PDA

View Full Version : Протеинче ...



go71n
11-24-2009, 15:10
пичове кажете има ли смисал да пия протеин ( ся ше кажете яж банани белтаци и т.н ама немога нямам нервите ), 1.70 съм г/д и тежа 57 кг ... по великата формула за момчета ръста - 100 = кг трябва да съм 70 .. точно така 13 кг трябва да кача ама мисля, че 65 кг са ми добре :D тааа кав протейн да зема нещо марка и как да го употребвявам ... мой авер пие и го пие 1/2 качшка преди трен и 1/2 чашка след трен ... някви съвети ?!

Musaebe
11-24-2009, 16:44
Пич, не бих ти препоръчал да пиеш тея лайна.В началото ще качиш от протеиновите шейкове, но проблема е когато ги спреш. Докато ги приемаш тялото ти навиква на лесно усвояемия протеин, в по-късен етап, когато се върнеш към нормалното хранене ще забележиш,че качваш по-бавно от преди понеже тялото ти е пренастроило обмяната ти.Повечето т.н "фитнес маняци" не ги спират,което се явява голям разход евентуално. Ето моят съвет как да станеш едновременно масивен и здрав естествено,казвам и здрав понеже някои качват маса с много малко сила.
Първо към тренировката:
За маса идеалният брой повторения са от 8 до 12 с 70-80% тежест от твоя максимум.Истината е че ако искаш да станеш животно естествено без стероиди и добавки ще трябва да тренираш тежко.Колкото по-голям е стресът върху тялото,толкова повече тестостерон произвежда и съответно ще ставаш по-масивен и по-силен.Стероидите имат същият ефект,с разликата, че ако ги вземаш можеш да тренираш с малки тежести и пак да растеш.
Прави по 1-3 мин. почивка между серий и НИКОГА не претренирай.
Една от големите грешки,които много хора правят ,когато влезнат в залата е да тренират с фиксирани тежести.Например почва с 60кг на лежанката,после 80кг....100кг... в линейна форма.Ако си по-напреднал ще усетиш,че този начин на тренировка след време ще спре да действа понеже тялото ти се е нагодило.Затова се правят различни цикли,но е много дълго за обяснение в тази тема.
Прави базови упражнения,които удрят много мускулни групи,като лег,клек,мъртва тяга,набиране с тежести,сгъване на щанга за бицепс....
Уредите са за професионалисти,не можеш да станеш масивен и мощен ако тренираш на уреди,хващай свободни тежести.При уреда съпротивлението е фиксирано и стабилизиращите мускули се изолирват.Свободните тежести доставят най-ефективно натоварване върху мускула.
Сега към протеините,гледай да приемаш поне 1-2г протеин на кг. телесно тегло.Да кажем ако тежиш 60кг ще ти трябва от 60 до 120г протеин в дните когато тренираш.Да и с по малко протеин става,не слушай какво ти дрънкат химиците по фитнесите,знам ,че почти навсякъде се препоръчва по 2г протеин на телесно тегло, но това е повече пропаганда на компаниите,които произвеждат хранителни добавки отколкото факт,все пак мускулите се състоят главно от вода,над 70%.Не е задължително да набиваш само месо,можеш да си набяваш протеини и от вегетариански храни като различни видове ядки,леща,боб,кафяв ориз..... Яж по малко и по-често през деня за да може да се разгради,вечерта гледай да не приемаш много въглехидрати.

Надявам се,че съм те довел в правият път.HIT THE GYM BRO 8)

go71n
11-24-2009, 17:20
skype go71n.

намери ме щото имам един куп вапроси да не спамиме из темата ... ако не ти е проблем разбирасе :)

иначе МЕРСИ много няма купувам протеин :)

Musaebe
11-24-2009, 17:33
Ако те интересува нещо,скайпа ми е bg_power,сега като съм по-свободен влизам вечер.Търси скайпа ми в Германия защото си го регистрирвах там,ако натиснеш България в настройки търсене няма да ти излезе.

JeanClaudeVanDamme
11-25-2009, 19:11
ако си мислиш че като пиеш протеин и не ядеш добра храна ще постигнеш нещо мн се лъжеш!

Myrth
11-25-2009, 20:15
ако си мислиш че като пиеш протеин и не ядеш добра храна ще постигнеш нещо мн се лъжеш!

абсолютно ;)

D3NG3rZ0N3
11-26-2009, 13:53
Без силна храна не става. Не е ли пържолка... :D

Force_bladeR
11-27-2009, 00:51
олеле майко.....ква е тая зарибявка по тия протеини, хранителни добавки и други боклуци.. толко не разбрахте, че ВСИЧКО е боклук (ходи до магазина, земи си нещо където пише на него "МНОО ЯКООООО") и айде.. след 1-2 седмици си готов само от някви прахове, разтвори и глупости. човешката простотия е голяма :-o чул от тоя от ония за някви "ЯКИИИИИИ" протеини и айде и той да си вземе..
като толкова искаш маса отиди във фитнес залата и земи хапни нещо така.. не да се наливаш с някви боклуци и си внушаваш, че качваш 1кг на X дена

съвета ми е да НЕ взимаш боклуци и да НЕ го правиш искуствено :)

ZipFail
11-27-2009, 06:57
Че то храната в магазина хич не е пълна с консерванти, подсладители, подобрители, набухватели, палмово масло и т.н... :)

Myrth
11-27-2009, 11:23
Проблемът не е в самите добавки, просто повечето хора са страшно неинформирани по отношение на процесите които се извършват в организма и нямат елементарна представа от физиология. Затова и идва объркването с добавките. Те са страхотно нещо, но реално повечето хора, които ги пият, нямат реална нужда от тях, правят всевъзможни глупости и си мислят, че си помагат.

FreeDom9
12-03-2009, 12:03
Проблемът не е в самите добавки, просто повечето хора са страшно неинформирани по отношение на процесите които се извършват в организма и нямат елементарна представа от физиология. Затова и идва объркването с добавките. Те са страхотно нещо, но реално повечето хора, които ги пият, нямат реална нужда от тях, правят всевъзможни глупости и си мислят, че си помагат.

+1

бих добавил само че напоследък доста се злоупотребява и с по тежката артилерия химия като метан и дека.

WrongLife
12-03-2009, 12:17
Химията е последната стъпка..последен шанс..
АТАКА НА ФИТНЕСА

FreeDom9
12-03-2009, 12:57
Понякога и е належаща, но при хора тренирали мн мн години и стигнали върха на възможностите си. Като цяло съм изцяло против нея, но за жалост в днешния спорт не можеш да подобриш рекорд без инжекции :(

miminia
12-03-2009, 14:46
протеина си е много готЯн даже
супер те зарежда преди трен :grin:

SkiCatA
12-08-2009, 14:19
Пич, не бих ти препоръчал да пиеш тея лайна.В началото ще качиш от протеиновите шейкове, но проблема е когато ги спреш. Докато ги приемаш тялото ти навиква на лесно усвояемия протеин, в по-късен етап, когато се върнеш към нормалното хранене ще забележиш,че качваш по-бавно от преди понеже тялото ти е пренастроило обмяната ти.Повечето т.н "фитнес маняци" не ги спират,което се явява голям разход евентуално. Ето моят съвет как да станеш едновременно масивен и здрав естествено,казвам и здрав понеже някои качват маса с много малко сила.
Първо към тренировката:
За маса идеалният брой повторения са от 8 до 12 с 70-80% тежест от твоя максимум.Истината е че ако искаш да станеш животно естествено без стероиди и добавки ще трябва да тренираш тежко.Колкото по-голям е стресът върху тялото,толкова повече тестостерон произвежда и съответно ще ставаш по-масивен и по-силен.Стероидите имат същият ефект,с разликата, че ако ги вземаш можеш да тренираш с малки тежести и пак да растеш.
Прави по 1-3 мин. почивка между серий и НИКОГА не претренирай.
Една от големите грешки,които много хора правят ,когато влезнат в залата е да тренират с фиксирани тежести.Например почва с 60кг на лежанката,после 80кг....100кг... в линейна форма.Ако си по-напреднал ще усетиш,че този начин на тренировка след време ще спре да действа понеже тялото ти се е нагодило.Затова се правят различни цикли,но е много дълго за обяснение в тази тема.
Прави базови упражнения,които удрят много мускулни групи,като лег,клек,мъртва тяга,набиране с тежести,сгъване на щанга за бицепс....
Уредите са за професионалисти,не можеш да станеш масивен и мощен ако тренираш на уреди,хващай свободни тежести.При уреда съпротивлението е фиксирано и стабилизиращите мускули се изолирват.Свободните тежести доставят най-ефективно натоварване върху мускула.
Сега към протеините,гледай да приемаш поне 1-2г протеин на кг. телесно тегло.Да кажем ако тежиш 60кг ще ти трябва от 60 до 120г протеин в дните когато тренираш.Да и с по малко протеин става,не слушай какво ти дрънкат химиците по фитнесите,знам ,че почти навсякъде се препоръчва по 2г протеин на телесно тегло, но това е повече пропаганда на компаниите,които произвеждат хранителни добавки отколкото факт,все пак мускулите се състоят главно от вода,над 70%.Не е задължително да набиваш само месо,можеш да си набяваш протеини и от вегетариански храни като различни видове ядки,леща,боб,кафяв ориз..... Яж по малко и по-често през деня за да може да се разгради,вечерта гледай да не приемаш много въглехидрати.

Надявам се,че съм те довел в правият път.HIT THE GYM BRO 8) мерси за коментара :) :) доста неща си изясних

bgtrener
12-10-2009, 10:21
Темата е доста дълга... "Протеина" както общо наричаш всички добавки не е проблем. Ако е само протеин ;) Но проблема е че има огромна разлика от добавка до добавка! Много малко хора разбират от тези неща, а много голям брой си мислят че разбират и стават такива обърквания...
Само за сравнение ще кажа че в дозата ми протеин има по-малко синтетика, подсладители и консерванти от един сладолет или от един кренвирш. Лично съм си направил труда да вадя таблиците. Така че кое е по вредно... вие ми кажете.
Но примерно една добавка като NO-EXPLODE която видях да препоръчват... е ми тя няма нищо общо с протеина за който питаш. И не бих го препоръчал на човек който не е направил поне няколко години в залата.

shisharkatapz
12-10-2009, 16:21
Чуй сега всичко опира до парите.Ако имаш пари каквото искаш това ще стане ако нямаш по добре не си взимай нищо.Ако спреш протеините няма да свалиш килограми най-много 5%(от това дет си качил) тфа е водата която задържа.Аз например сега след нова година ще взема един гейнер комбиниран със креатин 6кг е кофата за 180лв. и едни амино.Ефекта зависи и от организма ти може нищо да не стане а може и да качиш много тфа е като лотария.На 5-10% не им действа почти нищо,ако имаш други въпроси драсни едно ЛС.Не им обръщай внимание на тези които ти казват че протеините са боклуци те най-вероятно са пили нещо българско което е чиста ЯРМА !А до колкото до NO-EXPLODE тфа е нещо взривяващо ама трябва да имаш поне година и половина стаж иначе няма да го използваш пълноценно.Ако искаш ефекта да е по-голям спазвай диета.

bgtrener
12-16-2009, 08:48
Силните намират решение , слабите зобат!!!
Много добре казано!