отсаствия треа да имаш.. ?

Blo0dSuGaR
01-23-2010, 14:26
В моето училище не трябва да имаш над 5

dessyy
01-23-2010, 19:58
в моето стипендия се дава след 9 клас,демек от 10 клас,когато се смята,че всички имат навършени 16 години,стипендията се дава всеки месец и е в размер от 21(22 някъде) лева.септември и декември са една стипендия,защото не са цели месеци.когато има ваканции,се правят подобни комбинации,за да стане един цял месец.първите стипендии(откомври и ноември) се дават обикновено на едно през октомври,защото през т'ва време се обработват молбите,ала-бала.ии т'ва е общо взето 8-)

Тц тц...не стига,че дават само по 20 лв пък и комбинират месеците...т'ва си е подигравка направо