PDA

View Full Version : въпрос за часа по музика ????



SkiCatA
11-24-2009, 13:45
Еми ся господина по музика ни даде за домашна да напишем за някай изпълнител (който ние си решим).Смисъл за напишем нещо за биографията му, за хитовете му, с които се е прочул и т.н.Така реших да пиша за DJ Balthazar, но незнам защо влезнах в 20 сайта и текста беше абсолютно същия в всеки един.Някой може ли да ми помогне да напиша за него или да ми препоръча някой друг.Благодаря предварително. :) :) :) :)

vanesa0pld
11-24-2009, 13:47
Еми ся господина по музика ни даде за домашна да напишем за някай изпълнител (който ние си решим).Смисъл за напишем нещо за биографията му, за хитовете му, с които се е прочул и т.н.Така реших да пиша за DJ Balthazar, но незнам защо влезнах в 20 сайта и текста беше абсолютно същия в всеки един.Някой може ли да ми помогне да напиша за него или да ми препоръча някой друг.Благодаря предварително. :) :) :) :)
оуу,ако е някава стара ще е много доволна от домашното ти... :D

vanesa0pld
11-24-2009, 13:49
а иначе това намерих :o
DJ Balthazar (на български: Диджей Балтазар), с истинско име Георги Матеев Матеев, е един от основателите на електронната сцена в България и е сред най-уважаваните и популярни диджеи понастоящем.

Занимава се с музика повече от 10 години, а като професионален DJ работи от началото на 1998 г. Свирил e във всеки уважаван клуб из страната, на големи рейвове, както и в специализирани предавания за електронна музика на различни радио- и тв-станции. Balthazar е от малкото български диджеи, които имат сериозни и постоянни участия извън страната (виж пълен списък по-долу). Много често има изяви заедно със световно-известни артисти (виж пълен списък по-долу). Стилът му варира от електро/трайбъл/прогресив хаус до грууви/минимал техно, винаги в крак с последните тенденции на световната сцена. Обикновено сетовете му са енергични и технически перфектни. 2 години е бил резидент на най-големия български клуб "Индиго" (затворен декември 2001), а в момента има няколко резиденции в други клубове в страната. Като собственик на агенцията Renesanz той промотира редица партита, както и ангажира чуждестранни диджеи за избрани мероприятия. 4 пъти в годината Renesanz организира големи рейвове за по над 2000 човека, което превръща Balthazar и в един от най-големите промотери в страната. Сътрудничи на TechnoBG - интернет сайт, посветен на електронната култура в България. Balthazar е познат и като първият Final Scratch диджей у нас, въпреки че към настоящия момент той вече не е привърженик на тази технология. От 2003 г. продуцира собствена музика заедно с колегата си JackRock. Досега двамата са издали редица авторски плочи, ремикси и CD компилации (виж пълен списък по-долу). Композирали са и музиката към DVD филма Clinique Noir #2. През 2007 Balthazar стартира и съвместен проект с популярната група Deep Zone. Заедно продуцират и издават хитовете Welcome To The Loop и DJ, Take Me Away, които усилено се въртят по всички тв/радио станции и влизат в редица класации. Balthazar & Deep Zone участват и на конкурса Евровизия 2008, където печелят българския финал.

bananjanet
11-24-2009, 22:34
Бахти и яките домашни дет' имате 8)

meche95
11-25-2009, 05:29
^^да аз в 7клас всички така си изкарахме 6-тици с 1-2 доклада