PDA

View Full Version : Мазнини



teengirl15
11-25-2009, 09:47
Пак аз с прословутите мазнини по корема... Надявам се тая тема вече да ми е последната такава. Тези, които разбират, да пишат...

Имам няколко въпроса:
1. Със скачане на въже или с каране на велоергометър се отслабва повече?
2.Тъй като целта ми е горене на мазнини, особено по корема(знам че няма да отслабна само или точно там), подходящи ли са велоергометърът и въжето и кое е по-добре или да ги комбинирам. И всеки ден ли да о правя, колко пъти в седмицата, по колко време
3.От танцуването всяка вечер 20-30 минути изгарят ли се мазнини?
4.И за колко време гторе-долу ще сваля мазнините, ако правя тези неща?

НЯМАМ ВРЕМЕ ДА БЯГАМ!
ЩЕУ СПАЗВАМ ХРАНИТЕЛЕН РЕЖИМ!
ИМАМ ТЪРПЕНИЕ, НО ИСКАМ ДА ЗНАМ ЗА КОЛКО ВРЕМЕ ГОРЕ-ДОЛУ ЩЕ СТАНЕ!
НЕ МИ ДАВАЙТЕ ЛИНК КЪМ ТЕМАТА НА DarkKisss

Sissy90
11-25-2009, 10:58
Ще забележиш първите резултати след месец-два.
Според мен скачането на въже е по-натоварващо и се гори повече енергия. Можеш да скачаш всеки ден примерно 2 пъти по 10-15 минути, щом нямаш много време на разположение. Единият път може да е сутринта преди да закусваш, защото така си ускоряваш метаболизма още от сутринта. Танците също ще помогнат. Щом ще спазваш и хранителен режим, няма как да не стане. Успех ;)

terawatt
11-25-2009, 12:11
За корема, определено велоергометър е по-ефективно. Можеш да сменяш натоварването и темпото - т.е. да си правиш интервална тренировка. 40 минути на ден с постоянно въртене с краката ти е достатъчно. Примерно 3 мин. бавно - 1 мин. бързо - 3 мин. бавно - 1 мин. бързо - ... Най-добре ги съчетай и със скачане на въже. Колкото по-различни тренировки, толкова по-добре.

milickata
11-25-2009, 22:53
Пак аз с прословутите мазнини по корема... Надявам се тая тема вече да ми е последната такава. Тези, които разбират, да пишат...

Имам няколко въпроса:
1. Със скачане на въже или с каране на велоергометър се отслабва повече?
И двете не са много ефикасни, но въжето раздвижва повече и разтяга коремните мускули.
2.Тъй като целта ми е горене на мазнини, особено по корема(знам че няма да отслабна само или точно там), подходящи ли са велоергометърът и въжето и кое е по-добре или да ги комбинирам. И всеки ден ли да о правя, колко пъти в седмицата, по колко време
Комбинацията определено е по-добрия вариант....ами велоергометъра за по 30 мин 5 дена да речем...но с бързо темпо,а не мудно....
Въжето вс ден като комбинираш различни начини...не само да го премяташ и да скачаш....там можеш да скачаш до като усетиш,че повече не можеш....ако го правиш добре повече от 15-20 мин няма да можеш да издържиш
3.От танцуването всяка вечер 20-30 минути изгарят ли се мазнини?
Определено ДА....научно е доказано че танцуването спомага за изгарянето на калории...пък и съчетаваш полезното с приятното.
4.И за колко време гторе-долу ще сваля мазнините, ако правя тези неща?
Всичко е много относително.....ако се храниш балансирано до 2-3 седмици можеш да имаш осезаем резултат...но трябва да внимаваш какво похапваш....за плоско коремче никакво сладко и никакви тестени изделия...това е рецептата! и да вмъкна искаш от корема да свалиш коремни пресии бе мацка...по ефикасно за корема от тях няма !!! дори като си седиш можеш да тренираш корема....свивай и отпускай мускулите си и пак си е вид тренировка...малка да...но е някаква....преси те ще ти помогнат въжето и велоергометъра не тренират само корема....даже малко го тренират,а коремните преси са си насочени единствено към коремчето

НЯМАМ ВРЕМЕ ДА БЯГАМ!
ЩЕУ СПАЗВАМ ХРАНИТЕЛЕН РЕЖИМ!
ИМАМ ТЪРПЕНИЕ, НО ИСКАМ ДА ЗНАМ ЗА КОЛКО ВРЕМЕ ГОРЕ-ДОЛУ ЩЕ СТАНЕ!
НЕ МИ ДАВАЙТЕ ЛИНК КЪМ ТЕМАТА НА DarkKisss

NaskoKaulitz
11-26-2009, 09:59
Аз скочих 3-4 пъти на въже, и едвам се припаднах от задъхване :D май е ефективно :oops: иначе цяло лято карам колело, и няма никва файда :(